Heming hunting
dnes je štvrtok,  16. máj 2024,  meniny má Svetozár,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:07,  dnes západ slnka: 19:17
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

BLASER R8 - diskusia

autor: off Edu
pridané: 12.1.2010 16:22
Posledných 15 rokov pretrvávala jedna otázka ohľadom guľovnice Blaser R93.Ako môže byť tento technicky dokonalý model posunutý do novej éry? Odnímateľný zásobník bol úlohou číslo jedna. Blaser našiel perfektné riešenie - ergnomické a pohodlné pre používateľa.Spúšť ako kľúčový faktor v precíznosti a jej bezpečnej funkčnosti za akýchkoľvek extrémnych podmienok, bola veľkou konštruktérskou výzvou, ktorá bola brilantne zvládnutá.V snahe spraviť streľbu z R8 tak komfortnú a bezpečnú ako je len možné, Blaser kládol nesmierny význam na optimalizovanie zásobniku, ktorý dosahu novú úroveň dokonalosti.Blaser vynaložil veľa námahy aby dosiahol maximálny technický výkon bez kompromisov v dokonalom štýle a dizajne. Zanietenie Blaseru pre výrobu zbraní sa perfektne odráža v dynamických ale elegantných rysoch R8.
počet zobrazení: 86 881
počet hlasov: 3
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off motaq, 10.10.2017 o 19:18

pri R8 by som hlaven kratsiu neriesil. Standardna hlaven je v pohode a v porovnami s inymi zbranami je celkova dlzka zbrane aj s takou hlavnou kratsia. a pre 30-06 Spr. by som kratku 52cm hlaven uz vobec neriesil nakolko zbytocne uberies tomu kalibru.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 27

komentáre

zoradiť
zobrazené 641-680 z 758 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pepies, 19.1.2010 o 11:44

Marian tak ako so ja a Iboo napisal každy nech si nastrelí zbraň sám.pre príklad kamoš mi nastrelil pušku a dal som ranu a gula išla 5cm dole a 3cm do ľava.myslel som si že som strhol a dal som este jednu ranu a presne do tej prvej..nikdy nenastrelujem zbraň zo stojana ale mam vak naplnený plastovými pilinami.A ta Lapua mega je do 9,3x62 super.Videl som čo robí Evolution je to masaker strela je určena na tvrdu zver a nie do našich podmienok... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 19.1.2010 o 11:30

MSmarian - prikláňam sa aj ja k tej lapua Mega pre 9,3x62, alebo niečo lacnejšie, no rovnako kvalitné Speer HotCor.9,3x62 je ajtak fajne predimenzovaná na naše podmienky, RWS EVO je podľa mňa v tomto kalibri sem k nám zbytočne silný, aj drahý. TRošku ma tiež zarazilo, že si dávaš nastreliť pušku - iná tuhosť a muskukatúra nastrelujúceho človeka a teba môže soôsobiť odchýlky.Na terč som zvedavý, ikeď neviem či nastrelujúci bude robiť aj rozptyl.Ten ma zaujíma najviac ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 19.1.2010 o 9:22

Marian najlepšie je ked si nastreliš pušku sám.ak treba zbehnem stebou na strelnicu.RWS Evolution nekupuj do 9,3x62 bud farbický Oryx alebo ti nabijem Lapua Mega a budes spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 19.1.2010 o 8:03

iboo, len čo si pôjdem dať nastreliť pušku na náboje RWS EVO, zverejním nástrelný terč.
Budem veľmi rád keď sa nbudeš pýtať na konkrétne informácie, ktoré Ťa zaujímajú, rád odpoviem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 19.1.2010 o 0:43

MSmarian - normálna zbežná otázka položená na základe Tvojej veľkej lásky k značke Blaser. Ale pochopil som ;) Ale vážne Ty ako jeden z majiteľov Blaseru by ste mohli zverejniť výsledky dosiahnuté s touto puškou. pre časom tu mal Blaser300VM nástrelný terč,stiahol ho. Vieeeš také tie blbostičky trošku praktické, ako to rozhadzuje( rozptyl), kto má aké skúsenosti so strelivom (aj v tejto puške), niečo vecné sem napísať, aby sme aj my, čo nemáme Blaserov vedeli z praktických skúseností majiteľov, čo to vlastne je. Chápeš? Mám na mysli reklamu - ale nie blahospevy ale výsledky, ťo sa z toho dá vytrieskať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 18.1.2010 o 23:20

iboo, mám manželku, čo to máš za otázky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 18.1.2010 o 23:13

MSmarian - nemáš ženu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 18.1.2010 o 22:22

je to veľká láska k prírode, zveri a k značke Blaser. Nevidím na tom nič nenormálne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2010 o 12:22

:)))))))))) mal si fajčiť nie jesť tie koláčiky to trvá dlho :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 18.1.2010 o 10:20

Edu máš na mysli moje správanie? Ja som z toho vtriezvel dosť rýchlo.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2010 o 7:43

Iboo len spomeň keď sa hovorilo o Norme Oryx :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off iboo, 17.1.2010 o 22:31

lesnica1 ja mám na mysli tie psychotické stavy ,a ké sa tu sem tam dosť často prezentujú. Ja chápem že sa vám všetkým tá flinta páči, ale toto je už niečo viac ako silná reklama :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 17.1.2010 o 22:14

marián problémy len bude mať, ked na ženu v tom trezore zabudne :-)

edko :-)) fuj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off iboo, 17.1.2010 o 22:04

MSmarian - máš ty ale problémy ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.1.2010 o 21:52

Lesnica1 aspoň vieš prečo nemám zbrane v trezore i keď trezor mám ! Idem sa tam mrknúť už asi 15 rokov tam niečo smrdí! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 17.1.2010 o 21:43

my vieme marián, pušku máš v posteli a ženu v trezore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 17.1.2010 o 21:34

Chlapi, tá R8 mi nedá spať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.1.2010 o 21:12

Blaser :)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.1.2010 o 21:11

laik suhlas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 17.1.2010 o 20:47

Je tu zábava, tak to doplním. So zbraňami je to podobné, ako so ženami. Každá sa niekomu páči. A na záver :

V krčme : "Jano, je to pravda, že je Tvoja žena pri milovaní chladná "?
"A čo ja viem, jedni hovoria tak, iní ináč".

Trochu reálne. Všetky zbrane v poľovníctve boli vyvinuté pre tento účel. Je pravdou, že všetky sa nevydarili, ale kvalitatívne rozdiely pri tých istých kalibroch sú minimálne a určite nezodpovedajú tu prezentovaným naším názorom, ani cenovým rozdielom ich kúpy. I keď vývoj sa zastaviť nedá a musíme ho akceptovať.
Majme pochopenie pre každého a každý nech poľuje s tým, načo má a s čím je spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 17.1.2010 o 20:06

Melian, máš skutočnú pravdu, podľa vysokej etikaty je najvhodnejšie a z poľovníckeho hľadiska najsprávnejšie použiváť jednoranovú zlamovaciu pušku. Blaser vyrába ak takúto zbraň. Je o niečo drahšia ako klasická opakovacia puška.
Z praktivkého hľadiska je predsa len opakovacia puška praktickejšia.
Preto Blaser vyrobil elegantnú opakovaciu pušku, ktorá má poľovnícky charakter. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 17.1.2010 o 19:53

Voľakde som čítal, že klasická poľovnícka zbraň je jedine zlamovacia guľovnica, vraj opakovacie guľovnice sú pôvodne vojenské.... tak neviem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 17.1.2010 o 19:44

Len ci vobec taky existuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.1.2010 o 19:41

Až pride človek ktorému maestro Belson stojí za odpoveď dajte vedieť ! Chcel som sa opýtať velebnosti niečo :)) Nuž ťažko položiť otázku namyslenému Belsonovi ! Musím sa asi uskromniť v odpovediach normálych ľudí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.1.2010 o 19:36

To som rád Belson ,že Ti za to nestojím za odpoveď :) Treba aby ti stálo to čo má :) Prajem LaL zdar :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 17.1.2010 o 19:33

MSmarian, nie som zaujatý voči blaserom. Nerád vidím (čítam) nekritické, málo kvalifikované, jednostranné a donekonečna sa opakujúce tvrdenia, ako aj tie neustále porovnávania so zetkou a podobne.
Edu, keby som mohol od teba očakávať verejné ospravedlnenie, možno by som ti aj poslal sken mojej občianky. Radšej kašli na to. Mne za to nestojíš.
iboo, nehrozí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 17.1.2010 o 19:32

Belson - Už som sa zľahol, že došlo k výmene arzenálu ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.1.2010 o 19:24

Belson v tvojich klamstvách ti prejem veľa úspechov :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 17.1.2010 o 19:01

Čo sa týka výmeny plastovej pažby za drevennú. Neviem či t oide alebo nie, držal aosm Blaser v plastovej pažbe, a jeho majiteľ mi potvrdil, že výmena pažby je možná.
Pre objektivitu, v pondelok zavolám do servisu Kettner, špecializujú sa na pušky Blaser, snáď mi dajú odpoveď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 17.1.2010 o 18:59

Belson, prepáč. Mám pocit, že si voči Blaseru zaujatý, je to tak, alebo sa mílim? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 17.1.2010 o 18:54

Chlapci, už dávnejšie som napísal, že ste tak zaslepení blaserovčinami, že nedokážete ani poriadne prečítať príspevok toho druhého. Napísal som, že NA blasera mám a nie že ho mám. A porovnávať nemôžem nielen preto, že nemám blasera, ale nemám ani zetku. A ešte: netúžim ani po blaserovi, ani po zetke. Dúfam, že toto už je zrozumiteľné.
Edu, áno som to ja a nemáš za čo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku |