Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Etickosť resp. neetickosť spoločných poľovačiek v našich revíroch - diskusia

autor: off goret
pridané: 2.9.2010 9:20

Nejaké veci zazneli v téme duričov nad 50cm, tak nech sa páči sem, aby sme tam neodbočovali od témy.

počet zobrazení: 9 595
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-65 z 65 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off goret, 6.9.2010 o 9:35

Edu, ako inak? Bez psov a iba v snehu max. do pol lýtok? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2010 o 8:41

Goret neviem čo je na pohostinstve čudné. Obyčajne slúži krčma na to aby tam chodili ľudia legálne používať tvrdú drogu akou je alkohol a trepali krčmové reči . Na individuálnej polovačke neštve svorka duričov všetku zver v lese v hlbokom snehu ani nestrháva . Keby sa neklamalo a vyplnil by sa riadne plán chovu a lovu II. Poľovalo by sa inak . Keby nebola jediná starost pz hlavne nestreli diviačicu tiež by boli stavy iné . Takže vysoké stavy sú pre to lebo to tak polovnici chcú !!! Spoločná poľovačky to nijako zasadne neriešia . Keby to riešili zavedi sa i na stupajuce stavy srnčej , jelenej a inej zveri . Nemám rad keď niekto píše o dnešných časoch ako o iných . Na poľovačky som chodil i za bolševika nepamätám si že by tam boli ľudia bez zavisti a zlých vlastnosti . Zišiel sa hlučik ľudí z odrhnutymi flintami gulovnicu mal málokto . Ponavliekany v kadnutych maskačoch pripadne v monterkovych kabatoch obuty v kanadach tiež kradnutych a na hlavách s kradnutou ušankou až bola maškarada kompletná poľovalo sa na všetko na spoločnej polovačke II stalinovej brigády v bošáci išla dole vysoká , srnčia a to kľudne i brokom . Takže taká priama etika platila pred rokom 1989 . Samoyrejme zveri ratixovej bolo v tom čase veľmi malo . ŽIadna vakcinacia lisok či diviakov sa nerobila . Lišky sa trovili ako aj vtáky atd. Do zemiakov sa sypalo ddt a veľkoplošné obhospodarocanie zlikvidovalo spolu s ddt všetku malú zver .atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.9.2010 o 7:39

Edu, čo s tým? Nemyslím tým tvoje návštevy čudných pohostinstiev, ale úroveň spoločných poľovačiek. Možno na spoločných len viac a vypuklejšie vidno to, čo na individuálnych nie, ale v podstate je to o tom istom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bracho, 5.9.2010 o 21:11

brandys...mas pravdu je to tak ako pises tiez som zacinal ako 10-12 rocny na spolocnych polovackach to boli ine casy...stara chata gulas sa dojedol z taniera a hned donho isiel dalsi ziadne umyvynie nerobil sa rozdiel medzi vybavou pokecat pospievat a potom vsetci spolocne domov pesi ziadne jeepi a stvorkolky...och to boli casy neviem ci sa to este vrati??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 5.9.2010 o 19:41

i ked spolocne polovacky maju svoju dlhu tradiciu - ich zrusenie asi nepripada do uvahy - zial zostava v reviri po kazdej spolocnej polovacke velke mnozstvo mrzacikov...pajdajuce prasiatka, lonciaci ale i bachyne....vidavam ich skutocne dost...i ked na druhu stranu treba povedat, ze spolocne polovacky su v sucasnosti jedinym ucinnym nastrojom na regulaciu stavov premnozenej diviacej zveri v niektorych oblastiach.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 5.9.2010 o 18:46

Trocha z mojho súdku.Na poľovačkách v dnešnej dobe není disciplína,na štandoch sa rozpráva,honci poriadne nedokončia hon a strelci už kráčaju v húfe spolu na další štand a u toho veselo debatujú,niekterý honci chodia do honu iba z povinosti.Keď sa dačo uloví tak rozoberať divinu na porcie nechce nikto ale porciu chce každy.Jeden druhému závidí aby náhodou o niekolko deka v porcii nemal mesa viac niekto iný.Po poľovačke každý uteká domov,zostávaju iba skalný alebo domáci poľovníci.Niektorý sa prídu pred zahájením poľovačky ukázať ale sa jej neúčastnia,keď sa dačo uloví nezúčastnení požadujú porciu mesa.Poviem vám začínal som chodit do lesa z tatkom od 10rokov ale takéto niečo nebolo ako sa deje dnes,sama nenávisť a podob.Od 15 rokov som chodil poctivo na každu spoločnú poľovačku a poviem vám že to bolo úplne o niečom inom ako to funguje teraz.Moja skúsenost.A to že strieľa jeden popred druhého spomínať netreba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 5.9.2010 o 18:40

growler,aj keby som nevedel určite by som nešiel ku tebe pro radu a ked neješ a nepiješ na spoločne polovačky chodit nemusiš pokial vobec poluješ a prepačte že som odbočil od temy a ešte ta poprosim growler nereaguj na moje komentare,reaguj na diskusiu ,daval som len svoj nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 5.9.2010 o 17:30

lubenko vidno,ze "vies" ocom hovoris.skus napisat par kladov spolocnych polovaciek,samozrejma okrem moznosti - fajn sa najest a vypit si. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 5.9.2010 o 12:10

zrušit spoločne polovačky ????? nechapem ,treba sprisnit dodržiavanie discipliny pri zaobchadzani so szbranou a nebat sa neprisposobiveho polovnika poslat z polovačky domou a stresy zvery pri polovačkach,ludia vo firmach zaživaju pri daktorych dnešnych zbohatlich majiteloch o hodne vetšie stresy a musia sa s tym zmierit a lebo daktora ina zver chovana vo vykrmnach ,stres je dost chaby argument na zrušenie spoločnych polovačiek ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off norhaj, 4.9.2010 o 22:21

BOL SOM UCASTNY NA DOST VELKOM MNOZTVE SPOL. POLOVACIEK V ROZNYCH LOKALITACH A ZDRUZENIACH ALE VIAC A VIAC ZACINAM POCHYBOVAT O TOM CI TIETO POLOVACKY SU TO PRAVE ORECHOVE I NAPRIEK TOMU AKO TO FUNGUJE S STRELECKOU DICIPLINOU JE STRASNE MALO URAZOU KED SLEDUJEM TIE REAKCIE NIEKTORYCH STRELOV TAK MI NASKAKUJE HUSIA KOZA LEBO VIDIA LEN DIVIAKA ALE BOD DOPADU STRELY NEPODSTATNE JA OSOBNE BI SOM SPOLOCNE ZRUSIL LEBO STRIELA SA HLAVA NEHLAVA A O SELEKTIVNOM ODSTRELE SA NEDA ANI HOVORIT vid. FOTKY Z VYRADOU ZO SPOLOCNYCH POLOVACIEK( berte tieto slova len ako moj osobny nazor.) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.9.2010 o 18:56

Ok Karlo palec hore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 3.9.2010 o 18:49

Zdravím EDU! Tak my sme taká rarita, v našom PZ sú 3 úseky, je to kvôli tomu že ho tvoria 3 dediny a tak každý člen chodí iba do svojho, ak zoberiem náš úsek tak my máme výmeru cca 600 ha, máme dva kopce, z toho jeden je z jednej strany odrezaný od okolia, kvôli rýchlostnej ceste, ten odpadá, zostáva druhý na jeho vrchole plus minus pár metrov je Trojbod chotárov a tie sú už iné PZ, plán lovu a chovu sa nám zatial darí plniť a preto ako som už písal tá spoločná poľovačka sa pre nás už ozaj stáva len o tom aby sme sa mohli spolu stretnúť, keď už máme takúto dobu, každý maká ako može a nie vždy sa dá byť tam kde by človek chcel byť, ja poľovačku beriem ako relax, nie ako honbu za kusom mäsa. Prvoradé je chrániť a zveľaďovať, berie sa až keď máš z čoho! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.9.2010 o 18:02

Goret raz sa v jednom pohostinstve podgurážený narodniar rozčuloval , že počul že niekto v USA nevedel ,že hlavné mesto Slovenska je Bratislava . Tak som urobil skúšku správnosti a opýtal som sa či niekedy počul slovo Albany odpoveď bola že nie . Tak som ho poučil ,že Albany je hlavné mesto 4 x ľudnatejšieho štatu ako je slovensko štátu New york . Čudesne točil hlavou že to nie je pravda . Potom som sa opýtal či vie že hlavné mesto štátu Washington je Olympia na čo sa začal smiať ,že klamem a jediný kto vie povedať pravdu je slota :-DD Ano keď má moj otec občianstvo USA mohol by som vedieť aj niečo o krajine v ktorej žil . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.9.2010 o 17:52

Karlo ste naozaj všetci taký kamarati ? Nemate tam dve skupiny v PZ ? Ved slova sú slová a prax je prax . Poľovníkmi sme preto aby sme mohli zver loviť . Pozorovať ju ,prikrmovať ,podávať soľ atd. To všetko sa dá robiť aj bez čenstva v PZ . Takže treba si priznať ,že ide hlavne o lov . Stretnuť sa pod starým bukom ,navariť gulášu ,či pochodiť po horach môžete aj 365 dní v roku každý deň keby išlo iba o to nie o lov. Aj u nas sa povie čo sa loví :-D . Faktom je že inú raticovú nelovíme na spoločných poľovačkách ani v našom PZ . Povedať je jedna vec a keď sa v hlbokom snehu mihajú čierne guľe je ťažko poznať čo je čo . A to i skúseným poľovníkom . Ak sa k tomu ešte pridá častý neduh stavania strelcov po hraničnej ceste . Je prvé na čo strelec na štande príde to že na pravo strielať nemôže lebo je tam sused strelec ,na ľavo tiež nie lebo je tam druhý sused do pohonu tiež nie lebo sú tam honci a za chrbátom je susedný revír . Takto to fachá v praxi bežne v 99% reviroch . A k tomu má ešte strielať a selektovať diviaky a neodstreliť psa :-) To na margo selektívneho lovu a bezpečnosti pri strelbe . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 3.9.2010 o 12:52

Growler, napísal si dobre, my sme tu aby sme chránili a správnym selektivnim odstrelom zvyšovali kvalitu toho čo nám chodí po revíre, ale tak si povedzme, aký je poľovný plán, no a ak sa ten naplní pred spoločnou poľovačkou tak tá sa automaticky ruší! U nás je to skoro každý rok, a ak sa aj ide tak len aby sme sa na konci stretli pod starým bukom, lebo tých chvíľ ked sme všetci a máme dobrú náladu je v tejto uponáhľanej dobe málo! Lovu Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 3.9.2010 o 11:03

Karlo ako si povedal spolocna polovacka je o stretnuti sa s priatelmi.hlavna myslienka polovnictva je o stretavani a zabavani sa priatelov,alebo o chove zveri a ochrane prirody?nejak mi tieto dve veci nejdu do kopy.to nieje len otom,ze sa bude strielat diviak+"skodna".hospodar povie lovi sa diviacia,ale nestrielaju sa svine,vo vyrade strelene 3 svine,autorom jednej clovek,ktory prednasa polovnictvo,skusa na skuskach.ako sa vobec da dat selektivny odstrel do kopy so polocnymi polovackami?dalej sa spomina nieco v myslienke,zver sa ma lovit humanne bez trapenia.ked sa zver stve a stresuje,diviakovi sa odstreli celus,inak sa postriela a nedohlada(popripade aj dohlada po skonceni) je to rychle a humanne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 3.9.2010 o 10:31

Trocha z mojho súdku.U nás to chodí na spoločnej poľovačke tak že pred začatím poľovačky povie hospodár loví sa diviačia zver a škodná a toto nariadenie hospodára sa doržuje.V dnešnej dobe si tažko niekto dovolí v našom PZ len tak ulovit jeleniu zver na spoločnej poľovačke.Inak v našom PZ sa jelenia zver na spoločných poľovačkách neloví vobec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.9.2010 o 7:48

Edu, uznávam, že v Yankeeoch sa vyznáš lepšie ako ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 2.9.2010 o 17:12

tak ako čitam tak by som si dovolil mierne nesúhlasiť, z názorom že: Je to poľovnik na spoločnej poľovačke, ide o vedenie poľovačky a svedomie strelcov, ak vedúci poľovačky povie hlava nehlava tak potom je chorá hlava, ak je chlap a povie len to čo je povolené diviak+vlk najčastejšia kombinácia a nepopusti tak potom je aj on Poľovníkom na spoločnej poľovačke? Treba pracovať na odrtráneni tohoto neduhu, veď nejde o kus mäsa ale o stretnutie z priateľmi a o tom je spoločná poľovačka! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.9.2010 o 16:28

Ako spomenul Growler súhlasím . Na otázku aký je to poľovník ,ktorý striela všetko hlava nehlava odpoviem . Je to poľovník na spoločnej poľovačke . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 2.9.2010 o 15:18

áno, stáva sa, že zastrelia i psa, ale to neznamená, že sa tomu nedalo predísť. Apropo, aký je to podľa teba poľovník, ktorý stieľa všetko hlava-nehlava? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 2.9.2010 o 14:28

neviem goret na co si zvyknuty,ale ja mam skusenosti,ze na splocnej sa striela vsetko hlava nehlava,vsetko co bezi ma smolu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 2.9.2010 o 13:45

Prečo by na spoločnej poľovačke nemohlo byť o selekcii ani reči? Je tažšia ako pri postriežke, ale nie nemožná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.9.2010 o 13:23

Ak spoločné poľovačky musia byť nech sa striela všetko a nie iba diviak . To je môj názor . Keď nemusia byť na danieliu ,mufloniu , jeleniu ,srnčiu a inú zver neviem prečo by museli byť práve na divakov . Prečo prehaňame všetkú vysilenú zver ked na ňu nepolujeme ??? Čo je to za potrebu a musenie strielať zver na behu často brokovnicami . O selektívnom love samozrejme tiež nemôže byť ani reči . To je moja druha časť odpovede na čo je povolene strielať brokovnicou na raticovú zver ked sa gulovinca nie len dá kúpiť na rozdiel s pred roku 1989 ale môže si ju kúpiť každy za 100€ ma guľovnicu . Takže toto sa už dávno minulo účinkom tiež . Taktiež nariadenie koľko duričov je potrebne na spoločnu polovačku je nezmyslom . Ked bude duričov menej nič zlé sa zveri nestane . Takže to mi tiež nedáva logiku . Považujem to iba taký komunistický prežitok . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 2.9.2010 o 11:31

Edu, ak už spoločné poľovačky musia byť, bol by si radšej, aby sa na nich nedurilo psami? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-65 z 65 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov