Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Skúšky poľovných hospodárov - diskusia

autor: off baho
pridané: 13.1.2010 17:38
Neviete niekto, ktorá okresná organizácia alebo Lesný úrad organizuje tento rok skúšky poľovných hospodárov?
počet zobrazení: 26 853
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Hekler, 12.1.2019 o 20:01

môj názor na príspevky (otázky) 300WinMagGeco a Belgie-ho ... ak poľovník nepozná odpoveď na tieto otázky nezaslúži si ešte byť poľovníckym hospodárom ...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 143 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off dede, 12.6.2023 o 16:47

Reakcia na príspevok od ivanivan, 12.6.2023 o 13:46 :
Na prednáškach prednášajúci-zároveň skúšajúci podá info. Možno v BA je to ináč, tam je všetko iné ako v inej časti SK u sedlákov... Kamarátov nemáš ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off ivanivan, 12.6.2023 o 13:46

Dobrý deň. Prosím Vás akú literatúru použiť k príprave na skúšku poľovníckeho hospodára? Stačia dve knihy, ktoré odp.SPK na skúšky z poľovníctva? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vlavar, 21.5.2019 o 12:16

Reakcia na príspevok od Sofia1, 19.5.2019 o 10:47 :
Aj aj. Tak ako pisše Pepes33. A najdôležitejšia je záverečná ústna skúška :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 19.5.2019 o 13:18

Ja som robil hospodárske skúšky v Nových Zámkoch a tam bol najprv písomný test z 5 predmetov, potom nasledovalo vyhotovenie plánu chovu a lovu, plus plán starostlivosti o zver- teda výpočet množstiev krmiva a soli a po týchto písomných častiach sa išlo na ústnu skúšku, kde sme si ťahali po jednej otázke z každého predmetu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sofia1, 19.5.2019 o 10:47

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na priebeh hospodárskych skúšok. Je tam aj ústna časť alebo len písomna ako na poľovníckych skuškach ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belgie, 13.1.2019 o 18:11

Hekler, ešte šťastie, že nie od ľudí ako si Ty zavisí, kto sa poľovným hospodárom môže a nemôže stať, ak máš takéto kritéria, podľa ktorých hodnotíš poľovníkov. Ja som sa snažil získať info, nakoľko nikde na internete som sa k žiadnej jednoznačnej odpovedi nedopátral. Moji kamaráti (mimochodom už poľovní hospodári (síce neviem či by v Tvojom hodnotení obstáli)) mi poskytli rôzne informácie, niektorým dali len študijný materiál, ktorý si mali prejsť ako samoukovia, niektorí absolvovali jednodnovú prednášku, kde mali teoretickú prípravu aj s vypĺňaním jednotlivých formulárov, atď... Hekler, aspoň na tejto stránke skús v sebe potlačiť tu akúsi bratislavskú nadutosť a pokús sa s poľovníkmi komunikovať ako so seberovnými a už vzhľadom k Tvojmu veku sa snaž byť vzorom. Ak Ťa naše príspevky obťažujú vôbec na ne nemusíš reagovať, prajem Ti všetko dobre a prevolávam Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Hekler, 12.1.2019 o 20:01

môj názor na príspevky (otázky) 300WinMagGeco a Belgie-ho ... ak poľovník nepozná odpoveď na tieto otázky nezaslúži si ešte byť poľovníckym hospodárom ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Belgie, 11.1.2019 o 22:38

Vedel by niekto poradiť, ako prebieha príprava na skúšku poľovného hospodára? Pred vykonaním skúšky poskytnú nejaký študijný materiál alebo sú nejaké prednášky? Za príspevky vopred ďakujem.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 6.1.2019 o 12:28

Hospodarske skusky si mozes urobit ak si minimalne 5 rokov drzitelom polovneho listka a uspesne absolvujes skusky vykonavat funkciu mozes po nastupe do nej kedy a ako je vec okolnosti podla zakona stanov domaceho poriadku avsak tato tema uz tu je treba sa informovat nie vypytovat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 300WinMagGeco, 6.1.2019 o 8:19

Hospodárske skusky - Dobry den chcel by som sa spytat kedy si mozem spravit hospodarske skusky a kedy mozem vykonavat tuto funkciu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 22.11.2018 o 17:07

Reakcia na príspevok od ziletka, 22.11.2018 o 11:35 :
Potrebuješ hlbšie vedomosti a hlbší záujem o poľovníctvo ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ziletka, 22.11.2018 o 11:35

Hospodárske skúšky - Pozdravujem chcem sa opýtať aké sú podmienky na vykonanie skúšky na hospodára čo je potrebné k vykonaniu takejto skúšky poprípade čo konkrétne je potrebné vedieť ku skúške.Ak by mal niekto nejaký link kde by som sa o tom mohol dozvedieť viacej prijmem ho Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Elo, 30.10.2018 o 11:52

Reakcia na príspevok od peho7, 29.10.2018 o 13:11 :
skúška PH sa vykonáva len raz a platí "navždy"... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peho7, 29.10.2018 o 13:11

dobry den otazocka treba skusky hospodarov obnovovat alebo staci raz urobit a su platne az do ,,smrti,, ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.10.2018 o 22:56

Pozri zakon o polovnictve v platnom zneni, § 19 odsek 2, pismeno b, d. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sofia1, 28.10.2018 o 22:07

Dobrý deň, aké sú podmienky na vykonanie skúšok poľovníckeho hospodára ? Je nejako ohraničené kedy si ich môžem spraviť alebo môžem hneď po ukončení poľovníckych skúšok ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 20.2.2017 o 9:16

Páni, ďakujem za informácie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rimo, 20.2.2017 o 9:08

Presne tak, vlastnymi slovami opis od kedy si zlozil skusky z polovnictva az do teraz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off win243, 20.2.2017 o 7:51

Informujte sa na príslušnom okresnom úrade, odbore pozemkovom a lesnom, v mieste trvalého bydliska. V prípade dostatočného počtu žiadateľov o skúšku, bude ju príslušný okresný úrad v spolupráci s iným úradom, organizovať.O prehľade praxe sa nevydáva žiadne tlačivo, opíšete svoju činnosť, samozrejme s uvedením doby držania poľovného lístka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 20.2.2017 o 7:08

Dobré ráno, viete mi niekto povedať/poradiť čo mam rozumieť pod pojmom "prehlad o poľovníckej praxi" je to tlačivo ktoré sa prikladá k žiadosti o skúšku poľovného hospodára ? alebo je to nejaké vyjadrenie z PZ ? ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lesanek, 30.4.2015 o 10:27

Lesné úrady neexistujú, štátna správa je súčasťou Okresných úradov. Aj takáto informovanosť svedčí o nedostatkoch v radoch SPZ, SPK, následne v práci ich organizačných zložkách, a čo potom legislatíva, jej dodržiavanie a následne kontrola. Tu je pes zakopaný aj čo sa týka medziľudských vzťahov v poľovníctve a nenávisti medzi PZ a spolkami ako je to napr. v okrese Gelnica. Hoci všetci sú členmi SPZ, SPK - liečivo pre zver sa vydá len pre PZ ( takto vyzerá v praxi prístup funkcionárov okresu k poľovníctvu. Pritom legislatívne terajším užívateľom je PS poverený Šs poľovníctva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 27.4.2015 o 12:12

Ahoj, na konci februára som bol na skúškach v Nových Zámkoch, na jar asi už nebudú robiť skúšky, možno na jeseň. Stačí im tam len zavolať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dlbvvp9, 27.4.2015 o 9:46

Neviete niekto, ktorý Lesný úrad na západnom slovensku organizuje skúšky poľovných hospodárov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off atyla13, 16.9.2014 o 12:30

Zdravím, neviete niekto kde nájdem termíny a miesta konania skúšok poľovných hospodárov ? Hlavne východné slovensko. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off kopoviar17, 22.8.2014 o 0:39

Zdravim pani,neviete mi poradit kde robia skusky hospodara v najblizsom case? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 4.6.2014 o 10:12

kubík, a pridám ešte pikošku: na skúšky poľovného hospodára nemusíš mať ani PL.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Jager68, 4.6.2014 o 8:58

pepes33 neviem ako teraz...ale v NZ,ked som robil skušky ja to bolo este po ,,starom" a poriadne perné...nemaznali sa s nami. Ziadne testy na nete vopred..len okruh otazok..teda vsetko a hotovo. Vela štastia a nech to urobis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 4.6.2014 o 8:22

Zdravím, na jeseň ma čakajú skúšky PH v Nových Zámkoch, kamaráti robili v Senici skúšky minulý rok. Mali prístup cez internet k cvičným testom na skúšky. Našiel som stránku odkaz , po registrácií sú tam aj testy na PH. Je to táto stránka? Viete o tom niečo? Ďakujem Vám za odpovede. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 3.6.2014 o 17:36

pavian: Viem že aj to je podstatné no ja sa do toho nijakým spôsobom nehrniem, pýtam sa len zo zvedavosti a pretože ma to zaujíma. apple Ďakujem za ozrejmenie tejto problematiky :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 3.6.2014 o 15:45

To sú 2 veci, ale tá najpodstatnejšia je, či ťa navrhne užívateľ PR lesnému úradu ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.6.2014 o 12:24

áno, ale skúšky môžeš robiť skôr ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kubik856, 3.6.2014 o 11:48

Keby chce byť hospodárom, tak ale musí mať PL viac ako 5 rokov nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.6.2014 o 10:29

môžeš! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 3.6.2014 o 9:54

Nechcem zakladať duplicitnu tému, aj tak ich je tu dosť, no mám otázku? Môže si poľovník urobiť hospodárske skúšky aj keď má PL v držaní menej ako 5 rokov? Nehovoríme o tom že bude hneď vykonávať funkciu poľ. hospodára, ale bude mať len skúšky.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off polovnikrv, 1.3.2014 o 13:31

ahojte, nevedel by mi niekto z Vas poskytnut testy alebo neake podklady na ucenie, pretoze som sa prihlasil na kurz a chcel by som sa tomu intenzivne venovat. Dakujem LaL Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off ondrejra, 13.12.2013 o 12:46

ja by som vas chcel poprosit kto ste boli tohto roku na skuskach polovnickeho hospodara keby ste mi poskytli blizsie info. ako to prebiehalo ,co to obnasalo, z coho ste sa ucili atd. velmi pekne dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off Elo, 25.4.2013 o 10:39

Presne tak, zákon a vyhlášku jednoznačne, treba si zopakovať aj novelu zákona o zbraniach a strelive, z trestného zákona paragrafy o nutnej obrane a krajnej núdzi. Čo sa týka poľovníckeho plánovania, skús sa opýtať na OlÚ, či nebudú pred skúškami robiť prípravné školenie pre uchádzačov, týkajúce sa vyslovene poľovníckeho plánovania, v Nových Zámkoch to tak robili asi mesiac pred termínom skúšok. A OLÚ by Ti mal poslať aj okruhy otázok, ktoré budú na skúškach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off sporko1234, 24.4.2013 o 14:10

ja som sa ucil cely zakon+vyhlaska bolo tam toho dost a dost chytakov, zalezi ake daju testy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie skusky polovneho hospodara (autor: ajven).

off nugy, 24.4.2013 o 13:57

Chlapy chystám sa na skúšky PH v Senci. Tý čo to máte za sebou, poraďte prosím čo si treba naštudovať? Akú literatúru? Polovnícke plánovanie mi snáď vzsvetlí kamarát hospodár a ostatok? Čo ešte treba vedieť? Ktoré okruhy? Je nejaká literatúra? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 143 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov