Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Kde postavit krmelec - diskusia

autor: off JagerHA
pridané: 9.12.2010 19:04

Poradte mi kde by sa tak najviac hodil krmelec zeby bol aj na nieco uzitocny na luke priluke pri lese v lese alebo kde niekde bylko dediny alebo niekde tak dalej zeby mla zver klud?? za radu vopred dakujem.

počet zobrazení: 48 849
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 561-600 z 628 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Jozibaci, 19.12.2010 o 21:44

Aj som si pozrel odkaz, FLATretríver, že kamzíkov prikrmujú jarabinou a soľou. No ja by som skúsil aj džem z jarabiny. Možno by lepšie chutil. Aj so soľou. Čo ty na to? Ale vážne. Ja som však zvedavý na kamzíky, ktoré poľovníci neprikrmujú. V chránených územiach, kde im nedovolia ochranári /a dobre robia/. A prikrmovanie - nič bližšie, iba záber tuším na kukuricu, o ktorej sa vie, že tráviacim traktom diviaka prejde bez porušenia. Inak správne pán Dugovič povedal o ohryzových plôškach - výsadbe drevín na ohryz pre zver. O tých ja už dávno hovorím, ako o domácej strave na koreni. Tá je pre zver najoptimálnejšia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 19.12.2010 o 20:04

no pán jozibači ,, odkaz - doporučuje aby si si pozrel celu túto reláciu dozvieš sa tam niečo viacej o prikrmovaní kamzíkov v Tatrách ,,,, tvoje príspevky su naozaj zábavné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.12.2010 o 19:58

tomulino neber jozibaciho zase tak vážne . Jeho pracovný nástroj je lož a demagogia.odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.12.2010 o 19:38

Tak sa teda pozrime do tých susedných krajín odkaz odkaz jozibaci Ty si len to tajné meno dobre stráž ,lebo ked niekto odhalí kto si :-D Tak to až bude až humoru :-D kto nás tu školí o západnej civilizáci a ako sa máme učiť podľa Lenina Nemecky žiť :-D . Prečo si zmenil nick na Jozibaci ? Kobra Ti išla lepšie .Keď tu odkaz napíšeš kobra možno sa nájdeš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 19.12.2010 o 19:28

jóžibáči...kamzíky v tatrách nemajú až tak narušené prirodzené prostredie...preto si vystačia aj samé konzumáciou machov a lišajníkov...a navyše sú zime lepšie prispôsobené ako napr.srnčia zver na nížíne...avšak tu kde je sme my ľudia sa nedá hovoriť o prirodzenosti, keďže prirodzené prostredie zvery sme narušili ako sme len mohli...je pravda, že pokiaľ na nížíne nenapadne viac ako 30 cm snehu, zver potravu z krmelcov neprijíma ale zdržuje sa na poliach s repkou ktorú aj konzumuje, a ktorá nieje ničim lepšia ako napr. pšenica...a že potravu z krmelca prijíma možno dokázať...tento víkend som dokonca videl ako 3 jelenice nechceli pustiť srnčiu zver ku krmelcu...čo je jasný znak toho, že sú hladné a potrava z krmelca pre nich niečo znamená...a čo sa týka toho aké experimenty si robíte vo svojom revíri, trápi ma len to že zver beriete ako pokusné králiky na ktorých testujete svoju teóriu o zbitočnosti prikrmovania zvery v zime...a podľa toho ako hovoríte o fyzickej kondícii srnčej zvery vo vašom revíri, z tých 400 ks určite musíte mať ročne aspoň 10 medailových srncov nie? určite preto, lebo neprikrmujete ;) Škoda len, že tie srny nevedia hovoriť...opýtali by sme sa na ich názor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 19.12.2010 o 18:22

Edu, nezvyknem debatovať s niekym, kto má príliš veľké medzery, resp. príliš málo informácií o dianí v okolitých krajinách v poľovníckej oblasti. Je mu to dokonca na smiech. Takých možno možno iba ľutovať. Ale - zatnem zuby a niečo ti napíšem. To, či v Nemecku prikrmujú a odčervujú, resp. nie, to si over sám. Nemám čas ani chuť ti to hľadať. Strečky strpčujú život zveri, to je pravda, ale nie až natoľko, aby z toho hynula. Na mysliveckom portáli pani Erika fotograficky doložila úlovok srnca, z ktorého vybrala 26 lariev strečka. Ten ale neuhynul, ale bol ulovený. To znamená, keďže bol aj v dobrej kondícii, strečky neviem, či pomáhajú zveri, smrteľne ich určite neohrozujú. Z výskumu je známe, že strečky najviac napádajú mladú a slabú zver. Preto sa treba starať o to, aby zver bola silná - aj neprikrmovaním a neodčervovaním. Odčervovanie spôsobuje veľké bruchá a v spolupôsobení s obilninami acidózu a upchávanie žalúdka a čriev lepkovým obilím. Tak aká je zmysluplnosť odčervovania? Že sa zveri bude ľahšie dýchať? Ale s veľkým brušiskom a hnačkami sa zasa ťažko borí v snehu. Ááále - mám silný dojem, že hádžem hrach na stenu. A keď srnčia nie je pôvodná zver, tak už ozaj nemám s kým debatovať. Jajo5! Ak naša zver od Ondavy hladuje a mrzne, čo potom tatranská? V chránených územiach, ako sú napr. kamzičie biotopy, uzavreté od 1.11.2010 do 1.6.2011? Po mrazoch, ktoré už tohto roku, pred pár dňami, udreli, musí tam byť už srnčích mŕtvol... Kde sú? Prečo reportéri mlčia? Zavolaj Jánovi Tribulovi, či o niečom nevie. Určite nevie, lebo ich niet. Zver si užíva. Ale mám nápad. Vieš, kedy začnem prikrmovať? Až uvidím v TV novinách reportáž o úhyne zveri v Belianskych Tatrách, či v iných chránených územiach, kde ochranári nepustia ani nohu. Potom ti prisahám, že hneď kúpim kosačku a nakosím toľko trávy a nasuším sena, že bude aj pre vás. Dávam si ale podmienku - informáciu o úhyne. Od hladu a chladu. To sa načakáme, čo? Ja čakám už druhé polstoročie. Dovtedy šetrím eurá, ktoré vy dávate za pšenicu a Cermix, na mrazáky a muníciu. Aj flinta by sa zišla nová. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.12.2010 o 22:58

Jajo sú to beťárky tie srnky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jajo5, 18.12.2010 o 22:22

Nedá mi nezapojiť sa, jozibaci, že revír ktorý si dostal bol zvero-prázdny ale zrazu prišiel kamoš Jožko a prestal prikrmovať, srnky si povedali to je náš človek, ten na nás kašle a z celého okresu srnky začali migrovať k jozimu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.12.2010 o 22:06

jozibaci to že sa hanbíš alebo bojíš povedať svoje meno Ti neberiem ja našťastie nemusím svoje meno ani tajiť ani PZ v ktorom poľujem . Tak v Nemecku sa nepodávajú zveri liečivá ani sa zver neprikrmuje ?:-D Rozosmial si ma :-D Škoda že sa nedozvieme o tom úžasnom PZ kde sa za prá rokov z 10 ks srnčej zveri stalo zrazu 400 ks :-D a to iba takou maličkosťou lebo tam poľovníci zásadne zver neprikrmujú :-D Vôbec tu nejde o červy v črevách viem že podľa tvojich uvah to zveri vlastne pomáha ako i keď sa dusí nosnou strečkovitosťou alebo ju žerú strečky kožné a vlastne všetky choroby zver priam miluje :-D Ktorú zver máš na mysli ako lesný dobytok ? A ktorá zver je na Slovensku pôvodná? čiže sem nebola privezená ako bažant ,daniel,muflon atd? Škoda ,že neprišla sama, ako tých vašich 400 ks srnčej :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 18.12.2010 o 19:14

Edu! Podľa teba úmyselne porušujeme zákon. Čo na to hovorí kontrola lesného úradu, výbor PZ, neviem, viem ale isto, čo by na to povedali krajiny okolo SR a ČR, kde neprikrmujú a neodčervujú. Že ak by si tam prišiel a chcel sa prihlásiť nie za hospodára, ale iba za radového člena s úmyslom prikrmovať a cermixovať, tak ťa vypoklonkujú skôr, ako im zaklopeš na dvere.Ja si nemýlim demokraciu s anarchiou. Anarchia je nedisciplinovanosť, chaos, neporiadok, rozklad. Ukáž mi jedno slovo, ktorým by som chcel v poľovníctve niečo z toho. Mne ide presne o pravý opak - hlavne však o zootechnickú profesionalitu. Podľa teba potom aj na Západe ide o anarchiu, ak neprikrmujú a neodčervujú. Výsledok však hovorí o opaku. Práve dnes som úchytkom pozeral dokument o diviačej zveri v Nemecku, Dolnom Sasku. Majú tam diviaky o hmotnosti až 350 kg. Čo ty na to? O tých 400 ks srnčej nie je vôbec sci fi, je to realita. Čo sa týka chorôb, v ostatnej Európe /mimo SR a ČR/ červy v črevách vôbec nepovažujú za chorobu. Je to evolúciou naprogramované. A prečo mám utajené meno? Nie som tu na výsluchu. Je to portál pre uverejňovanie skúseností, postrehov, atď. A o poľovníckom kocúrkove? No to sa nachádza v celej EÚ, okrem ČR a SR. Len my sme, podľa teba, tí správni poľovníci, čo sa láskyplne staráme o zver. Že zver hnačkuje , hynie, to ti ani netrkne. Maroš17. Bombastická myšlienka. K jadru aj seno. Ostáva už len maličkosť - rozkázať zveri vo voľnom revíri, aby jadro zajedala senom. Skúsenosti sú také, že nasýpeš do kŕmidla jadro, pár siných jedincov to vyžerie, prepchá sa natoľko, že už seno sa nezmestí a acidóza je na svete. Poraď potom zveri, ako sa má správne stravovať. Nehovoriac už o tom, že samotné prikrmovanie je nazývané, alebo spôsobuje krotenie zveri. Nečudo, že Zelení zver nazývajú lesný dobytok. Preto už aj z tohto dôvodu je zootechnicky neakceptovateľné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros17, 17.12.2010 o 13:11

Jozibaci acidoze sa mozes vyhnut a to takym sposob ze zver budes spravne prikrmovat. Ak sa zver bude prikrmovat len jadrovym krmivom potom moze dojst k tomu ze zver ho zozerie vela a popritom nebude prijimat objemove krmivo, kvoli dobremu traveniu a prezuvaniu,moze dojst k acidoze. Ked chceme prikrmovat jadrovym krmivom v urcitom mnozstve nemozeme zabudnut predkladat objemove, potom sa takymto porucham v traveni zveri mozme vyhnut. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.12.2010 o 12:03

Jozibaci ak si za svojim tvrdením naozaj stojíš prečo máš utajené meno falošný vek neuvedené PZ . Veď to zverejni nech poznáme kde sa nachádza to poľovnícke kocúrkovo . Mám však pocit ,že to nebude asi v tvojom prípade možné ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.12.2010 o 12:02

Jozibaci nechápem ako to všetko dokazujete ,že ako jediný revír ktorý na Slovensku poznám úmyselne porušujete zákon a zver neprikrmujete . Čo na to hovorí kontrola lesného úradu ? Čo na to hovorí výbor PZ ? Čo na to hovorí kontrolór ktorý píše správu o činnosti PZ ? A v konečnom dôsledku keby som ja bol vo vašom PZ hospodár a povieš takúto tézu a uskutočníš ju musel by som navrhnúť tvoje vylúčenie z PZ .Odhliadnuc od toho či by som chcel alebo by som nechcel . Demokracia znamená vláda ľudu nič viac nič menej .Možno si veľa ľudí zamieňa slovko demokracia so slovkom anarchia . To ,že prišlo k vašim 10 kusom z iných revírov kde zver prikrmujú ďalších 400 ks práve do vášho revíru kde zver podľa tvojich slov nechováte a nestaráte sa o jej choroby či prikrmovanie sa mi zdá troška scifi :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 17.12.2010 o 8:42

Gotrek! Ako to myslíš, že si stále budem tvrdiť svoje? Ty netvrdíš svoje? Tvrdíš názory niekoho iného? Vlastné nemáš? Každý si predsa stojíme za vlastnými názormi. Len podlízači za inými. A to nie je môj prípad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 17.12.2010 o 8:38

Edu, ešte ujasnenie k tým tvojím prepočtom. Srnča bolo ulovené 7.12.2009. Riadne, predpisovo ulovené posliedkou a zaplombované. Je o tom záznam a svedkovia. Keďže revír je v nížinnej oblasti, predpokladáme, že sa narodilo v druhej polovici mája. Takže to vychádza na tých 7 mesiacov /cca/. Skrátka - bolo to srnča, nie srna. A či malo 6, alebo sedem mesiacov, nie je podstatné. A k expanzii srnčej. Kedysi sme nemali v revíri ani bažanty a diviačiu. Dnes máme. Srnčia sa skrátka odniekiaľ k nám dostala. Nikdy som netvrdil, že pochádza z tých 10 kusov. Nemáme na to nijaký dôkaz. Jedno je isté - ostala u nás a darí sa jej. Aj bez senníkov a kŕmidiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 17.12.2010 o 7:01

Ospravedlňujem sa za chyby, ale ponáhľam sa za povinnosťami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 17.12.2010 o 6:56

"Páni" spolupoľovníci! Najprv poznámočku - len chrapúň dokáže urážať, dehonestovať a nič neprinášať pre poľovníctvo. A len inteligent dokáže vecne diskutovať a upozorňovať na nedostatky predkladaním dôkazov, teoretických úvah a pri všetkej úcte k spoludiskutujúcim. Zaraťe sa, kde chcete. Ja sa k chrapúňom neradím. A preto predkladám dôkazy a zrelé úvahy. Ktoré môže každý buď akceptovať, alebo nie. Veď je DEMOKRACIA. Aj v poľovníctve. Tak poďme na to.Maroš17. Poznám zákon, ale sledujem aj výskum. Pomocou časopisov, ktoré odoberám. Ale nepotrebujem ani výskum. Už som niekoľkokrát predložil otázku, ako zabezpečiť prikrmovanie repou a silážou za mrazivého počasia v revíri? Už v tomto je zákon protirečivý. Výskum zistil a medializoval, že obilniny spôsobojú acidózu a úhyn. Napriek tomu zákon nariaďuje prikrmovanie nimi. Čo z toho vyplýva? Zákon nie je v poriadku. Je chorý, panelákový. V mojom "revíri" by som ho rozhodne prerobil. Každý sa oháňa zákonom. A kto ho robí - Papuánci? My si ho robíme a na základe skúseností. Musí byť preto odborný - aby slúžil nám a zveri, nie my a zver zákonu. K tomu krmivu, hlavne dužinatému - ním možno kŕmiť vo vyhriatej maštali kravy, kone, nie zver v premrznutom revíri. Dobre čítaj, čo ti radí Orol. Ale hlavne premýšľaj. To ti radím zase ja. Gotrek. Ešte si nepočul o náraste diviačej populácie? Ani tomu neveríš? Ja by som ti to aj dokázal svedkami a výkazmi o našej srnčej, ale nestojíš mi za to. Ani nikto z vyrývačov. Max2. Názor, že zver v zime trpí a hladuje, preto ju treba prikrmovať, je tak diletantný, že poľovník by ho z pusinky nemal ani vypustiť. Na to je jednoduchý a nevyvrátiteľný dôkaz - soby v Arktíde. Keby Laponec mal prikrmovať svojich 5000 sobov len 1 kg pšenice denne, potreboval by na týždeň jeden kamión pšenice. Kde by na to, chudák, vzal? A čo 3 milóny voľne žijúcich sobov na severovýchode Kanady? Živia sa iba chudobným lišajníkom sobím pri, ktorý kopytami dolujú spod metrovej vrstvy snehu v mrazoch pri -50°C. Aj gravidné sobice. Sob má hmotnosť 100 - 120 kg, čiže je čosi medzi srncom a jeleňom. A losy na severe Škandinávie - veď keby mali severskí poľovníci prikrmovať, tak musia postaviť diaľnicu, aby mohli kamiónmi voziť pre ne seno a pšenicu. Tak aký strach o našu zver? Celkom neopodstatnený. Demagogický. Ochranári by si tiež mali v tomto poopraviť názor. Ja by som im poradil, keď im ide o zimnú selekciu zveri - nech podporujú prikrmovanie, a najmä pšenicou.Veď na acidózu sa mrazoch zveri lepšie a skôr hynie, ako na štandardnú, domácu stravu. Treba sledovať časopisy, kde sú aj fotograficky zdokumentované uhynulé kusy zveri v zime, ale pitvou je dokázané, že zver bola vo vynikajúcej kondícii, ale v bachore a črevách mala plno nestrávenej pšenice, jačmeňa,... Edu. Streliť 18 kilové srnča v revíri, kde ostatné majú ešte viac, nie je odsúdeniahodný, ale zootechnicky špicový. Dokonalý. Čo sa potom malo odstreliť podľa plánu lovu srnčiat? Podľa teba. A k odčervovaniu. Vyšiel k tomu zaujímavý článok v časopise Myslivost č. 12/2010, na str. 18. Napísali ho piati veterinárni odborníci. Chcem upozorniť len na jednu vetu: "Česká republika je v odčervovaní výnimkou v EÚ. Ostatné štáty voľne žijúcu zver neliečia" Koniec citátu. Asi nevedia o nás. Pripomínam, že v Nemecku divinu z odčervovanej zveri spaľujú v kafilériách. Stačí? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gotrek, 17.12.2010 o 6:43

Vyjadrovať sa ku príspevkom jozibaciho je zbytočné on si bude stále tvrdiť svoje. Ako v každej diskusii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.12.2010 o 22:19

jozibaci za predpokladu ,že srnčtá sa rodia obyčajne začiatkom júna keď pripočítam 7 mesiacov vychádza mi že bolo strelené začiatkom januára . Možné je že bolo narodené i koncom mája a to by sa dalo stihnúť to je fakt ,tých 7 mesiacov .To je samozrejme iba hypotetická úvaha. Mňa by zase zaujímalo ako sa vám podarilo z tých 10 kusov srnčej zveri za predpokladu že dodržiavate správny pomer pohlavia čiže z 3-4 srn vypestovať tých 400 ks a ešte k tomu tak geneticky dokonalé jedince ,že majú srnčatá 18 kilo . Tomu proste nemôžem uveriť . A to aj keby ste mali miesto srnčej zveri králikov odolných proti všetkým chorobám .Prikrmovanie zveri majú poľovníci nariadené povinne zo zákona .Pri nedostatku kvalitného krmiva a hlavne objemového v zimnom období zver srnčia vyhrabáva repku s ktorej sú tie žalúdočné ťažkosti spôsobujúce často až úhyn. Práve tie žalúdočné poruchy ,pred ktorými si varoval ,že nastávajú po prikrmovaní letninou ,sušenou lucerkou prípadne špecialnymi granulami určenými pre zver ,ktoré sú namiešané práve optimálne pre zver čo sa týka najdôležitejších látok . Tiež podávanie liečiv v soliach napríklad cermix a podobné veci sú pre zver veľmi prospešné najmä proti strečkovitosti atd.. Tiež odčervovacia a iné liečivá zlepšujú kondíciu zver. Poľovníctvo totiž nie je o tom strielať a potom zožrať zvieratko ale je to chov zveri . Kto chce zver chovať musí sa o zver i starať . Odstrel by mal byť práve na udržanie optimálneho stavu zveri a vyradovanie jedincov nehodiacich sa do chovu . Streliť 18 kilové srnča nie je selekcia a je to počin nehodný poľovníka . K tej soli poviem toľko celoročne podávať a čo najviacej !!! Prečo soliť sa mi už nechce rozoberať :-D Pekný večer a LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros17, 16.12.2010 o 14:02

Aspon budem mat co citat pocas dlhych zimnych vecerov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.12.2010 o 12:53

Ahoj Maros 17, pýtaš sa, KTO je nick kobra? Kobra ( na PIDE ) a Jozibaci TU je jedna a tá istá osoba s revolučnými a „pokrokovými myšlenkami“ :-))) dole máš linky, kde sa dozvieš ďaľeko VIAC a urobíš si úsudek ( PRELISTUJ TO- LISTUJ a ČÍTAJ od strany 26 ku 1 ). odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 16.12.2010 o 10:36

Kolegovia, skutočne revolučné myšlienky v prikrmovaní, ktoré sú hodné poľovníckeho Lenina. To mi pripomína krajana záhoráka na diaľnici medzi Bratislavou a Malackami. Všetci sa mýlia a len ten jeden, jediný má pravdu. To som musel byť včera slepý a sklerózou dezorientovaný, keď som videl ako zver chodí ku krmelcom, ako berie krmivo. To mi veľmi silno pripomína teórie super ochranárov, ktorí tiež tvrdia, že zver netreba prikrmovať, že si poradí sama a zima urobí selekciu. Na jednej strane nás idú títo najmúdrejší zahrabať pod zem, že strieľame úbohé zvieratká a na druhej strane im nevadí, ak majú pomrieť od hladu. Len tak na okraj. Tie popisované prírastky stavov srnčej zveri sú obdivuhodné. Treba ich zapísať do poľovníckej knihy rekordov. Treba to ale aj publikovať v odborných časopisoch, treba si to dať patentovať, aby tí s titulmi pred a za menom vedeli o géniu ducha pospolitého ľudu a aby náhodou nevznikli spory o autorské práva týchto revolučných myšlienok. Ja sa ale len držím možno konzervatívnej, ale taktiež praxou overenej myšlienky, že zver v čase núdze treba prikrmovať. Nie kŕmiť. Prikrmovať. Inak tie myšlienky o otravovaní zveri našimi krmivami nemajú logiku. Ak by zver krmivo nechcela, tak by ho nebrala a dala by prednosť suchej tráve na kraji polí, lesov, výmoľov..., kde je suchej super trávy dosť. S prepáčením by sa vykašlala na obsah našich krmelcov a nepáchala by poľovníkmi riadenú samovraždu. Ale čuduj sa poľovnícka verejnosť, ona tá zver trpí pri krmelcoch, krmivo berie a nezahryzne si tej zdravej diétnej stariny. No, zaujímavé. Len toľko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gotrek, 16.12.2010 o 8:20

Nechcel som sa ani vyjadrovať ale musím. Prikrmujem už asi tak 15 rokov a nestalo sa, že by zver nebrala. Keby som chodil každé dva dni a dopĺňal tak budú brať. ako srnčia tak aj vysoká. K tomu nárastu populácie sa nebudem radšej vyjadrovať. Edu to zhodnotil jasne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros17, 16.12.2010 o 7:14

Jozibaci vam nic nehovori zakon o polovnictve??Kde je pisane, ze co je povinnostou uzivatela polovneho reviru - zriaďovať so súhlasom vlastníka poľovného pozemku poľovnícke zariadenia ( to su aj krmelce ) a prikrmovať zver v čase núdze zdravotne nezávadným krmivom, takým spôsobom, aby sa krmivo neznehodnotilo vplyvom nepriaznivého počasia alebo nespôsobovalo zveri zdravotné problémy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 16.12.2010 o 5:14

Edu, matika ti ide. Ale odkiaľ máš, že srnča bolo strelené v dobe ochrany? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.12.2010 o 23:29

Jozibaci ked ste mali 10 ks a za pár rokov máte 400 :-D logicky budete mať za dalších pár rokov okolo 12000 srnčej :-D a to za dalších pár rokov niečo cez pol miliona. Keď ešte lovíte také fantastické 18kg srnčatá :-D a ešte k tomu v dobe hájenia :-D máte celkom kvalitný chov z tých 10ks nejakej divnej sorty vandrovacej srnčej zveri :-D a to som si myslel ,že srnčia zver je teritoriálna :-D Zasa som sa dozvedel veľa novôt :-D Premýšlam ako vyplňa váš hospodár plán chovu a lovu II. to musí byť humoru a humoru ako sa mu prelínajú VT. prírastky a koeficienty :-D asi by sa plán II. mal tiež zrušiť ako to nebezpečné prikrmovanie :-D A zakázal by som aj sýkorkám podávať slnečnicu aby nedostali nejakú nebezpečnú chorobu chúďatká :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 15.12.2010 o 23:09

Tomulino. Práve že k nám srnčia privandrovala a nemáme ani jeden krmelec. Srnčej sme mali pred pár rokmi len asi 10 kusov. Dnes sa odhaduje na vyše 400. A nádhernej. Minulého roku sme v rámci plánu lovu odlovili 7 mesačné srnča /srnku/, pred vyvrhnutím cca 18 kg. Bolo to najslabšie zo srnčiat. Revír je v repárskej, nížinnej oblasti a potravy je tu toľko, že zver z nej nie je ani vidieť. Tak načo prikrmovať? A ohrozovať zver acidózou. Trestuhodné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 15.12.2010 o 23:02

Orol, naozaj si nepamätám. Ja som sa už s toľkými vadil, že naozaj nie. Prešiel som odkaz, ani tam nie si. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 15.12.2010 o 22:59

nič nebudem natáčať, mne stačí to že vidím rozdupanú podu okolo krmelca čo značí že ho zver navštevuje často. Ak by nebola hladná tak by ho nenavštevovala. Vidím však že je zbitočné diskutovať, obidvaja máme totiž iný názor. Vaše poznatky si aplikujte vo svojom revíry ;) keď v ňom však nebudete mať žiadnu srnčiu ani jeleniu zver nečudujte sa lebo pravdepodobne premigrovala do suedného revíru, v ktorom prikrmujú ;) viac sa k tejto téme vyjadrovať nebudem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 15.12.2010 o 22:55

Tomulino. Ak u vás seno mizne, natoč to, ako sa zver oň bije a presvedčíš všetkých o opaku. Zatiaľ sú skúsensti také /nielen moje/, že to musí byť s lístkami, bez nich je bezcenné. To mám z časopisov, kde informujú výskumníci s titulmi pred aj za menom. Takže to nie je tisíckrát opakovaná lož z mojej hlavy. To by som si nedovolil. Maros17. Ak dostaneš povolenku na jedného srnca, dva mesiace ti je málo? To si tak zaneprázdnený? A lov počas výmeny srsti by pripadal v úvahu len u asanačného odlovu. Ale ak by sa lovilo až po ruji, asanačný lov by ani nebol potrebný. A Pepies. S tou gramatikou sa lepšíš - už len 6 chýb v troch riadkoch. Nie je to bohviečo, ale už sa to dá čítať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.12.2010 o 22:50

Jozibaci, zdá sa, že si predsa len nepamätáš môj nick z PID. Jarry9 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 15.12.2010 o 22:40

Orol, keď vieš, ako to dopadlo na PID, potom musíš vedieť aj to, že im tam /nie ja/ vynadali do chrapúňov a nieviem ešte do akých. Tak aj PIDka dopadla. Nie pre mňa, ale pre tých, čo ma zablokovali. To s demokraciou nemá nič spoločné. Mne, keď sa niečo nepáči, tak jednoducho prepnem na iný portál. A Pepies, dobre si urobil s tým odkazom. Tiež som to chcel. Ale si šikovnejší. Vďaka! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros17, 15.12.2010 o 22:01

A kobra je ako kto?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 15.12.2010 o 21:58

Priatelia odporúčam si prečítať toto aby ste boli v obraze.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 15.12.2010 o 21:50

Orol-Jaro myslím si že Kobra sa drží svojho osvedčeného hesla:"Tisíc krát opakovaná lož sa stáva pravdou"A Jožko dúfam že som nenarobil veľa gramatických chýb :o( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros17, 15.12.2010 o 21:42

A to by ako malo stacit zhruba tie dva mesiace na odstrel srncov?? A posudzovanie veku si myslim ze by bolo tiez trochu uz stazene, nakolko by uz zacinalo obdobie vymeny srsti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 15.12.2010 o 21:40

a ešte mám na vás jednu otázku: ako to že seno zo senníka zmizne keď ako vy hovoríte zver seno nepotrebuje.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.12.2010 o 21:40

Ahoj Kobra, neviem či Tvoje úvahy, ktoré si prezentoval na myslivosti, PID, atď nájdu tu na stránke svoje opodstatnenie. Sám predsa vieš, ako to dopadlo naposledy aj na PID a sám musíš dobre vedieť a vidieť hlavne z komentárov, kde sa to znovu uberá... P.s- jarry9 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 15.12.2010 o 21:35

Od 1.9. /resp. od skončenia ruje, pretože niekde končí aj skôr/ do zhodenia parožkov. Sanitárny odstrel - choré a slabé kusy - aj cez zimu až do toho 15.5. Potom už je treba počítať s tou subgametogenézou - sub- /pred-/, gameto- /pohlavná bunka/, genéza - zrenie, rast. Teda obdobie pred zrením pohlavných buniek, aby si telo srny nevybralo na zrenie 2 - 3 vajíčka, z ktorých môžu byť iba nedonosené kriple, ale iba jedno, z ktorého je najväčší predpoklad, že srna vrhne výstavného potomka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 561-600 z 628 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM