Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

BLASER R8 - diskusia

autor: off Edu
pridané: 12.1.2010 16:22
Posledných 15 rokov pretrvávala jedna otázka ohľadom guľovnice Blaser R93.Ako môže byť tento technicky dokonalý model posunutý do novej éry? Odnímateľný zásobník bol úlohou číslo jedna. Blaser našiel perfektné riešenie - ergnomické a pohodlné pre používateľa.Spúšť ako kľúčový faktor v precíznosti a jej bezpečnej funkčnosti za akýchkoľvek extrémnych podmienok, bola veľkou konštruktérskou výzvou, ktorá bola brilantne zvládnutá.V snahe spraviť streľbu z R8 tak komfortnú a bezpečnú ako je len možné, Blaser kládol nesmierny význam na optimalizovanie zásobniku, ktorý dosahu novú úroveň dokonalosti.Blaser vynaložil veľa námahy aby dosiahol maximálny technický výkon bez kompromisov v dokonalom štýle a dizajne. Zanietenie Blaseru pre výrobu zbraní sa perfektne odráža v dynamických ale elegantných rysoch R8.
počet zobrazení: 86 706
počet hlasov: 3
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off motaq, 10.10.2017 o 19:18

pri R8 by som hlaven kratsiu neriesil. Standardna hlaven je v pohode a v porovnami s inymi zbranami je celkova dlzka zbrane aj s takou hlavnou kratsia. a pre 30-06 Spr. by som kratku 52cm hlaven uz vobec neriesil nakolko zbytocne uberies tomu kalibru.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 27

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 758 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off millos, 15.7.2014 o 21:24

Hunter243: preco myslis, ze 300wm nie je na spolocne? Ja v tejto razi deriem piatu gulovnicu, Strielam od 135grJaguarov po 220gr Hornady RN, rad idem s navazkami do vyssieho vykonu a zatial nemozem nic tejto razi vytknut. Ako pise Pepies, samozrejme treba tento potencial vyuzit, nema vyznam to laborovat na slaby vykon, to mozem kupit 308w. Blyskac: 8x68 nie je spatna raz, pises, ze strela ma dobru balistiku, ktora???..ale ako sportovy strelec si mohol postrehnut, ze strely v tomto diametri velmi neovplyvaju vysokym balistickym koeficientom, naboj sice vykon ma, ale ak chces magnum zvol 300wm, 7RM ako ti pisal Turbiak alebo sa pozri po nejakom 300RUM a uspokojis chut po silnej razi. Tych 300m sa da strelit velmi presne s dobrym "riadom", ale strelba na 400, 500,600m...to je uz ina kapitola, to je na inu debatu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

on pepies, 15.7.2014 o 18:52

Lanus nehadam sa ale myslel som MJG nie KjG ale to som použil na prirovnanie ze radsej nech si do tej 7x64 kupi MJG ako kupovať Blaser v 300wm a ladovat tam 13 gr. EWO a nevyuzit potenciál toho kalibru.ja osobne strielam MJG v 9,3x74 aj v 8x57 a v 8x57js mi tie jeho prepočty do 300 m sedia je tam vyskova odchýlka 2 cm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

on lanus, 15.7.2014 o 18:38

pepies - Lutz Möller s tým KJG zavádza !!! lebo to jeho GEE 224m pre 7x64 vzniklo neštandardným spôsobom t.j. pri zápočte výškovej odchyľky +/- 5cm . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

on pepies, 15.7.2014 o 17:25

Ked tak rozmýšľam kup si R8 v 7x64 s MJG Onv 229 m a vymennu hlaveň 45 Blaser na spoločné. A máš problém vyriešený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off Hunter243, 15.7.2014 o 15:46

Na jeleniu a diviačiu zver OK, ak to má byť na "dlhšie vzdialenosti" ale na spôsob poľovačky, teda na spoločné, tak to neviem, neviem..., tak tam som ešte na väčšiu vzdialenosť ako na 70m nestrieľal. A citujem: "dobrá priebojnosť v hustom teréne na spoločnej poľovačke", tak tam opatrne..., ale ak "treba", tak tam výbornú prácu urobí "skromne" aj 8x57JS, 9x63, alebo iné pomalšie kalibre. Konkrétne Ty zvažuješ nad 8x68S, alebo 300WM, takže máš smer už asi vytýčený..., preto ťažko radiť. 300-vka je zasa iná muzika, ale u mňa nie na spoločné. Píšu Ti tu dobre, je to vec vkusu, teda to je ako s obuvou, na každú činnosť potrebujeme inú, preto je to o vlastníctve viacero zbraní v rôznych kalibroch. LaLZ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off blyskac1, 15.7.2014 o 15:23

chcem to používať na spoločné poľovačky a na jeleniu a diviaciu zver, strela ma dobru balistiku a ja nemam problem strielat aj na vzdialenost 300m , nakolko som dlhe roky zavodne a dost dobre strielal. Ja používam iba strelivo od firmy RWS ci uz ako zavodne alebo polovnicke, dokonca aj kalibrovane diabolky do vzduchovky, takze strelivo vyberat nemusim. RWS robi 13 gramovu strelu EVO ktora nie je az taka rychla co by mohlo mat aj dobru priebojnost v hustom terene na spolocnej polovačke. Cgcem to ako druhu zbran, mam este kaliber 7x64. Zvazujem nad kalibrom 8x68S a 300 winchwester magnum. Strielate niekto s takymi kalibrami ? ak ano napiste skusenosti ako sa uvedene kalibre prejavuju na ranivosti a poskodeni diviny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off urssus, 15.7.2014 o 14:54

Kaliber to bude isto dobrý, ale nešiel by som do neho z tých istých dôvodov ako Turbiak. Do zbrane ti musí sadnúť strelivo a pokiaľ nie je dostatok fabrického streliva na výber a ani komponentov na prebíjanie, nešiel by som do toho. Neviem čo si predstavuješ ty pod pojmom dlhšie vzdialenosti, ale do nejakých 300m si myslím že nie je potrebné ísť do magnumových kalibrov. To je však vec vkusu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off steyr, 15.7.2014 o 13:55

kaliber super starý ale dobrý, jediný s priemerom 8mm oproti všetkým ostatným, ktoré ti odporúčajú... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off lovec84, 15.7.2014 o 13:50

Na diviaky a jeleniu zver super kaliber mozem len odporucit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off Turbiak, 15.7.2014 o 13:35

Ak chces nieco vykonne na dlhsie vzdialenosti tak by som siel do 7mmRemMag,300WM alebo novych beznakruzkovych kalibrov 7mmBlaser Mag. alebo 300 Blaser Mag. pri 8x68 S mas pomerne maly vyber streliva a aj komponentov samotnych,neviem ci by som siel do toho ... ziady kaliber nie je prilis silny ak zvolis donho vhodnu strelu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Blaser R8 (autor: Mysanecko).

off Turbiak, 9.7.2014 o 9:28

sako80 uz odpovedal , a link na video ktory si poslal to tiez potvrdzuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Blaser R8 (autor: Mysanecko).

off Ravanelli, 9.7.2014 o 8:39

Toľko predajcov zbaraní a ani jeden nevie odpovedať na takúto otázku? V Amerike sa predáva R8 prof succes + safari kaliber. čiže asi to ide, že? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Blaser R8 (autor: Mysanecko).

Príspevok presunutý z diskusie Blaser R8 (autor: Mysanecko).

off millos, 4.7.2014 o 23:07

Jarodt: je ine kupovat do R8 tovarensku a robenu matchovu hlaven, ktoru ti u nas asi nikto poriadne nevyrobi. Samozrejme, dobrodruhovia sa najdu. Sako80 to moze potvrdit o zakazkovej hlavni do R8. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Blaser R8 (autor: Mysanecko).

off Turbiak, 4.7.2014 o 17:07

Tiez som zvedavy ... ale je mozne ze tam bude konstrukcna odlisnost, vzhladom uz aj na sialeny narast ceny voci Profesionalu v beznych kalibroch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Blaser R8 (autor: Mysanecko).

off jarodt, 4.7.2014 o 15:14

Z nejakého dôvodu tam nie je možnosť kombinácie Safari hlavní a ostatných 22mm hlavní. Dal som dotaz do Blaseru, uvidím čo odpíšu, dám vedieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Blaser R8 (autor: Mysanecko).

off sako80, 4.7.2014 o 13:06

ked máš uloženie semi weigth tak by si mal mať žĺab v predpažbí široký 23mm, tým pádom sa tam v pohode zmestí aj 22mm hlaveň, všetky hrúbky hlavní majú rovnaké uchytenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Blaser R8 (autor: Mysanecko).

off Turbiak, 4.7.2014 o 12:11

jarodt: nie som si taky isty tym co pises, ze to neponukaju v konfiguratore este neznamena ze to tam nebude pasovat... Ja si myslim ze ked ma pazba zliabok na 22mm profil , tak tam moze namontovat akukolvek hlaven ci uz 17 mm , 19 mm alebo akukolvek 22mm .. Clovek nie je povinny kupovat pusku podla konfiguratora , da sa kupit vsetko osobitne - pazba,kluka zaveru , kliestina, hlaven atd ... kazdopadne by bolo asi naj napisat priamo do Blaseru a opytat sa ich nato ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Blaser R8 (autor: Mysanecko).

off jarodt, 4.7.2014 o 5:45

Ravanelli, nedá sa. V prípade ak by boli pochybností čo s čím sa dá kombinovať na Blaser R8 jednoducho si klikni na odkaz odklikneš model o ktorý máš záujem (v tvojom prípade Safari Professional Hunter), prejdeš k bodu 2. Caliber+Barrel a tam vidíš, že objednať sa dá len hlaveň Safari 22mm. Pri ostatných tebou spomínaných hlavniach je červená stopka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Blaser R8 (autor: Mysanecko).

off Ravanelli, 3.7.2014 o 13:01

Dá sa na R8 PH dať jagdmach hlaveň kanilovaná s 22mm. R8 Safari je tiež 22mm a či sa dajú hlavne meniť. Aj opačne. Či sa dá na Professional Succes pôvodne s jagdmacht hlavňov dať Safari kaliber? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Blaser R8 (autor: Mysanecko).

off Rempo, 29.12.2013 o 13:37

Zaujimavé video: odkaz odkaz odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Rempo, 20.12.2013 o 16:33

niekedy zbadáš rozdiel dreva až o 3 grade :-) Videl som 3ku čo stála za hriecha a videl som 5ku čo by som ani za 2ku neoznačil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 19.12.2013 o 10:00

milovec - doma mám troška hrubší, ako máš ty. 8x57JS. Čierne "čudliky" vyberateľnej verzie na bočných svetlých platniach veľmi odrážajú a tým rušia. Aspoň podľa mňa je to, ako päsť na oko. Mne osobne dokonca vadia a rušia celok aj na tmavšej verzii - Black E a Attaché. Ak by som riešil niečo podobné ako namor676,čiže štandard+ dozdobenie, tak určite by som dal bez zásobníkovú verziu a ušetrené by som dal do 4,či 5 dreva a už by nebolo treba riešiť nesúlad zdobenia a krásy dreva. Výsledok za skoro rovnaké peniaze: krajšia, estetickejšia a ladnejšia zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milovec, 18.12.2013 o 22:26

M98 aký kaliber si si objednal? ako si to myslel s tou estetickosťou a ladnosťou v prípade bezzásobníkovej verzie R8?. V podstate to z vonku nie je až taký rozdiel. Ja mám zásobníkovú verziu, pôvodne som tiež myslel, (hlavne kôli cene), že si kúpim bezzásobníkovú verziu, ale teraz neľutujem. Nech je ako chce, budeš aj tak spokojný s R8. Je to super zbraň s bezkonkurenčnou povrchovkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 18.12.2013 o 19:41

To čakanie môže, respektíve by malo byť okorenené tým, že si vyberieš z 3 druhov kresby v danej kategórii dreva, keďže bez zásobníková verzia nie je pre sklad, robia ju pre teba / konkrétna objednávka/. Tým troška môžeš ovplyvniť, to čo budeš nosiť na pleci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 18.12.2013 o 19:35

m98 v zásade máš pravdu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 18.12.2013 o 19:30

Takáto puška nie je na pár dní. Myslím, že sa oplatí nie len cenovo, ale hlavne pre estetiku a ladnosť si troška počkať. Aj pol roka je v porovnaní s časom čo sa bude nosiť na pleci, iba malá chvíľa. Určite sa dá povedať v tomto prípade -Prejdi chvíľa čo najskôr. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 18.12.2013 o 19:21

Len problém je, že na R8 bez zásobníka sa dlho čaká. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 18.12.2013 o 12:58

Jager68 - lepšie to bolo 3000,- mínus zásobník 305,- + zľava. Krajšie sa na to pozeralo. Ten zásobník, treba dať preč nie pre cenu, ale určite z estetického hľadiska. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 18.12.2013 o 0:00

S rastúcim dopytom, rastie i cena. Takýto trend však zvyčajne nie je dlhodobý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 17.12.2013 o 20:58

Ale zas..3300 minus zasobnik 328€..este nejaka zlava aspon 10%..a je to veselsie..:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 17.12.2013 o 19:46

kupit 20 blaserov na sklad pred 3 rokmi bola lepsia investicia ako nehnutelnost:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 17.12.2013 o 19:46

Treba sa pozriet na rocnu inflaciu penazi , preto ze tupy Slovak robi za tie iste peniaze aj 5 rokov je jeho problem , napriklad inflacia za roky 2011 a 2012 predstavuje spolu 7,5 % ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 17.12.2013 o 19:10

TAk 3300 za standard je uz naozaj vela.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 17.12.2013 o 18:29

m98, je to tak ako vravím, možno ešte niekto mal staré zásoby, alebo poskytoval individuálne zľavy, ale oficiálne cenník mení firma Blaser posledné roky vždy v lete. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 17.12.2013 o 16:50

Nie som predajca, tak určite info z pravej ruky nemám, no keď som sa asi pred mesiacom pýtal na cenu konkrétneho modelu a doplnkov, tak tie ceny za jednotlivé položky súhlasili s konfigurátorom. /+-/ Teraz sú výrazne vyššie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jarodt, 17.12.2013 o 16:44

m98, Blaser navyšoval ceny v skutočnosti už niekoľkokrát, naposledy v lete, avšak až teraz ich aktualizoval aj na svojej stránke - po 2 rokoch:-(( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 17.12.2013 o 16:14

Ceny opäť poskočili nahor. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 26.11.2013 o 13:07

jarodt Ešte mi nedá, keď tak strašíš stratou záruky, vieš mi povedať koľko percentuálne bolo potrebné riešiť nejakú závadu v rámci záruky na blaseroch, jak R93 tak R8. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 26.11.2013 o 13:05

Myslim ze Blaser a rovnako aj ine Nemecke a Rakuske firmy by malo skor zaujimat za KOLKO sa ich produkty v konecnom dosledku predavaju ... myslim zeby to neostalo bez odozvy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 81-120 z 758 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov