Heming hunting
dnes je streda,  15. máj 2024,  meniny má Žofia,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:09,  dnes západ slnka: 19:16
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Jednotna strela do brokovnice - diskusia

pridané: 28.9.2010 12:17

Dobry den ,

chcel by som sa opytat na jednotne strely do brokovnice ?? ake pouzivate ??ake mate skusenosti ??? mozem pouzivat aj do zuzenej hlavne??? Dakujem

počet zobrazení: 42 867
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off peeterko, 27.10.2013 o 19:14

milanko12 - presnost zalezi od flinty. Idealne je mat na jednotnu strelu co najmensie zuzenie, alebo ziadne. Ja pouzivam do pohonu skratenu skeetarku bez zuzenia a CgT-cka mi na 60m dava do sustrelu 10cm. Co sa tyka ucinku, tak vsetko okrem slugov je dobre. Tie su makke a zosmyknu sa na silnejsom diviakovi. Kamarat dostreloval 230kg kana a zozadu mu strielal na chrbat a slug sa zosmykol po chrbtici asi 40cm a nezlomil ju. Takisto sme uz nasli drani par roztecenych slugov na rebrach, lopatkovej kosti, ci len tak v pancieri. Bodo1948 - zo standu sa ti asi celkom pekne pozera na tych "milych blaznov, dobrodruhov", ale zrejme si nikdy nebol v poriadnom pohone a netlacil si nikdy mladinu, prerastenu agacinou a malincim do 2m vysky. Ked v takomto terene strielas na 3-10m, tak ti je gula akurat tak na dve veci. Nehovorim o tom, ze ked nema automat, alebo dvojhlavnovu, tak na prebijanie mozes zabudnut. Ked potrebujes duplovat alebo strielat cez hrube krovie, tak nie je nic lepsie ako jednotna strela. O ranivosti a stop-efekte ani nehovorim. A do takehoto terenu si berie lepsiu flintu len ten, co si ju nevazi. Ked ma volaju kvoli psom do pohonu na nove mieste, vzdy sa pytam na teren. Samozrejme do horskych revirov, kde sa zvacsa tlaci hruby les a striela sa aj do 100m, tak beriem gulu, ale v nasich nizinnich lesoch s inym neprestrelis ako jed.strelou. A ver mi, chodim do pohonov so psami naozaj dost vela ;-)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 24

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 155 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Pepes33, 26.11.2014 o 13:23

Ahoj, ja mám ZH 303, trapovú kozlicu, používam do toho Dupleks Rossa, 32 g, o dupleksoch sa dozvieš v diskusiach toho dosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 26.11.2014 o 8:21

Ja som strielal slug aj s trapovej pušky. Všetko bez újmy na puške aj zdraviu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 25.11.2014 o 21:32

Jednotná strela CgT Break JS 32 g - Chcel by som vedieť či je možné tútu strelu použiť pri plne zahrdlenej hlavni . A ak nie aké jednotné strely do takýchto hlavni odporúčate. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 8.3.2014 o 20:10

Zdravim. Ako idu breaky ZVS zo skeet hlavni? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 8.3.2014 o 17:45

Ak môžem pridám aj ja moje skromné skusenosti nakoľko chodím viac ako dvadsaťosem rokov do pohonu a vlastním tri guľovnice jednoducho je to pravda, brokovnica a iba šína- strielal som S-Ball a od prasaťa po 160kg kusy som strelil cca.100 kusov v pohone na vzdialenosti od 1m do 60m. Koľkokrát si poľovníci na štandoch ani neprdli a všetká akcia sa odohrávala v pohone kde brokovnice doslova deklasovali guľovnice.Ale samozrejme vždy to záleží na konkrétnej situácii lebo dneska su v ponuke aj guľové dvojáky a guľové poloatomaty takže ono záleží aj kto drží tu pušku v ruke,ja len toľko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Elmer, 8.3.2014 o 11:16

Lowec - hcem sa spitat čo je to LG čka ? či sa to broke 8,6mm ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 28.10.2013 o 11:23

Sauvestre môžem odporučiť aj ja, či v 12-tke alebo 16-tke ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 27.10.2013 o 20:31

ja gulovnicu mam a napriek tomu som doteraz v 95% pripadoch nosil do pohonu brokovu dvojku. pouzival som naboje Break aj stare S-ball (koli velkemu zahrdleniu). pravda je taka ze S-ballou sa da strielat tak do 50m, s Breakom aj dalej, co je vsak v pohone s minimalnou viditelnostou uplne jedno. ale kedze sa stare zasoby S-balliek minuli a nove podkaliberne strely stoja kopec penazi, tak som kupil do pohonu gulovnicu Marlin. co sa vsak ucinkov na zver tyka, s S-ballami sa mi nestalo, ze by zverinu znehodnocovali. Breaky maju na blizko uzasnu silu a podarilo sa mi tak dokonca prestrelit dvoch diviakov naraz - jednou strelou. znehodnotenie takmer ziadne, rovnako ako S-ball, ktore vsak casto vacsi kus neprestrelili. vyhodu pouzitia brokovnice v pohone vidim v pripade potreby moznost rychleho opakovania strelby a uzasny stop efekt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off whitenigga, 27.10.2013 o 19:45

Ahojte možem odporčit strely sauestre použivam ich do kalibru 20/76 spokojnost maximalna. presnost super . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peeterko, 27.10.2013 o 19:14

milanko12 - presnost zalezi od flinty. Idealne je mat na jednotnu strelu co najmensie zuzenie, alebo ziadne. Ja pouzivam do pohonu skratenu skeetarku bez zuzenia a CgT-cka mi na 60m dava do sustrelu 10cm. Co sa tyka ucinku, tak vsetko okrem slugov je dobre. Tie su makke a zosmyknu sa na silnejsom diviakovi. Kamarat dostreloval 230kg kana a zozadu mu strielal na chrbat a slug sa zosmykol po chrbtici asi 40cm a nezlomil ju. Takisto sme uz nasli drani par roztecenych slugov na rebrach, lopatkovej kosti, ci len tak v pancieri. Bodo1948 - zo standu sa ti asi celkom pekne pozera na tych "milych blaznov, dobrodruhov", ale zrejme si nikdy nebol v poriadnom pohone a netlacil si nikdy mladinu, prerastenu agacinou a malincim do 2m vysky. Ked v takomto terene strielas na 3-10m, tak ti je gula akurat tak na dve veci. Nehovorim o tom, ze ked nema automat, alebo dvojhlavnovu, tak na prebijanie mozes zabudnut. Ked potrebujes duplovat alebo strielat cez hrube krovie, tak nie je nic lepsie ako jednotna strela. O ranivosti a stop-efekte ani nehovorim. A do takehoto terenu si berie lepsiu flintu len ten, co si ju nevazi. Ked ma volaju kvoli psom do pohonu na nove mieste, vzdy sa pytam na teren. Samozrejme do horskych revirov, kde sa zvacsa tlaci hruby les a striela sa aj do 100m, tak beriem gulu, ale v nasich nizinnich lesoch s inym neprestrelis ako jed.strelou. A ver mi, chodim do pohonov so psami naozaj dost vela ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 24

off Daniel8, 27.10.2013 o 11:50

Prosim o radu. Mam ZH 121 16/16 a kupil som do toho CgT 30g. Streli idu 2-3 cm sustrel, ALE na 25m 20cm hore a na 50m 25cm hore. Stredovo je to tiez super. Dakujem za radu, ak nejaka bude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 29.10.2012 o 19:30

ano možeš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 29.10.2012 o 19:17

To že máš na flinte napísané 2 3/4 to neznamená zahrdlenie, ale dĺžku komory v palcoch...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MIRO3006, 29.10.2012 o 19:01

Zdravym,môzem použivat jednotnu strelu ked je zahrdlenie 2 3/4 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 29.10.2012 o 13:12

Po roku používanie Sauvesre spokojnosť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pepes33, 29.10.2012 o 10:58

Zdravím, trochu oprášim toto vlákno, jedná sa mi o reálne skúsenosti so strelami Dupleks, v kalibri 12/70, či už monolit, alebo Rossa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.12.2010 o 19:33

lovecccc neviem Ti odpovedať ja som to neskúmal . Písal som iba ,že prečo sa už nevyrábajú tie sbalky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 31.12.2010 o 18:56

s tym napucovanim su problemy,ja ich drzim v sacku,mne idu z mojej brokovnice presne tj. na 25 do 20cm ich mam...a aj tak co som strielal v pohone tak najdalej toto prasa,inak kanec z dvoch metrov,lanstiaka z metra,ono u nas sa vacsinou tlacia huste sece a tam sa ani neda dalej... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 31.12.2010 o 17:15

Ved to , tam staci aj lacnejsie ale nech je spolahlive. Ja som si braval tiez do zalohy stare S-ball plastiky, Len vzdycky na konci polovacky boli nabojnice napučane ze nesli ani do hlavne nabit.A to sa za spolahlive povazovat neda Vystrielal som ich racej do terca. Racej nesetrit uplne a aspon obycajny slovensky alebo cesky naboj v plastovej nabojnici. Aj ked sam pouzivam Rottweil Magnum. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 31.12.2010 o 17:09

Ano nestrieľa ..ale na tú vzdialenosť úplne v pohode postačí aj obyčajný olovený Beak Cgt, alebo Slug od SB...nemá zmysel špekulovať ...kvalitnejším strelivom sa dá isť podstatne dalej .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 31.12.2010 o 16:59

Len v pohone sa ani dalej nestriela . Ja si jednotnu strelu nastrelujem na 25 metrov a myslim ze aj to je moc. Do pohonu podotykam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 31.12.2010 o 16:55

Edo...no ved a sa len pýtam nakoľko je to oceľové...O tom že to bude účinné strelivo nepochybujem ... Plastik nebol bohvie čo.. to je jasné..i ked teraz na spoločnej s tým strelil jeden z honcov lanštiaka na 30m a padol v rane..myslím že tých 30m je pre ten náboj maximum... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 31.12.2010 o 16:29

možeš ich poslať mne :D ja tie 3-4 buchnem do roka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.12.2010 o 16:10

Ja zase určite do dupexu ale ako by sa mi minuť mali neviem tie jednotné ked ich mam 50ks asi a za posledných 15 rokov som nevystrelil ani jednu :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 31.12.2010 o 15:56

mne keď sa minu pôjdem určite do rottweil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.12.2010 o 15:56

lovecccc neviem je to aj možné .Ja len ,že prečo sa prestali robiť sbalky píšem . Zákon neriešim aký je taký je ani nevie kde to je presne zadefinované ,takže iba čo som sa dočítal . Faktom je že ten duplex vypadá na perfekto stop efekt a to aj na mäkko . Stara sbalka na mäkko kua to bol dosť prúšvih to je fakt podobne ako aj tieto olovenné nič moc :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 31.12.2010 o 15:32

A Tento duplex splňa zákon? od neho su aj monolity ..ocelové šúľky ... podľa mňa horšie ako S-bal plast..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.12.2010 o 15:15

Ja by som vyskúšal niečo takéto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 31.12.2010 o 13:55

zákon zakázal používať strely s "oceľovým jadrom" (ako strely z vyšším prierazným účinkom). I keď nieje prieraznosť ako prieraznosť .Sbal mal malú rýchlosť a veľký priemer strely nato aby dokázal prestreliť vestu vyššej triedy určenú proti útočným puškám. Tiež boli zakázané vojenské náboje 7,62x39 do ktoré obsahovali oceľové jadro! ale tu tiež nieje jadro ako jadro - lebo tieto náboje neboli označené ako prierazné a vnútri náboja bol oceľový valček a naokolo olovo - bolo to tak riešene za účelom šetrenia olova a toto obyčajne jadro zvýšilo prieraznosť strely len o 22% čo je zanedbateľné - ale na priek tomu to je tiež zakázané strelivo. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.12.2010 o 13:47

rhoods ved nimi striela ešte kopec poľovníkov celkom určite ich budú mať ešte desaťročia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 31.12.2010 o 13:15

kďe si sa dočítal, že je zakazané? ja som sa pýtal profesora na Akadémii policajného zboru a ten o tom nič nevedel,podotýkam v odbore,aj tak ich mám už len šesť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.12.2010 o 12:09

rhoods sball plastik sa už roky rokúce nevyrába a je i zakázané používania tohoto streliva . Okrem toho môže v určitých zbraniach pri mínusových teplotách narobiť veľké potiaže keď je plast stuhnutý na kamen. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 31.12.2010 o 11:42

ja este minuly tyzden v pohone stare sb-ball plastik, prasa 30m komora odbehlo este 30m, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BettinsoliCombo308win, 30.12.2010 o 21:26

CgT break so strelou gualandi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 13.12.2010 o 16:54

Pani naposledy som skusal Rotweil EXACT Magnum. Strelil som svinu cca 100 kg v pohone na zadne stehna. Vstrel v pohode ale vystrel priemer 20 cm diera, cez ktoru psy hned tahali vnutornosti von. Takze cele stehno na kasu. Ranivost 100 % ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 11.11.2010 o 18:07

používam rotweill original breneke, v GB kozlici to trošku rozhadzuje, ale v ZP je to slušné... kolega teraz kúpil sauvesterky, tak som zvedavý na jeho referencie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 11.11.2010 o 18:05

len dúfam, že to tá moja starenka zvládne...ja to potrebujem len do pohonu...minulý rok som štyrikrát strielal ,jeden krát postrielal jedenkrát netrefil a dvoch som strelil.....jedného cez lopatky a ešte to plastik prestrelil a kanca na hlavu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.11.2010 o 20:28

aj ja som zvedavý na to ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tajfi, 10.11.2010 o 20:24

Na tie Dupleksi som veľmi zvedavý. Ak máte skúsenosti dajte vedieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.11.2010 o 18:46

rhoods ja som bol tiež spokojný s presnosťou sball plastic . Problem bol troška v mrazoch keď plast bol stvrdnutý ako kameň . Buda tebou by som vyskúšal tie duplexi . Ja si ich isto kúpim na skúšku . Jednotná strela sa dnes používa tak do GB alebo do brokovnice na spoločnej poľovačke . Nejaké veľke poľovanie brokovnicou na diviaka nemá opodstatnenie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 155 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov