Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Trofeje z diviakov - diskusia

autor: off Pepes33
pridané: 22.6.2010 16:41

Zdravíčko, chcel by som sa Vás spýtať, čím natierate zvonku diviačie kly aby nepraskali ( časom)...

počet zobrazení: 19 658
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off operak, 22.6.2010 o 20:21

To nie je najlepšie riešenie.Tiež som prešiel od sviečok až po špeciálne zmesi na výplne zubov.Poviem Ti ako to robím ja a zatiaľ mi to funguje.Keď odpíliš sánky z kanca,spodnú pokiaľ je zrelý na medailu až za posledným zubom/pre istotu/ daj ich variť.Variť sa musia od studenej vody.Keď voda začne vrieť, var ich max 40 minút.Maximálna minutáž je u kanca 6 a viac. Veľmi dôležité je po uvarení nevyťahovať kly von ,ale nechať ich vychladnúť vo vode,v ktorej sa varili.Potom ich pracne vyberieš zo sánok,určite vieš že zo silných kancov idú ľahšie ako z 3-ročných sekáčov.Potom ich vo vlažnej vode umyješ a nechtom odstrániš jemný povlak na kloch i orechoch.Samozrejme vytiahneš aj dreň ,ktorá je v zbraniach.Kly necháš zhruba dve hodinky obschnúť.Potom ich naložíš do oleja jedlého alebo olivového.Kľudne ich tam nechaj dva týždne.Keď ich vyberieš otri ich handričkou.Do klov i orechov natlač pinzetou trošku vaty, zastriekaj ju silikónovým sprayom zase daj vatu a zastriekať.Keď takto naplníš kel silikónom nasiaknutou vatou na konci to uzavri roztavenou sviečkou.Takto si kel bude ťahať mastnotu koľko bude potrebovať.Samozrejme ako som už písal nezabúdať natierať ich zvonku silikónovým gelom,hlavne hrany klov.Orechy nie sú tak náchylné na praskanie,precízne sa treba venovať hlavne spodným

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 48 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Milos200, 12.2.2022 o 2:20

Ako odporúčate ošetriť kly z úhynu ktoré zapáchajú a sú aj zafarbené bahnom v ktorom ležali? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 5.10.2017 o 23:07

Ak natriem zbrane diviaka transparentným.lepidlom (duvilax,herkules) može to mat vplyv na bodovanie. Počul som že lepidlo dodá zbraniam neprirodzený lesk čo može byť na výstave posudzované ako nežiadúce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 8.10.2016 o 6:58

Celý postup je pekne napísaný v tejto diskusii od operak, 22.6.2010 o 20:21 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off BiRra, 8.10.2016 o 0:29

diviačie kly - prosím vás ako mám ošetrit respektívne spravit trofej diviaka od vyvarenia až po pripevnenie na podložku ? ďakuje za rady :) Lovu Zdar ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 7.4.2016 o 15:11

Ja to natieram obyčajným bielim lepidlom na papier trošku zriedim s vodou. Kly zatiaľ nepraskli a sú pekné lesklé. Lepidlo je po zaschnutí transparentné takže žiadne nežiadúce dofarbenie tam nieje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Asafa, 7.4.2016 o 15:02

diviace zbrane - Je dobre zbrane natrieť priesvitným lakom proti popraskaniu, alebo dajte inú radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Merkel201E, 14.1.2016 o 13:10

Zdravim vas. Viete napisat konkretnu znacku epoxidoveho lepidla? V predajni mi ponukali len Pattex v malych tubickach... Pripadne opiste ine osvedcene metody, ako napr. Operak.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sempervivum, 27.11.2015 o 15:45

Zdravim vsetkym! .Poprosim ta ako mam cistit kly od prachu a pod mastne. Aky cistiaci prostriedok mam kupit?. Tolko chcem vediet. vdaka! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lazarus, 20.8.2015 o 14:41

Osadenie diviacich klov na podlozku - Zdravim,
potreboval by som poradit nejaky sposob osadenia diviacich klov na podlozku resp. nejaky link .. neviem sa o tom nikde docitat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 23.9.2014 o 19:55

...ďakujem za ozrejmenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 23.9.2014 o 10:56

Ano Elo tak som to mal na mysli.Trofejových kancov 6+ nevariť viac ako 40 minut (cca) však najdôležitejšie ako plus minus nejaka minuta nechať zbrane vychladnúť vo vode v ktorej sa varili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Elo, 23.9.2014 o 9:26

Predpokladám, že Operák tým chcel povedať, že maximálna minutáž = doba varenia max. 40 minút od doby varu vody platí pre kance staršie ako 6 rokov. Pre mladšie kance je doba varenia kratšia. Je to tak, Andy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 22.9.2014 o 18:00

Zdravím,od operaka 22.6.2010 o 20:21 by som potreboval ozrejmiť toto:.Maximálna minutáž je u kanca 6 a viac. Veľmi dôležité je po uvarení nevyťahovať kly... čo ste mysleli pod tou minutážou,ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 22.9.2014 o 17:17

....nasiel som po dedovi stare diviacie kly vyplnene parfinom, ale popraskane...viete mi poradit ako z nich vybrat ten vosk aby som ich mohol naplnit epoxidom???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.1.2011 o 12:37

cviro natieraním duvilaxom sa parožie ako i diviačie kly uplne znehodnotia. Žiaden trik so silikonom neni .Netreba mať hustý silikon .Ak je hustý natlač ho tam napríklad špajlou. To je celý trik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cviro, 28.1.2011 o 19:31

Ved zasa odtial potial :D Ale ja chcem vedieť ten trik so silikonom :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2011 o 18:53

Cviro chcel som Ti naozaj iba poradiť. Neber to v zlom . Keď sa Ti to páči kludne ich namoč i do peroxidu . I to som veľakrát videl . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 27.1.2011 o 22:29

nenatieraj to tým sajrajtom cviro ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cviro, 27.1.2011 o 22:00

Ako naplním spodné kly silikónom až na spodok, ked som to skúšal tak bol dosť hustý a nestiekol až dole, z vonku ich natieram duvilaxom to je dobra vec... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rilprasa66@dsl, 27.1.2011 o 19:41

Kly možeš naplniť parafínom, včelým voskom, silikónom aj epoxidovým lepidlom. Najviac sa mi páči buď silikónom alebo epoxidom, avšak dobre je kly natrieť aj z vonkajšej strany duvilaxom alebo aspoň pretrieť vodou riediteľným, bezfarebným lakom a vôbec to nepoznať na kloch. Po takomto ošetrení klov ti už neprasknú aj keby si ich mal mať v blízkosti tepelného zdroja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.1.2011 o 16:07

Ja by som mu dal zopár neriešiteľných otázok . Ono keď píšeš perom nejako Ti to ide samo a na klávesnici je to úplne niečo iné. Našťastie nie sme na stránke gramatického cvičenia, aj keď niekdy je toho už naozaj dosť :-D aj na mňa :-D Ja mám mamu doktorku pedagogiky a tiež som si čo to vytrpel :-D Tak Pavian súcítím :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 24.1.2011 o 15:58

Mám brata slovenčinára a ten ma dáva do laty každú chvíľu... :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.1.2011 o 13:49

Ďakujem pavian :-D niekedy nastávajú chybičky . :-D Niekedy je tá Slovenčština priam neriešiteľná . Npr.V hore vyli vlci a doma vili dievčatá vence. O pol noci už nikto nev?l :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 23.1.2011 o 23:18

samozrejme EdU U :D myslel som som to vaše biely - bieli s jeho použitie ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 23.1.2011 o 18:13

aj ja pouzivam sviecku ale skusim silikon ked sa postasti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.1.2011 o 17:30

Pavian aj gramatika je jeden veľký vtip.Myslel si gramatiku ? Či gramatiky? Stále som nenašiel tú chybu gramatickú . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 23.1.2011 o 9:03

Edu, ty si notorický vtipkár aj na gramatiky :DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2011 o 21:20

yegi Ty bieliš diviačie kly ? :-D Silikon je dobrá vec postačí aj sviečka . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Auvalon, 22.1.2011 o 21:17

Vrelo odporucam dvojzlozkovy dentakryl. Stoji cca 20€ a da sa kupit v stomatologickej predajni, alebo u nejakej laborantky. Dentakrylom sa robia rozne mostiky alebo korunky na klasicke zuby, preto je vhodny aj na vyplne klov, rohov a pod. Po vytvrdnuti je tvrdy ako slak, nepuka a nemeni ani farbu materialu. Akurat pri tvrdnuti, ked sa zacne uvolnovat teplo, ho treba trochu chladit (napr. mokrou handrickou) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado84, 8.9.2010 o 15:18

jednoznacne silikon ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesko, 8.9.2010 o 12:33

ja používam sviečku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kokatie, 24.8.2010 o 13:27

ahoj já tam dávam lepidlo z tavné pistole...nahřeji a vyplním s tím celé zbraně... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on yegi, 22.8.2010 o 9:16

brandys,pri sviečke hrozí,že Ti časom zožltnú od vosku a už ich nijako nevybieliš.Skús silikon, najlepšie biely,príp.priesvitný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 21.8.2010 o 16:08

možeš do klov nakapat sviečku,nič sa im nestane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fikus, 9.8.2010 o 10:26

je to dobré, avšak v každom prípade ešte je dobre ich z vonku natrieť napr. indulonov. Najlepšie je ich naplniť dentakrylom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bradacik, 6.8.2010 o 15:26

S vcelim voskom nemam skusenost. Ja som zatial plnil silikonom, ale stalo sa mi ze ked boli dchsie nenaplene (cca.7 mesiacov) tak trocha popraskali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pampalini007, 3.8.2010 o 17:40

Určite je to lepšie ako parafínom, podľa mňa ešte lepší je epoxid ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 3.8.2010 o 14:43

môžeš, je to podľa mňa vždy lepšie ako parafínom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 30.7.2010 o 17:33

Môžeš je to jeden zo spôsobov výplne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 48 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM