Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Medvede - aký je reálny stav? - diskusia

autor: off cerberos
pridané: 13.8.2010 12:37

Ahoj, nedávno som si všimla zopár reportáží o premnožení medveďov v okolí BB, ak si dobre pamätám. Vraj sa potulujú v blízkosti sídlisk, objavil sa na cintoríne... Čo myslíte?

Je to v skutočnosti také zlé? Mal by sa stav medveďov zredukovať? Čo ak sa z "kontajnerových" slovenských mackov stanú nebezpečné zvieratá ako v S. Amerike? Tam je taká situácia myslím s čiernym medveďom, s ľadovým medveďom (ktorý sa v počte desiatkach kusov prechádzal ulicami - to som len čítala, takže zaručiť sa za to nemôžem) a menej s grizzlym. Čo sa týka tých ľadových medveďov, tie chodia okrem do ulíc aj na neďalekú skládku. Pre nebezpečenstvo aké tým vzniká pre ľudí (hlavne deti) ich odchytávajú a prevážajú vrtuľníkom do divočiny.

Čo ak tam však nemajú dostatok miesta? Možno majú primalé teritórium na uživenie. Aj tak, nemôžu sa napokon vrátiť?

Nie je taká situácia aj na Slovensku? Ak sú medvede premnožené, prirodzene majú menej priestoru a ich teritóriá môžu bez problémov zasahovať až k ľudským obydliam. Tam nachádzajú dostatok potravy, takže majú viac mláďat (opäť len poznámka, z jedenj reportáže - namiesto 1-2 medvieďat je bežne vidno 3 mladé) a situácia sa zhoršuje s každým odrasteným medveďom ktorý sa osamostatňuje a zasahuje ďalej...

Toto je len moje zdôvodnenie, nemusí byť pravdivé. Pravou však je, že máme najvyšší počet medveďov v Európe- nemýlim sa?

Otázkou ostáva ako to riešiť? Mnohí poľovníci riešenie vidia: odstrel. Je to ale najvhodnejšie riešenie? Prečo neťažiť z tejto situácie? Mnohé krajiny nám závidia naše bohatstvo- čo sa netýka len medveďov, ale aj vlkov, kamzíkov... :) Nemôže sa táto situácia riešiť predajom našich zvierat do zahraničia- v určitom počte, na istý účel? Ako napríklad sme my dostali naše zubry??

A čo myslíte vy? A k ý j e r e á l n y s t a v m e d v e ď o v a ako by sa malo riešiť ich prípadné premnoženie? Ďakujem za reakcie:)

Pripájam odkaz na jeden z mnohývh článkov : odkaz>

počet zobrazení: 198 267
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Lysec, 5.7.2014 o 12:35

Pre všetkých ochranárskych mudrákov zpoza rieky Moravy : veľmi dobre si viem predstaviť nielen rysa ,vlka ale aj medveďa v Beskydách,ale aj v Bielych Karpatoch ,Jizerkách, Krkonošiach, Krušných horách o Šumave ani nehovoriac. Môže mi niekto z Vás povedať prečo u Vás okrem pár rysov ostatné šelmy chýbajú ? Najprv si vyberte brvno z vlastného oka ,až potom sa starajte do smietky v našich očiach! Mudrovať na cudzí účet môže len bezcharakterný človek ! Najprv nám ukážte ,ako účinne sa prejavuje celoročná ochrana šeliem u Vás ,potom Vás možno bude niekto brať aj vážne . My sme radi, že veľké šelmy máme a dokázali sme ich bez problémov zachovať aj bez takých mudrcov ,ako ste Vy. Takže sa do slovenských veľkých šeliem nestarajte ! Máme tu dosť blbých a blbších aj bez Vás ...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 114

komentáre

zoradiť
zobrazené 1401-1440 z 1876 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Lysec, 10.4.2016 o 5:56

jurokr - Váš prípad:" Pane Bože odpusť im, nevedia čo činia!",alebo ešte lepšie :"Blahoslovení chudobní duchom, lebo ich bude kráľovstvo nebeské!" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 9.4.2016 o 16:53

Super tak to si jedného pôjdem streliť k narodkam a ani ma to nezruinuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 9.4.2016 o 14:31

hej,len pred 10timi rokmi stalo Kilo 1000 SK,ale teraz je ich ako zajacou,takže medved bude za 40 EUR:):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 8.4.2016 o 22:49

Ale ešte aspoň 10 rokov intenzívnej ochrany - nech ich je jak sýkoriek. To bude nádhera pod balkonom pri krmítku. Jáááá bych ich deportoval do Bratislavy do Petržky. Tento rok to možno praskne s tým spočítaním. Veď ako sa vraví " Najpresnejšia štatistika je tá, ktorú si sfalšujem sám " Do prdele šak sme všetci slepí - to bude kšeft pre poľovných hostí . Tooo bude bubáčikov. To sa budú predávať povolenky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 8.4.2016 o 20:23

Už pred viac ako 10 rokmi som bol za to, aby sa medvede nelovili vôbec!!! Ideálne ani, "NEDAJBOŽE!!!!!", nelegálne. A nebude trvať dlho a samotná verejnosť, ktorá je schopná chrániť "úplne všetko a veľa" si sama vyžiada legálny lov medveďa. A je to tu!!! Len škoda toho doterajšieho lovu "mimo plánu". Mohli sme byť "v stave ohrozenia" už niekoľko rokov!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off lubenko, 8.4.2016 o 18:28

a je to tady,mesto Vysoke Tatry vyhlasilo stav ohrozeni pre velký počet medvedou,ktorý začinaju ohrozovat už aj ludi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off moravak, 1.4.2016 o 18:09

Pred xy rokmi bola konferencia ohľadom veľkých šeliem v Zvolene.Boli tam prítomný zastupcovia strednej Európy. Najviac"nápadov a inštrukcií"mali zástupcovia Nemecka a ČR ako treba robiť monitoring(vo vlkovi to stále rieši marekkeram) a chov medveďa a za par rokov sa objavil v Nemecku medveď a prežil cca pol roka.Najlepšia otázka ale prišla od Prof.Hella po skončení jeho príspevku na prítomných z ČR a Nemecka, koľko medveďov sú schopný introdukovať, keďže ich máme v SR dosť nemusia platiť medveďa a ešte im ich nachytáme aj zadarmo.Skúste si tipnúť - 0.Všetci hľadeli do rohov miestnosti a boli ticho.Nebolo by od veci ich znova ponúknuť čo poviete JIRIK.Na Korytnej,Lopeníku a Suchej Lozi ste mali iné veľké šelmy a dlho tam neboli, vraj sa začal znižovať rapídne stav danielej zveri.Je to zo Zlínskeho kraja tak by ste o tom mali vedieť.Či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on WolfHunter, 1.4.2016 o 9:46

jurokr...mal by si dostat ban iba otravujes so svojím komplexom a ako neznalý problematiky by si sa nemal ospravedlnovat za nikoho iného ale jedine sam za seba za svoje ubohe prispevky ktore nemaju s danou diskusiou nič spoločne ak maš problem LOZ vlk ta prime z otvorenou náručou tu nemáš čo hladat ak sa ti nepáči pristup na SVk prestahuj sa do čiech....tie kecy su hole fakty česko s predátormi naložilo tak že dnes nam ich može zavidiet ak za x rokov neurobili okrem nezmyselnych a v praxi zjavne absolutne neučinych opatrení pre ich navrat kedže vzhladom na dnešnu finalnu podobu ich prostredia tam nimi tak velm chcene šelmy žit nebudu a nedokažu nemaju najmenší nárok mudrovat do toho čo robíme mi alebo čo nerobíme...nebudem pokračovat už sa ti to tu vysvetlilo ...prečo do dnes nezačali z reintrodukciou ked tak velmi chcu ale spoliehaju sa na holy nezmysel o dobrovolnom a samostatnom obsadzovaní územia????....zamyslal sa niekto nad tou alternatívou prečo to nie je možne?....ak n sumave eksistuje izolovana populacia mimoriadne vzácneho losa a ten im je ukradnutý až tak že uprednostnia v zónach jeho vyskitu všetky možne turisticke aktivity aj napriek najvyššiemu stupnu ochrani asi im je los ukradnuty....nekecam bol som tam tisichektarove uzemia su mrtve prazdne par kusov srnčej divočak a masy rekreantov to je idealne prostredie pre život šeliem???...jurokr vyzývam ta aby si vystupil z anonymity lebo si len bezvýznamný kecálek ktorému asi niekto ukazal kde je jeho miesto a ide ta rozpučit od jedu tak si musič niečo dokazat nedokazuj tu ale svoj primitivizmus potvrdzuješ len to že chlieb ti biednemu dám ale rozum nie to musíš sám... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off jurokr, 1.4.2016 o 8:53

jirik, ako Slovak sa Ti ospravedlnujem za stupidne nacionalisticke kecy nizsie prispievajucich. Narazky na narodnost patria do IV cenovej, kde spominani pani asi travia podstatnu cast svojho volneho casu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jirik, 1.4.2016 o 8:14

Tak se tedy omlouvám za své zřejmě nesmyslné názory a při obvyklém závěru se tedy vracím za řeku Moravu...PS . málokdy mám tendenci ,,radit" co s medvědy/pokud někdo našel radu v mých příspěvcích tak bych ji rád viděl?/,mám jen určitý názor vytvořený pobytem na Slovensku od r 1986,desetiletou účastí na monitoringu v Malé Fatře a na Polaně,a také aktivní účastí na sběru vzorků DNA a i diskuse s lidmi s mnohaletou zkušeností např.p.Rakyta na Polaně,p.Kalaš z Malé fatry aj.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cita, 31.3.2016 o 22:24

V jedné české knížce, která vyšla roku 1980 vzpomíná autor své lovecké zážitky. A mimo jiné když vzpomíná lov medvěda, tak píše " kolikátý medvěd už to vlastně je, který přišel na újeď. A takových dolin jsou na Slovensku desítky. Asi by se zodpovědní divili, kdyby se udělalo pořádné sčítání, např. u újedí..." A k tomuhle závěru došel už před rokem 198O. Tak nevím, ale třeba kecal, osobně jsem ho neznal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 31.3.2016 o 20:04

ja som tiež za taku výpomoc bratom Čechom,a určite i vetšina v našom PZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 31.3.2016 o 18:46

Jirik - ak chceš prispieť - rozbehni iniciativu na introdukciu medveďa v Česku - presídlením - my ti pomôžeme s odchytom . Kludne aj nejakú množstevnú zlavu vybavime - treba len zabrať a neteoretizovať. Kludne si ich 1000 môžte vziať a u nás to nebude poriadne ani poznať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off jirik, 31.3.2016 o 17:31

22 medvědů v jednom záběru je sice pozoruhodný výkon, ale na druhou stranu je nutné přiznat,že za pšenicí se stáhne mnoho medvědů z vyšších poloh - tam se v některých oblastech vrací na stálejší pobyt až po sklizni obilí a kukuřic a případně ještě je níže přibrzdí ovoce -nebo to tak není? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 31.3.2016 o 16:32

V odbornej literatúre sa tvrdí, že veľa odstavených (nedospelých) jedincov nedokáže prežiť zimu, pretože nemajú príležitosť a ani skúsenosti sa na prežitie zimy dostatočne vykŕmiť, takže za vysokého snehu a tuhých mrazov uhynú ešte v brlohu. A kedy bola u nás naposledy taká tuhá zima ? Keď k tomu pridáme výborné kukuričné a pšeničné podmienky (kolega z Turian n/V.má na jednom zábere videokamery celkom 22 medveďov v dozrievajúcej pšenici- za bieleho dňa !),nie je toto tiež jeden z faktorov , ktoré môžu koeficient prírastku medvedej populácie zvýšiť až niekoľkonásobne? Len ,aby sme neboli naozaj prekvapení !Apropo JIRIK - k mudrákom spoza Moravy som sa už vyjadril.Neberte to osobne ,ale chceme sa vyhnúť Vašim chybám (viď Bubílková,Babiš a pod.).... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 30.3.2016 o 21:53

Na zváženie je aj scénar " chlapi kurňa ak prizname dvojnásobok tak budeme za hňupov čo nič nevedia tak to radšej napasujme na to čo sme pred tým tvrdili " Nechcem nikoho obviňovať ani haniť - to len konšpiračné teorie :-))) Kým ich bolo 600-800 ks podľa odhadov tak o medvedoch sme ani nepočuli - keď tak len z tatier a okolia. Teraz sú už na dolniakoch a potulujú sa samice s 3mi mládatami . Slabé zimy polia plné kukurice - idealne podmienky na dlhodobý rast populácie - Tá teraz kulminuje na danom území a postupne s bude rozťahovať do okolia ........ Mám taký dojem, že sa tu prejavuje typický slovenský prístup ....... aj tak nám nikto opak nedokáže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jirik, 30.3.2016 o 15:55

A ještě k těm 4000 - možná že studentka si pouze ,,spletla " počet použitých zkumavek se všemi vzorky s opakovaným výskytem stejné DNA? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jirik, 30.3.2016 o 15:50

Zdravím ,,obě"diskutující strany, náhodou jsem se účastnil zveřejnění výsledků genetického výzkumu a s údaji zde uváděnými se dost rozchází.Přesné čísla bych musel hledat - ale počet jednoznačně určených jedinců byl cca 850 ks a pomocí statistických metod se určil celkový stav na 1260 +- 200 ks/1000 -1450 ks/Metoda statistická používaná standardně v civilizovaném světě/použity myslím čtyři různé statistické výpočty/Odchylka příp. může být větší, ale aby byl stav ke 4000 tak to nikdo z odborníků věnujících se této problematice nebude tvrdit vážně -můj názor...A nepřipadá mi diskuse ze strany jurokr útočná..? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 24.3.2016 o 9:13

pavian - robil som od r.1991 poľovného referenta,pestovateľa a ochranára na Severoslov.lesoch ,š.p. Žilina (čiže aj pre OLZ Pov.Bystrica),potom do roku 2010 aj na OZ Žilina, takže tieto fakty sú mi detailne známe.Iste však uznáte, že mať poznatky o veľkých šelmách z N.Tatier,Malej či Veľkej Fatry ,alebo Rudohoria či Východných Karpát je iné kafe , ako teoretizovať o nich z pozície obyvateľa ,kde sú tie druhy skôr vzácne ako bežné (samozrejme ak ho k tomu nevedú iné, napr. exibicionistické pohnútky) ...O premúdrych IT "Blávakoch" či "vraňaroch" ani nevraviac ...A ten kennyho návrh - hovorí sa , že múdremu vylož ,hlupákovi nalož (anonymita IT je niekedy na škodu veci)lenže kým človek rozozná na dispeji blba od múdreho tak bohužiaľ vždy ubehne pár príspevkov.Utešujem sa však tým, že možno to čítajú aj ľudia z mlčiacej väčšiny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off keny99, 24.3.2016 o 8:24

Takéto ochranárske reči sa už nedajú čítať. Absolútne nemá význam reagovať na ochranárov. Najlepšie riešenie je úplne ich príspevky ignorovať a absolútne sa nezapájať do debaty s nimi. Zbytočne im tým hráte na strunu, presne to chcú. Nereagujte. My poľovníci vieme aký je reálny stav medveďa na Slovensku, nekomunikujte o tom s ochranármi, píšte len s poľovníkmi, ich to prestane baviť a bude od nich pokoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 23.3.2016 o 21:09

Strážovská časť okresu PB má stabilnú populáciu medveďa aj rysa, vlk sa tu vyskytuje príležitostne. V Javorníkoch a Bielych Karpatoch je medveď tiež stály, avšak jeho teritórium je neporovnateľne väčšie (alebo skôr populačná hustota podstatne nižšia) ako na tebou zmieňovanej časti SK - migrácia je veľmi ovplyvnená D1, železnicou, cestami 1. triedy a urbanizovaným charakterom údolia Váhu na Strednom Považí. Rys je však v oboch pohoriach stálym, no jeho počet je ťažko porovnať s inými časťami SK (pri rysovi je to pre jeho spôsob života vždy ťažšie). Vlk sa tu vyskytuje ojedinele, hlavne v SV časti Javorníkov. Pravidelne u nás nachádzam pobytové znaky rysa a medveďa. Niekoľko krát tu bola tiež v minulosti videná aj vodiaca medvedica. To sme revír hraničiaci z ČR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 23.3.2016 o 20:51

JUROKR - dobre si prečítaj čo som napísal ja a čo "potíš" Ty sám. Ak tu niekto trieska kraviny,útočiace navyše na osobnú česť oponentov ,tak to nie som ja. A len tak mimochodom, Prof.Paule je môj starší spolužiak, ktorého si veľmi vážim, a určite ho nepodozrievam zo zatajovania záverov jeho vedeckej práce. Môže to mať však jednu chybu - aj on má svojich nadriadených...A ešte raz ,len tak mimochodom : čudujem sa ,že si Tvoj útočný a nekonštruktívny spôsob diskusie ešte nevšimol admin ... A na záver ešte niečo - kdeže sa to Ty pohybuješ v prírode ?!Trenčiansky kraj a okres Považská Bystrica - sú podľa Tvojich "skúseností" zrejme (doteraz neobjaveným) eldorádom veľkých šeliem - ovšem s populačnou hustotou blížiacou sa spoľahlivo skôr k nule,ako k severo,stredo- a východoslovenskému priemeru ! Na diskusiu o tejto téme si teda radšej hľadaj žiakov ,či "IT ochranárov" a partnerov z Petržalky ,alebo na západ od "husto zamedvedených a zavlčených" Javorníkov či Bielych Karpát... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 23.3.2016 o 17:53

jurokr...ak som dobre pochopil ze vzorky neboli zozbierane zo vsetkych uzemí s výskytom medveda ale len na 43% plochy území a pri zohladnení že medved mohol byt na výlete u susedov....len si predstavme ze by sa zapojilo 100% území a číslo by sa len zdvojnasobilo tak mi to výjde na 1250+1250 na 2500ks a to uz je o čomsi inom+ keby to vsetko bolo take jednoznacne preco dodnes sa do pekla nic nedozvieme nepodnikaju sa ziadne kroky na co sa caka?...ja asi viem aby sa pretlačil celoročny zakaz lovu vlka ked už ochranari pridu o medveda aby nahodou neostali bez obživy a zmyslu ich poslania???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jurokr, 23.3.2016 o 7:43

OK, moj posledny komentar k teme 4000 medvedov. Ak si odmyslim, ze to cislo je na prvy pohlad ch*jovina, nad ktorou sa musi usmiat kazdy, kto sa pohybuje v prirode, a mysli aspon trosku kriticky (vid to porovnanie s Rumunskom), tak potom by som poukazal na jednu vec: myslite si, ze by prof. Paule na sklonku svojej vedeckej kariery riskoval svoju reputaciu, a vyrobil by si dozivotnu hanbu tym, ze sfalsoval vyskum, a znizil pocty genotypov z 4000 na 1250 ? Hlavne ak by k datam malo pristup x studentov a studentiek, ktori by sa s takymto ofajom radi pochvalili ? Lysec, teba neupodozrievam z klamstva, len si myslim, ze si treskol bohapustu kravinu, a nemal si gule si to priznat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 23.3.2016 o 7:10

jurokr- čo si presne predpokladal ? Že oná študentka bude mať obavy z ev.represií zo strany univerzity ? To hádam nie ?! Z toho by si mal určite len radosť. Neboj ,dočkáš sa (po 13.6.2016).Alebo si myslíš , že klamem ? Ak áno ,tak môj predpoklad sa potvrdil : vo svojom živote sa riadiš predovšetkým klamstvami ,a preto si myslíš, že sú takí aj ostatní... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 22.3.2016 o 17:09

Tých 4000 je možno veľa, ja som odhadoval niekde okolo 3500 a jeden ročný prírastok a máme to v caiku . Ja by som ich začal odchytávať a ponúkať v okolitých krajinách na zazverenie - predpokladám, že záujem by bol minimálny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurokr, 22.3.2016 o 15:55

...presne, ako som predpokladal... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 22.3.2016 o 15:16

JUROKR - neviem prečo si siahol po internej pošte ?!Ja nemám pred otvoreným fórom žiadne tajnosti. Poslal si mi svoje č.tel. s tým, že sa s tou dievčinou rád stretneš. Má to však jeden problém , na ktorom nesiem vinu aj aj ,pretože som sľuboval za iného. Ospravedlňujem sa . Mea culpa, žiaľ. Keďže totiž ešte neskončila školu ,má obavy z možných negatívnych dôsledkov - a vôbec sa jej nečudujem. Veď ,ako dobre vieme ,aj publikovanie ,akože oficiálnych čísiel z genetickej "inventarizácie" medveďa bolo (v rámci známeho všeobecného ochranárskeho zneužívania "demokracie")umelo zadržiavané. Takže dám Ti na ňu telefón ,ale z uvedených dôvodov ,až po promócii (ktorá bude asi v júni).Pred pár minútami sa mi sama ozvala a s tým termínom súhlasí. Dovtedy môžeš pátrať aj sám, nikto Ti brániť nebude. Veď nerobila na tom sama...A kľudne ma podozrievaj z klamstva - viem, že aj Ty patríš zrejme k ľuďom ,ktorí podľa seba súdia iných ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 22.3.2016 o 11:03

Vo vybranych reviroch na Slovensku je bezpodmienecne nutne odlovit 500 az 700 kusov medveda hnedeho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on WolfHunter, 22.3.2016 o 8:09

jurokr...jednak ak je pravda tvoj vek a aj to ze mas zaskrtnute ze nie si polovník...tak nechapem o co ti ide....zjavne si nepochopil o co tu ide...mnohý cakame a dufame ze sa konecne zacne nakladat s medvedom ako si vyzaduje situaia a pre mna je nepochopitelne to ticho a dianie za nasími chrbtami vo veciach ktore sa týkajú mnohých...dalsia vec Lyscovi nesiahas ani po pety ... tak prejav trochu ucty a slusnosti a oponuj k veci nie len vrtaním sa v dohadoch...nechj polovnícke veci na polovníkov nám je tvoja teoria ukradnutá pretože sa boríme s dopadom v praxi a v globale a potrebujeme jednotný smer nie milion pohladov na vec od milion zainteresovaných nezainteresovaných! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

off jurokr, 22.3.2016 o 8:01

nemam problem, rad sa s tou dievcinou stretnem. do posty Ti posielam moje telefonne cislo. Pokial ide o reviry, z ktory nebola dodana vzorka, pocetnost medvedov sa vypocitvala na zaklade komplikovanej statistickej metody podla okolitych revirov. mam tiez svoje informacie, a to , co pises su bohuzial klmastva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 22.3.2016 o 4:58

JUROKR - ak tvrdíš, že som si tú študentku vymyslel ,tak príď ku nám a ja Ti ju môžem predstaviť.Ja nepotrebujem (tak ako ochranári) žiadnu "goebelsovčinu" stavajúcu na poznatkoch "odborníkov" z krajín, kde veľké šelmy poznajú len z literatúry ,alebo z televízie.Ak to dokážeš ,tak si uvedom,že svojimi "perlami" nielen ,že urážaš ,ale zároveň prezrádzaš, že hodnota Tvojho IQ asi nie je hodná verejných vystúpení ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 22.3.2016 o 4:46

Len tak mimochodom - súkromnou poštou som obdržal ďalšie potvrdenie údajov danej študentky , tiež od študenta TUZV.Jeho číslo (cca 3500 ks) bolo odvodené viacmenej zo skutočnosti, že mnohé revíry s pravidelným výskytom medveďa sa do zberu vzoriek trusu vôbec nezapojili (čo je ozaj pravda a škoda zároveň - len u nás v Turci to bola asi tretina revírov !)Daný respondent to (podľa neho) nechce dať do diskusie lebo sa mu nechce čítať trápne výplody rôznych IT mudrlantov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igman, 21.3.2016 o 23:13

Na Slovensku žije takmer 1300 medveďov: zdroj odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.3.2016 o 20:33

jurokr, nekomentuj prosim,ked ani nevies co a aspon sa nauc odpisovat ked mudrujes. diky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurokr, 21.3.2016 o 20:13

Netusim, a ani neviem, ako sa k takej informacii dostat. Mas Ty nejake info? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 21.3.2016 o 19:59

jurokr, koľko si myslíš, že ich v Rumunsku ulovia legálne a koľko nelegálne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurokr, 21.3.2016 o 11:52

Lysec, ak rozumies po anglicky, pozri si tento clanok: odkaz V niekolkonasobne vacsich uzemiach Ruunska je cca 6000 medvedov. Rumunska polovnicka asociacia uvadza 4000. Pisanim bachoriek o nejakej (podla mna vymyslenej studentke) sa len strapnujes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 21.3.2016 o 10:26

Lubenko - a asi ako by som si mohol tento -podľa Teba dríst - overiť ? Ak si si nevšimol považoval som za vhodné , ak by sa vyjadril niekto z prostredia toho projektu (tá študentka študuje 5.ročník na TUZV a podľa jej slov na projekte spolupracovala).Nikto Ťa o Tvoje vyjadrenie neprosil ! A či ma Ty považuješ za seriózneho človeka , to mám .... vieš kde... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 20.3.2016 o 21:16

Nazdar Lubo. U vas sa ich kolko mota po horach?..podla mna ich bude okolo 1500 ks. Kolko padne na cierno a furt ich je. Viac a viac. Ono by asi stacilo zopar ochranarov priviazat ku smreku niekde na Horehroni a hned by zmenili nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 1401-1440 z 1876 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov