Heming hunting
dnes je streda,  15. máj 2024,  meniny má Žofia,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:09,  dnes západ slnka: 19:16
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Skúšky poľovných hospodárov - diskusia

autor: off baho
pridané: 13.1.2010 17:38
Neviete niekto, ktorá okresná organizácia alebo Lesný úrad organizuje tento rok skúšky poľovných hospodárov?
počet zobrazení: 27 268
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Hekler, 12.1.2019 o 20:01

môj názor na príspevky (otázky) 300WinMagGeco a Belgie-ho ... ak poľovník nepozná odpoveď na tieto otázky nezaslúži si ešte byť poľovníckym hospodárom ...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 143 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 10.3.2010 o 11:41

pavian ver mi ,že z mladých poľovníkov je len málo tých čo bažia po funkcii . Je to symptóm skôr tých starších ktorí by dali za funkciu život . Obyčajne tých čo sa cítia v živote nedocenení . Samozrejme nechcemto globalizovať na všetkých . Osobne mám skúšku s poľovníctva s vyznamenaním a tiež hospodársku skúšku s vyznamenaním . Takže určité vzdelanie na úseku poľovníctva mám . Je to však iba smietka znalostí oproti lesníkom či už stredoškolsky alebo vysokoškolsky vzdelaným . Funkcie sa nevolia podľa znalostí :) Je na to iný kľúč . Keď som aj bol navrhnutý do funkcie odmietol som . Rád ju prenechám tým čo sa po funkcionárčení doslova trasú . Nech vysedávajú po schôdzach dútkujú a trestajú svojich kolegov keď ich to baví a majú na to žalúdok nech si to patrične užívajú . Ja som im za to povďačný ,že to nemusím robiť ja a ani by som to nerobil ! Vystačím si s povolenkou a naplnením kŕmneho zariadenia . Tým to pre mňa hasne . Tomu sa povie pohoda :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 10.3.2010 o 8:06

To je pravda, že nieje bohom, ale často to býva jediný človek, čo má vedomosti, skúsenosti a poznatky v poľovníctve také, aké by mali byť... :( A ak mu trošku záleží na stave poľovníctva v združení a jeho samotnom chode, tak to musí zobrať do vlastných rúk! Nepíšem tu o ľuďoch bažiacich po funkciách a výhodách či nedotknuteľnosti, akákoľvek funkcia v PZ je práca naviac a tým vlastne zodpovednosť a služba druhým, mnohí na to však zabúdajú... :((( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 10.3.2010 o 6:45

napr. lesna opica : )))))))))))))ň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 9.3.2010 o 22:12

niektorí to už chvála Bohu máme za sebou :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 9.3.2010 o 22:10

aj ja sa uz dlchsie pohravam s touto myslienkov a tento rok sa chcem aj ja prihlasit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.3.2010 o 21:42

svico súhlasím . Na prácu z ludmi je určený predseda. Nie všade to tak však funguje . Hospodárová sa má starať chov a lov zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svico, 9.3.2010 o 16:39

Pavián. Poľovný hospodár nieje v združení na to, aby riadil ľudí, aj kédˇ je ešte stále veľa takých hospodárov, čo si myslia, že sú v združení "bohovia". Poľovný hospodár má presne určené čo má robiť a aké sú jeho povinnosti. Tieto skúšky som si urobil minulý rok, preto že ma poľovníctvo a všetko s tým spojené baví. A poviem vám, že po tejto skúsenosti už chápem, ako je možné, že poľovných hospodárov robia aj takí ľudia, ktorých vedomosti sú priam úbohé. Videl som to na vlastné oči. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.3.2010 o 8:18

pavian práca s ľudmi je vždy najťažšia .Stotožňujem sa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 9.3.2010 o 0:12

Podľa mňa to už dožíva, ak to pôjde súčasným trendom (ako náš nový zákon o poľ., SPK atď) bude to vec zbytočná, určite to budú v budúcnosti robiť ľudia z kruhov OLÚ, ŠL či ich bude menovať samotná SPK... Ja som si ich robil hlavne preto, že ma to zaujímalo, ale riadiť ľud,í to by som si poriadne rozmyslel, viem o čom hovorím, mám to v práci... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sporko1234, 7.3.2010 o 11:02

mna to tiez caka uvidime ako uspejem.mylsim ze po novom je to trochu zlozitejsie co vsak neodsudzujem,aspon budeme vsetci dobre pripraveny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 6.3.2010 o 21:17

pavelb....čo sa týka dlžky členstva tak ...musíš mať platný pol.lístok a si najmenej 5 rokov po sebe nasledujúcich držitelom pol.lístka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 6.3.2010 o 20:23

Sú nejaké podmienky pre skúšky poľovného hospodára? Myslím z titulu dĺžky členstva v SPZ, členstva v pol. združení, atď.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milan308, 6.3.2010 o 18:52

Ďakujem za odpoveď a radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 6.3.2010 o 15:45

Nám na prípravu skúšok poľovného hospodára predala OkO knihu " SKÚŠKA Z POĽOVNÍCTVA " r.v. 2006, autor: Peter Šomek. Fajn kniha. Je dobrá na osvieženie pamäte. Je vo forme otázok a odpovedí. Plány chovu a lovu, plány poľovačiek, kŕmenia a iné potrebné tlačivá treba jednoducho vedieť ( rozumiť tomu ). Skúšky pre mńa boli celkom jednoduché ale zdĺhavé - 2 dni. ušlo to. Prospel s vyznamenaním. Držím palce ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.3.2010 o 14:18

pstruzik2 mám skúšky poľovného hospodára . Vlastne čerpať ani netreba mal by si 95% vedieť už ako poľovník . Potrebné je len vypisovanie planu chovu a lovu I,II prípadne III. Tam sa určité veci logicky prelínajú a prechádzajú VT. napríklad srnča do srn a srncov atď . To by si si mal nechať vysvetliť od nejakého praktika . Tiež ostatné tlačivá ,krmne davky a podobné veci . Ako základ je však vypísanie plánu chovu a lovu . Ťažké sú skúšky pre toho kto nevie :) Kto vie sú jednoduché :) Ja som prospel s vyznamenaním :) učil som sa asi hodinu tlačivá . Na ostatné som sa vyflákol :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milan308, 5.3.2010 o 20:56

Viete mi poradiť z akých kníh mám čerpať vedomosti na skúšku poľovného hospodára. Ďakujem za odpoveď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 16.1.2010 o 20:05

pstruzik2...si v Pz ??? kolko členov má hospodarske skúšky?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 16.1.2010 o 11:54

pstruzik2...tebe sa zdá štúdium náročné?!?!?!?!??!?! však tá škola je riadna riť! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.1.2010 o 10:43

Túto problematiku som už rozobral v inej debate . Nie len v poľovníctve ,ale vo všetkom platí ,že keď sa stretne skupinka volov je dosť pravdepodobné ,že vodcu budú chcieť vola . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pstruzik2, 16.1.2010 o 10:26

Prave to je ten problém, nie každe PZ musí takeho hospodara akceptovať, dokonca ani ako clena. Clovek bez moralky a vzatahu zveri by asi tazko uspesne absolvoval narocne studium na lesnickej fakulte. Rychokurz asi tazko zaruci vyssiu moralku a vztah k zveri, ved sa len pozrime ako to v niektorych nasich reviroch a na polovackach vyzera. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.1.2010 o 8:34

pstruzik2 človek ktorý má VŠ vzdelanie a lesnícku školu vie o poľovníctve ďaleko ďaleko viac ako poľovník ktorý si urobí nejaký kratkodobý kurz poľovníctva alebo skúšku lesného hospodára. Faktom je ,že nie v každom PZ musí byť automaticky človek ktorý ma VŠ lesnícku ! Druhá vec je ,že nie každé PZ musí takéhoto hopspodára akceptovať .Nie len pre vedomostné zdatnosti ,ale je tu morálka atd .Takže každé PZ možno nechce mať 20 ročného hospodára . Vyplniť plán chovu a lovu I.II sa naučí hocikto a tiež nejaké to tlačivko . Avšak zaobchádzanie so zverou je vec morálky a vzťahu k zveri . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pstruzik2, 15.1.2010 o 23:09

Myslite si ze skusky pol. hosp. su aj nadalej v dnesnej dobe potrebne? Ja si myslim, ze tieto skusky mali naozaj veľký význam pri rozvoji organizovaneho poľovníctva na Slovensku, kedy bol nedostatok vzdelaných ludí v rôznych profesijách, lesníkov nevynímajúc . Nechcem tým povedat, ze by sa mala zrusit platnosť uz absolvovaných skúšok a osvedčení, nakoľko tyto ludia uz maju naozaj cenne skusenosti a treba si ich vážiť, ale myslim ze je zbytocne aj naďalej organizovať tieto skusky ked uz aj vysoka skola niekoľko rokov produkuje profesionálov v poľovníctve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zalesak, 15.1.2010 o 17:17

Skús si zavolať na Lesný úrad v príslušnom okrese a oni to budu vedieť určite, nepodceňuj tu skúšku treba si všetko prejsť od začiatku ako keby si robil prvy poĺovný lístok a tiež nove veci sa naučiť takže veľa úspechov ti prajem a hr sa do štúdia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.1.2010 o 13:49

Mám takéto skúšky . Doporučujem aby si sa informoval na rgo oko svojom . Dosť náročná skúška ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off rys2, 16.7.2009 o 17:21

No, veď kto vie, ako to naozaj je. Tiež si skôr myslím to, čo Ty - že mal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off Edu, 16.7.2009 o 16:50

rys 2 menil by som s ním i hotovosť :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off rys2, 16.7.2009 o 16:13

Majetok áno, ale nie hotovosť, asi sme sa nepochopili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off Edu, 16.7.2009 o 13:16

Orol 500 milonov dolárov sa Ti zdá nič ? :))
odkaz /> Samozrejme ,že sa budú po smrti generovať a piramídovo narastať hlavne za ešte nevydané platne atď . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off orol, 16.7.2009 o 11:59

Však ani žiadne nemal, iba dlžoby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off bystricka, 16.7.2009 o 9:11

svata pravda edu, ja tiez nase slovensko milujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off Edu, 15.7.2009 o 22:53

Bystricka ja som spolovice američan takže som už tiež :) Ale nie je iba voda na svete . Ja by som ani za Jackonove peniaze nešiel na trvalo do USA . Nie ,že by tam bolo tak zle ale mám dosť vzťah k Slovensku a v tejto dobe netreba utekať treba tvoriť ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off bystricka, 15.7.2009 o 9:09

ja som uz pri velkej vode bola, hihi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off Edu, 14.7.2009 o 12:30

Bystrička Ty bojko :) Ty vôbec nechceš aby ťa vyhodili z práce :))Ako chceš mohla si leto tráviť pri vode . Takto budeš trčať v práci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off bystricka, 14.7.2009 o 11:05

to nie, nemozem, ale rada by som sa s takymi klepmi s vami o to podelila, ale tu to cita kadekto, dufam, ze ma chapkas? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off Edu, 14.7.2009 o 9:27

Bystrička samozrejme kto robí môže urobiť i chybu. Ja som však veľmi rád ,že nemusím túto funkciu vykonávať a môžem byť iba obyčajný člen . No daj nám nejaké perličky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off bystricka, 14.7.2009 o 8:51

edu, mas stastie u nas v okrese mame 30 hospodarov a 15 z nich stoji za fajku dymu, o tych ich preslapoch by sa dali pisat romany, clovek by si myslel, ze takyto ludia nemaju o polovnictve ani paru a robia takuto dolezitu funkciu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off Edu, 14.7.2009 o 1:56

Práca s ľudmi nie je vôbec jednoduchá . Náš hospodár však toto zvláda bravúrne a s prehladom !!! Moja spokojnosť je určite na mieste ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off bystricka, 13.7.2009 o 15:14

peter srdecne blahozelam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off orol, 13.7.2009 o 12:41

viacmenej som si tak trošíčku robil žart vo všeobecnosti vzhľadom k tomu, "ako to chodí". Vďaka, drž sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skúšky poľovných hospodárov (autor: peterkacur).

off mikostefan, 13.7.2009 o 12:14

orol-bandu skrotiť ( nebola až tak zlá) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 143 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM