Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
IBO výpredaj

Poľovné psy bez preukazu o pôvode - diskusia

autor: off Pa33ck
pridané: 19.1.2010 18:23
Kto by mi vedel pomôcť,alebo poradit.Roky sa venujem výchove a vycviku polovneho plemena,slovensky kopov,samozrejme s PP.V neposlednej dobe pozorujem,teraz sa dostanem k meritu veci,ze vo viacerych zdruzeniach a samozrejme aj v nasom zacinaju prevladat psy,bez preukazu o pôvode.Väcsinou su to kopovy,jazveciky,jagose,bigle.Existuje nejaky predpis,vyhlaska,ktora by zakazovala tymto psom zucastnit sa na polovacke?Dakujem!
počet zobrazení: 47 784
počet hlasov: 4
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off majko82, 8.6.2014 o 18:52

Pa33ck by tu určite striehol deň noc , každú minútu . aj ja mu dávam hlas aby sa stal správcom inzercie psov :)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 527 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on lanus, 24.6.2014 o 17:58

lubenko - Stále to pletieš ! "Zakázané spôsoby lovu " je jedna skupina a "Nesprávny spôsob lovu" je druhá skupina. A ak si pozrieš skúšobné poriadky psov ta zistíš že durenie raticovej zvery sa skúša len na dvoch skúškach a to SD a IHF ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 24.6.2014 o 17:37

ano ale je tam uvedene ,že musi mat skužku z durenia a to hadam môže mat len PUP ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 24.6.2014 o 17:25

lubenko - Medzi zakázanými spôsobmi lovu nie je o PUP ani čiarka !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 24.6.2014 o 17:19

ved som to tak napisal,čo som napisal zle,ty si to doslovne napisal ,ja som napisal ako som si zapametal:):):) a tento tvoj citat patri do zakazaných sposobou lovu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 24.6.2014 o 17:11

lubenko - Ono je to trochu inak a čo sa týka červenej raticovej je to diskutabilné. Pozri tu na citát : Nesprávnym (čiže nie zakázaným) spôsobom lovu je :b) používať psa na durenie raticovej zveri okrem durenia tejto zveri poľovnými psami pri dohľadávaní postrieľanej zveri a durenia diviačej zveri, ak sa durí poľovnými psami, ktoré majú skúšku na durenie zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 24.6.2014 o 16:27

zakazane je len durenie diviačej zveri psami ktore nemaju skušku z durenia,pri raticovej tiež len možno durit psom so skuškami,pri individualnej polovačke sa neurčuje s akým psom môžeš do hory ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 24.6.2014 o 15:02

mám dotaz je u vás v zákoně uveden mezi zakázanými způsoby lovu lov se psy bez PUP ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 24.6.2014 o 12:38

Tak veru, dnešný stav našej poľoníckej kynológie je aj obrazom jej direktívneho riadenia poznačeného kadečím, len málokrát rovným metrom. Inak silne pochybujem, že pri dnešných stavoch diviakov, by si niekto dovolil zrušiť plánovanú spoločnú poľovačku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off namreh, 24.6.2014 o 8:13

goret oni si nepamätajú že niečo podobné tu už bolo.My Slováci sme nepolepšiteľný,stále chceme mať nad sebou niekoho s bičom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 24.6.2014 o 6:27

rasťo a patrik, čo si sľubujete od takejto byrokratickej buzerácie? myslíte si, že to zlepší úroveň práce našich psov? ja nie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Pa33ck, 23.6.2014 o 23:08

Ako môžu prísť pracovníci na kontrolu PUP,ked sú to kamaráti!?Ved sú to polovníci ktorí polujú skoro všade?Treba sa obrátiť na vyššiu inštanciu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastob, 23.6.2014 o 22:42

Pravdou je, že som v živote nezažil kontrolu počtu poľovne upotrebiteľných psov na spoločnej poľovačke. Možno by sa to zo strany LU malo z času na čas spraviť, inak zákon o predpísanom počte PUP ostane len na papieri. Len pre zaujímavosť, zažili ste na spoločnej poľovačke kontrolu psov podľa počtu zúčastnených poľovníkov? Ja nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fridomf, 12.6.2014 o 6:30

Človek napíše pravdu a hneď ste osobní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Pa33ck, 11.6.2014 o 16:53

S pribúdajucim teplom sa asi niekomu rozohrial karbit-(búdka) na maximum a potom tu píše takéto bludy,že fridomf?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 11.6.2014 o 15:36

a čo tak zmeniť frido na čiapka ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fridomf, 11.6.2014 o 13:05

Mne je srdečne jedno či je na poľovačke BASTASD S PAPIERMI, alebo BASTASRD BEZ PAPIEROV. Zákony sú pre právnikov,Páni pedanti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lycan, 11.6.2014 o 7:09

Každopádne je to o ľuďoch. Sú okresy kde sa kontrolujú psi pred poľovačkou,ale len preto lebo sú vo funkciách ľudia ktorým na tom záleží.Najhoršie je to tam kde samotný vedúci poľovačky to má na háku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pa33ck, 11.6.2014 o 6:43

Pepies,absolútny nesúhlas!!!Na lov a dohľadávanie zveri sa môžu použiť iba poľovne upotrebiteľné psy poľovných plemien, ktoré majú absolvovanú príslušnú odbornú skúšku.Pokutu od 500 eur do 5 000 eur uloží orgán štátnej správy na úseku poľovníctva právnickej osobe alebo fyzickej osobe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 11.6.2014 o 0:29

psy bez preukazu pôvodu škodia poľovníctvu, tu sa nie je o čom baviť ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 10.6.2014 o 23:05

Pani kynologovia nie je tajomstvom ze kedysi ked som tú bol správca inzercie na tejto stranke som inzeráty na predaj psov bez PP nevymazával.Tato stranka ma v nazve nie len ze je čisto polovnicka ale aj pre priateľov prírody. Veľa ľudí chce psa ako spolocnika a priatela a nepotrebuje mat psa s PP.Osobne mam jazvecika bez PP ktorého som si zobral z útulku a dal mu druhu šancu na lepši život a nemam potrebu ho bravat na spoločné poľovačky cvicim si ho na dohladavky a robí mi spolocnika.Preto vam prajem kľudný spanok vsak ten kto psa bez PP chce kupi si ho z inzeratov z ďalších polovnickych portalov alebo z bazošu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off Pa33ck, 10.6.2014 o 22:24

V prvom rade sú tu preto psy bez PP,lebo prvotná investícia je nižšia ako u papierového psa.V druhom rade neexistuje žiadna kontrola pri spoločných polovačkách zo strany štátnej správy.A toto je najväčší problém,že nechodia námatkové kontroly a nerozdávajú sa sankcie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 10.6.2014 o 19:14

O kynológiu na Slovensku sa báť nikto nemusí špičové psiská tu boli aj budú ..to že si niekto kúpi psa bez pp nechápem ani ja asi tak isto ako ked si niekto kúpi psa s pp kŕmi ho granulami z tesca a čaká že sa to všetko samo naučí..demencia ludí nemá hranicu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lycan, 10.6.2014 o 19:09

Ja len neviem pochopiť čo si chcú polovníci dokázať s kúpou psa bez rodokmeňa.Pes nezožerie viac,možno prvotná investícia je vačšia ,ale asi to nepochopím.Keď urobí skúšku z výkonu má ho PU a hotovo. V niektorých komentároch sa píše že psi nie sú socializovaný,sú neposlušný ale žial to je vždy vizitka majitela.Jeden moj dobrý kamarát hovoril "nie každému psovi sa majitel vydarí".A z toho vyplíva , z nutnosti psa nechovaj,nevlastni. Ak sa pozrieme na momentálny stav kynologie mali by sme podporiť dobrých kynologov a kvalitne chovne stanice ,lebo pri tych negativnych vplyvoch a tlaku onedlho nebude žiadna kynologia na slovensku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off hunter2, 10.6.2014 o 14:05

Pa33ck,- spať môžeš ale nezabrániš predaju takýchto psov. Inak pekne položená otázka od poľovníka a chovaťeľa poľ.psa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pa33ck, 9.6.2014 o 23:31

Hneď sa mi bude lepšie dnes spať,lebo inzeráty sú fuč! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 8.6.2014 o 20:42

určite mu dam hlas i ja ,pretože čo dakedy vidime na spoločných polovačkach je hruza ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 8.6.2014 o 18:52

Pa33ck by tu určite striehol deň noc , každú minútu . aj ja mu dávam hlas aby sa stal správcom inzercie psov :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

off jozef, 8.6.2014 o 16:51

Určite niesom za to aby tu boli také inzeráty už som sa k tomu aj vyjadril ale nikto ti tu nebude na to striehnuť deň noc ,,,ak chceš skús sa dohodnúť s adminom a dá ti možnosť spravovať inzerciu/psov :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 8.6.2014 o 11:09

Presne je 8 deň čo tu straší najstarší inzerát ktorý ponúka bastardy,ktoré nemajú papiere a admin na to asi serie aby ich vymazal.Bol upozornený aj cez súkromnú poštu aj inzeráty som označil ako nevhodné a šteniatka sú zaiste už predané a sa mi zdá,že táto stránka napomáha predaju bastardov.Nie je na mieste sa vyhovárať,že som tu nebol.Ja ked idem mimo svojho pôsobiska tak si nechám za seba patričnú náhradu a nevyhováram ako malý chlapec.Ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.1.2014 o 9:44

LSMP nie sú len o dohľadávaní srnčej zveri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off babrosX, 21.1.2014 o 9:31

Rozmach predaja psov bez PP môže mať aj ďalšiu príčinu, a to naše skúšobné poriadky. Akurát si prezerám jednotlivé disciplíny k skúškam a podobá sa mi to na naše školstvo, z každého niečo. Napríklad FSMP, či LSMP - pes získava upotrebiteľnosť na dohľadávanie srnčej zveri. Predmet sliedenie (koeficient pri FSMP - 4, pri LSMP - 7!) - pes sliedi... v dosahu brokov. Ak pes dohľadáva srnčiu (na čo skúškami získava upotrebiteľnosť), načo sa skúša sliedenie v dosahu brokov? Takto by sme mohli rozoberať jednotlivé predmety, ale prečo neurobiť čisto výkonové skúšky (napr. dohľadávku srnčej - jediný a najpodstatnejší predmet ako napríklad pri brlohárskych skúškach) a ostatné predmety si miešať v špeciálnych klubových skúškach potrebných na uchovnenie, či všeobecných skúškach (poslušnosť, ...). Výsledkom by mohlo byť viac overených PUP v revíroch, väčší záujem o absolvovanie skúšok,... Ja viem, že mnohí budú oponovať ovládateľnosťou psa, ale keď tak chodím na poľovačky asi najväčší problém naprieč všetkými plemenami bude neduh a to skleróza psov, lebo väčšina má problémy s poslušnosťou i socializáciou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 12.1.2014 o 11:41

Pa33ck, 5.1.2014 o 20:01: Ja som podľa teba drúk? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karin, 11.1.2014 o 19:54

Pa33ck.Bez PP u nás posielame domov, nemá čo hľadať na spoločnej poľovačke!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off abba1, 10.1.2014 o 19:35

Pa33ck predpísané počty sú tak nízke až je to smiešne, nejeden psíčkar chová aj dvojnásobok predpisu. Tvorcovia zákona sa budú búchať do hrude, že počty prekračujeme aj trojnásobne. .... pre 2000 ha revír s malou zverou z malých plemien stačí jeden králičí jazvečík ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pa33ck, 10.1.2014 o 18:02

Ďakujem Hekler.Len či sa to bude dodržiavať! POČET A POUŽÍVANIE POĽOVNE UPOTREBITEĽNÝCH PSOV PODĽA VÝMERY POĽOVNÉHO REVÍRU A DRUHU CHOVANEJ A LOVENEJ ZVERI Pri výkone práva poľovníctva sa môžu používať len poľovne upotrebiteľné psy uvedené v zozname psov poľovných plemien, ktoré môžu absolvovať skúšky poľovnej upotrebiteľnosti s preukazom o pôvode. 1. Počet poľovne upotrebiteľných psov v poľovných revíroch je dostatočný, ak a) v poľovných revíroch s malou zverou na každých i začínajúcich 1 000 ha je jeden stavač a na každých i začínajúcich 2 000 ha jeden jazvečík, teriér, sliedič, retriever alebo durič, b) v zmiešaných revíroch, v ktorých prevláda malá zver, na každých i začínajúcich 1 500 ha jeden stavač a na každých i začínajúcich 2 000 ha jeden jazvečík, teriér, sliedič, retriever alebo durič, c) v zmiešaných revíroch, v ktorých prevláda raticová zver, na každých i začínajúcich 2 500 ha jeden stavač a jeden jazvečík alebo teriér, sliedič, retriever alebo durič, d) v lesných revíroch, v ktorých je raticová zver, na každých i začínajúcich 4 000 ha jeden farbiar, slovenský kopov, jazvečíkovitý durič alebo štajerský durič s absolvovanými predbežnými skúškami farbiarov a jeden jazvečík, teriér, sliedič alebo durič, e) vo všetkých revíroch bez zreteľa na výmeru jeden brlohár na lov líšok na účely tlmenia besnoty. 2. V poľovných revíroch, v ktorých sa neplánuje lov malej zveri, nemusia byť k dispozícii poľovne upotrebiteľné stavače. 3. V poľovných revíroch, v ktorých sa loví raticová zver, treba zabezpečiť na dohľadávanie: a) srnčej zveri na každých i začínajúcich 3 000 ha jedného psa, ktorý skúškami preukázal schopnosť dohľadať srnčiu zver, b) diviačej zveri na každých i začínajúcich 3 000 ha jedného psa, ktorý skúškami preukázal schopnosť dohľadať diviačiu zver, c) jelenej, danielej alebo muflonej zveri na každých i začínajúcich 4 000 ha jedného poľovne upotrebiteľného farbiara, slovenského kopova, jazvečíkovitého duriča alebo štajerského duriča s absolvovanými predbežnými skúškami farbiarov. 4. Počty poľovne upotrebiteľných psov podľa bodu 3 písm. a) až c) treba zabezpečiť na výmeru poľovných pozemkov, na ktorých sa lov príslušného druhu raticovej zveri plánuje. 5. Na spoločných poľovačkách na diviačiu zver sa na durenie môžu používať iba psy s absolvovanými skúškami duričov a psy vo výcviku pripravujúce sa na skúšky duričov. Predpísaný minimálny počet psov na spoločnej poľovačke musí mať absolvované skúšky duričov. 6. Ak užívateľ poľovného revíru alebo jeho členovia nevlastnia dostatočný počet poľovne upotrebiteľných psov, je možné ich zabezpečiť zmluvou. 7. Poľovnú upotrebiteľnosť na lov a dohľadávanie jednotlivých druhov zveri získavajú psy na skúškach, a to: a) malej zveri (zajac, bažant) – stavače, ak úspešne absolvovali jesenné, lesné alebo všestranné skúšky stavačov, – teriéry, jazvečíky, sliediče, retrievre a duriče, ak úspešne absolvovali jesenné alebo všestranné skúšky pre malé plemená a retrievre, b) kačice divej, chochlačky sivej a chochlačky vrkočatej, husi divej, husi siatinnej a husi bieločelej: – stavače, teriéry, jazvečíky, sliediče, retrievre a duriče, ktoré úspešne absolvovali jesenné skúšky alebo špeciálne skúšky z vodnej práce alebo všestranné skúšky, c) srnčej zveri – stavače, ktoré úspešne absolvovali farbiarske alebo lesné alebo všestranné skúšky stavačov, – teriéry, jazvečíky, sliediče, retrievre alebo duriče, ktoré úspešne absolvovali farbiarske alebo lesné, alebo všestranné skúšky malých plemien alebo retrievrov, – farbiare, ktoré úspešne absolvovali farbiarske alebo lesné skúšky malých plemien alebo individuálne hlavné skúšky farbiarov, d) diviačej zveri – duriče, teriéry, jazvečíky a sliediče, ktoré úspešne absolvovali skúšky duričov alebo farbiarske skúšky duričov, – farbiare, ktoré úspešne absolvovali farbiarske skúšky duričov alebo individuálne hlavné skúšky farbiarov, e) jelenej, muflónej a danielej zveri – len farbiare, slovenské kopovy, jazvečíkovité duriče alebo štajerské duriče po absolvovaní predbežných skúšok farbiarov“. Farbiare po úspešnom absolvovaní individuálnych hlavných skúšok farbiarov získavajú kvalifikáciu poľovnej upotrebiteľnosti na dohľadávanie všetkých druhov raticovej zveri. Poľovnú upotrebiteľnosť na lov škodlivej zveri môžu získať jazvečíky a teriéry, ktoré úspešne absolvujú skúšky v brlohovaní.“. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 10.1.2014 o 8:40

áno, od 1.1.2014 už platia vyhlášky č. 421 a 489/2013 - tam je to všetko jasné aj nejasné na bielom ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 5.1.2014 o 20:01

Zas pribudol inzerát na bezpapierové psy.Som zvedavý kedy sa zobudia drúci a odstránia ho! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 5.1.2014 o 14:27

Povinnosťou vedúceho poľovačky je:vykonať kontrolu preukazov poľovných psov prítomných na poľovačke a na jej základe upraviť počet strelcov tak, aby zodpovedal určenému počtu poľovne upotrebiteľných psov na poľovačke.Na lov a dohľadávanie zveri sa môžu použiť iba poľovne upotrebiteľné psy poľovných plemien, ktoré majú absolvovanú príslušnú odbornú skúšku.Pokutu od 500 eur do 5 000 eur uloží orgán štátnej správy na úseku poľovníctva právnickej osobe alebo fyzickej osobe – podnikateľovi, ktorá ako užívateľ poľovného revíru nepoužíva potrebný počet poľovne upotrebiteľných psov alebo poruší alebo neplní povinnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off marian476, 5.1.2014 o 9:21

Nova vyhlaska k zakonu o polovnictve hovori nasledovne : "5. Na spoločných poľovačkách na diviačiu zver sa na durenie môžu používať iba psy s absolvovanými skúškami duričov a psy vo výcviku, pripravujúce sa na skúšky duričov. Predpísaný minimálny počet psov na spoločnej poľovačke musí mať absolvované skúšky duričov." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marin, 5.1.2014 o 7:30

Presne na tie inzeráty som upozorňoval aj admina poštou.Tak ako vravíte aj ja som ich označil,no nič sa nedeje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 527 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel