Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

brlohárenie -norovanie za pomoci spov - diskusia

autor: off rastob
pridané: 16.11.2010 11:21

Máte niekto skúsenosti s brlohárením s foxteriérmi, alebo welshteriérmi? Nie sú tieto plemená príliš vysoké na brlohárenie? Práve sa totiž rozhodujem pre plemeno, s ktorým by som mohol norovať, chodiť na dviaky a prípadne spraviť aj jesenné skúšky, a norovanie je dôležitou vecou v našom poľnom revíri. V poslednej dobe mám pocit, že foxíci a welši sú akýsi prerastení a už sa snáď do nory ani nedajú, preto by som rád počul vaše skúsenosti. Ako som spomínal, na jar si chcem kúpiť šteniatko brlohára, páčia sa mi foxíci, aj welši, a preto si zháňam informácie, ktoré plemeno by splnilo moje predpoklady. Ak pracujete aj s iným plemenom teriéra, ktorý noruje, durí diviaky a zvládne priniesť bažanta, poradte mi prosím.

počet zobrazení: 10 096
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-47 z 47 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Stachkvas, 26.5.2009 o 17:37

Asi před 14 dny jsme se strejdou stavěli noru...Chcete dodat foto??Stojí to za to.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milosbaca11, 8.3.2009 o 7:36

S velšteriermi mám len tie najlepšie skúsenosti. Poľujem a brlohárim s nimi už 10 rokov. Nikdy som o žiadneho neprišiel a nemusel som zatiaľ ani kopať. Vybrlohovali mi niekoľko desitok líšok, nejkú tú kunu a dokonca mi pes zaškrtil jazveca. Psa som pustil do jazvečieho brlohu, kde bolo pravdepodobne viac jazvecov. Bolo to asi po 45 minútach, keď sa môj velšík išiel prvý krát nadýchnuť. No, keď som ho zbadal, ako vypadá a je neskutočne zadýchaný viac som ho tam nepustil. Psík mal natrhnutú kožu na krku, papuli, bruchu a na stehne. Na druhý deň som pred brlohom našiel mŕtveho jazveca, ktorý mal napoli vytrhnutú dýchaciu trubicu. To bolo jediné vážnejšie poranenie môjho psíka pri brlohovaní. Odvtedy si dávam vačší pozor do akého brlohu psíkov púšťam. A vlastne by som zabudol na ďalšiu nepríjemnú vec. Z líščieho brlohu mi psík okamžite vyhnal líšku, no bola celá chrastavá (pp. prašivina). Líšku som zastrelil, ale psík sa od toho okamihu, čo vyšiel z brlohu stále škriabal. Potom som ho liečil asi dva týždne. Pýtaš sa, ktorý pes je najlepší na brlohovanie. Podľa mňa v každom plemene sa niečo nájde. Samozrejme veľmi dôležitý sú pri výbere šteňaťa jeho rodičia. Nejaké výsledky (BL) velšterierov sú aj na mojej stránke odkaz . Sú tam všetci velšteriery s výsledkami na BL skúškach, ktorý robili skúšky na území SR v 2007. Onedlho by tam mali pribudnúť s 2008. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off marianmach65, 28.2.2009 o 20:18

Keď máš jagoša nemusíš mať oň obavy.Ja brlohárim 20r.z krátkosrsyými jazvečíkmi až na jeden prípad vážnejšej ujmi na zdravý pri jazvecovi to boli úrazi max.na3 štychy.Mám sučku 7kg.ktorá má 8 jazvecov aj keď pri šiestom prišla o všetky zuby na spodnej pravej sánke.Nakoľko už má 9r.už ju pberiem len na líšky(jazvec sa nebrlohári)na jazveca ju už nepustím.Jagoš ti líšku vyženie von alebo zadrhne bez vážnejších zranení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 19.2.2009 o 23:33

pozri tému norovanie na PID... inak, nie je norovanie, ale brlohárenie :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Soldier, 19.2.2009 o 20:58

Ja mám s jagdterierom velmi dobré skúsenosti a podla mňa je na túto prácu najlepší, nakolko podla mňa neexistuje lepšie stavaný brlohár. Jagdterier je tvrdý pes určený do najťažších podmienok. Jeden moj zážitok z brlohárenia s jagošom: Pustili sme psa do nory a ten hlásil ale potom nastalo ticho a trvalo asi 2 hodiny, potom sme sa rozhodli kopať. Pes bol v nore doslova na líške a nad nimi koreň, čiže sa tam zasekli. Najprv sme vybrali psa a potom líšku. Boli by sa tam zadusili. Pes bol na tom dosť zle- bol najmä fyzicky vyčerpaný a ledva chodil, na nose bol trochu dohryzený. Neskôr dostal infekciu (opuchla mu tvárová časť) a liečil sa asi 2 týždne. Líška bola avšak na tom horšie. Rozlámaná spodná sánka, vylámaná väčšia polovica zubov, proste roztrhaná celá papula. Treba byť pripravený najmä na to, že psíka budeš musieť niekedy aj vykopávať. Verím že pre svojho psa by to urobil každý polovník a nenechal by ho v nore napospas osudu. Pes pre nás odvedie poriadny kus práce a aj on si zaslúži, aby sme mu pomohli vždy ked je treba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenac, 17.2.2009 o 15:48

* vaše psy....nedalo mi to neopravit to..som si to neskoro všimol... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenac, 17.2.2009 o 15:39

norovanie - no neviem či tu tá téma ešte nieje ale nevšimol som si ju tu...tak chcel by som vediet aké máte s norovaním skúsenosti...aký pes je podla vás nato najlepší a ešte aké zranenia mali vaši psy po norovaní...ja by som chcel moju jagdterierku vyskušat v nore a chcem vediet načo mam byt pripravený....vopred dakujem za vaše názory a skúsenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-47 z 47 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov