Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ste za zrušenie nariadenia, že psy vyššie ako 50 nemôžu isť na duričske skúšky? - diskusia

autor: off jozefpetr
pridané: 7.4.2010 7:43
Už dlhšie operujem s myšlienkou, prečo, keď ako sa tvrdí máme európsky zákon o poľovníctve a vyhlášku sa nezmenilo aj to, že plemená ktoré presahujú výšku 50 cm, nemôžu isť na duričské skúšky.Myslím, že je to prežitok a nezmysel, v krajinách EU sa bežne taketo psy používajú a dosahujú skvelé myšlienky, Zaujíma ma Váš nazor, či ste za zrušenie tohto nezmyslu.
počet zobrazení: 23 599
počet hlasov: 4
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 156 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off goret, 30.8.2010 o 8:16

rastob, Yankeeovia, nech si svoje parfozné lovy riešia sami a ani bígl nie je náš durič. Náš je kopov. A u nás sa durievalo viac-menej individuálne. Predpokladám, že ak by aj spoločné durenie zaniklo, indviduálne by mohlo prežiť. Náš kopov síce už nie je, ale viacero tzv. individuálnych duričov je nad 50 cm. Prečo im u nás nechceme dovoliť duriť ? Prečo nechceme dovoliť našemu kopovovi kvalitnú konkurenciu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.8.2010 o 23:35

rastob ja som nekritizoval spoločnú poľovačku . Iba som sa vyjadril ,že je to pre zver veľmi škodlivé . Pre adrenalín však určite nie .Proste sa zabávame a strielame krížom krážom to je celé . Žiadne opodstatnenie z hľadiska chovu to však nemá . K tomu okrádaniu o revír . Neviem koho považuješ za ľudových poľovníkov ale dnes je na Slovensku niekoľko násobne viacej poľovníkov ako to bolo pred rokom 1989. V lukratívnych revíroch poľovala červená šlachta ,ktorá tam poľuje i dnes viď Baco ,Majský ,atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastob, 29.8.2010 o 12:44

Nesmieme zabudnúť aj na jednu vec, že je spústa plemien psov, čo už zanikla, a to z jedného dôvodu - prestali byť užitoční, prestali sa používať. A hlavne z kategórie starobylých plemien duričov. Štvanice sa už prakticky neorganizujú okrem pár krajín sveta a preto mnohé psy používané na štvanicu už neexistujú.Už teraz je v Anglicku problém, lebo svorky foxhoundov stratili prácu a čo s nimi? v roku 2005 dosiahli "ochrancovia prírody" zákaz štvanice na líšku a kluby, ktoré vlastnili kone a psy, cvičili tie psy a kŕmili, zrazu strácajú opodstatnenie. Skúšajú teraz náhradné aktivity, ale dokedy to budú zvládať finančne( veď žili zo štvaníc na líšku), aby uživili personál a zvieratá, je nejasné. Foxhound môže byť v budúcnosti veľmi vzácny pes. A toto môže byť v budúcnosti scenár našich duričov, ak stratia prácu a opodstatnenie v poľovníctve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 28.8.2010 o 15:33

suhlas RASTOB, potom mozeme vsetkych duričov začat česat, kupat, a zdobit ako nejake civavy, ved to je aj prezentacia polovnika ked ma dobreho psa, ked moze pred vsetkymi ukatat ako jeho pes pracuje, ako sa o neho stara a co v nom skutocne je, ved je to ozaj sviatok pre vsetkych co sa takejto polovacky mozu zucastnit pes im tu vlozenu vdaku ukaze ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastob, 28.8.2010 o 13:28

Pre mňa osobne je nadhánka jasne najzaujímavejší spôsob lovu a viem, že nie som sám. Zrušením nadhánok chov duričov stráca význam a postupne zanikne, alebo sa z nich stanú spoločenské psy. Viď beagle. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastob, 28.8.2010 o 13:25

Len môj názor na kritikov spoločných poľovačiek, podľa mňa je spoločná poľovačka sviatkom poľovníka, vyvrcholením poľovníckeho roka. Je to tradičný, krásny a napínavý spôsob lovu zveri za pomoci psov, ktorí sú na tento lov cvičení a šľachtení po celé generácie. Nepodľahnime tlaku a nerušme to, čo je pre mnohých viac, ako jelenia ruja. Zrušením nadhánok by sme sa zbytočne obrali o mnoho hodnotných poľovníckych zážitkov. O tie možnosti a o revíry nás aj tak postupne oberá poľovnícka šľachta. A v tomto to bude už len horšie. To si uvedomuje väčšina ľudových poľovníkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 28.8.2010 o 11:39

uplne ste odbocili od temi, ak treba durit treba pouzit vhodné a odolné plemeno, ak má niekto znečistený revír tak ho treba dať doporiadku, načo máme polovnícke brigády, či je to len o posedoch a nejakom solniku, aj revir treba ozdraviť a čim vätšia výmera tým viac polovníkov, u nás to tiež bolo, pletivá kade tade, už sú v šrote, peniaze na krmivo pre zver, my sme sa zaviazali chránit a zveladovať a až potom selektívny odstrel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 28.8.2010 o 10:20

xixi, edu, si to trafil :))) aj tak sa da povedat v skratenej forme ze "nema vyznam vysvetlovat, kto chce pochopil, kto nie nepochopil a radsej ten cas venujem niecomu inemu" :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2010 o 9:16

Van je lenivá :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 27.8.2010 o 23:32

kurt, zle si cital moj prispevok, ale vysvetlovat sa mi to nechce... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 27.8.2010 o 22:43

Van... Predpokladám, že tý čo kritizujú nechodia hore dole po Slovensku a netrasú sa po pozvánkach na SP. Ja teda určite nie. Reagoval som na tvoje konštatovanie že o sp je záujem. Predpokladám, že tý čo chodia na pozvánky tieto polovky majú radi. Ako už bolo spomenuté možno 99% slovenských poľovníkov má tieto poľovačky rado. Ešte niečo, ak tvoje lojalita siaha tak ďaleko, že si nedovolíš kritizovať to čo robíš, hoci sa to nie úplne zhoduje s tvojím presvedčením (zase až tak mi to žily netrhá), tak ja nie. Kritizovanie je totiž prvým krokom aby sa niečo mohlo zmeniť. Možno o 20-30 rokov sa dočkáme aj toho, že sa budú robiť nátlačky ako ich opísal veroslavorlovsky. Ale sme už dosť mimo tému. prípadne to môžme riešiť cez PM, ak budeš mať chuť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.8.2010 o 21:57

Vandi ja sa zúčastňujem ,lebo sa musím zúčastňovať spoločných poľovačiek na diviaky ako člen . Keby som sa nezúčastnil nič by som tým nezmenil maximálne to ,že by ma vyhodili z PZ. Iba som upozornil ,že tým trpí zver .Nie len čierna ,ale všetká zver . Logiku tiež nedáva prečo teda na spoločných poľovačkách nestrielame aj inú raticovú zver ??? Tak či tak ju preháňame môžeme ju aj strielať veď plan chovu a lovu II. je jasne daný čiže nenačrelo by sa do kmeňových stavov. Tam chceme byť humánny a tu pri diviakoch zasa nie ? Prečo teda? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on yegi, 27.8.2010 o 19:52

VanFCR, plný súhlas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 27.8.2010 o 18:22

kurt, nerobim vzdy len to, co sa mi paci, ale ak to robim,robim to z vlastneho rozhodnutia aby som neprisla o iste vyhody alebo so zbabelosti ozvat sa ci odmietnut. A prave to ze z vlastneho rozhodnutia mi berie pravo na to, aby som to kritizovala ak neurobim nic pre to aby to bolo inak. Chodit po spolocnych na pozvania spoznavat ine kraje ine zvyky atd co si popisal ok, ja som to predtym pochopila tak, ze chodis opakovane (a teda nie len ty) tam, kde sa ti nepaci z nejakeho dovodu ako to prebieha. A to som nechapala a nepochopim...ak som raz skusila a nebolo to podla mojich predstav, tak tam viac nepoleziem. Argument ze je kopec polovnikov bez reviru a? neexistuju poplatkove? jaaaj, jasne, to uz nieco stoji, tak radsej pockajme na pozvanie ci sklopne usi a robme aj to s cim nesuhlasime, len aby sme mali revir...ano, je to jednoduchsia a hlavne lacnejsia cesta, ale potom ta kritika by nemala byt, lebo inak to vyznieva ako kakanie si do vlastnych ust. Ale to uz sme kus odbocili od temy...mna len trochu prekvapila ta vlna kritiky a pritom nie jeden priznal, ze aj tak sa toho zucastnuje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 27.8.2010 o 17:39

Pretože doteraz som bol ako kandidát a ako taký som mal svoje povinnosti a ako nový člen mám tiež viac povinností ako niekto kto je členom x rokov. Síce mi to nikto nikdy takto nepovedal, ale ja to tak cítim a hotovo. Okrem toho sa rád stretnem s kolegami so združenia a tak. Možno ty žiješ v svete kde robíš len to čo sa ti páči, ale ja nie. Plno je preto, že je kopec poľovníkov bez revíru, ktorý sú vďačný za každú polovku, a ďalej skorej dostaneš pozvánku na spoločnú ako individuálnu polovačku. A keď už ju mám, tak idem, lebo je to pozvanie od kamaráta, chcem spoznať nový kraj, ako to robia inde, a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 27.8.2010 o 10:44

preco sa zucastnujete spolocnych na diviaky, ked sa vam niektorym nepacia? nie je to tak trochu popieranie toho co pisete? Alebo vas vari do toho niekto nuti? Ak sa mi raz nieco nepaci, tak sa na tom nebudem zucastnovat. Darmo sa tu po fore pise ako to skodi zvery a pod, ked furt je na takych akciach plno a zaujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 27.8.2010 o 8:17

Výnimočne musím súhlasiť s Edom (hoci s tými komunistami by mohol ísť tam odkiaľ deti prichádzajú). U nás je jeden pohon v ktorom sa takmer každý rok zabije o pletivo nejaké srnčie. Durí sa všetko, hlava nehlava. Hoci sa aj srnčia či vysoká nestrieľa, ale dobre jej to naozaj nerobí. Mám rád spoločné akcie, ale spoločnú na diviaky teda určite nie, aj keď sa zúčastňujem. Súhlasím s veroslavom orlovskym čo napísal 16.8. Aj by sme sa stretli, aj psíky by mali uplatnenie, aj pre zver by to bolo šetrnejšie. Ale to je momentálne na Slovensku iba utópia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.8.2010 o 10:05

Alexleo u nás býva bežne v Bielych Karpatoch snuhu po pás a poľuje sa. Či je toho snehu 60 , 40 alebo 100cm nech je to latina . Proste bolo nakydaného poviem Ti to tak . Aj keď je iba 30 cm napadaného sú miesta a zaveje kde ho je cez 2 m . Čo sa týka kopova upadajú pracovne preto lebo ich k tomu vedú ľudia . Pes chovaný v koterci na pracovné účely nie na hranie býva oveľa precíznejší v práci ako ten s ktorým sa doma hrá celá rodina a každý mu niečo strka do papule . To by Ti povedal aj Koloman Slimák ved býval iba asi kilometer odomňa . Aj kopov sa musí vydariť !!! Nie len kopov strhne zver na spoločných poľovačkách na diviaky možno vidieť všeličo od bulterierov až po stavačov .Nehosťoval som v jednom PZ !!! Ano trvám na tom ,že sa za brechotu psov durí komplet celý les v hlbokom snehu a všetká zver v ňom a to v čase núdze ked je zver silne vysilená. Pamätám si poľovačky na Lopenníku ako i tie v Dúžniku atď . V nadmorských výškach cez 1000 je meter snehu bežná vec a poľuje sa !!! Možno v Nitre nie ,ale u nás veru hej. Bežné sú i pletivá po škôlkach kde sa zver veľmi často zachytáva v behu o život pred štvaním psami . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Alexleo, 17.8.2010 o 22:21

Growler a Edu reagoval som na prehnaný do extrémnosti ba až fantastický komentár Eda ...ked za brechotu psov sa durí celý les v metrovom snehu ...V dialke počujem chrčať srnca ktorého ho tam hrdúsi nieči kopov ...nezaváňa Vám to latinou? Garantujem Vám,že v metrovom snehu sa so psom duriť jednoducho nedá. V diskusiach aj na tomto fóre vaľa ludí píše o kopovoch ako upadajú po pracovnej stránke a toť príde Edo a napíše že kopov durí dokonca aj v metrovom snehu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 17.8.2010 o 18:11

Alexleo ty nechodis na spolocne polovacky aj inam ako len u vas,ze sa tak pytas.podobne skusenosti ako Edo ma asi vacsina polovnikov co navstevuje rozne spol.polovacky a nestoji len na stande.ked 3 kopovy drhli srnca,ktoreho zahnali do zvysku pletiva,ako hryzli do zadnych vyselnu danielku,ktora dobre,ze jazyk netahala po zemi,vo vyrade lezalo viac muflonej ako diviacej ... toto je realita spol.polovaciek.ako napisal Edo,spolocne niesu prospesne z hladiska chovu a selektívneho odstrelu,ale hold tradicie su tradicie.koho zaujima,ze spolocna polovacka je pozostatok z cias,ked sa slachta zabavala.a s myslienkou dnesneho polovnictva vela spolocneho nema.skor ako s myslienkou ci psy len pod alebo nad 50cm by som sa zaoberal otazkou ci je potrebne(prospesne z hladiska chovu zvery)pestovat prezitky z dôb,ked osidlenie krajiny bolo XY-krat mensie,pocetnost zvery XY-krat vyssia a zbrane daleko zaostalejsie.toto nieje "protest song" proti spolocnym! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2010 o 13:56

Alexleo To bol iba príklad toho jelena a zlomenú nohu som videl osobne a ako pri olplotku v mladine strhol a zahrdúsil kopov srnca tiež . Kde to bolo nie je podstatné ani to v kotrých PZ strielajú holú pri duričoch a nevyhnú sa ani jeleňov atď. To sú veci všeobecné možno pre teba neuveriteľné pre mňa však uplne realne . Preto som to napísal aby sme sa zamysleli nad tým čo je pre zver vhodné a dobré a čo nie je . Durenie všetkej vyslilenej zveri nie je pre zver dobrá vec a za tým si stojím !!! Nie je prospešná ani z hľadiska chovu a selektívneho odstrelu ani z hľadiska humánneho . Nenavrhujem však zrušiť spoločné poľovačky iba to aby sme si dali ruku na srdce a povedali si či chceme dobro pre zver alebo skôr pôžitok z lovu a štvanice !!!Alexleo Ty si mi vyčítal ako si môžem dovoliť chvált vei ktoré nemám . Nuž nemám ich preto lebo nemám také finančné možnosti aby som si mohol kúpiť blasera či zeissa . Nehanbím sa to priznať a keď som mal nejaký cent naviac vždy som to oplachol na nejaký ten objektívčok a veci podobné . Ktoré veci svoje chváliš ? Nuž zamysli sa nad svojim výrokom hlbšie :"Ak niečo chváliš ideš do hlbokeho extrému aké je to super napr. Canon,Blaser,Zeiss,Betka atď.Pritom nemáš nič iba ten Canon" Nuž nech som teda extrémista :-))) Stopinko samozrejme ,že nie v zlom !To by som si ani nedovolil z úcty k psom ako i poriadne vyčerpaných majitelov často do nitky premočených v pohone . Lal zdar . PS: Alexleo Betka je naozaj fantastická to máš pravdu :-)) Možno keby si mal i Ty 18 ročnú milenku netlačilo by ti tiež nič na mozok :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 17.8.2010 o 7:14

Edu, ja viem, ze si to nepisal v zlom. Beriem tvoje argumenty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Alexleo, 16.8.2010 o 22:21

Ktoré svoje veci to konkrétne chválim? Teším sa čo ideš napísať. A mohol by si nám povedať kde si to bol na tej polovačke ked 50cm pes duril jeleňa v metrovom snehu? S tým srncom ako ho drhne kopov predpokladám že tiež v metrovom snehu sa ti to tiež asi iba snívalo však? A muflóny so srnčou skáču tiež v metrovom snehu pred kopovom? Neviem,ale asi ti niečo tlačí na mozog,keď takéto doslova hovadiny sem píšeš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.8.2010 o 18:55

yegi tiež sa zúčastnujem spoločných polovačiek a tiež sa na ne čakam. Na strane druhej je to voči zveri dosť macošské a bezcitné ! Alexleo velmi správne si postrehol chválim veci tie ktoré považujem za kvalitné a dobré . Na rozdiel od teba. Ty chvališ iba svoje veci . To je na mňa dosť detinské . To že nevlastním Blaser neznamena to že je to zlá puška .Podobne je to pri optike zeiss ! Tú Betku ešte zatial mám našťastie :-) Komunistické prežitky maskačove ihličkove mundúre kradnute kanady ,gumaky a ine bezcitné neeticke veci ktorými bol komunizmus znami sú už úspešne za nami .To boli tie prežitky. Poľovníctvo bolo tak ako všetko komunizmom iba ukradnute . O zazverenie slovenska sa nepričili komunistický funkcionári a papalaši teda odhliadnuc od ich desiatok obôr v ktorých červená šlachta lovila ale zazverovala šlachta ako Forgáč a jemu podobní tým vdačíme za muflony,koza bezoarová,daniel chov jelenej zveri ,bažantnice a mnoho mnoho vecí ktoré šlachta pre poľovníctvo urobila . Stopinko , veroslavorlovsky za to ,že máte kvalitných psov duričov a viete s nimi pracovať môžu byť kolekovia poľovníci iba povďačný . Nemyslel som to však konkretne ,že by ten kto durí zver páchal nejakú zlú vec ,ale v globale durenie zveri neprospieva ,ani chovu ,ani selektívnemu lovu to si musíme priznať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 16.8.2010 o 16:23

Edu dobre pises, ALE myslim si, ze to nie je o psoch ci take alebo onake plemeno. Je to o tom ako sa to cele zorganizuje. Ako pise Veroslav da sa to viacerymi sposobmi. Nenapisem, ze su dobre a zle , lebo nic nie je cierne alebo biele. Je len lepsi a horsi sposob. Ak by sme chceli byt dosledny, nie su to spolocne polovacky , ktore stresuju a zatazuju zver pred zimou. Je to celorocne vyrusovanie zveri turistami, zberacmi lesnych plodov a hub, zhodarmi, 4kolkarmi atd. Takze ak by sme to pritiahli za vlasy musel by byt celorocny zakaz vstupu do lesov aby si zila zver v blahobyte a nebola stresovana. Co sa tyka vysokej pokryvka snehu, na jednom talianskom polovnickom portali som pred 2r cital ako tam zakazali vstup do lesa kvoli vysokemu snehu - dovod - aby mala zver klud. Neviem na kolko to mali casovo obmadzene ale vstup mali len polovnici a lesnici kvoli prikrmovaniu zveri. Toto sa mi zda ako padny dovod neuskutocnovat spolocne polovacky. Narazas na selekciu , uplne suhlasim. No ako spomina Veroslav aj na to existuje sposob , uz spominana nahanka so sliedenim. Bol by som nerad, aby sa z duricov stali psy pre nafintene panicky v mega nakupnych centrach a v reviroch by sme mali psy, ktore by nedaj boh daco nepredurili. Je myslim si mnozstvo sposobov ako sa postarat o to aby si polovnici so svojimi psami mohli vychtnat to caro pri spolocnej polovacke a zaroven minimalizovat stres na zver. K planovaniu spolocnych polovaciek ma prekvapuju niektore PZ, ktore robia niekolko spolocnych behom par tyzdnov. Podla mna si dobry hospodar neda rozprasit revir, tym chcem povedat ze jedna dobre zorganizovana polovacka napr na novci nemusi byt na skodu. Narazam na to co si spominal ohladom nemcov. Aj ja mam tento poznatok. Som sa rozpisal , ospravedlnujem sa za siahodlhy prispevok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 16.8.2010 o 15:39

poznam jeden revir kde na spolocnej nepadne ani jeden vystrel preco ? asi tam nic nemaju a psov maju priviazanych pri sebe a honcov maju 3 niekedy 4 :) to je raj pre zver len keby tam bola :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on yegi, 16.8.2010 o 15:26

Edu,"som zásadne proti spoločným polovačkám s durením, ale zýčastnujem sa ich", nad týmto mi zostáva rozum stáť.Osobne, neviem sa dočkať spoločných na diviačiu,nielen kôli mojim psom, ale aj priatelom, s ktorými sa stretnem po dlhej dobe.Neberiem Ti právo na názor, len sa s ním nestotožnujem, to hádam môžem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Alexleo, 16.8.2010 o 15:25

Edu, dnes o 12:56 vlákno polovnícka latina je inde,ale to si celý ty.Ak niečo chváliš ideš do hlbokeho extrému aké je to super napr. Canon,Blaser,Zeiss,Betka atď.Pritom nemáš nič iba ten Canon. To isté robíš ak sa ti niečo nepači čo je presne vidieť na tvojom príspevku. Len sa čudujem prečo si nenapísal že všetko je to len komunistický prežitok. Toť moj názor. Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 16.8.2010 o 15:19

vynimocne musim suhlasit s Edom.v case,ked je zver pred najtvrdsim rocnym obdobim,je len zbytocne stresovana. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 16.8.2010 o 13:28

klasická naháňka pro zvěř určitě dobro néni...ale přiznám sa že když sa deru po čtyrech v leči a psi mě držíja v šachu prase a nechajů mňa k něm na pár metrů dojít, je to pro mňa zážitek pro který to dělám...bohužel už su taký... Při naháňce se slíděním střelci sedí na posedech v blízkosti ochozů zvěře a "honí" se více lečí (pohonů) najednou , na což jsou používáni pouze psi a jejich psovodi...zvěř se pohybuje z leče do leče a pokud se to dělá dobře tak je zvěř znatelně méně stresována a dá se z rezervou mluvit o průběrném odstřelu...naučit psa neštvat ostatní sparkatou neni složité , ale většina "lov.upotřebitelných" psů štve co sa dá...a o naháňkách ve vysokém sněhu je asi zbytečné sa zmiňovat...už sem pár kusů srnčího "otvíral" , které měli černé plíce po štvaní a schládnutí...-(( Vše jde dělat vícero způsoby... Profesionální psovodi s opravdu dobrými psy je taky varianta , samozřejmě ne použitelná všade. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.8.2010 o 12:56

yegi mne zase rozum zostava stát ked za brechotu psov sa durí celý les v metrovom snehu pred psami beží jelen ktorý si nasledne na plote v strese zlomí nohu o troch nohach beží ďalej o život .V dialke počujem chrčať srnca ktorého ho tam hrdúsi nieči kopov . Srnčia zver a muflonia s vytreštenými očami skače ani nevie kam o zlom krk . A potom sa to spustí! Črieda diviakov do ktorých sa na behu bezhlavo pali brokovnicami gulovnicami na mäkko , do nôh kde sa podarí oboznavanie ? Na to nie je kedy! Doranana zver v ťažkom utrpení,bolestiach,šoku ,strese, mraze a hlbokom snehu beži o život sem tam vidno ako po nej zostava pramienok farby z dostrielaných nôh a iných častí tela . Toto je vzťah k zveri ? Toto je selektívny odstrel palba na čokolvek čo sa čierne mihne ? A to že sa dostrielava plan lovu a chovu II. na spoločných polovačkach o tom už hovorit ani nechcem . Naštastie v našom PZ taketo maniere nemáme . Ale nie je to nič neobviklé ! Tak ako nepotrebujeme lovit durením zver jeleniu ,srnčiu ,danieliu,mufloniu nepotrebujeme ani diviačiu . Zver by si vydýchla a ja by som bol aj za !!! Ale to je naozaj iba môj názor dúfam že som tým nikoho neurazil ale takto to cítim ja !!! Logicky sa to jedneho dna i tak z humanneho hladiska skončí !!! hornet 22 stotožnujem sa s tvojim názorom . veroslavorlovsky ano nemci to tlčú do radu to je fakt . Tých nadhanok je však ovela menej ako u nas . Tuším iba jedna v jednej lokalite ale nie som si istý . Na okolite štáty kašlem ako to maju či nemajú . Pre zver je to zlo? alebo dobro tak stojí moja otázka . Ak je to zlo nebudem to obhajovať !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 16.8.2010 o 12:06

Zde definice dle našeho přítele DaxlKopova : Naháňka se slíděním je způsob lovu, při kterém je spárkatá zvěř organizovaně a podle plánu po celou dobu trvání honu současně po velké ploše uvedena do pohybu volně hledajícími psy hlasitě sledujícími stopy tak, aby ji střelci na předem určených stanovištích mohli obeznat a bezpečně ji ulovit. Němci v českém překladu vydali o tomto společném způsobu lovu i knihu. Přítel Daxlkopov s tím má bohaté zkušenosti a mohl by se nám svěřit -) Co ty na to Pavle .Dík... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 16.8.2010 o 11:16

ale veď práve preto, na niektorých spoločných poľovačkách sa striela nie len holá ale aj trofejová raticová hlava nehlava, dokonca aj srnce, a vzdôvodnenie, plnenie plánu a skutočnosť poľ. barbarstvo a ignorácia zákona pred očami min. 20 poľovníkov. Potrebujeme pri dnešnom zákone keď môžeš loviť diviakov na vnadisku (pohodlne, selektívne) plniť plán na spoločných poľovačkách kde sa o selektívnosti a bezpečnosti (strelci s puškohľadmi 6x a viac) nedá ani hovoriť ? potrebujeme spoločné poľovačky a traumatizovanie ostatnej zveri ? PS nedá sa namiesto duriča chovať hanoverák ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 16.8.2010 o 10:06

Edu mas pravdu je to tak ako pises. No nesuhlasim s tym, som majitel durica :))) Ano u nas sa v ramci zakona lovi diviacia a skodna, popri tom niektore spolky plnia plan lovu a zahrnu si do toho lov vysokej(hola, I.vt. jelen) atd. Takze sice krivym okom pozerame na okolite staty ako rubu na spolocnych polovackach inu zver no u nas sa to tiez praktizuje. Takze nie je sa na co hrat. Zazil som! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 16.8.2010 o 9:26

presne tak :) v okolitych statoch sa vsade lovi aj vysoka a u nas nie v madarsku sa lovi napr. pomocou svetla co je u nas tiez zakazane su krajiny kde sa lovi lukom kusou a u nas nie a co teraz ? hmm nic :) budeme sa drzat nasich predpisou a bude pokoj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 16.8.2010 o 9:24

jako eventualita by bylo možné nahradit klasické naháňky - "naháňkou se slíděním" která se dost používá v německu a při které se loví veškerá spárkatá - což bych nechtěl...ikdyž pohled na rozjařeného "skopčáka" jak drží za slecha uloveného srnca v líčí na takovéto naháňce je značně nepříjemný...ale sebrat si s toho to dobré by chtělo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 16.8.2010 o 9:20

a čo neduríme ? veď máme predpísaný počet honcou, yedi - ja to viem, ale mi nediskutujeme o spôsoboch lovu v PR a MR, ale v SR. V GB sa poľuje veľkou štvanicou, zažil si to ? Iný kraj iný mrav, neporovnávajme neporovnateľné, napr. v MR sú oblasti kde je ročný srnec ktorý nie je šesták výradový, zaviedol by si to aj v SR ? čo by nám zostalo ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 16.8.2010 o 9:16

YEGI kazdy ma pravo na svoj nazor !!! ale drzme sa platnej vyhlasky :) nemozes odsudzovat niekoho za jeho nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on yegi, 16.8.2010 o 9:06

Edu,hornet22,boli,či videli Ste, ako polojú napr.Poliaci,Madari?Tam sa na spoločnej loví aj vysoká a srnčia, u nás len diviačia.Okrem toho,duriče by mali inú zver, na akú bežne polujú ignorovať,príp.ju len preženú.Edu, a k tomu Tvojmu zákazu durenia a zúčastnovania spoločných polovačiek, rozum mi zostáva stáť nad tým vyjadrením... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 16.8.2010 o 9:03

HORNET22 NIE !!! mozeme durit aj sami :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 156 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM