Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kolimátor - diskusia

autor: off juniper
pridané: 29.3.2010 19:28

Zdravím,ma niekto skúsenosť s kolimátorom, aký používate, akú montáž. Vaše postrehy s praxe

počet zobrazení: 23 676
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off steyr, 10.12.2012 o 9:07

otvorený je podľa mňa určite lepší, pri strelbe máš lepší prehľad, na blízko strieľaš aj s oboma otvorenými očami, je ľahší a mne osobne sa oveľa viac páči na zbrani...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 125 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on Pepes33, 23.11.2012 o 13:04

Oprášim túto tému, rozhodujem sa pred kúpou kolimátoru Aimpoint Micro H-1 alebo Aimpoint 9000SC. Neviem sa rozhodnúť, ktorý mám zobrať. Kolimátor bude počas spoločných polovačiek nahodený na guľovnici 308W a inak v priebehu roka na SA vz.58. Máte niekto tu na fóre s týmito typmi kolimátorov skúsenosti?. Obidva budú mať veľkosť červenej bodky 2 Moa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 15.8.2012 o 22:26

výborná volba čo ponúkol motaq si myslím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 15.8.2012 o 20:40

ja odporucam toto odkaz uplne postacuje, k tomu montaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 15.8.2012 o 17:59

aky kolimátor na zh 324 7x57r/16 -

zdravím aký kolimátor odproučate na tento kaliber niečo DO 150 e

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 13.7.2012 o 11:58

odkaz z tejto stranky som to mal doma na dobiekru do dvoch dni, bez problem a dalsich behaciek. Odporucam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 10.5.2012 o 14:00

dik pani. Asi skusim ten sightmark. Celkom sa mi pozdava. Potom dam vediet aka je spokoknost. Mal by v poho drzat do 9,3. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off conty, 9.5.2012 o 22:18

viem od znameho, ktory ma kolimator za 400 eur(znacku si uz nepamätam) a vravel mi, ze je konecne spokojny pretoze tie co mal lacnejsie tak sa mu po niekolkych ranach vzdy rozhadzovali, ale osobnu skusenost nemam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 9.5.2012 o 19:36

otázka znie kolimátor okolo 100 €, aj ja môžem odporúčiť absolútnu špičku Aimpoint Hunter odkaz ale Sightmark mini, alebo Delta ako uviedol Motaq nižšie je v prípade ak nie je peňazí nazvyš primeraná náhrada. Aj keď v prípade silnejších kalibrov by som už ja osobne nemal celkom 100% istotu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off daniel, 9.5.2012 o 18:35

Ak kolimátor -tak riadny Docter III.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lycan, 9.5.2012 o 18:10

Ak by som si znova kupoval kolimátor tak už len tubusový.Mám docter II. a stalo sa mi už že na spoločnej mi napadal sneh na kolimátor a potom je to v prdeli.A mať krytku počas polovačky nie je moc výhodné.To je len môj postreh. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.5.2012 o 16:22

vyrobca to negarantuje, neskusal som to takze na 100% ti to nepoviem. ja to mam na 7x64 strilam RWS ID classic 11.5 g. kde je energia viac ako 4100 a zatial drzi.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 9.5.2012 o 15:46

Tak že 9,3x62 to asi nezvládne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 9.5.2012 o 15:14

odkaz. je to spolahliva lacna alternativa k docter sight II. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 9.5.2012 o 12:15

kolimátor -

Poradite niekto sikovny kolimator tak okolo 100 EUR? Zatial mam vo vyhlade Sightmark mini.. mate s tym niekto skusenosti?

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 27.3.2012 o 23:25

Dakujem za tip. Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 26.3.2012 o 17:48

Serus, pozri na odkaz sekcia svietidla-prislusenstvo je tam ta monat na optiku a pomerne lacna. Osobne ich mam na kazdej optike na zbrani a som spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 26.3.2012 o 9:51

Montáž Weaver HB M-1/2 -

Lovu zdar,


potreboval by som poradit ohladom kupy montaznej listy weaver na tubus puskohladu, na ktoru sa da upnut kolimator resp. dalsie takticke doplnky. Pozdava sa mi montaz od firmy Hubertlov Bohemia model HB M 1 resp. HB M 2. Vadi mi vysoka nakupna cena u nas. cca 20-25 EUR bez posty. Nakup cez internetovy obchod vyrobcu na Slovensko je tiez nevyhodny, nakolko si uctuje postovne 300 KC.


Viete mi poradit nejake ekonomickejsie riesenie?

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniperjp, 5.1.2012 o 19:10

Ďakujem páni! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 5.1.2012 o 18:34

Môj postup : kolimátor pevne osadíš, na vzdialenosť 50 m položím terč, vyberiem záver na puške a vložím zbraň do stojana, vykonám cez hlaveň približné zamierenie na stred terča a zbraň pevne upnem tak aby sa nehýbala, so stojanovými skrutkami vykonám čo najpresnejšie zamierenie cez hlaveň tak aby som mal stred terča v strede otvoru hlavne, pozriem cez kolimátor, posuniem bodku pomocou rektifikačných skrutiek presne do stredu terča, vystrelím a miesto zásahu na terči označím čiernou fixkou /nutné, pri zväčšení 1x/, po označení zásahu nastavím bodku kolimátora opäť čo najpresnejšie do stredu, pomocou rektifikačných skrutiek prenesiem bodku kolimátora čo najpresnejšie do miesta zásahu na terči, zbraň je pritom pevne upnutá v stojane, nesmie dôjsť pritom k žiadnemu pohybu. Znova namierim na stred terča a vystrelím skušobnú ranu, ak som robil všetko dôsledne a so zbraňou som nehýbal mal by som mať zbraň presne nastrelenú. Overím správnosť nastrelenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fero, 5.1.2012 o 17:48

Najskôr si treba ujasniť načo slúži kolimátor, na rýchle zamierenie pohyblivého cieľa na kratšie vzdialenosti. Preto sa kolimátor zastreľuje zväčša na max.50m. Sú dva druhy kolmátorov: otvorený, ako je Docter sight a jeho napodobeniny - "sklíčko v ráme", popísal Monaq, alebo tubusový, ktorý sa podobá na kratší puškohľad a nastreľuje sa tak isto ako puškohľad - vertikálna a horizontálna korekcia. Hrubú rektifikaciu - zosúladenie hlavne s kolimátorom treba urobiť na 30m, zamieriť cez otvorené mieridlá - mušku na terč tento - napr.odkaz. Ak nie je možný podhľad, potom cez vývrt hlavne - zamieriť na stred terča a následne svietiaci bod posunúť tiež na stred korekciami. Následne presunúť terč na 50m a overiť výstrelom kde dopadne strela. Opraviť korekciou dopad strely. Najlepšie nastreľovať s pevného nastreľovacieho stojanu, predtým skontrolovať pevnosť montáže s kolimátorom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 5.1.2012 o 13:10

rovnako ako ked nastrelujes puskohlad. jediny rozdiel je v tom, ak mas kolimator typu docter sight, ze po kazdom posune bodu musis zaistit nastavovaci mechanizmus (dve skrutky v zadnej casti) a ak chces bod znuvu posunut tak ich treba najprv povolit. Inak princip nastrelenia samotneho je rovnaky ako pri puskohlade. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniperjp, 5.1.2012 o 12:30

Ako nastreliť kolimátor na guľovú zbraň? -

Poprosím Vás poradiť ako nastreliť kolimátor na guľovú zbraň? Poprosím nejaký postup!

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefo9999, 3.7.2011 o 13:34

AIMPOINT -

Zdravím vie mi niekto vysvetliť rozdiel medzi zameriavačom AIMPOINT a kolimátorom? napr. bushnell sportsman? ĎAkujem za odpovede...

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 15.12.2010 o 18:37

Ja mam kolimátor Docter nastrelený na 50m a neni problém z vaku triafat asfaltove holuby na 100m.Ostatný postup sa zhoduje stým čo ti napisal Feromon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 15.12.2010 o 18:28

nenastreluj na 100m ak to chceš do pohonu tak určite nie! stači na tých 35-50m. Ja s takto nastreleným dokážem zasahovať bezpečne štvorec 8x8cm až do 70 metrov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off feromon, 15.12.2010 o 18:12

Asi to uz mas vyriesene, ale keby náhodou .... Celkom rovnako ako u puskohladu. Namontuješ, fixneš - dáš skúšobnú ranu, povolíš aretačné ( poistné )skrutky a ťaháš bodku za ranou - stranovou a výškovou skrutkou !Zaaretuješ skrutkami. Dalsia rana a postup opakuješ . Doporučujem nastrelovať na 100 m zo stolice. Nepíšeš aký typ máš na mysli, ale princíp je u všetkých rovnaký. Tak veľa zdaru ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniperjp, 28.8.2010 o 9:18

Nastrelenie kolimátora. -

Vie my niekto prosím Vás poradiť ako sa nastreľuje kolimátor na zbrani - guľovnici?

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 5.8.2010 o 20:13

kanarik1, ja mam tento odkaz je to kopia docter II netvrdim, ze sa kvalitov vyrovna docteru ale porovnanie ceny a vykonu je to ok, odpoloval som snim vlanajsiu sezonu (6 spolocnych) vystrelenych aj s nastrelovanim cca. 20 ran, zatial drzi bez problemov, mam ho na 7x64. co je ale dolezite je rozdiel medzi puskohladom a kolimatorom je skutocnost, ze pri kolimatore je jedno ako pozries na sklicko vzdy strielas tak kam ide bodka, rozumej bodka nemusi byt v strede sklicka, teda v porovnani s puskohladom podla mna rychlejsie. co sa tyka docter urcite neurobis chybu. pri lacnejsich kolimatoroch je totiz mozne ze nie su celkom presne. zistis to velmi jednoducho. zober kolimator, poloz si ho na stol alebo inu podlozku, zamier bodku na bod vo vzdialenosti napr. 50 metrov a skus hybat hlavov zo strany na stranu a hore dole a sleduj co robi bodka, ak je stale na tom istom bode kam si ju zamieril je kolimator ok, ak sa hybe je na tebe rozhodnut sa ci ti to bude vadit alebo nie, v kazdom pripade to ovplyvni presnost strelby. kolimator je super vec na spolocne, otazka je kolko penazi chces zan dat a kolko krat ho vyuzijes. docter je podla mna jeden z najlepsich kolimatorov, hlavne kvoli jeho velkosti, vahe, funkcii... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kanarik1, 3.8.2010 o 21:23

No uvidim do zimy ešte ďaleko, ale zaujal ma ten kolimator Docter čo som tu dal odkaz asi najskor to bude on čo skrášli moju guľovnicu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 3.8.2010 o 21:00

Jager 68 ja to dobre viem že pri puškohlade s 1,5x zvatšením sa dá mierit oboma očami len som naražal na to že na puškohlade zavadzaju korekčne točítka na puškohlade preto z dôvodu bezpečnosti je jednoznačne lepší kolimátor... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 3.8.2010 o 18:41

Ak kolimator..jednoznačne DOCTER...mrkni sa aj na Aimpoint... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 3.8.2010 o 18:40

kanarik1..v pohode ho využijes pri spoločnej polovacke.A ak ma aj sv. bod,,,parada. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 3.8.2010 o 18:39

Pepies..pri 1,5 x..aj pri puskohlade mieris oboma očami..ak to vieš.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 3.8.2010 o 17:03

Kanarik1.Musiš si uvedomit čo je to kolimátor a čo je to puškohlad.... samozrejme sa dá puškohladom 1,5 odpolovat spoločna polovačka ale čo sa týka bezpečnosti určite kolimátor lebo mieriš oboma očami a maš vetši prehlad čo sa okolo teba deje.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kanarik1, 3.8.2010 o 16:34

odkaz Dá sa použivať tento puškohľad pri zväčšeni 1,5 ako kolimator ??? Dá sa to pri všetkých puškohľadoch či len pri vybraných druhoch ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 3.8.2010 o 14:50

Docter v každom prípade odporúčam, dnes je už skutočne za prijateľnú cenu aj s montážou, začínal som s variabilom 1-4 a 1,5-4 že to budem mať aj na posed aj naspoločné poľovačky, vlani som si kúpil Doctera a to je úplne iný zámer, prehľad aj streľba, na Doktera nedám dopustiť aj keď s inými nemám skúsenosť,ale na lacné puškohlady a kolimátory by som sa neorientova, pre niečo sú lacné, podstatné u mńa je držanie nástrelu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kanarik1, 3.8.2010 o 13:07

DOCTERsight III co poviete na tento : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 3.8.2010 o 11:24

Na optike by som nesetril ak kolimátor začal by som u Doctera ktorý je za prijatelnu cenu...ak to ches len na spolocne polovačky kup si radsej nejaký variabil 1,5-6x42 a maš univerzalny puškohlad aj na posed aj na spolocne polovačky.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rechtorik, 3.8.2010 o 11:22

tubový Hit-point nezaplatitelná vec na diviakov,otvorené obe oči,prehlad,bezpečnosť maximálna týchlosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kanarik1, 3.8.2010 o 8:41

Mňa by skôr zaujímalo čo preferujete - kolimátor alebo nadháňkový puškohľad ??? Ak kolimátor tak ktorý ,klasický alebo tubusový ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 125 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov