Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Vysoke Tatry - diskusia

autor: off kapec3
pridané: 13.11.2010 15:06

za chvilu to bude 6rokov od velkej veternej kalamity,ktora spustosila nase hory...uz dlhsiu dobu je tam dalsia kalamita v podobe drevokazneho hmyzu,co je smutne!Ticha a Koprova dolina ale aj dalsie oblasti nasledkom drevokazneho hmyzu postupne vysychaju...mala byt kalamita,ktora bola ponechana na samovyvoj spracovana?co si o tom myslite?

počet zobrazení: 5 889
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-88 z 88 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lesny muz, 13.11.2010 o 18:36

Drevo sa malo vytažiť a nasadiť nové sadenice. Pri Hrebienku je to cele napadnute je tam mrtvy les.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on tommi, 13.11.2010 o 18:23

Ja som narazal na to, ze by tak kôrovcova kalamita nemala taky rozsah, keby sa drevo vcas spracovalo.a to sa netyka len vysokych tatier, nizke tatry su na tom pomaly horsie ako vysoke(viď. čertovica,čierny váh a pod...)Je mijasne ze taketo kalamity sa opakuju z urcitou periodicitou,a aj gradáciu rastu populacie lykožruta tiez koliše, ale to este neznamena ze sa neda tomu zcasti predist preventivnymi opatreniami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kapec3, 13.11.2010 o 18:17

lubo sak my vieme mame to takmer pod nosom:)))mas pravdu v poslednej dobe som tam nebol ale videl som to z obrazkov a je to hroza a bude to este horsie!uz je neskoro nieco s tym robit...kazdy ma svoj nazor a moze ho slobodne vyjadrit ale tak aby sme sa tu nevadili ;D ja zase hovorim,ze sa s tym malo nieco robit! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 13.11.2010 o 18:06

škoda to tu rozoberat ,pretože sa určite neshodneme čo ako malo byt,pretože lesoochranary maju iny nazor a lesnicka spoločnost tiež iny a vy sa tu budete za chvilu hadat kdo ma pravdu a vetšina z vas tam ani nebola :):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 13.11.2010 o 17:59

tommi...celkom som ťa nepochopil .... "máme s tatier čo máme" ? Ak myslíš tu kalamitu... čo bola pred šiestimi rokmi ... tak to je bežný jav a tatry ju .. nie raz absolvovali ..naposledy asi v 1922 ?? (neviem presne) ...a určite ešte absolvujú .. nakoľko je to vec ktorú nemôžme nijako ovplyvniť ...týkajúca sa klimatických zmien...Kľudne tam môžeš sadiť čo len chceš..no stihne to rovnaký osud ....Z lykožrútovi je to podobné ..vždy tu bol je a bude... ako prirodzený nepriateľ smrekových lesov ..na to sa evolučne vyvinul a za škodcu sa dá považovať.. len v hospodárskych lesoch ...v prirodzenom ekosystéme je jeho prínos pre les veľký ...nie len ako potrava pre rôzne druhy vtákov ...ale tiež likvidáciou smrekov prispieva k zrodu dalšieho života.. na odumretých častiach stromov .... hospodársky les sa nikdy nemôže pestrosťou "života " vyrovnať prirodzenému lesu a to doslovne ..je tam priepastný rozdiel ..... Takže čo sa týka otázky "kapeca" na Tichú a Kôprovú tak sa pripájam k tomu čo povedal growler ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on tommi, 13.11.2010 o 17:00

Mala sa spracovat co najskor.teraz je uz neskoro, kedze je uz vsetko drevo mrtve, lykozrut vyleteny a dalej je toto drevo pre neho neatraktivne a presuva sa hromadne, ci uz aktivne, ale pasivne(vzdusnými prudmi) do oblastí so zdravimi stromami.preto je akutne tazit aktívne chrobačiare este pred vyletením prvej generácie, a dokladne asanovat porastové zvysky, aby mal co najmenej mozností na dalsie rozmnozovanie.lenze toto sa mohlo spravit hned po kalamite, lenze "Páni ochranári VLKÁRI" sú múdrejsi ako lesníci, tak nech sa paci...aj vdaka ich pričineniu mame z tatier čo mame... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 13.11.2010 o 16:51

podla mna by sa lykožrut rozmnožil aj bez toho,či daktore časti boli spracovane a ine nie,ale tatry pustoši niečo ine.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 13.11.2010 o 15:55

tema skor na nejake lesnicke forum,ale budis.moj nazor - ponechana. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-88 z 88 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel