Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Jednotna strela do brokovnice - diskusia

pridané: 28.9.2010 12:17

Dobry den ,

chcel by som sa opytat na jednotne strely do brokovnice ?? ake pouzivate ??ake mate skusenosti ??? mozem pouzivat aj do zuzenej hlavne??? Dakujem

počet zobrazení: 42 779
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off peeterko, 27.10.2013 o 19:14

milanko12 - presnost zalezi od flinty. Idealne je mat na jednotnu strelu co najmensie zuzenie, alebo ziadne. Ja pouzivam do pohonu skratenu skeetarku bez zuzenia a CgT-cka mi na 60m dava do sustrelu 10cm. Co sa tyka ucinku, tak vsetko okrem slugov je dobre. Tie su makke a zosmyknu sa na silnejsom diviakovi. Kamarat dostreloval 230kg kana a zozadu mu strielal na chrbat a slug sa zosmykol po chrbtici asi 40cm a nezlomil ju. Takisto sme uz nasli drani par roztecenych slugov na rebrach, lopatkovej kosti, ci len tak v pancieri. Bodo1948 - zo standu sa ti asi celkom pekne pozera na tych "milych blaznov, dobrodruhov", ale zrejme si nikdy nebol v poriadnom pohone a netlacil si nikdy mladinu, prerastenu agacinou a malincim do 2m vysky. Ked v takomto terene strielas na 3-10m, tak ti je gula akurat tak na dve veci. Nehovorim o tom, ze ked nema automat, alebo dvojhlavnovu, tak na prebijanie mozes zabudnut. Ked potrebujes duplovat alebo strielat cez hrube krovie, tak nie je nic lepsie ako jednotna strela. O ranivosti a stop-efekte ani nehovorim. A do takehoto terenu si berie lepsiu flintu len ten, co si ju nevazi. Ked ma volaju kvoli psom do pohonu na nove mieste, vzdy sa pytam na teren. Samozrejme do horskych revirov, kde sa zvacsa tlaci hruby les a striela sa aj do 100m, tak beriem gulu, ale v nasich nizinnich lesoch s inym neprestrelis ako jed.strelou. A ver mi, chodim do pohonov so psami naozaj dost vela ;-)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 24

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 155 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off martinxl, 1.3.2017 o 22:36

Dupleks, maximálna spokojnosť. Aj dupo aj monolit v .12 Presnosť na 45 metrov výborná, rozptyl do 10 cm. Super stop efekt a priestrel aj u veľkého diviaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off filda, 1.3.2017 o 22:30

Když jsem začal s myslivostí, tak jsem do leče používal klasické slugy. Ale za nedlouho jsem zjistil, že je to blato a ranivý účinek i při dobré ráně není dobrý. Přešel jsem na Rottweil Brenneke v ráži 12/70 a Rottweil Exact a absolutní spokojenost. Ikdyž cenově jsou o pár korun držší, tak průraznost a stop efekt je vynikající. Při sezóní spotřebě do 20 kusů nábojů není co řešit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Matvej, 27.2.2017 o 10:54

A ešte ti zamutím hlavu viac - skús sa popozerať po takzvaných slug rifles - to sú brokovnice s drážkovaným vývrtom pre streľbu slugmi.. :) Vyrába napríklad Savage Arms, kľudne aj so záverom ako na opakovacej guľovnici.. ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off shoogo, 27.2.2017 o 8:58

nechcel som porovnavat len som zistoval, to co si napisal dava zmysel a zacinam rozumiet tej pohnutke mat takuto brokovnicu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Matvej, 26.2.2017 o 23:45

Neporovnávaj neporovnateľné shoogo. Kým napríklad 9.3x62 je schopná v prípade vhodného stúpania vývrtu hlavne strieľať gule s váhou do cca. 21 gramov, guľa o priemere 8 mm bude zvyčajne s max. váhou 13-14 gramov v extrémnych prípadoch. V porovnaní s rôznymi jednotnými ranami je to v zásade menej ako polovica - tie sa často totižto pohybujú od 30-39 gramov. Ich výkon, hlavne na krátke vzdialenosti nemá obdobu. Špeciálne v hustejšom podraste. Ďalšou znateľnou výhodou brokových jednotných striel je, že väčšina z nich je naozaj mäkká. To znamená, že minimalizuješ riziko odrazu jednotnej strely nevhodným smerom. Sú situácie, kde je vhodnejšia guľovnica, ale aj také kde rozhodne dominuje brokovnica s jednotnou ranou. Závisí všetko od terénu aj schopností strelca.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off shoogo, 26.2.2017 o 21:15

ahojte, nechcem rypat len zistujem, u nas sa brokovnice pouzivaju pomenej, na sluky sa uz nechodi, na lisku si vacsinou berim .223. akurat tak do pohonu. Tak sa tak zamyslam naco taka brokovnica ked sa z nej nedaju strielat broky len jednotna strela. ak to ma byt len do pohonu nebola by lepsia nejaka 8 alebo 9 gulovnica? jedine co ma napada je cena, ta bude asi nizsia ako za gulovnicu nedaj boze este za gulovu kozlicu alebo dvojku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 26.2.2017 o 17:45

tak dnes odskusana brokovnica redlofi .. broky stoho nepojdu skusal som da sa stoho strielat na 20 25m dalej to nema vyznam broky boli 4.5... jednotne strely SB rotweil sustrel na 25m do jednej diery .. na 50 v 5cm kruhu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 21.2.2017 o 12:15

kupil som ich teraz v nedelu idem odskusat na strelnicu dam vediet tiez mam brokovnicu bez vyvrtu tak som zvedavy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 14.2.2017 o 18:02

dakujem za odpovede no som zvedavy ko sa to bude spravat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 14.2.2017 o 16:46

lukas01315. Ta brokovnica je urcena hlavne na lov diviacej zveri. Tych Hrivnakov budes tazko docahovat s touto brokovnicou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 14.2.2017 o 16:04

hornady sst slug treba vyskusat. su to velmi dobre strely ale su vyrobene prioritne pre brokovnice s vyvrtom. preto odporucam najpr vyskusat ci dana zbran dokaze strelu ustabilozovat. strela je osadena v plastovom kosiku. moja osobna skusenost z cz brokovej dvojky kal. 20 je ze to lieta bokom. teda nestabilne. al malom aj info ad inych ze vraj im to lieta v pohode. preto treba vyskusat. exact je velmi dobry. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 14.2.2017 o 15:34

zdravim chcem sa opytat kupil som brokovnicu a nemam skoro ziadne skusenosti kedze som prvy polovnik v rodine .. kupil som redlofa eos slug steel 12ku chcem sa opytat ake naboje a gramaz by bola vhodna jednotne strely aj broky broky na lisku a hrivnaka pripadne bazant kacka .. kupil som rottweil exact a pozdavaju sa mi aj hornady z umelou spicou dakujem za rady a odpovede ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.10.2016 o 17:10

Toto strelivo je urcene pre brokovnice s vyvrtom nie s hladkou hlavnou. v brokovnici s hladkym vyvrtom z velkou pravdepodobnostou nedojde k stabilizacii strely. Odskusane na strelnici z brokovnice CZ USA. Strielane na 25 a 50m strely dopadali na terc bokom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Jozefff, 9.10.2016 o 13:21

Hornady slug 12/70 -

Pouziva niekto toto strelivo? Poznatky nicenia zveriny a presnost striel. Dakujem

Jednotna strela do brokovnice - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 26.2.2016 o 8:22

Dovozce střeliva RC je Walter Trading.Je to obecně dobré střelivo,střílím s ním i broky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 25.2.2016 o 10:27

Díky za typ Michale. Já jsem ten BaP "ukradnul" kamarádovi z nábojového pásu, protože jsem chtěl vyzkoušet něco jiného než SaB z mého kulobroku. SaB mi jde nějakých 20 cm pod kuli, což je na nic. Tahle Palla šla na střed. Měla taky 1050 Barů.Tak už jen sehnat nějakého prodejce blízko a vyzkoušet je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nivo, 25.2.2016 o 9:01

Honzo vyzkoušej RC4 Palla (1050Bar),já jsem s nimi spokojený,jsou přesné a opravdu platí.A hlavně jsou za dobrý peníz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 24.2.2016 o 16:19

Má někdo praktické zkušenosti s Baschieri & Pellagri Big Game Palla? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 28.12.2014 o 22:45

alergii nemaj jenom spořílci :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 28.12.2014 o 21:37

Mozno ma Peto na SB alergiu a preto ho boli to brucho :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 28.12.2014 o 20:44

Petane tebe sa už musi o tých S§B aj snivat ,už sa ani nečudujem že ta stale bolí brucho:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pepies, 28.12.2014 o 20:06

S&B-Super&Bohové strelivo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 28.12.2014 o 20:03

Mato gulate a asi 9,1mm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mato386, 28.12.2014 o 19:22

čavte chcel by somm sa spýtať ake su broky Sellier bellot LG ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michalzhalacoviec, 27.12.2014 o 20:01

Najdolezitejsie je trafit... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 19.12.2014 o 20:20

Pri tomto strelive by som bol opatrny, je urcene pre brokovnice s drazkovanym vyvrtom hlavne. Ja som ich testoval s brokovnice s hladkym vyvrtom a brokovnica ich nedokazala ustabilizovat, strely dopadaly do terca bokom. Strielane na cca 30m a na 50m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 19.12.2014 o 20:20

Zambo: Zdravim mam otazku na tento typ jednotnej strely do brokovnice ci sa to da strielat aj cez plny chok ked su vedene v plastovom kruzku bo mam s chokmi problem v mojej kozlici nejdu vykrutit. Ma s tym niekdo skusenosti? Za kazde info vopred dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mateso, 17.12.2014 o 23:11

A skadial by som ho tak nabral mam tak Lada Niva a nie Kirovec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 17.12.2014 o 17:55

Mateso a nejazdíš TY kirovcom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mateso, 17.12.2014 o 10:27

Ahoj poznam použivateľa kirovec viem o tejto situácii bol tam aj moj psík a po utoku na Kirovca sa moj štvornohý kamarát zahrizol do diviaka a vtom sa otočil bokom a už palil .Pozerať sa na to z dialky 10m a nevedieť ako pomôcť je dosť blbé Slugy boli rozbyte sauester som používal už vtedy a po rane na lopatku sauestrom sviňa padla do kolien a v tom ju dostrelil . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 17.12.2014 o 10:10

Jak se dostřeluje útočící divočák na lopatku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Kirovec, 16.12.2014 o 22:08

S Peeterko uplne suhlasim Slug nieje boch vie čo a v pohone ako vraví sa nestriela na neviem ako daleko . Mám flintu Bajkal 16/16x70 strielam stoho Jed.strelu Sauester pretože po skusenosti zo slugmi som ich račej prestal kupovať. Sviňa cca 150-180kg zautočila v pohone na mna strielal som na 3-6m 5rán v lopatke cca 15cm kruh rozstrielana na šalát a stále išla posledná rana do hlavi do čela 5,16Broky zastavovací efekt uplný :D pri draní sme zistili že všetky slugi sa rozbili už pri rebernej alebo lopatkovej kosti a nevnikli ku orgánom . Skusenosti zo Sauestrom cca 130kg diviak v pohone vyštartoval proti mne strela do čela výlet guli pred zadním stehnom . Mám stým streleného viac a možem len pochváliť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zambo, 16.12.2014 o 18:58

Zdravim borci ma niekdo skusenosti z nabojmi Hornady SST da sa to strielat aj cez choky?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 29.11.2014 o 16:35

tak to si myslim aj ja...ani na krabicke nie je varovanie....len som chcel vediet od ludi, co to maju, ci nevybija baskulu...ono zas tak moc ich nevystrelim....jedine na spolocnej ked dajake pustim, ja len som chcel vediet zo zvedavosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 29.11.2014 o 16:28

exakty som strielal len z rusa takisto aj dvaja kolegovia zo združenia a bez problemov. Flinta zatiaľ funguje. Zo ZPčky som strielal všeličo ale z rottweilov len clasic, tiež bez problemov. Exakty sú presné ako píšeš, ale na môj vkus trochu silné. Ale myslím že aj ZP by ich mala udržať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 29.11.2014 o 15:32

no strielal som vsetky...ale rottweil maju ovela vacsi spatny naraz....oproti dduplexom a nehovoriac o slugoch...najmensi spatny naraz mali s-ball plastik. skusam rozne jednotne strely ze aky bude sustrel na 35 metrov...zatial rottweil exact vedie na vybornu...duplexy ma dost sklamali, co sa tyka presnosti...vsade ich vychvaluju...skusim ich ale aj z otcovej kozlice....ale rottweil ide presne aj z tej...ide mi len o to, ze ked to ma taky spatny raz, ci nenatiahne hak a nebude potom vola....su to docela supy tie rottweil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 29.11.2014 o 15:10

mibe a ktoré si strielal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 29.11.2014 o 14:24

chcel by som vediet, aky maximalny tlak znesie brokovnica ZP 149 12-12/70 a aky tlak vyvinie tento naboj odkaz strielal som to, sustrel vynikajuci, presnost OK, ale bola to celkom supa. oproti tomu slug od S&B asi o polovicu menej kopal...no a este som skusil duplex 28 gramovy a to tie isli katastrofalne... dik za info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 26.11.2014 o 18:26

SIAD super vdaka za info teraz len vyskusat aky budu mat z mojej dvojky sustrel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 26.11.2014 o 16:51

odkaz Do jak zahrdlené zbraně mohu bezpečně používat náboje SLUG? Náboje SLUG lze bezpečně používat při jakémkoli zahrdlení zbraně (to znamená i při plném zahrdlení) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 155 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM