Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

ako dalej s polovnictvom v SR - diskusia

autor: off jolaus123
pridané: 14.11.2010 21:45

Dobry den prajem. Prave som pozeral na F&H polovacku vo Francuzsku. Riesili tam aj problem, ako im ochranari zakazuju lov na urcite druhy zveri a popritom ich maju dostatok. Chcem sa spytat, ci aj u nas urcuju neake podmienky, ze az tak,ze to zasahuje do vykonu prava polovnictva? Hadam,nebudu sa do prs buchat,ze zrusia tuto formu ochrany zvierat,ako je polovnictvo :(

počet zobrazení: 36 479
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 569 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off goret, 15.12.2011 o 7:13

Ohľadom, kedy dať vlkovi pokoj, vtip je v tom, že spravidla človek nevyhľadáva vlka, ale vlk človeka, tzn. vlk prichádza na miesta kde je ho možné uloviť. Kvóta lovu by nemala byť určovaná celoslovensky, ale regionálne napr. podľa pohorí, v ktorých sa vlk vyskytuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bracho, 15.12.2011 o 6:33

trocha som si to poplietol sorry... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 15.12.2011 o 5:03

Prečítaj si doby lovu zveri na titulke tohto portálu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bracho, 14.12.2011 o 19:24

osamelyvlk...kedy bol povoleny lov vlka do 31.1.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 14.12.2011 o 18:13

Potešenie na mojej strane - zastavenie lovu vlka od 12.12.2011. z dôvodu naplnenia kvóty odlovu. Kiež by to tak bolo každý rok. Lov do 31.1. je zootechnicky nevhodný - aj vlk potrebuje kľud pre honcovaním. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horar1992, 10.12.2011 o 23:12

Je to smutné čo počujem a čítam :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 5.12.2011 o 1:07

Tento junáčik pravdepodobne ušiel z farmy, keďže má v uchu tú značku, s ktorou sa nemohol narodiť v americkej prírode. Ale možno hovoriť aj o synantropizácii, ako u diviačej zveri. Je to jav, keď zver vycíti, že človek jej v meste neubližuje, preto využíva tento stav buď len na hniezdenie /vtáctvo - sokol myšiar, bocian,.../, alebo ako potravný zdroj /diviak, medveď. Takže to na videu nie je ani farma, ani divočina. Najskôr divočina v meste. A atrakcia pre turistov. Dosť nebezpečná. Už som videl, ako jeleň doriadil karosériu auta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 28.11.2011 o 9:29

sudruh Begala , aha takze kde su stavby a zver je krotka to je automaticky zverofarma ... a tento junacik co robi priamo v meste odkaz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 28.11.2011 o 9:19

Osamelyvlk - ktorych "pribratislavskych" si myslel? a co je to "pribratislavsky"? lebo som z BA, poloval som v Malych Karpatoch do 70 km od BA a prave odtial som ti pisal skusenosti.. Rovnako poznam polovnikov aj napr. z Jaroviec a kedze som mal moznost trocha sa im tam motat aj ako host na spolocnej tak viem ako sa tam prikrmuje.. takze ktorych "pribratislavskych" myslis? jasne ze ked nie je sneh tak si ta zver najde ine a nebude zrat seno.. ale aj tu napadne 20 - 30 a viac a vtedy ide do krmelca a seno pravidelne doplnas... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 28.11.2011 o 5:28

Ale na odkaze to nie je ani voľný revír, súdim podľa tých stavieb. Wapiti na ňom vyzerá ako krotká zver v nejakom zariadení - zvernici, farme, či v nejakom inom obmedzenom priestore. Svedčia o tom aj špinavé, hnedé zrkadlá a veľké bruchá. Asi po odčervení. To na inom videu /Quinault Rosevelt Elk/ majú oveľa čistejšie, biele zrkadlá, svetlejšiu srsť a menšie bruchá. Je vidieť, že zver je neprikrmovaná. Vyzerá oveľa vitálnejšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 27.11.2011 o 17:34

Sudruh Begala alias Haj... v oblasti hory svatej heleny nieje ziadna farma s wapiti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 27.11.2011 o 17:07

Solirov, takže pribratislavskí poľovníci potom klamú? Nezmysel, sú to inteligentní a slušní ľudia. Neverím preto, že by nás balamutili. Stopinko, ten odkaz je najpravdepodobnejšie z farmy, preto tam zver seno žerie, lebo iné nemá. A pri tak nízkej vrstve snehu by si našla aj prirodzený zdroj potravy. Pochopiteľne, ak by jej nebránila ohrada. My sa tu ale zaoberáme zverou vo voľných revíroch. orol, ty v profile uvádzaš, že nie si poľovník. Tak načo sa sem montuješ? 650525, kraj pri Nitre poznám a tam že zver neprežije? Aj pri košickom letisku sú v zime holé polia, ale zver si na nich hovie. Tých pár dg potravy denne si vždy nájde. Ty sa pozeraj na zver cez jej zdravotný a kondičný stav, nie cez teplomer na stene, alebo správy o počasí v TV. A vysvetli to aj pracovníkom na lesnom úrade. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 24.11.2011 o 17:07

Poľujem pri Nitre a moja skúsenosť-Keby nebolo poľovníkov poľnohospodári a súkromne spoločnosti,by vykynožili všetku zver,zničili vetrolamy,trstiny ,zaorali potoky,len za dotácie. OLÚ zmenil kritéria chovnosti zaradili poľovní revír do akostných tried platiť sa musí,ale OLÚ,OÚŽP nekontrolujú,ako sa títo odborníci správajú k prírode a žijúcej zveri.Paradox-95% týchto tzv.podnikateľov vlastnia poľovné lístky.Starší sa na toto nemôžu pozerať,ale aj ostatný členovia PZ a dávajú si jedinú otázku.PREČO? Osamelyvlk-pochop,že u nás by na tých holinách neprežilo nič a preto na 951ha máme 17 krmelcov pre malú zver,raticovú 8 krmelcov a 32 soľníkov.Spôsob hospodárenia poľnohospodárov-holé polia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 23.11.2011 o 20:02

Mas pravdu , nechal som sa uniest :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 23.11.2011 o 19:31

Jaro, toto je PRE jožiho – báčiho nepresvedčivé a neúčinné – zbytočne strácať čas. Dôkazom je fakt, že v minulosti sme mu niekoľkokrát predložili relevantné dôkazy a prichytili ho niekoľkokrát pri klamstve prameniace z jeho tvrdení a príspevkov. Toto teda nefunguje a ani nebude fungovať, pretože jožibáči je tu na tejto stránke úplne pre niečo iné. Je vycvičený-vyškolený diverzant a jeho prioritnou úlohou, vedomým cieľom je robiť deštrukcie proti poľovníctvu a OPAKOVANE sa k nim VRACAŤ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 23.11.2011 o 18:21

a hla ani wapitimu nechuti seno odkaz, aj ti nevzdelani rakusania krmia odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 23.11.2011 o 17:19

ach jaj ty a ta tvoja nesenozrava zver - uz som sa ta par krat pytal - kam mizne seno z krmelcov? kazdemu je to jasne len tebe nie.. a neveris ani ked ti niekto povie ze to videl na vlastne oci.. lebo ty si to z tej tojej elektricky nevidel... hruza.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 23.11.2011 o 8:52

To si rád, čo? No ale aj tak to bude vidieť. Takže príliš vyskakovať od radosti nebudeš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 23.11.2011 o 7:18

nastastie tam prist nemozes lebo tam tvoja elektricka nema zastavku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 23.11.2011 o 6:18

No ja keby som tam prišiel, v prvom rade by som dal ten krmelec bližšie ku kamere, aby sme videli, ako sa srnčia "bije" o to seno. Lebo doteraz som tam nevidel ani chlp. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 22.11.2011 o 21:58

už len čakam kedy sa tam objavy Osamelyvlk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.11.2011 o 17:59

estonska kamera to je ono :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 22.11.2011 o 17:40

Radosť pozerať! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 22.11.2011 o 17:14

A už sú tam aj prasiatka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Osamelyvlk, 22.11.2011 o 16:34

Už je tam psík medvedíkovitý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 22.11.2011 o 13:19

Od 11.11. beží estónska kamera. Tu je jej adresa: odkaz. A všímať si najmä srnčie zrkadlá. Aby sme boli objektívni. Ako aj ten krmelec na seno v pozadí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 29.10.2011 o 15:22

Mrlian, 26.10.2011 o 19,09. Neviem, čo znamená, že už máme rok 2011, a čo dokáže veda za 20 rokov. Mňa zaujíma, čo dokáže príroda za milióny rokov. Zrejme si lekár a tvoje poznatky sa točia okolo ľudských problémov. Tu sa však bavíme o zveri vo voľnej prírode. A kukanie na televíziu? Dá mi určite viac, ako čítanie vašich jedovatých riadkov. Máš pravdu, že si z nej vyberám len to, čo mi zapadá do mojej nie chybnej, ale bezchybnej mozaiky. Presne, ako vyberať si na benzínke len taký benzín, aký zapadá do nádrže môjho auta – 95. Teda na aký je moje auto skonštruované. Nevyberiem si predsa naftu. Takže - neodvádzaj pozornosť našich ctených čitateľov. Patologickú potrebu byť stredobodom pozornosti a vzbudzovať záujem tiež nemám – na to by som nečakal do druhej šesťdesiatky. A ticho sa vytratiť, keď na mňa nikto nereaguje? No na to, že si doktor, dosť divná úvaha. Ak si si nevšimol, nájdem si iné vlákno, veď v súčasnom poľovníctve je toľko nedostatkov. Po ďalšie – ak sa dlhšie neozývam, je to aj tým, že mám aj iné povinnosti, pre ktoré sa nemôžem dostať k počítaču. Ale určite sa nevytrácam pre krivdu, že na mňa nikto nereaguje. Ja to ani ako krivdu neberiem, skôr ako že sa o tom premýšľa, ako o novote. Zvyčajne sa po pár dňoch niekto ozve. Ale spôsobom od veci. Teda reakcia nie na akciu, ale na moju osobnosť – moju minulosť, zdravotný stav, atď. Veď to poznáš. Ale mne to nevadí. Hlavne že to čítajú aj mladí ľudia a úsudok si robia sami. To tebe ide o to, aby tu nepísal niekto, kto by mohol mať racionálnejšie, pokrokovejšie názory, ako ty. Aby ti neprerástol cez hlavu. Aby platilo len to, čo ty uznávaš za vhodné. Všetci, ja , TV, dokumenty sú pod tvojím IQ, druhá kategória. A to sa mýliš. Jedným z nedostatkov vidím aj uverejňovanie takých rád pre poľovníkov, aká je uvedená v Našom poľovníctve, č. 11/2011, str. 33: Starostlivosť o zver. Predkladanie jadra a dostatku sena. To už by chcelo uverejniť aj články o škodlivosti jadra a ignorácii sena. Čiže – časopis na jednej strane uverejňuje články o nevhodnosti týchto krmív, na druhej - odporúča ich predkladanie. Tak mi napadá, čo tak napísať na kŕmidlá, ako na cigaretové škatuľky – fajčenie môže zabíjať. Pre zver – jadro môže zabíjať! Len či sa toho zver aj zľakne? Ale pre poľovníkov by to bolo upozornením. Čo ty na to? Pokrokovejšie je na tom Poľovníctvo a rybárstvo, ktoré o prikrmovaní nepíše ani čiarku. A to je dobré. Nespočetne krát lepšie, ako o prikrmovaní obilninami. Píše len o dobách lovu, nad ktorými sa však musí zoopoľovník chytať za hlavu – lov v čase párenia. Jeleň, muflón, kamzík, zajac, atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 29.10.2011 o 7:59

lubenko, ospravedlňovať sa nemusíš. Veď keď si tykáš s pánom Chocholouškom, vieme, na čom sme. Ja ho nepoznám. Jelsovec, ďakujem za vyčerpávajúcu /skoro/ radu, len mám jednu otázočku: ČO je na odporúčaných odpovediach správne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 28.10.2011 o 20:10

Jarko ospravedlnujem sa Jožimu,už mu neviem ani na meno prist ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 28.10.2011 o 10:52

Jóži spoznať ich je veľmi jednoduché, poradím ti. Správne odpovede sú všetky tie , pri ktorých nie je ikonka Vlka dravého na modro-bielom pozadí. Nemáš začo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 27.10.2011 o 20:35

Lubenko nie Bagala, ale Begala. Nekomoľte prosím priezvisko jožiho :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 27.10.2011 o 18:42

p.Bagala tak to už je vrchol,teba už ani Chocholoušek nezachrani.Ps: Chocholoušek je riaditel blazinca v Prahe :):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 27.10.2011 o 18:23

lubenko, a kde píšu tie správne odpovede, pretože ja som tu okrem svojich ešte žiadnu nečítal? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 27.10.2011 o 12:36

Ďakujem za kompliment. To, čo mu musíme napísať je už určite nad rámec poľovníctva, ale niekedy sa musí vytiahnuť ťažší kaliber aby sme ho "dorazili" :) P.S. veziem na Liptov asi metrák gaštanov, zmiešam to s prosom a hádam to tej našej srnčej bude chutiť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 27.10.2011 o 8:29

Andrej,on to robi zamerne že reaguje svojimi sprostymi nazormi ,pretože čaka že vy mu na to date vždy spravnu odpoved a tym si obnovuje svoje vedomosti a som rad že reagujete ,pretože i nam to pomôže zlepšit svoje vedomosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 26.10.2011 o 19:09

joži, gaméta má len polovicu chromozómov. Keby sa už v nej vyvíjali orgány, tak máme zo všetkého polovicu :) máš pravdu, deti sa od rodičov geneticky nelíšia, teda presnejšie, geneticky sú z polovice ako otec a z polovice ako mamka. A súrodenci majú stopercentnú genetickú zhodu. To sa využíva napríklad v transplantačnej medicíne. Čo sem pletieš plodnosť a neplodnosť. Všimol si si, že už máme rok 2011? vieš aký pokrok dokáže veda spraviť za 20rokov? Mňa by v práci vysmiali a prepustili keby som im citoval 20rokov staré práce (okrem Kellieho - Monroovej doktríny, podľa ktorej liečime už niekoľko storočí:))) Tebe nepomože sa kukať na televíziu, zase si vyberieš len to, čo ti zapadá do tej tvojej chybnej mozaiky. Ale ty to vlastne sem nepíše aby si nás presvedčil o tom, že sa mýlime, ty len máš patologickú potrebu byť stredobodom pozornosti a vzbudzovať záujem a ticho sa vytratíš, keď na teba nikdo nebude reagovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 26.10.2011 o 18:45

Od 23,15 do 23,45 ide na STV2 Gény, genómy. Možno sa dačo nové dozvieme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 26.10.2011 o 18:34

Mrlian, 29.10, o 14,36. Tvoje slová: " Vysvetli mi ako v neoplodnenom vajíčku, v čase zrenia, môžu byť všetky orgány a ich funkcie budúceho potomka vo vývoji??? Pokiaľ ma moje vedomosti neklamú, tak orgány sa začnú vyvíjať až po oplodnení, lebo splynutím spermie a vajíčka dôjde ku kompletizácii genetickej informácie. ďalej stres z poľovania je len jedným z mnohých faktorov, ktoré by mohli ovplyvniť fenotyp, aj to len pri génoch tzv. malého účinku. Takže chyba je, že sa opäť koncentruješ na jeden problém vytrhnutý z kontextu..." KC. Ak by sa orgány a ich funkcie vyvíjali až po skončení zrenia pohlavných buniek a ich kompletizácii, potom by sme nemali neplodných rodičov a naopak - ich deti by sa od nich nelíšili. Vývoj pokračuje aj po spojení, ale začína už od začiatku zrenia. Pretože - ak existujú plodní a neplodní rodičia, musia existovať aj medzistupne medzi nimi. Medzi mantinelmi. Je tam "hracia plocha". Nie je to len čierne a biele. T.j. - ak sa jeleň iba postrelí, môže celkom stratiť rujnosť a páriť sa už v tomto roku nebude, ale pri slabšom "škrabnutí" sa môže ešte páriť, ale splodí postihnutého potomka /napr. albinizmom, nižšou hmotnosťou, parožím, atď. Je to vedecky dokázané. Zdroj si nespomeniem, ale dosť sa o tom píše aj v knihe Biologické základy poľovnej zveri /Kočiš, Komárek, Príroda 1991/. Podľa nej 50% bielych jeleníc je neplodná. Čo vyvracia teóriu o vývoji orgánov až po spojení pohlavných buniek. Čiže - že sa nevyvíjajú už pred spojením. Ale je tam toho viac. Píše sa ale o rôznych variáciách, vznikajúcich vo zverniciach, len nie o strese z ohrady, vo voľných revíroch z "lazaretských" podmienok predrujného lovu. Čiže sa podceňuje zoopsychológia. A tá je práve základom dominancie a recesivity rôznych génov, čiže chaosom medzi nimi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 26.10.2011 o 8:39

Edu, čítam, že máš aj básnické črevo. No ale ja sa o zver starám /aby v zime nehnačkovala/, svoju hlúposť / sladké hlúposti som šepkal dievčatám pred rokmi, ale neboli o poľovníctve/ len podľa teba za pravdu vydávam. Vedecké poznatky sú mojou parketou, nie strašidlom, ktorému by som sa chcel vyhýbať. A lekára? No ak ty považuješ ľudskú zvedavosť / že som zvedavý, ako môže zver v čase núdze myslieť na rozmnožovanie. Alebo kde bola zver počas doby ľadovej - 90 000 rokov/ za duševnú chorobu, tak neviem, neviem, kto ho potrebuje. Ja to nie som. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.10.2011 o 21:20

Kto sa o zver nestara ,kto svoju hlupost za pravdu vydava kto vedeckym poznatkom sa vyhyba a loz za pravdu vydava na toho len lekara. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 569 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM