Heming hunting
dnes je utorok,  14. máj 2024,  meniny má Bonifác,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:10,  dnes západ slnka: 19:15
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Maskáče v polovníctve. - diskusia

autor: off miso555
pridané: 13.2.2010 15:33
Vase nazory na maskacove oblecenie v polovnictve???
počet zobrazení: 29 922
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 230 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hunter3277, 11.3.2010 o 14:12

Súhlas Edu ale serie ma to že tí značkový manekýni čo najviac odsudzujú maskač ti opravovať krmelec nepôjdu!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.3.2010 o 13:04

hunter3277 aj ja nosím maskáč . Na spoločné poľovačky síce nie ,ale na individualnu ano. Nie vojenský ale poľovnícku kamuflage . Určite nepôjdem opravovať krmelec v značkovom odeve . Samozrejme maskáč má svoje opodstatnenie a poslúži na to čo si spomenul veľmi dobre .
Tak ako na pohreb poľovníka ,schôdzu a spoločnú poľovačku atď. si maskáč neberiem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter3277, 11.3.2010 o 12:58

Som začínajúcim poľovníkom a prečítal som si veľa názorov na túto tému a môj názor na to je, že na individuálnu a spoločnú poľovačku v zelenom ÁNO. Takisto si ctím tradície poľovníctva a veci s tým súvisiace, ale ja chodím v MASKÁČOCH napríklad na zhody, vynášam krmivo, opravujem krmelce, posedy a chodím s rodinou na opekačky. Podľa niektorých budem zlým poľovníkom??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 11.3.2010 o 11:39

fajn, cez maskáče sme vyriešili komunizmus aj kvantitatívny a kvalitatívny vývoj zveri v našich revíroch za posledných x desiatok rokov

myslím že si všetci uvedomujeme, že ako špinavci sa v určitých dobách správali tí istí ľudia, ktorí v jednej dobe boli "baránkovia" a v druhej hyeny a že to nebolo podľa toho, či nosili maskáče alebo nie; charakter sa neriadi handrami, výškou konta ani vzdelaním, dokonca ani inteligenciou nie, aj keď je smutné, keď inteligentný človek je chrapúň, lebo má väčšie predpoklady správať sa rozumne ako niekto, koho príroda "až tak neobdarila"

niečo bude natom, že vtáka poznáš po perí a človeka po reči; pekné perie, tradičné a predpisové nepovie jednoznačne o tom, čo sa za ním skrýva; zato keď otvorí zobák, človek neraz žasne v nemom úžase... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.3.2010 o 10:54

vladus samozrejme ,že každá doba má svoje pre aj proti a v demokracii je tiež veľa chýb . Tiež pred rokom 1989 boli iné roky 50 iné 60 iné 70 či 80 . Všetko sa vyvíja . Obhajca staré či nového hmm . Ide o to popísať skutočnosť ako to bolo . Je len na nás ako si poľovníctvo budeme v slobodnom štáte zvelaďovať ,alebo devastovať . Obyčajný sedliak si nikdy nezabije na dvore najkrajšie jedince ale necháva si ich na chov . To urobí iba zlodej ktorý vidí momentalny zisk .
K trofejovej hodnete raticovej zveri . Mám pocit ,že trofejová kvalita a kvalita raticovej zveri je v globále na vzostupe . Tiež kvantita. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on vladus, 11.3.2010 o 8:44

Edu,mas pravdu v tom,ze v devatdesiatych rokoch sa napachalo vela zleho a napisal si aj presne,co to sposobilo,ludia podlahli niecomu,co im bolo nabite do hlav,tak ako ako boli nauceni pocuvat a posluchat propagandu aj predtym.Ale nie vsetko bola len propaganda,predsa doslo k rozbijaniu velkych revirov,hlavne v jelenich oblastiach,a reviry,ktore boli svojou rozlohou predurcene na kvalitny cieleny chov,sa scvrkli na ubohe 2000ha pasiky ,kde sa o chove ani hovorit neda,zver migruje aj cez tri reviry,ta ista je po scitani zaradena v kmenovych stavoch aj v dalsich prilahlych reviroch.A nova doba priniesla aj mnozstvo dalsich negativ o ktorych ste tu uz pisali. Nie som zastancom stareho rezimu,,nemam dovod,ved aj ja som pre svoj "nadstardantny" vztah k byvalym mocipanom,mohol zacat polovat az po revolucii,ale zil som medzi polovnikmi ,pracoval s nimi roky predtym a myslim ze urobili vela dobrej prace pre zver,vybudovali krasne reviry,vacsina z nich boli poctivi chlapi,bez ohladu na to co mali oblecene,a vysledky ich prace bolo aj vidiet. Ved nase polovnictvo bolo v osemdesiatych rokoch na vrchole ,taktiez stavy aj trofejova kvalita ,boli na vysokej az nie najvyssej urovni v histori. Vtedy neexistovali vytlcene reviry ako dnes,po skonceni najomnej zmluvy vratene spat do ruk tych ,ktorym boli vyssou mocou odobrate.Takze na zaver ,ked sa mam uprimne vyjadrit,bez strachu ze ma tu zaslapete pod ciernu zem a zmiesate s blatom,som naozaj na pochybach ci v dnesnej dobe prrevazuju pozitiva v nasom polovnictve nad negativami. Ale to uz som odbocil od temy,ospravedlnujem sa.Pozdravujem vsetkych slusnych a poctivych polovnikov,bez ohladu na to v com chodia obleceni.Lesu a Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 19:31

Čo sa týka nosenia maskáčov a hlasovania . Môžeme spísať petíciu a pripomienkovať stanovy SPZ kde sa môže zakotviť zákaz nosenia maskáčov na spoločné poľovačky . Tak ako sú povinné reflexné pasiky a vesty môže byť i neprípustné odievanie sa do maskáčov ak bude väčšina za nie je problém toto pripomienkovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 19:17

Jayz v devädesiatich rokoch bolo napáchané veľa zlého na zveri . Hlavne v začiatku . Kto ju však napáchal nuž práve ľudia v tých ihličkáčoch uvedomelí to poľovníci ,ktorí uverili ,že je koniec poľovníctva tak mlatili všetko hlava nehlava . Vďaka uvereniu komunistickej propagandy sa zlikvidovalo veľa zveri .Zničili si svoj chov až pochopili ,že išlo iba o planý poplach zmiernili tempo. Dnes sa to dostáva do normálu . Stav zveri stúpa tiež kvalita . V malej zveri je úbytok .Nemôže za to iba DDT ktorým sme ju najviac likvidovali ale celková industrializácia krajiny automobilizmus či veľkoplošné obhospodarovanie .
K tým guľovniciam toľko : Všade platilo že o guľovnicu si mohol požiadať poľovník najskôr po dvojročnom pôsobení v PZ toto platilo celoplošne . Poznám ľudí ktorí mali v kadrovom profile že napríklad ich prapra niekto bol kulak .Takí guľovnicu často nedostali nikdy respektíve povolenie na kúpu guľovnice . Druhým krokom boli štrapácie so zhánaním zbrane . Samozrejme tak ako nebolo ničoho nebolo ani guľovníc ,preto sa niekedy čakalo na guľovnicu aj niekoľko rokov . Proste boli rovní a rovnejší . Samozrejme ,že boli aj ľudia ktorí dostali guľovnicu aj bez straníckej knižky . Nemožno to zovšeobecniť . Keby sa však sčítalo koľko guľovníc bolo na Slovensku v roku 1989 a dnes tak to odhadujem ,že ich dnes je minimálne niekoľko desiatok krát toľko. Môj tip je 50 x toľko . To však neznamená ,že sa loví 50 x toľko zveri . Debata však bola o maskačoch a odievaní sa v poľovníctve . Preto ma rozhnevalo porovnávanie ako len boli pred rokom 1989 fantasticky ustrojení poľovníci ako boli uvedomelí a priam rozprávkovo dobrí . No neboli boli takí ako dnes . Len trocha viac trpeli tým strachom ako si spomenul a viac držali v tom strachu hubu a krok .
Nájomné bolo platené odovzdním kontingentu ktorý nebol malý. V PZ kde teraz polujem sa v tom čase strielalo pár kusov srnčej zveri všetko do výkupu .Každemu jedneho až dvoch zajacov to bol podiel na divine ,žiaden diviak ,žiadna vysoká ,žiaden muflon . Dnes strielame desiatky diviakov ,desiatky ks srnčej zveri zveri jeleniu ,mufloniu tiež. Takže u nás si na divinu nemôžeme sťažovať máme jej habadej . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 10.3.2010 o 18:53

to si si mala domysliet !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 10.3.2010 o 18:51

jaaaj, ale to si nepovedal :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 10.3.2010 o 18:50

EVICKA na uja som sa NEPYTAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 10.3.2010 o 18:49

pekné. aj ten ujo je sympatický :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 10.3.2010 o 18:45

pozrite su fotku 55262 a povecte svoj nazor podla mna SUPER : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 10.3.2010 o 18:45

nechcem tu nikomu nadŕžať ani nikoho kritizovať, ale takto vedená debata skĺzava do čoraz divokejších vôd

orol, prosím Ťa, nezamieňaj si uvedomelosť so strachom - v minulosti boli ľudia režimom držaní pod stálym tlakom; áno, objektívne bolo menej kriminality vrátane oblasti poľovníctva, pokiaľ nerátame politický megazločin na národe; dnes sú si ľudia ďaleko viac vedomí svojich práv a demokracia nech je u nás v akomkoľvek štádiu vývoja, doniesla svoju daň aj vo vyššej kriminalite nevyhýbajúc sa ani oblasti poľovníctva; v tomto má Edu pravdu - dnes nie sú menej uvedomelí ľudia, ani menej morálni, len slobodnejšie prejavujú čo sú zač; na druhej strane Edu, ani ten socializmus netreba tak zovšeobecňovať, aj s tými flintami to bolo všelijako - niekedy aj ako píšeš, ale nie vždy, nie stále a nie všade... poľovníctvo všeobecne v tých dobách zažívalo aj svoj zlatý vek, boli združenia, kde už divina poľovníkom ani nechutila, pritom všetky záväzky aj škody poplatili zo zarobeného za divinu a revíry boli aj tak prezverené; dnes sú združenia, kde nie všetkým sa ujde každý rok podiel, na nájom a škody sa poskladajú a ak sú tam ešte stále takí, ktorí chcú viac získať ako do poľovníctva investujú (ako to bolo v minulosti bežné) tak majú vystrieľané revíry a poľujú na zver čo príde od susedov...- našťastie posledné roky je vzostup stavov zveri, najhoršie boli dedäťdesiate roky a verme, že to zlé sa už nevráti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 18:16

Hunter 69 netreba odpoveď Ti môžem povedať aj ja sám bez hlasovania .Minimálne 90% poľovníkom je proti maskáčom na spoločných poľovačkách . Neviem čo by sa hlasovaním vyriešilo ? Myslíš ,že by menej alebo viac ľudí nosilo maskáče ? Osobne ich na spoločné poľovačky tiež nenosím :))
Laik máš pravdu smer odkiaľ ľudia utekali a kam bol vždy len jeden :)) Nie len NDR vyhrali aj severná korea vyhrala alebo Vietnam či Cuba . Len 1 cena bola nejaká blbá :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 10.3.2010 o 18:06

bibasso Ale myslím, že trápiť sa nad krivdami tej doby je už nezmysel a tvrdiť, že západ je lepší ako východ a opačne je čisté bláznovstvo.

Možno pre niekoho, ibá dva príklady:

1. NSR /prehrala vojnu/ a NDR,
2. Smer emigrantov.

Už sa tá priepasť zmenšuje, ale nemám pocit, že nie je evidentná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 10.3.2010 o 17:58

Koniec tejto debaty je v nedohľadne...:):) Každý si však bude nosiť čo chce a všetci si o tom môžu myslieť čo chcú... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter69, 10.3.2010 o 17:58

A čo tak navrhnuť adminovi aby vytvoril hlasovanie a tom kto je za maskače a kto je za normalne klasicke zelene alebo hnede oblečenie polovnika- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 17:53

Orol ja som ťa na debatu nevyzval iba som reagoval na tvoje slovká a spýtal sa čo to je to ľudové poľovníctvo a kto je to uvedomelí poľovníci . Samozrejme ak nechceš odpovedať nemám ťa prečo nútiť . Ja len straaaašne nemám rád keď ma niekto chce presvečiť o totálnom klamstve ,že je to vlastne pravda . Ja mám rád konkrétne odpovede na konkrétne otázky. Pripomenulo mi to odpoveď na otázku : Jano kam ideš ? Odpoveď : No a čo ! Mňa by naozaj zaujímalo čo si predstavuješ pod slovkom ľudové uvedomelé poľovníctvo . Neviem či naozaj to keď poľovalo 5x menej ľudí ako dnes z ktorých naozaj poľovalo asi 10% ktorí mali guľovnice lebo ostatným ich nepovolili . mohli tak chodiť s brokovnicou nahánať im diviaky alebo brigádovať . Samozrejme myslím tie obyčajné revíri nie tie určené pre šlachtu :)) Ak toto máš na mysli naozaj nie je o čom debatovať . Podľa teba proste raj na zemi . Kto vie možno sú ľudia ktorí tento názor nezdielajú . Dúfam ,že sa nehneváš ked do tejto skupiny patrím aj . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.3.2010 o 17:39

Edu, debatu s tebou nejdem prijať, pretože jednak by to nemalo konca – kraja a mohlo by dôjsť aj k istým nedorozumeniam. Naviac, Ty by si aj tak počúval len sám seba :-) Naviac, z mojej strany by to bolo zbytočné plytvanie časom – NIE som za to platený! Vzdávam sa teda debaty s tebou „o poľovníctve za komunizmu“ :-)) – niekto musí mať aj rozum:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 17:17

orol ľudové poľovníctvo to máš na mysli dobu keď poľovalo 5 x menej poľovníkov ako dnes ? Keď politicky nespolahlivé osoby nedostali PL? Keď partia vyvolených a strana rozhodovali o tom či niekto dostane nákupné povolenie na guľovnicu alebo mu ju proste zakážu ? Dobu keď bola nadiktovaná vedúca úloha komunistickej strany . Režíjné revíri červenej šlachty ktorí nám hlásali ako sme si všetci rovní a poľovali z vrtulníkov v Tatrách na kamzíky ? Poznáme tých hlasačov ako bol v rumunsku čaučesku v Maďarsku Kádar atd. Neviem čo bolo na takom poľovníctve ľudovejšie ako dnes ? Nehovoriac o tom že od zbrane cez oblečenie či náboje sa nedal kúpiť ani WC papier . Takže ak je toto etalon ľudového poľovníctva tak zbohom !
Uvedomelosť to je iba slovko vhodné pri pionierskom slube alebo chlípaní kafe na straníckej schôdzi keď slušní ľudia pracovali za svojich kolegov ,ktorí ohýbali toto slovko.
Skutočná uvedomelosť je vlastnosť činnosti ľudí, keď ľudia konajú na základe poznaných zákonov a plánovite sledujú uskutočňovanie svojich cieľov. Ak si myslíš ,že dnes poľujú ľudia ktorí sú menej inteligentní ako pred 20 rokmi potom sú menej uvedomelí . Ja ten pocit nemám . Že by bol niekto uvedomelejší len preto ,lebo ma na poľovačke kabát čo vyfasoval v robote ako monterky, alebo kradnuté maskáče a obuté nechutné kraduté kanady s tým sa nemôžem stotožniť . Často bola tá umelohmotná ušanka aj odznakom s pätcípou hviezdou .Nuž také boli tie úžastné tradície uvedomelých poľovníkov . O tom čo urobili pre zver ,ako sa zazverovalo ,vakcinovalo a prikrmovalo by sa tiež dalo debatovať . Poriadne revíri mohla využívať len červená šlachta čato ich využíva ešte dnes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.3.2010 o 16:55

Ja osobne o majetnejších ľudoch – poľovníkoch nemám zlú mienku a nemám dôvod závidieť – hlavu mám čistú :-)) Skôr mi ide vo všeobecnosti o poľovnícku disciplínu a uvedomelosť, ktorá si myslím v súčasnej dobe nie je ani zďaleka na žiadúcej a potrebnej úrovni. V tomto ohľade si myslím malo to ľudové poľovníctvo výrazne navrch, či sa to niekomu páči, alebo nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 16:47

Jayz presne tak netreba trpieť predsudkami. To ,že je niekto úspešnejší napríklad v podnikaní neznamená ,že musí byť zlý poľovník . Žial v niektorých to dodnes pretrváva tie rozpravky o zlých fabrikantoch a vykoristovateľoch . Ja tento názor nezdielam .Skôr napak ten kto peniaze má môže napríklad kúpiť kvalitnejšie krmivo a netrasie sa za kilom mäsa .
Orol demokratos = vláda ľudu zaroveň sloboda prejavu atd. Samozrejme v rámci zákonov a slušnosti . Kto si to nevie vysvetliť toho ľutujem . LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 10.3.2010 o 16:33

orol, to je čiastočne pravda, ale aj téma o inom ako o oblečení

kedysi som bol presvedčeným zástancom "ľudového" poľovníctva a o majetnejších ľuďoch v poľovníctve som mal prevažne zlú mienku; dnes mám tento názor na základe rozsiahlejších poznatkov a skúseností poopravený ale radšej si ho nechávam pre seba, ako aj niektoré iné citlivé témy v poľovníctve... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 10.3.2010 o 16:24

OROL mas pravdu je to na kazdom znas ako sa budeme ksebe spravat : (( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.3.2010 o 16:17

Áno, výstroj a výzbroj sa zlepšuje:-), to nemožno poprieť. Ale nezlepšujú sa základné hodnoty a princípy poľovníctva, pretože si mnoho ľudí vysvetľuje demokraciu po svojom:-)), čo sa hlavne v súčasnej dobe nedá nevidieť. Dôkazom je aj táto inak skvelá stránka, kde jednotlivé príspevky, názory a fotografie sú toho najlepším dôkazom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 10.3.2010 o 14:36

Edu, teraz si to dobre napísal
a naozaj sa zlepšuje oblečenie, výzbroj aj výstroj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 10.3.2010 o 13:46

EDO ten treti link je SUPER : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 10.3.2010 o 13:23

Edu-súhlas... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 13:07

Nie som zástancom ustrojovania sa do vojenských doplnkov . A na spoločné poľovačky už vôbec nie !!!
Ale vyhlásiť : "dnes sa mi zdá, že už leží na smrteľnej posteli" tiež nepovažujem za relevantné . Ja osobne si pamätám ako chodili ustrojený poľovníci pred 10 ,20 ,30 rokmi . Som na 100% presvedčený ,že sa kultúra odievania poľovníkov každým rokom zvyšuje . Tiež sa zvyšuje kvalita výzbroje ,streliva ,zariadení atď . Nuž sú tu moderné trendy ktoré sú odmietané v dosť silnej miere xenofóbie od mnohých konzervatívcov . Tým sú napríklad odevy prispôsobujúce sa prostrediu prírody v poľovníctve . Tento neopodstatnený strach má korene v rokoch 90 keď sa začalo viac debatovať o nekultúrnosti odievania sa do monteriek a kradnutých vojenských doplnkov . Vtedy sa začal oprávnene démonizovať maskáč . Keďže sa v roku 1990 ešte stále uplatňovala vedúca úloha KSČ začal sa maskáč spájať s USA . Dosť humorné ale ok aj v usa používajú poľovníci kamufláže pri love zveri . Mimochodom tak ako všade inde na svete . Tiež najšpičkovejšie značky sveta Fínske ,Nórske ,Švédske až po Nemecké ponúkajú tento odev pre poľovníkov . Preto vidím dosť veľký rozdiel medzi maskáčom určeným pre armádu či už americkú ,Slovenskú alebo inú a špičkovými odevmi určenými pre poľovníctvo . Lebo to je prirovnanie absurdné . Prečo absurdné ? Lebo to nemá vôbec ale vôbec nič spoločné s armádou !!!

odkaz />
odkaz />
odkaz /> Vrátim sa k obdobiu spred roka 1990 . Budem sa asi opakovať , ale práve pred 20 , 30 , 40 rokmi na poľovačku nosilo okrem ľudí pracujúcich v lesnom hospodárstve približne 95% poľovníkov na spoločné poľovačky vojenské ihličkové maskáče ,vojenské ušanky , vojenské saká , vojenské rukavice a 99% poľovníkov malo na nohách vojenske kanady či politráky . Robotníci mali vyfasované prešívane monterkové kabáty ktoré boli v tom čase unifikované  Takže neviem či sa i táto doba ráta do dodržiavania tradícií ak hej pán boh nás ochraňuj pred takýmito tradíciami !!!
Preto sa pýtam bolo v tom čase kvalitnejšie uplatňovanie poľovníckych tradícií ???
V dnešnej dobe má na spoločnej poľovačke zhruba 50 – 80 % odev nemaskáčový a nekamuflovaný . Zlepšila sa dostupnosť zbraní kde sa dá guľovnica kúpiť doslova za jednu dve stovky . Poľovníci používajú úspešne termo prádlo ,goretexova a iná membránová obuv s original podrážkou typu C je už samozrejmosťou tak ako i neoprénová gumová obuv , antibakterialne termo ponožky ,vyhrievané ponožky alebo návleky na obuv do hlbokého snehu prípadne snežnice . Vozíme sa v tereniakoch , pre bezpečnosť sa tiež urobilo veľa práce nie len v bezpečnostných reflexných prvkoch ale i v kontrole polície na alkohol atď. Firiem špecializovaných sa na špičkové značkové odevy je tiež dosť . Na Slovensku sa presadili Fínske ,Švédske ,Nemecké ako i iné . Doba práznych obchodov je za nami a môžeme si každý podľa estetického cítenia a stavu účtu vybrať vhodný odev . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 10.3.2010 o 8:37

počuj ty si to tu volako okorenil a neviem, či tak sám zo seba nerobíš toho tvojho ko...
ale k veci - ako to myslíš - chudoba a maskáče? a maskáče a kamufláž? mnohí sme tu písali, že nie je maskáč ako maskáč; a to ani čo sa ceny týka; táto debata je skôr bojom medzi tými, čo nie sú tak konzervatívni a príležitostne uprednostnia funkčnosť pred "tradíciou" a medzi tými čo si myslia, že kto nerobí veci tak, ako je to správne podľa nich, nemôže byť "dobrý" poľovník; tu nikto neobhajoval ako vkusné či funkčne vhodné staré maskáčové handry z armády, ale maskáč či kamufláž ako serióznu súčasť výstroja poľovníka; mimochodom nerozumiem, prečo sa tu niektorí tvárite, že maskáč a kamufláž sú dve veci - v zásade je to to isté, akurát maskáč môže byť perfektnou kamuflážou ale aj nemusí a kamufláž je nie len oblečenie perfektne splývajúce s konkrétnym prostredím, ale aj ďalšie doplnky ktoré ozaj v poľovníctve netreba, ale vojenskí snajpri bez nich v teréne nemôžu byť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 10.3.2010 o 8:08

Jednoznačne nie! S umieraním tradícií umiera aj poľovníctvo a dnes sa mi zdá, že už leží na smrteľnej posteli... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svico, 9.3.2010 o 22:40

Môj názor na maskáče v poľovníctve. Na individuálne poľovačky nech si nosí každý čo chce. Aj ked nechápem, prečo by mali poľovníci nosiť vojenské oblečenie. Najprv som si myslel, že maskáče nosí len "chudoba", ale nieje to celkom tak. Videl som maskáče aj na poľovníkoch,ktorí nemajú núdzu o peniaze. Záver, ktorý mi z toho vychádza je asi taký, že ľudia, ktorý nosia vojenské maskáče budˇna to nemajú, alebo do svojho koníčka nechcú investovať zbytočné peniaze. Lebo keby chceli, tak na trhu je dnes množstvo kamuflážnych oblekov určených do rôznych terénov a sú špeciálne určené pre poľovníkov. Čo sa týka spoločných poľovačiek, tak tam maskovacie oblečenie úplne stráca opodstatnenie, lebo na spoločných poľovačkách je v podstate zakázané sa skrývať pred zverou a je to určitá spoločenská udalosť spojená s určitými tradíciami, tak prosím vás nerobte zo seba ko..tov, ktorým ide len o to aby si niečo z lesa, alebo z poľa doniesli domov(mäso) s čo najmenšími investíciami do tohto nášho nádherného koníčka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 9.3.2010 o 9:52

ta anketa by byla zajímavá !!!!
Edu Komančů sa neboj , ti budu za chvilku enem v ZOO ve výběhu...enem bývalí nám tady zostanů akurát místo červených trének budů mět jiné odstíny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.3.2010 o 9:23

bibasso samozrejeme ,že je to bláznovstvo lebo žiaden západ a východ už neexistuje . Sme občania EU a tak by sme sa mali aj správať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.3.2010 o 9:15

bibasso táto anketa by bola uplne zbytočná . Máme slobodné voľby a komu chýba komunizmus má vo voľbách alternatívu a môže dať svoj hlas KSS ktorá je plnohodnotným nástupcom zločineckej ideologie . Posledné preferencie podľa agentúry polis .
November 2009 = 0,9% pre KSS
December 2009 = 1,5% pre KSS
Január 2010 = 1,2% pre KSS
Takže hneď sa dozvieš komu sa cnie naozaj po starých dobrých časoch . Niektorí tie tradície berú tak uvedomelo a vážne ,že idú v rámci tradícii dokonca naháňať vysilenú zver po zime a idú sa hrať v roku 2010 na tzv. sčítanie zveri :)) Takže dodržiavajú tradičné nezmyselnosti a vôbec ich neštve že susedia nečítajú respektíve nehrajú sa na sčítavanie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 9.3.2010 o 8:53

To mi je jasné :))) Neviem, možno je to tým, že komunizmus som zažil len ako malé dieťa a preto som to ani moc neregistroval. Ale myslím, že trápiť sa nad krivdami tej doby je už nezmysel a tvrdiť, že západ je lepší ako východ a opačne je čisté bláznovstvo.

Ja si len myslím, že každý jeden poľovník by mal vedieť ako sa obliecť na poľovačku, či už spoločnú alebo individuálnu (žiadna kamufláž, maskáče, staré vojenské fútraky a pod.).

A to ako sa oblečie keď sa pôjde do lesa len prejsť je každého indviduálna vec, kľudne môže mať na sebe bermudy a tričko s Mickey Mouseom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 9.3.2010 o 8:40

BIBASSO tvoja otazka bude zas len strata casu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 9.3.2010 o 8:37

Táto téma naozaj nemá koniec :))) Preto opäť navrhujem zrealizovať našu malú anketku.

Mám len poslednú otázočku, prečo tu stále v súčasných podmienkach polarizujete dobré zo západu a zlé z východu? Nie všetko z USA je dobré a to platí naopak z Ruska. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 230 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM