Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

BLASER R8 - diskusia

autor: off Edu
pridané: 12.1.2010 16:22
Posledných 15 rokov pretrvávala jedna otázka ohľadom guľovnice Blaser R93.Ako môže byť tento technicky dokonalý model posunutý do novej éry? Odnímateľný zásobník bol úlohou číslo jedna. Blaser našiel perfektné riešenie - ergnomické a pohodlné pre používateľa.Spúšť ako kľúčový faktor v precíznosti a jej bezpečnej funkčnosti za akýchkoľvek extrémnych podmienok, bola veľkou konštruktérskou výzvou, ktorá bola brilantne zvládnutá.V snahe spraviť streľbu z R8 tak komfortnú a bezpečnú ako je len možné, Blaser kládol nesmierny význam na optimalizovanie zásobniku, ktorý dosahu novú úroveň dokonalosti.Blaser vynaložil veľa námahy aby dosiahol maximálny technický výkon bez kompromisov v dokonalom štýle a dizajne. Zanietenie Blaseru pre výrobu zbraní sa perfektne odráža v dynamických ale elegantných rysoch R8.
počet zobrazení: 86 439
počet hlasov: 3
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off motaq, 10.10.2017 o 19:18

pri R8 by som hlaven kratsiu neriesil. Standardna hlaven je v pohode a v porovnami s inymi zbranami je celkova dlzka zbrane aj s takou hlavnou kratsia. a pre 30-06 Spr. by som kratku 52cm hlaven uz vobec neriesil nakolko zbytocne uberies tomu kalibru.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 27

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 758 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off HighlanderSK, 6.12.2015 o 20:47

Ono to znie tak trosku zvlastne. Naco komplikovat R8 ku napinakom? Je to fajn vymyslene. Odistis-sucasne natiahnes bici mechanizmus a bez spekulovania a straty casu pekne potiahnes. Spust ide paradne. Ani nevies ako a je to tam :)... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on cagi, 6.12.2015 o 10:31

Ano, spust na R8 je velmi jemna, ja som ju skusal u predajcu tento tyzden. Len som na chvilu ostal zmateny ze by nastavitelna spust bola vo vybave profesional. Lebo prave P.success som drzal v rukach a podla slov predajcu nastavovat sa v zakladnej cene nedala. Ale ta pazba, ta mi neskutocne sadla. velkeho chrobaka v hlave mam...Minuly tyzden som ale skusal spust na Sauer 404 a ta mi prisla este o nieco lepsia pri najlahsom nastaveni a maju to v cene standardu. Nuz, kazdy je lepsi v niecom inom.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Igor43, 5.12.2015 o 23:49

Keď som kupoval R8, cena s napináčikom bola presne o 500€ vyššia. Znovu opakujem, nemá to význam, spúšť u R8 je veľmi jemná! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Turbiak, 5.12.2015 o 19:43

kazdopadne ak ma clovek R8 bez ATZL spuste nestaci tam vymenit len zasobnik , meni sa tam aj cely mechanizmus v pazbe a tuto vymenu robi iba vyrobca ..cize pazba sa posiela na vymenu vnutorneho mechanizmu do Nemecka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 5.12.2015 o 18:01

Lovec84. Kúpil som si R8 a na iných zbraniach zásadne používam napináčik. Tu mi ho netreba. Jager68 má pravdu, dá sa prikúpiť za 500€., ale ver mi, tá spúšť na R8 standard je tak jemná, že Ti ho naozaj netreba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 5.12.2015 o 15:50

Staci mrknut you tube atd a odkaz. za 500€ sa dodava zasobnik,kde sa da prepinat sport.. A jagd spust. Inak nic nestelujes. A je to zbytocne mam model professioonal,odpor spuste je o.k. staci vyskusat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec84, 5.12.2015 o 10:27

Tak na tej co ma kamarat sa da, ale neviem ci za to priplacal alebo nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on cagi, 5.12.2015 o 10:12

lovec84, vo verzii profesional je nastavitelny odpor spuste? to som nevedel.dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 5.12.2015 o 9:20

Lovec84 ,za priplatok cca 500€ budes mat tuto moznost..inak nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 4.12.2015 o 21:05

Pani chcel by som sa spytat ci aj pri verzii standard sa da prepinat citlivost spuste na sportovu a polovnicku strelbu ako je to pri prevedeni profesional? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off borza222, 20.11.2015 o 13:20

Určite nebudeš musieť nastrelovať, nemôže to mať vplyv na nástrel zbrane. Nimrod nemávaš cestu na západne Slovensko ?...u mna by si si profesional mohol vyskúšať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 20.11.2015 o 11:00

Zatiaľ som nepostrehol že by som musel opätovne nastrelovať, vzhľadom k tomu že montáž je na hlavni a tá je tzv plávajúca, tak by výmena pažby nemala ovplyvňovať nástrel. Nie že by som to robil denne, ale zmena sa nekonala, alebo nie nejaká ktorú by som si všimol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 20.11.2015 o 10:30

Aké máte skúsenosti pri výmene jednej hlavne z drevenej pažby do plastovej ? Treba to znovu nastreliť alebo je nastrel rovnaký ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 26.3.2015 o 9:52

HighlanderSK : Ano,drzi ich ta jedna skrutka zvrchu..su vsak este jemne prilepene, niekedy to treba jemne klopnut aby po uvolneni skrutky odpadli..nasledne si tie zvysky lepidla docisti a na diery co ostali po skrutkach mozes dat zaslepovacie cerviky .. Inak Blaser opat vysiel z trocha extravagantnymi novinkami : odkaz odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off HighlanderSK, 25.3.2015 o 20:31

demontoval ste niekto z r8 hlavne mieridla? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 18.3.2015 o 20:36

V plastovej pažbe máš vnútornú baskulu(celú pažbu) a v drevennej vonkajšiu(delenú pažbu), takže menit to nejde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 18.3.2015 o 20:19

nimrod77 plasťak R8 je uplne o.k. Par x som ho mal v ruke aj s nim poloval.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vinci, 18.3.2015 o 19:32

Da sa dokupit miesto klasickej pazby aj pazba professional success ( plastova, drevena), alebo to nieje mozne menit? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HighlanderSK, 18.3.2015 o 18:23

tak vezmi v klasickej pazbe, kazdemu sedi ine. mne zas ta pistolova zapasovala na prvy dotyk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimrod77, 18.3.2015 o 17:45

klasický profesionál som v ruke zatiaľ nemal,, všadiaľ na okolí len na objednávku nik ho nemá na sklade na predajni,, myslím Zvolen ale v dreve mi sedela,, keď som skúšal, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HighlanderSK, 17.3.2015 o 21:17

skoda, je dobra... neskusil si ju v klasickej pazbe? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimrod77, 17.3.2015 o 20:49

no tak dnes som držal, R 8 profesionál success, bola to úprava z koženými doplnkami,, pekná zbraň , kvalitná ale bohužiaľ nie pre moje malé ruky , skrátka velmi sa mi táto zbraň páčila,, a už som ju skoro objednal ale po dnešnej skúsenosti,, no nesadla mi do ruky tá pištolová rukoveť, bola mi velká a zbran sa mi zle držala,, no škoda,, ale proti prepracovaniu nemám absolútne nič je to kvalita,, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 15.3.2015 o 11:02

úžasné spracovanie...prvýkrát som ho videl na IWE asi pred dvoma rokmi a pozeral som ho tam asi hodinu stále dokola. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 15.3.2015 o 0:13

Dnes som videl pekné video ako prezentácia Blaseru R8 Professional Success odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off HighlanderSK, 14.3.2015 o 20:51

wow, tak v dreve to je sen Mato... preco s tym ti nemcuri nevysli hned? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 9.3.2015 o 15:04

Tak aj nova 338 lapua je zaujimava. Konecne nieco na líšky. BLASER R8 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MartinHudak, 8.3.2015 o 10:59

Konecne Blaser R8 PROFESSIONAL SUCCESS uz aj v dreve cisla 4 az 7 dostupny od juna 2015 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Blaser R8 (autor: Mysanecko).

off Ravanelli, 19.8.2014 o 12:58

jarodt, 4.7.2014 o 15:14 čo si sa dozvedel? A k sako80, 4.7.2014 o 13:06 potom ked mám žliabok 23mm nestratí sa tam 17mm? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off millos, 18.7.2014 o 22:02

Hunter243: A prečo nie na líšky? Líšku usmrcuje strela, nie výkon magnumovej ráže. A tie spoločné? Aj ten 220gr Hornady RN má niečo do seba,stop-efekt vynikajúci a zistil som, že na takú strelu s biednym bal.koeficientom mi to išlo v Howe pri trochu vyšších rýchlostiach prekvapivo presne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off Hunter243, 18.7.2014 o 19:15

Milloooóóóss, ja som nepovedal, že 300WM nie je vhodná na spoločné..., písal som, že ja si ju na spoločné nebrávam, "zgustnem si lov diviakov s 8čkou, alebo 9,3kou. To, že Ty už "derieš" v tomto kalibri piatu guľovnicu svedčí o tom, že je to fajn kaliber a maximálne Ti vyhovuje. Osobne som bol svedkom spoločnej poľovačky, kde som mal za suseda poloautomat Sauer v 300-vke a kolegovi prišla partia lanštiakov..., no a tá paľba čo začala, tak ruské "kaťuše", to bol prt..., akustický zážitok až, až. Dokonca ste mi tu raz tvrdili, že s týmto kalibrom radi lovíte aj líšky, jasné, že na väčšie vzdialenosti. Takže "proti gustu žiadny dišputát". LaLZ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off stromboli, 18.7.2014 o 13:06

Osobne som fanúšik 8x68S, ale racionálne zobraté 300WM je lepšou voľbou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off millos, 16.7.2014 o 22:53

Trosku sme odbocili od temy, cize moj nazor, ja by som do 8x68 nesiel, treba prehodnotit dostupnost a ponuku kvalitneho streliva a mozno sa popozerat po niecom inom. Ale al ta osmicka nebude zavadzat v skrini, tak preco nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off urssus, 16.7.2014 o 19:23

Preto som napisal v nasich podmienkach :) V Alpach ak by som mal strielat na kamzika z kopca na kopec tak by som tu 300winmag uvital spolu s dialkomerom a anemometrom a niekym kto mi to vsetko spocita a naklika :)Tvoj pripad je samozrejme specificky, ja som to myslel vseobecne, pre bezneho polovnika. Navyse pokial nie si sportovy strelec tak strielat na 300+ metrov je nezodpovedne, tam uz treba mat iste znalosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off millos, 16.7.2014 o 16:31

Ursus: rad si strelim aj ma dlhsiu trat, mam pozvania od kamaratov do Alp, tam je 300wm ako doma...dalej tuto raz strielam aj v dalsej puske na pretekoch, tak som zabil dve muchy jednou ranou a nechce sa mi uz kupovat veci na prebijanie na dalsiu raz, uz to nemam kde napratat...mam to perfektne vyladene...a ked si robim strelivo, tak to do polovnej flinty sa zvezie so sutaznym. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off urssus, 16.7.2014 o 15:40

Millos, da sa s tebou suhlasit v tom, ze kaliber sam o sebe hovori malo a spravnym vyberom strely a laboraciou sa da prisposobit naboj na konkretny ucel. Ale pouzivanie magnumovych kalibrov v nasich podmienkach povazujem ja osobne za neopodstatnene. Samozrejme je fajn moct dociahnut dalej, ale strelba na viac ako 150m je podla mna u mas skor vzacna ako pravidlo (ak to vyslovene nevyhladavas). A strielat 300winmag na 150m je ako jazdit s bugatti veyron 50 km/h na dialnici. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off millos, 16.7.2014 o 14:51

preco si vsetci myslia, ked mam 8x68, 300rum,..a ine vykonne raze, tak ze je to len na vitalnu, africku zver. Ved zalezi od typu, rychlosti strely...samozrejme hovorim o prebitom strelive. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off tthunt, 16.7.2014 o 13:25

Chcel som povedat ze ziadna strela z 8x68S nespravi "kuchynsky" kaliber. Srtielal som KS, EVO a najviac H-mantel. Momentalne vynovenu generaciu H-mantelu. A ked mam ulovit lanstiaka, srnca alebo jelienca do vlastnej kuchyne urcite zoberiem iny kal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off Turbiak, 16.7.2014 o 12:27

tthunt : To ze ti poskodzuje divinu je sposobene nevhodnou strelou ( predpokladam RWS KS ?? ) daj tam Accubond 200gr alebo Sierra Game King 220 gr a budes spokojny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off tthunt, 16.7.2014 o 11:58

Polujem s tymto kal. uz 10 rokov. Najlepsie sedi na tazku zver, na vzdialenosti do 300m bez problemov, zver ostava takmer vzdy v ohni. Nie je vhodny na bezny odstrel pre vlastny konzum diviny, poskodzuje divinu. Tento kal. je skor na vynimocne polovacky za trofejovou zverou, napr. jelen v ruji , safari v afrike atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 8x68 S (autor: blyskac1).

off nimrodjnh, 16.7.2014 o 9:27

Vlastnim gulovnicu v uvedenom kalibri. Mám to na spoločne polovačky a použivam strelivo RWS KS 14,5 g. Toto sa mne najvica osvedčilo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 758 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov