Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poľovnícka beletria a odborná literatúra. - diskusia

autor: off milank
pridané: 8.8.2007 20:14
U každého poľovníka sa doma nájde v knihovni nejaká zaujímavá kniha s poľovníckymi príbehmi alebo poviedkami.Stojí niektorá za to,aby o nej vedeli aj ostatný?A taktiež aj nejaká tá odborná.Ak máte niečo také doma podeľte sa s ňou.
počet zobrazení: 17 846
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 80 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mibe74, 11.1.2021 o 14:17

Hľadám knihu od autora Rudolfa Bednarik-Ľudové poľovníctvo na Slovensku. Neviete niekto, kde sa dá zohnať??? Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 11.1.2021 o 7:39

Opäť dávam do pozornosti jednu výbornú knihu, ešte ju nemám celú dočítanú, ale určite stojí za to. Po dlhom čase v tejto kategórii konečne poriadna publikácia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pavian, 11.2.2020 o 19:49

dávam do pozornosti Odhad a presne stanoveni veku ulovene sparkate zvere oplatí sa kúpiť, je to jedna z mála kníh kde nie je odhad veku zveri podľa opotrebenia chrupu zhrnutý na 3-4 stranách pre všetkých záujemcov - Zatiaľ ju ponúkajú iba v ČR, objednával som ju z kníhkupectva Poľovnícka beletria a odborná literatúra. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off steyr, 18.5.2018 o 14:38

Kolegovia, poraďte nejakú dobrú knihu ohľadne poľovníckych zariadení. Bola mi odporučená táto: no nie je nikde dostupná. ďakujem. Poľovnícka beletria a odborná literatúra. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Patrac22, 26.1.2017 o 13:27

Ďakujem za tipy, o mesiac idem po KMP bude to môj prvý poľovný pes ale trúfam si.. knižka nieje všetko ako vravíte ale nieje na škodu dačo si poštudovať, zatiaľ som mal v rukách len také všeobecné knižky v ktorých bolo popísané minimum o poľovných plemenách tak som sa obrátil na vás o nejakú radu, Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter4321, 25.1.2017 o 19:45

Neviem aké plemeno psa máš, resp. chceš ale mňa zaujal kedysi tento " film" odkaz ,je to o výchove farbiara ale je to celkom zaujímavé. Neviem či ti to pomôže ale skús to kuknúť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 25.1.2017 o 18:31

Knihy a príručky sú jedna vec, konkrétny pes druhá. Nie je na škodu si niečo o tom prečítať, ale netreba to brať ako učebnicový návod typu "takto, a nie inak". Medzi takéto publikácie patrí aj Výchova štenete loveckého psa od Antona Fichtlmeiera a Júlie Numsen, Grada 2012. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Patrac22, 25.1.2017 o 15:16

Kniha- výchova poľovného psa - Zdravím Vás, vie mi niekto odporučiť nejakú dobrú knihu o poľovných psoch ich cvičeniu, výchove a podobných veciach ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vero-nika, 4.9.2016 o 12:12

Dobrý deň, Ramus. Ak ešte máte záujem o tých pár strán, napíšte mi do správy Vašu e-mailovú adresu. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ramus, 28.8.2016 o 12:11

kniha Stopařství (2009) - Dobrý deň, ak máte niekto knihu Stopařství - Andreas David vydavateľstvo Grada (2009).Potrebovala by som preskenovať strany 53-57, t.j. psíka medvedíkovitého. Ďakujem za pomoc.Ramuš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lutrach, 14.2.2016 o 18:14

Zdravím kolegovia rád by som Vás upozornil na jedného autora a jeho knihu. Je ním Ján Vŕba a jeho kniha Myslivcuv rok - Jaro, Leto, Podzim a Zima. Je to nádherna kniha od človeka, ktorý neskolnale úžasne pozna prírodu. Vrelo odporúčam prečítať si toto vyše 700 stranové dielko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schaman, 12.2.2016 o 9:28

Pre Vinciho - myslel som si že mám všetky poľovnícke knihy za posledných 20 rokov, ale autora Vaculčiaka nepoznám. Môžeš mi poradiť, kde by som ho zohnal ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 12.2.2016 o 8:49

Podla mňa najväčšia SLOVENSKÁ klasika je Zelená Krv od A. Nicoliniho. Popis ako sa poľovalo a aké boli pomery na začiatku poľovania na Slovensku, v Trnavsku...Odporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Gringo13, 12.2.2016 o 7:37

VÁBENIE ZVERI VÁBNIČKY - Ľudovít Letošťák Karol Mihalko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 11.2.2016 o 22:51

ja mam z grady lisky a kuny, ale o vabeni je tam toho malo, resp. nie je tam technika vabenia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinxl, 11.2.2016 o 22:05

Dobrý večer. Vie niekto o nejakej knihe kde sa píše o love, vábení a vnadení líšok? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vinci, 26.5.2015 o 22:37

Momentálne čítam Spomienky polianskeho horára. Autor p. Peter Vaculčiak. Mám všetkých osem dielov. Odporúčam aj ostatným. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 28.2.2015 o 23:10

branoll-monografie o příslušných druzích: Jelenia zver-Bališ, Jelení zvěř-Lochman atd atd.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brano11, 28.2.2015 o 8:23

Zdravím,vie mi niekto poradiť nejakú odbornú literatúru,kde sa dočítam ohľadom určenia veku pred a po ulovení u jelenej,danielej,muflónej zveri. A kde sa ešte dočítam zásady selektívneho odstrelu u tejto z menovaných druhov zveri.Ďakujem za radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrikseven, 20.1.2015 o 19:24

Zdravím vás,hladám knihu lovečti španele,neviete kde sa dá zohnať?má ju niekto,je dobrá?ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 16.12.2014 o 20:34

maťo - toto už máš? odkaz V antikvariáte môžeš pohľadať: M. Šagát- POĽANA, Príroda 1980 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matomatozhrinovej, 14.12.2014 o 11:00

Áno všimol som si ,že na aukro sa daju knuihy zìskať celkom dobre. A ceny sú pre mňa jeden z najväčšìch problémov avšak za literatùru v ktorej sa spomìna Poľana či okolie som ochotný dať naozaj dosť (cca 100 € za 1 knihu...) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 14.12.2014 o 0:42

matomatozhrinovej, dají se získat, pokud trochu chceš. Stačí dát tady inzerát, nebo např. do PaR. Horší je to s předválečnou literaturou. Sehnat se dá, ale ty ceny...:( Teď je na prodej jedna knížka, která mě zajímá. Otázka kam se vyšplhá cena... Zatím pokud jsem se s ní setkal byla cena vždy dost přes 1000 Kč. Doporučuji též Lolek, Lovecký deník. Je to z VF z oblasti Smrekovice. Teď je zrovna na Aukru k mání... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matomatozhrinovej, 13.12.2014 o 18:38

Bodo1948 z tých kníh som mal možnosť prečítať len : Na poľane vlci vyjú od E.Rakytu , preto by som sa chcel opýtať či je vôbec možné získať tie ostatné knihy ktoré ste uviedli? Ďalej by som odporučil knihu Jána Nôžku : V horách Poľany či knihy od P. Vaculčiaka ... Mimochodom som zanietený zberateľ a čitateľ poľovníckej literatúry z okolia poľany takže ak by ste mi vedeli poradiť hociakú poľovnícku knihu z okolia poľany tak si ju rád kúpim a prečítam.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 11.12.2014 o 23:49

Výborná kniha, doporučuji. Dá se dost dobře sehnat na Aukro cz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 11.12.2014 o 18:50

mam od neho ešte zopar knih všetko super čitanie,všetko v češtine:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 11.12.2014 o 18:28

tu je v slovencine odkaz ale doporucujem knihu v ceskom jazyku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 11.12.2014 o 18:28

mam tuto knihu ,Dr.Julius Komárek "LOVY V KARPATECH",2.vydání,super čítanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 11.12.2014 o 18:13

ten odkaz, co som dal vo svojom prispevku ponize-pre tych, ktori knihu necitali: jedna sa o tu istu knihu, len ine vydanie. doporucujem najstarsie vydania...je tam, napisany aj rok, kedy kniha vysla. Polovanie v karpatoch je len preklad do slovenciny...doporucujem knihu citat v ceskom jazyku. cena knihy je zanedbatelna v porovnani s tym, ako je kniha majstrovsky napisana. ja som za svoju dal 40 evri... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 11.12.2014 o 17:34

Ja už dávnejšie zháňam knihu Poľovanie v Karpatoch, bol tam opísaný krásny príbeh poľovačky na kapitálneho jeleňa.Je to už asi 35 rokov čo som ju čítal od vtedy som ju nevidel,možno že je to jedna z tých Komárkových, bola v slovenčine.Ponúkam za odvoz a fľašu dobrej slivovice časopisy poľ.a ryb. možno aj 20 ročné a skoro všetky čísla hubert lovu.Je toho dosť,tak na menší rebrinový voz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 11.12.2014 o 7:26

12matess3 - Ide stále o tú istú knihu len s iným dátumom a miestom vydania !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 11.12.2014 o 7:22

pre mňa je super kniha A. Nikoliny: Zelena Krv. Krásne z toho dýcha duch poľovačiek v podunajskej nížine a na Trnavsku. Odporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 12matess3, 11.12.2014 o 6:12

A ktorú časť, je ich akosi veľa, ktorá je najlepšia ? Či ísť od 1? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 10.12.2014 o 17:21

12matess3 kup si Lovy v karpatech od Juliusa Komarka-perfektna kniha...kukni napriklad tu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Poľovnícka literatúra (autor: matomatozhrinovej).

off 12matess3, 9.12.2014 o 20:08

Dobrý deň, tak isto aj ja riešim túto otázku, čo kúpiť na Vianoce, som viacmenej začiatočník, proste dobrú poľovnícku knihu, za prijateľnú cenu taky základ do poľovníctva, ale aby som sa aj ja veľa z nej naučil o poľovníctve o zvery možno o psoch atď...? Za rady ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 6.9.2014 o 20:18

Zbieram poľovnícku beletriu medzi topy patria J.Komárek-Lovy v Karpatech,F.Bevilaqua-Osobný jager cára F.Coburga,J.Hoher-Spomienky lesníka a poľovníka 1,2,J.Falťan-Pytliacka vášeň,G.Šimkovič-Ej hory,čierne ,neraz som ja prešiel cez ne.,A.Ábel-Na lesných samotách.E.Rakyta-Na Polane vlci vyjú.F.Závodský-Malokarpatský pytliak,Mám rád aj Horára Severa-každoročne si zopár dielov prelúsknem,ale veľa príbehov poznám v origináli a nech mu je zem ľahká,ale dosť to domotal a poprispôsoboval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pali1, 24.2.2010 o 13:35

suhlas s eldi,mne urobil to iste,však on raz chlapec natrafí ..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on eldi, 24.2.2010 o 12:19

Chtěl bch Vás všechny varovat před exc125,který si od kolegů objedná dvd s tím,že je vymění za jiné a po obdržení se vysmívá,že a vymlouvá,že je již poslal.Toto není jednání mezi přáteli na Lovu Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ZET857, 19.12.2008 o 20:46

Nedavno som dostal Revir bez hranic,Odkaz lovce tajgy a pod. staršie všetko dobre knihy, ale mal som požičanú z takéhoto obdobia knihu Dersu Uzala,to je fakt dačo extra ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Simi_117, 18.12.2008 o 13:19

POTREBUJEM POMOC!!! Nevie niekto, kde by som zohnala Poľovnícke štatistické ročenky SR za ostatných 5 rokov??? Dajte vediet, prosim... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 80 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM