Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Skúšky poľovných hospodárov - diskusia

autor: off baho
pridané: 13.1.2010 17:38
Neviete niekto, ktorá okresná organizácia alebo Lesný úrad organizuje tento rok skúšky poľovných hospodárov?
počet zobrazení: 27 137
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Hekler, 12.1.2019 o 20:01

môj názor na príspevky (otázky) 300WinMagGeco a Belgie-ho ... ak poľovník nepozná odpoveď na tieto otázky nezaslúži si ešte byť poľovníckym hospodárom ...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 143 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

on Elo, 5.2.2013 o 15:17

Teraz 1. februára sa konali skúšky PH v Nových Zámkoch, bolo až 20 uchádzačov.... Treba sa skúsiť informovať na OLÚ v Nových Zámkoch, možno keď sa nazbiera dostatočný počet záujemcov, budú opäť tento rok organizovať skúšky PH. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off pavelb, 4.2.2013 o 20:52

a v roku 2013 vieme kde bude kurz a skúšky PH? Okruh ZH, ZC, LV, ZM, NR Ď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off Rempo, 7.1.2013 o 13:50

V MA je kontaktná osoba Milan Merc. Telefon: 034 774 28 61, Mobil: 0903 459 463, info@opkmalacky.sk odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off Mysho22, 7.1.2013 o 11:53

Páni kde sa dá pozreť termín skúšok poľovného hospodára pre TT a MA ? Ďakujem za každú rozumnú odpoveď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off vlciaskala, 4.5.2012 o 23:10

ja som bol dnes v Novich Zamkoch a uplne v pohode z 13 dvaja nespravili testy a ostatny presli v pohode ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off pavian, 24.2.2012 o 20:44

Načo sú ti otázky? Ideš robiť skúšky PH tak by si mal hádam ovládať všetko, ak niečo nevieš či niečomu jasne nerozumieš, nieje nič ľahšie ako sa ísť opýtať priamo na hociktorý OLÚ, tam ti povedia presne, prípadne aj ukážu ako robiť administratívu. Po splnení podmienok ti stačí prihláška a kolok (voľakedy v hodnote 200SK) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off Jelsovec, 9.2.2012 o 10:32

myslím že nestačí... ale na tých školeniach pred skúškami ti povedia rozsah... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off ajven, 9.2.2012 o 9:52

staci to, co je v sekcii NA STIAHNUTIE? testy z polovnictva? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off ajven, 9.2.2012 o 9:50

fuuuha, to uz sa necudujem, ze hospodara nechce nikto robit. poslat tam 'starych' hospodarov a neviem,neviem kolko by ich preslo. Pokial s tym dennodenne nerobis/neprichadzas do styku tak mas pekny problem. nemate niekto otazky, pripravu na skusky? chcem ist do NZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off Jelsovec, 9.2.2012 o 8:18

ajven, ešte som zabudol k tej písomnej časti.... sú tam aj testy, z každého okruhu je jeden, musíš mať 75% dobre z každej skupiny predmetov a celkovo test na 80%...luBOSSco ku žiadosti pripájaš aj výpis zo svojej praxe , ale aj mňa to napadlo, len to v mojom to bolo bezpredmetné... skús sa obrátiť na organizátorov skúšok, či priamo na MP SR na sekciu poľovníctva, lebo odpoveď by ma zaujímala... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off pavian, 9.2.2012 o 7:31

Podľa mňa to isté, inak ťa k nej nepripustia... Neplatí to pre absolventov SLS a VS s vyučovacím predmetom poľovníctvo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off luBOSSco, 8.2.2012 o 22:42

Pani mozem Vas poprosit o radu? Kto moze skusky PH absolvovat. Neviem ci si zakon nevykladam zle, ale myslim ze 5 po sebe nasledujucich rokov clenstva v SPZ je potrebnych len pre VYKONAVANIE tejto funkcie v kombinacii so skuskou PH. Nikde som nenasiel co musi ziadatel o SKUSKU PH splnat. Dakujem za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off miroo, 8.2.2012 o 19:02

človek nikdy nevie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off pavian, 8.2.2012 o 18:50

Ja hospodára nerobím a pravdepodobne ani nikdy nebudem, tak neviem prečo, zaujímalo ma to, tak som to skúsil a urobil ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off miroo, 8.2.2012 o 18:39

pavian takže na rok si to zopakuješ, ale po novom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off pavian, 8.2.2012 o 18:20

Už to budú 4 roky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off sporko1234, 8.2.2012 o 17:22

pavian kedy si bol? ani si sa nepochvalil:))) ale to si bol este podla stareho zakona nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off Rimo, 8.2.2012 o 16:14

v marci? Prešov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off Jager68, 8.2.2012 o 10:07

Pavian to vystihol..v N.Z. tiez okolo 15 ludi....7 neuspelo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off ajven, 8.2.2012 o 9:23

ja som zo zapadu, tak som poslal ziadost do Novych Zamkov,malo by to byt v maji. To ste ma nepotesili, ze byvaju najtazsie :) kde su skusky v marci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off Jelsovec, 8.2.2012 o 8:35

Pred skúškami je 2 dňové školenie, kde sa zhruba dozvieš zameranie jednotlivých okruhov ( tých je 5 ) a tiež ti tam vysvetlia poľ. plánovanie a celú administratívu... Na skúške je najprv plán chovu a lovu, potom vyhodnotenie, ten kto urobil ide na ústnu a ťahá ,myslím,5 otázok z každého okruhu jednu. Tie sú zhruba rovnaké ako u skúšky na poľ.lístok, nie je tam osveta, kynológia a strelectvo je v jednom, treba to vedieť podrobne. Doporučujem zamerať sa na legislatívu, členovia komisie sa ,aspoň u nás veľa pýtali, väčšinou veci zo zákona či vyhlášky. Ale boli korektní, celkovo organizácia a prístup fajn, nikto ťa tam nexce "dodrbať", len treba mať prehľad :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off pavian, 7.2.2012 o 23:32

Zákony o poľovnítve komplet, nie iba rámcovo ale doslovne, poľovnícke plánovanie a štatistika (vypracovať simulovaný plán chovu a lovu zveri, starostlivosti o zver), skladá sa z písomnej časti limitovanej časom a ústnej skúšky. Netreba sa báť, treba iba vedieť, nie myslieť si ;) Keď som ich urobil ja na OLÚ PB, bolo nás okolo 10, polovica neuspela... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off Jager68, 7.2.2012 o 22:15

NA taketo skusky sa mozes prihlasit aj v inom okrese alebo kraji. A este info.Skusky v NOvych Zamkoch byvaju naozaj tvrdé.....Naucit sa musis ,,vsetko." Najlahsie sa skusky podla dostup.informacii robili v Galante.Dalej radsej nepisem aby ma istý nemenovaný funkcionar s napoleonskym syndromom nežaloval.....ale chlapi sa chvalili,že METAXA tiekla potokom....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off Rimo, 7.2.2012 o 19:41

sporko1234 a v com je to po novom tazsie? tiez idem v marci a rad by som sa co najlepsie pripravil, ak mas nejake info daj vediet pripadne aj do posty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off sporko1234, 7.2.2012 o 18:40

ajven zalezi odkial si v ja idem na skusky v marci a zevraj po "novom "to nieje jednoduche ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off 650525, 7.2.2012 o 17:00

V okr.Nové Zámky približne máj.Treba overiť!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off Rimo, 7.2.2012 o 16:41

budu niekedy v priebehu marca v presove, do piatku treba podat ziadost na lesny urad v presove... Mimochodom uz ked tu je taka tema, mate niekto prakticke skusenosti s takymi skuskami? Ako to prebieha alebo co sa treba naucit? Nieco ine ako na skusky na polovny listok, teda okrem planu chovu a lovu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 13.3.2010 o 20:30

Ved samozrejme že polov.hospodára do funkcie menuje Lú a tak isto ho aj odvoláva z funkcie. Ciže na základe návrhu a rozhodnutia členskej základni ho Lú schváli do funkcie a taktiež aj odvolať. A ešte aj samostatne ho može odvolať Lú na vlastný podnet..samozrejme dovody sú v zákone. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lalika, 13.3.2010 o 17:45

miro65,vravis samozrejme ano,ale podla funkcionara lesneho uradu ho moze odvolat iba lesny urad pre neplnenie si povinnosti a tak.dovodom jeho odvolania clenskou zakladnou je strata dovery. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.3.2010 o 13:30

jager68 jednoznačne sa stotožňujem s Tvojím názorom :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 12.3.2010 o 13:04

lalika väcsinou k tomu odvalaniu zo strany clenov PZ dôjde,ked je hospodar dôsledný a zásadový. Existuju aj vynimky,kde si hospodara vážia..nastastie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 12.3.2010 o 9:02

Samozrejme že áno....a okrem iného aj obvodný lesný úrad z vlastného podnetu ak si neplní povinnosti alebo sa dopustil priestupku ako aj prestáva splnať podmienky na funkciu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lalika, 11.3.2010 o 13:15

chcem sa spytat,moze podla noveho odvolat clenska schodza pol.hospodara? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 17:30

sniper100 konkretizuj nejake dve tri tie veci o ktorých môže rozhodnúť výbor výhradne bez členskej schôdze ? Máš pravdu niekto tie funkcie robiť musí ,ale keď na jednu funkciu chce silou mocou kandidovať X členov nevidím dôvod prečo by som im ešte ja mal kaziť radosť . Nech si ju užijú prajem im to ked po tom túžia . Okrem toho ani členská schôdza nezmení plán chovu a lovu I. a II. tiež nenačrie do kmeňových stavov a tiež neodhlasuje ,že bude treba menej krmiva . To ostatné pre mňa nie je podstatné . Nejaké dútky že si niekto prdol na to som maslo davať kolegom . Na to nemám! Čo by si možno na mňa nepovedal . Takže prisahám že po akejkoľvek moci netúžim . Tiež nemám vedomosť ,že by niekto bol do funkcie zvolený proti jeho vôli . Ja budem v tých oných mandatových a iných komisiach či čo to máme . Keď schôdza trvá 5 hodín je to už aj na mňa moc . Ja totiž z duše nenávidím akékoľvek schôdze . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 10.3.2010 o 17:06

Jayz.... ako keby som to povedal ja.... Edu výnimočne s tebou nesúhlasím. Každý kto zodpovedne pristupuje k poľovníctvu a ku svojej funkcii v PZ má možnosť to ovplyvniť... možno už len svojim hlasom.... názorom .... a niekto to robiť musí, na úkor svojho času a rodiny....zadarmo a určite nie preto, že mám funkciu... ďakujem pekne...možno len existujú "naivní ľudia" ktorí chcú veci okolo seba meniť... ono je fajn povedať toto nefunguje a toto by malo byť inak a prečo to nieje tak..... ak si prečítaš stanovy zistíš, že mnoho právomocí ten výbor má a mnoho vecí sa pred schôdzu ani nedostane.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 16:56

Jayz ja nevybuchujem ked niekto povie normálne slová i kritiku konkrétne na mňa . Ak je ešte konštruktívna môžem sa nad ňou len zamyslieť . Podľa mňa výbor nerozhoduje vôbec o ničom. A ak o niečom rozhodne môže to vždy zrušiť členská schôdza . Naozaj však netuším ani jednu vec o ktorej by mohol reálne rozhodnúť výbor bez členskej schôdze.

To moje protirečenie možno pramení v tom že ja poznám inak naše PZ ako napríklad nečlen . Takže to by bolo na dlhú debatu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 10.3.2010 o 16:25

viem ako to myslíš, v mnohom ti dávam za pravdu, ale trochu si aj sám odporuješ, ale nechcem to riešiť

pravdou je, že hospodárovi niet čo závidieť hlavne tam, kde sa dejú veci ako opisuješ; ak si riadne robí svoju prácu predseda, je v tom spolu s hospodárom

tie ostatné funkcie sú akože bezzubé, ale tiež to nie je celkom tak - minimálne ich hlas, ktorý majú na hlasovaní výboru, môže byť veľmi dôležitý aj pre celé združenie; na členskej sa málokedy riešia veci tak podrobne, ako sa to dá na výbore a ľudia nie vždy vedia, čo na návrh výboru odhlasovali, alebo čo sa za vecou naozaj skrýva; takže nech je viac či menej dôležitá funkcia, ak ju robí niekto kto chce pomôcť - pomôže, ak chce poškodiť - poškodí...
a vybavovať papierovačky okolo nájmov a iné "nutné zlo", to je samostatná kapitola;

Edu, oceňujem, že si sa neurazil a že si sa snažil vecne reagovať, prhkejší by po mojich predošlých slovách vybuchli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2010 o 15:31

Jayz dokedy bude takých funkcionárov dosť budem rád ,že budú tieto funkcie v ktorých sa aj tak o ničom nerozhoduje bezplatne vykonávať .Oni majú svoje vytúžené funkcie a ja zasa pokoj . Keby však nejaká funkcia bola neobsadená a malo by to mať následky na chod PZ som vždy ochotný zapojiť sa . Zatiaľ však tento stav nenastal hospodár odvádza svoju prácu podľa mňa výborne a niet dôvodu ho meniť tiež predseda a finančný hospodár . Tie ostatné funkcie sú úplne zbytočné takže sú mi lahostajné . Všelijaký referenti kynologický,strelecký ,vedúci úsekov ,kontrolor,tajomník čo je vlastne iba zapisovateľ a mnohé iné nemajú na chod PZ žiaden vplyv . Aj preto je moje stanovisko takéto . Okrem toho ani členská základňa nemá záujem aby boli funkcie obsadzované napríklad lesnými inžiniermi a tobôž nie mnou . Takže keď je PZ spokojné ja som nad mieru ! Keby sa skôr spojili skupinky v mnohých PZ do celku a nerobili si navzájom pakáreň bolo by to oveľa lepšie .Žial ľudská závisť a z nej prameniaca nenávisť tu vždy bola aj bude . Sú to štandartné ľudské vlastnosti . Preto sa chytajú mnohý doslova hlúpostí striehnu jeden na druhého ako vlci . Konšpirujú a žalujú za chrbátom smiešne porušenia s ktorých by najračej robili trestné činy a podobné hovadiny . Osobne nezávidím ani jednemu poľovnému hospodárovi ani predsedovi jeho prácu . Faktom je ,že funkcie by mali vykonávať najmä ľudia legislatívne znalí a nemali by sa prezentovať ako členovia určitých skupiniek . Toľko z teorie :) Prax je však iná . Príde mi to smiešne ako kódex poľovníka :))) od SPK . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 10.3.2010 o 15:08

Edu, a uvedomuješ si, že ak máš lepšie predpoklady dobre vykonávať daktorú funkciu v PZ a ty to hrdinsky či alibisticky či z pohodlnosti odmietneš, prenechávaš tak voľný priestor presne takým, ako si opísal? Potom si spoluzodpovedný za ich blbé rozhodovanie, lebo si ho sám umožnil tým, že si odmietol zúčastniť sa na rozhodovaní a ukázať, že sa to dá robiť aj inak; máš pravdu, že kopu ľudí sa trasie za rôznymi dokonca i neplatenými funkciami, ale nezovšeobecňoval by som to, lebo by som urazil všetkých tých, ktorí nezištne a na úkor seba a svojej rodiny "zabíjajú čas", aby ostatní mohli bez veľkej námahy poľovať a nevážiť si, čo aj pre nich funkcionári urobili; najlepšia kritika je ukázať, že sa veci dajú robiť aj inak, a nielen mudrovať - to dokáže každý, bez urážky (inak ak by si mal pochybnosti, nie som "funkcionár" v združení, len dobre viem o čom to je) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 41-80 z 143 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM