Heming hunting
dnes je utorok,  7. máj 2024,  meniny má Monika/Róbert,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:19,  dnes západ slnka: 19:05
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Fotopasca - výber, rady, skúsenosti, postrehy - diskusia

autor: off Hunter69
pridané: 4.7.2010 21:48

Zdravim všetkych nadčencov prirody potreboval by som znova poradiť ohladom fotopasce ma služiť jednak na monitorovanie polovnickych zariadeni ale určiťe aj na zaznamenavanie zvery či už na vnadiskach alebo pri krmelcoch cena do ktorej by som sa rad zmestil je 300eur. Dakujem za každu užitočnu radu

počet zobrazení: 132 115
počet hlasov: 5
okruh tém: fotopasce
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jaro1, 10.5.2013 o 18:55

Obchodnikom sa jedna o zisk do vlastnej kapsy a tak vymaslaju a vymyslaju a vymyslaju...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 689 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off 1oko, 17.3.2018 o 16:18

Reakcia na príspevok od lackor, 17.3.2018 o 13:52 :
Ano,ale zaruka = 0, anglicke MENU. Pri oficialnom dovoze je potrebne este platit: DPH,clo,dopravu,recyklacny poplatok... Na Slovensku dostanete: SK navod na pouzitie (SK MENU),24 mes. zaruku. ( cena cca 217 € s DPH) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lackor, 17.3.2018 o 13:52

Reakcia na príspevok od zdenislav1, 15.3.2018 o 17:26 :
Da sa na alliexprese kupit na vlas to iste ako Welltar 7330 MMW za cca 120 EUR. Mam aj standard aj sirokouhly model. Absolutna spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukassg, 16.3.2018 o 12:19

Reakcia na príspevok od zdenislav1, 15.3.2018 o 17:26 :
Ja som kupil fotopascu cez aplikaciu Wish.. stala ma okolo 30 eur aj s postovnym a za tu cenu som spokojny. Fotopasca - výber, rady, skúsenosti, postrehy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zdenislav1, 15.3.2018 o 17:26

Zdravim chlapi, mal som Minox fotopascu ale po 4 mesiacoch mi ju nejaky "jelen" odniesol aj s retazou a kladkou :) :) Pozeral som na alliexprese a tiez ma zaujali tie ceny, tak preto som zvedavy ci uz niekto taku fotopascu pouziva..... Za postrehy vopred dakujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.1.2018 o 20:59

vincenc pri nastaveni weltar moze byt niekolko problemov. 1. moze byt v prednastaveni orange vo fotopasci. 2. moze byt gmail ktory zvykne nezname zariadenie blokovat resp. neumozni im pristup. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peterD, 30.1.2018 o 18:45

ma niekto z vas skusenost s touto fotopascou? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vincenc, 29.1.2018 o 17:17

Ma tu niekto skusenosti s nastavenim odosielania e-mailu (G-MAIL) na Welltar 7310 MMS/GPRS? Potrebujem, aby mi to odosielalo cez datovu kartu z jedneho G-mail uctu na druhy. MMS sice funguju, ale tie pouzivat nechcem. Hlasky GPRS/OK, Send failm. Nastavenia g-mail, ktore pouzivam v pasci Forestcam ls880 nefunguju. V pasci je zalozena datova karta ORANGE, PIN zruseny. Za kazdu pomoc vopred Dakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasgrof, 29.1.2018 o 15:25

super, hodne si mi pomohol, vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off agbar, 29.1.2018 o 15:13

tomasgrof vyzera to na ten, mne ho dal kamos co objednal z ciny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasgrof, 29.1.2018 o 15:00

agbar: myslíš že tento konektor by tam pasoval? priemer je 4x1,7 mm odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasgrof, 29.1.2018 o 14:48

parádne to vypadá. fotopasca ide v poriadku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 29.1.2018 o 14:47

agbar..pekna práca,ako dlho ti vydrží batéria v režime zasielania mms ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 29.1.2018 o 14:21

Tu je vysledok Fotopasca - výber, rady, skúsenosti, postrehy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasgrof, 29.1.2018 o 13:39

Dobre skúsim pozriet,lebo na internete je strašne veľa tých rozmerov ... vďaka za tip ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 29.1.2018 o 10:10

Mam z ciny welltar 7310 mms ci jeho kopiu, hlavne ze funguje a ide na 6 v 4 Ah bateriu v pohode. Mam ju len par dni, ale na radu kamosa, ktory ju pouziva asi uz vyse 3 rokov. Je tam jack 4 mm female. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasgrof, 28.1.2018 o 22:28

Nevie mi niekto poradiť aký priemer má ten konektor? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUGO09, 9.1.2018 o 19:40

Tak to bude asi v poriadku ak tam máš konektor externeho napájania na 12V tak budu do serie všetkých 8 baterii ja tam konektor nemám musel som to urobiť dodatočne káblom ty sa nemusíš báť normalne tam daj 12V zdroj už aký zoženieš je na tebe ale ak je na trhu original nemáš čo riešiť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 9.1.2018 o 18:27

Ono, pasca je dvojdielna (Welltar), v každej časti sú 4 baterky a tie dve časti sú navzájom prepojené takými kovovými spojmi, či ako to nazvať. A vedľa konektoru externého napájania je napísané 12V, tak snáď si čínski súdruhovia nerobia srandu a po zapojení sa nezadymí... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUGO09, 9.1.2018 o 15:33

Je to možné že sa to dá kúpiť aj ako príslušenstvo ale si skontroluj ako sú tie baterky zapojené lebo mám pocit že budeš mať to čo ja seriovo-paralelne 4+4 a to je len 6V mne to napr.netočilo videa keď pokleslo napätie pod 6V a to bol problém pri nejakých obyčajných baterkách už aj nových ešte cez leto ako tak akonáhle sa ochladilo na mínusové teploty už to blblo teraz ok.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sipik, 9.1.2018 o 10:30

Ten akumulator idem kupovať aj ja, ale 12V, lebo mne tam ide 8 bateriek. Ked kupim tie strieborne Energizery, tak tych 8ks stoji cca 15€. Cize navratnost investicie pri nabijatelnom velkom akumulatore bude rychla. Maju to aj komplet s nabijackou ako prislusenstvo k fotopasciam. Akurat bude mimo ochranneho boxu, tak len treba dufat, ze nezmeni majitela... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUGO09, 8.1.2018 o 21:47

Kúp si akumulator na motorku 6V aj s nabijačkou ťa to vyjde cca 30 eur a prerob to surovo na to, tie baterky záleží to od počasia keď sú mrazy tak ti jednoducho dlho nevydržia, ja som to urobil a už to mám minimálne 2krát späť len za pol roka, dobijem podľa potreby a šlape ďalej zaťiaľ spoľahlivo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jakubec, 8.1.2018 o 21:22

Ďakujem za radu :) skúsim použiť lítiove baterky lebo zatiaľ som používal len alkalicke :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sipik, 8.1.2018 o 21:16

Jakubec, áno, keď slabnú baterky, fotky sú stále tmavšie, až na posledných nočných fotkách pred vypnutím pasce napr. mám problém rozoznať diviaka na 5 metrov. Je tam čierna machula a svieti jej oko. Robí mi to tá z Aliexpresu, aj Welltar. Záleží aj od umiestnenia pasce a či sa má od čoho infračervené svetlo odrážať. Ale ak ti prvé fotky robí jasné a časom tmavnú, bude to baterkami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 8.1.2018 o 21:09

Ja mám z Ali, stála okolo 70€. Ona sice robí všetko, čo má, ale hlavne v noci má pomalý reakčný čas, takže sa často stáva, že zver zo záberu ujde. Keď som mal nastavené 3 snímky za sebou na 1 zaznamenaný pohyb, tak z nich vždy aspoň jedna bola len šedý obdĺžnik bez akéhokoľvek obrazu. Ak som nastavil, nech robí len jednu snímku, každá bola šedá. Možno to robí akurát ten môj kus, ťažko povedať. Takže môj názor je, že na vnadisku, kde sa zver zdrží dlhšie, ju stihne odfotiť, resp. spraviť video, s tým problém nebol. Na prechodoch zveri to moc nefunguje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Oki-, 8.1.2018 o 20:57

Presne takú lacnú z aliexpresu (HT-001) som na skúšku objednal, tak potom sa podelím so skúsenosťami. U nás sa nič normálne pod 100€ nedá zohnať. Ide mi čisto len o monitoring určitého druhu, čiže žiadnu vysokú obrazovú kvalitu nepotrebujem. Píšu že na 4 tužkové baterky by mala vydržať 3 mesiace, tak som zvedavý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jakubec, 8.1.2018 o 20:30

Môžu mat slabšie baterky na svedomí ze v noci mi neviditeľný prisvit slabo osvieti okolie a na fotke nevidno skoro nič,či to je len spôsobené nekvalitnou fotopascou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 8.1.2018 o 18:29

Má niekto skúsenosti z fotopascami z aliexpress. Nevyznám sa do fotopascí rád si nechám poradiť. Nájdu sa tam fotopasce od 26 eur ale to asi nebude nejaká kvalita. čo vy na to ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 22.11.2017 o 18:50

Tak v tom prípade odporúčam Spromise, tam je to pekne čitatelné a vieš si fotky aj priblížiť priamo vo fotopasci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 19.11.2017 o 13:51

veď dá sa asi aj s extra pamaťovu kartou alebo možno zapojiť na mobil cez mini usb ale aj tak podľa mňa zbytočná komplikácia a najjednoduchšie je mať fotopascu kde si to viem prečítaŤ rovno na displeji. Pýtam a preto lebo ten welltar čo momentálne mám je len požičaný a chcem nejakú pascu kúpiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 18.11.2017 o 20:29

sailovmoon81, kúp ešte jednu kartu a jednoducho len meníš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 18.11.2017 o 19:06

Na Spromise, Forestcam aj Moultrie M880 je pekne vidieť všetko info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 18.11.2017 o 18:05

ahoj potreboval by som poradiť fotopascu, na ktorej uvidím na displeji dátum a čas fotografie. Mám welltar 7310, ten čo sa dajú posielať sms a emaily ale o to mi nejde, len keď si na vnadisku pozriem fotky na displeji tak je čas a dátum na spodku tak malý, že to nejde prečítať a nechce sa mi to vždy ťahať domov k PC al. TV a zasa spať. Dá sa to nejako nastaviť alebo viete mi niekto poradiť pascu na ktorej to bude viditeľné? aj bez odosielanie SMS, D. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 7.11.2017 o 19:45

1oko máš pravdu. Mám fotopascu 7310, napájací kábel nemôžem nikde zohnať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 25.9.2017 o 17:38

Ivo100 no vieš je som posielal Spromis s128 a servis mi spokojne nahral nový soft a fungoval som ďalej. A ako písal borza222 tu sa bude deliť zrno od pliev,pred kúpou nebude rozhodovať len kvalita fotopasce ale aj servisné služby! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 23.9.2017 o 13:18

Gabo2502 ja ju mám vonku od včera. Jeden kus srnčej mi už včera odfotila. Posiela mi fotky mailom. Aj keď mailom chodia v malom rozlíšení, sú pekné, ostré, aj nočná je v pohode. Aj ten široký uhol je ok, neskresluje to nijak hrozne. Na priloženej fotke je zver asi 10m od pasce. Pre lepšie rozlíšenie by to chcelo kuknúť na SD karte, ale ja to potrebujem hlavne na zistenie prítomnosti diviakov, takže mi stačia tie maily. Uvidíme, ako bude fungovať ďalej. Fotopasca - výber, rady, skúsenosti, postrehy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 22.9.2017 o 21:52

Mmaska pri väčšine značiek fotopascí je to spravidla banálna záležitosť s minimálnymi nákladmi ale pri Acorn je to skutočne komplikovanejšie. Napr. pri Forestcam to robíme bezplatne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivo100, 20.9.2017 o 7:28

MMaska. Predajca mi povedal, že by ju musel poslať do Číny a bolo by to veľmi nákladné. Tak hľadám riešenie touto cestou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabo2502, 20.9.2017 o 7:12

nemáte niekto skúsenosti z Welltar 7330 MMW ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 20.9.2017 o 0:25

Ivo100 veľmi jednoduché riešenie, zbaliť fotopascu pribal záručný list, faktúru a odnesie predajcovi. Servisné stredisko ti napáli nový softvér a pošle fotopascu odblokovanú. Iný spôsob nieje, ale keďže ako píšeš že to nieje žiadna černota tak s tým nebudeš mať žiaden problém "Či?" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 689 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov