Heming hunting
dnes je utorok,  21. máj 2024,  meniny má Zina,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 05:02,  dnes západ slnka: 20:24
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Strelba pomocou umeleho svetla - diskusia

autor: off ricardo8
pridané: 23.8.2007 20:52
Dlho som sa otalal ci napisat ci nie ale nakoniec som sa rozhodol ze napisem!Vela sa o tom povedalo ,vela napisalo tak prosim rozdiskutujme aj tuto temu!Ja viem je to proti zakonne ale myslim ze dost polovnikov to pouziva, sak to maju aj v kazdom obchode z polovnickym potrebamy!
počet zobrazení: 17 213
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-54 z 54 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off ricardo8, 24.8.2007 o 22:27

No jasne tu hlavne ide o mentalitu narodu a uz si zivo predstavujem co by sa stalo keby sa to povolilo!Dakujem Milan za hodenie na spravnu kolaj!Lovu Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 24.8.2007 o 21:59

Sali-čo tu znie ako utopia?Takto mňa a mojích rovesníkov v našom PZ učili a učia naši otcovia a starší poľovníci.Ak Teba nie,tak potom...Rišo-ja som myslel,že chceš takúto poľovačku uplatňovať pri love všetkej raticovej zveri.ale aj keby to bolo len pri diviakoch a za splnu aj tak by si dal príležitosť "tiež poľovníkom". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sali, 24.8.2007 o 21:46

milank,co si napisal,znie ako utopia!ale je to naozaj tak??Akokolvek naruzivy polovnik by mal dat zveri sancu,nie strielat zakazdu cenu!Dobre je pred polovackou sa rozhodnut,naco ides polovat! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ricardo8, 24.8.2007 o 19:39

Zdar!Prepacte zle som to napisal jasne ze na vysoku nelovime za splnu!!!!!!!Dobre napisem za seba ja pri nocnych postrieskach pouzivam svetlo a myslim ze ho pouzivat budem!Priklad:som na postrieske na vysoku a je aj obdobie splnu tak hodinu po zotmeni ked sa konci cas lovu vysokej ostavam na posede a dalej cakam diviaky, medzi tym sa zaoblaci ostane tma pride diviak mam plan ho ulovit tak je lepsie si posvietit a vies na co strielas a aj miesto zasahu!Neulovis bachinu ci chovneho kanca a hlavne nechybis!Ja viem ty skusenejsi poznaju podla sluchu o aku zver ide no my sa to este musime naucit!Tak asi takto to vnimam ja, neviem ci spravne ale ak nie tak ma zabite!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 24.8.2007 o 19:23

A ešte by som dodal k tomu môjmo nižšie uvedenému príspevku nasledovné:iba vtedy,keď má zver dostatočný kľud počas celého roku dokážu samice vyviesť zdravé potomstvo a trofejová zver sa zlepší aj po stránke lepších a kvalitnejších trofejí.Myslím,že úživnosť naších revírov je dosť dobrá,tak už len znížiť stres a vyrušovanie a nesnažiť sa ju zbytočne zvyšovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 24.8.2007 o 19:15

Sali ja som žiadné patenty na zbraniach ešte nevidel a dúfam ani neuvidím,ak je u Vás tak,tak potom zbohom zdravý rozum a boh opatruj túto zem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sali, 24.8.2007 o 18:53

Teda,polovat na "vysoku"za splnu-to je sila!!!!!!Dalej,ruku na srdce,milank nezdali sa Ti kadejake patenty na pazbe zbrane podozrive??,na druhej strane mas potom stastie na ozaj serioznych polovnikov!!Vzdavam hold vasemu zdruzeniu!!.........ak je to naozaj tak!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 24.8.2007 o 18:49

Zdravím Ťa Rišo.Viem,že sme už spolu na túto tému trochu diskutovali,ale nedá mi nezareagovať aj tu.Spravil si dobré,že si rozbehol aj túto tému, môžeme vyjadriť svoj názor a spoločne sa niečo opäť podučiť.Tu je ten môj názor.Musíš zobrať do úvahy aj ďalšie aspekty tejto poľovačky a nielen to,že tak poľujú v iných krajinách.Po prvé zober do úvahy eticku stránku tejto poľovačky.Za druhé,zlegalizoval by si poľovačku,ktorú prevádzajú pytliaci.Dnes,keď vidíš v noci vo Vašom revíri osvetľovanie polí reflektormi vieš,že sa tam deje niečo nekalé.Keby bola takáto poľovačka legálna začali by sa robiť ešte väčšie svinstvá ako sa robia dnes.A za ďalšie zober si do úvahy fakt,čo by sa stalo zo zverou?Dnes pri takomto vyrušovaní zvere,ktorá sa stáva pomaly výlučne nočnou,okrem obdobia ruje?Zver je rušená od svitu do mrku ľudmi,robotníkmi,poľovníkmi,turistami,cyklistami,zberačmi lesných plodov atď.Zver pri takomto rušení a strese mení svoje pastevné cykly a zvyšujú sa tak škody najmä ohryzom.Teraz si zober,že by sme raticovú zver lovili aj počas noci!Kedy by mala kľud a žiadný stres sa nažrať,ak nie v noci?Začala by byť ešte viac stresovaná a opatrná.Mali by sme sa viac zamerať na to,aby sme zveri znížili stres a nebude problém ju loviť aj za denného svetla.Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 24.8.2007 o 17:55

tak musis vydrzat do takeho splnu kym bude mesiac vonku , a ked sa budes snazit vysoku neni problem strelit aj bez umeleho osvetlenia, myslim ze vysoka si zasluzi mat v noci klud ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ricardo8, 24.8.2007 o 15:17

A este nie kazdy spln je mesiac vonku a svieti! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ricardo8, 24.8.2007 o 15:16

Zdar!Zalezi to aj od reviru u nas mame odstrel vysokej a to 3 kusy a I Vt. jelena sa da strelit jedine po tme pomocou svetla!Ja si myslim ze je to bezpecnejsie a som za to aby sa to povolilo!!!Vo vsetkych okolitych krajinach je to dovolene len u nas nie co tam maje inu zver? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 23.8.2007 o 23:06

osobne som sa s tym ešte nestretol , ale viem že sa to prevadza , a neteši ma to ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 23.8.2007 o 23:01

sali ty tvrdíš,že skoro všetci!!!!!ja sa zúčastňujem poľovačiek od svojích desiatích rokov,čiže už dobrých 17-násť rokov a ešte som sa s takou poľovačkou u nás nestretol nikdy!okrem poľujúcich pytliakov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sali, 23.8.2007 o 21:43

Dovolim si tvrdit,ze nie dost,ale skoro vsetci!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-54 z 54 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM