Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Doba lovu - diskusia

autor: off Igor123
pridané: 9.1.2010 15:40
Priatelia mozete mi prosim napisat v ktorej konkretne vyhlaske k novemu zakonu, resp. v akom konkretne predpise by som nasiel nove doby lovu vsetkych druhov zveri? Dakujem.
počet zobrazení: 8 577
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Vladenko, 14.1.2016 o 22:14

Každý má právo na svoj názor, len jednu poznámočku mám. Chlapci, vy ste tam v tom mimoriadnom povolení, niekde čítali o holej zveri ? Jelenici, danielici, či muflónici ? Na stránke SPK, je aj žiadosť, ktorú komora adresovala ministerstvu, a v žiadosti, je presne napísané, že v vzhľadom ku gravidite holej zveri, žiada predĺžiť odstrel samčej a mláďat... Len tak na okraj. Pekný večer.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 45 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
správca MMasska, 16.1.2016 o 20:06

Páni poprosím držať sa témy a zastaviť osobné invektívy, každý komentár mimo témy bude zablokovaný. Ďakujeme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igman, 16.1.2016 o 10:18

Asi ste ušli od témy. To prečo sa predĺžila doba lovu? Ak sa nesplnil plán lovu do 15.01. teraz sa splní? Naháňať jeleniu zver v tomto období, neviem či je to dobrý nápad. Možno ich ulovia pri krmelcoch keď to nevyšlo počas ruje a ostatných mesiacoch. Či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 15.1.2016 o 9:16

batuska - Na správne pochopenie "Mimoriadneho povolenia" nepotrebuješ žiadnu dôvodovú správu ,úplne stačí "chladná hlava a jasná myseľ" !!! Len pre zaujímavosť od 1.1.2016 je v Česku oficiálna doba lovu mláďat raticovej zveri (okrem srnčej) do 31.3. t.j. do konca "poľovníckeho roku" kedy sa menia jej vekové kategórie ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 15.1.2016 o 6:45

Rado sa stalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 15.1.2016 o 6:28

Vladenko dik - o dovodovej sprave som nevedel. Uz som si myslel, ze sa niekto zblaznil. V takomto pripade berte moju poznamku napisanu v navale hnevu za bezpredmetnu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mira, 14.1.2016 o 22:36

Toto asi uz nie je pravda,co pise pan batuska,ved si precitajte mimoriadne povolenie lovu raticovej zveri,ktora je do 31.01.2016 a to jelen I.a II.VT a jelenciat,teda co pletiete februar a z lelena,alebo lelencata hadal nebudem grcat.Malo sa zapajam do diskusie na tomto fore,ale toto uz ozaj zastava rozum nad takymito komentarmi,mam uz po 60-ke,ale docitat sa nieco odborne od skusenych??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 14.1.2016 o 22:23

lubenko, ako to že ja sa už nedivím ani tvojmu komentu. výnimka je nelegálna, SPK nemôže byť zo zákona žiadateľ, tak čo to nacvičuješ ??? čo ti je ľúto???? protizákonnosť určite nie,m, to by si ináč písal, rešpektovať aspoň chvílu kľudu pre zver? načo, hladných krkopv je dosť. ale nieee, hlušiť treba, plašiť, naháňať! a pozbierať potraty, veď to je tiež kus mäsa! čím to argumentuješ, preboha??? dlho nevdržalo civilizovaná ochrana aspoň v najchladnejšom mesiaci. začínam rozumieť VLKárom, majú tí veru pravdu!!! nie je to len ku tebe, viacerým sa to ľúbi! aby ste sa odlišovali od osrtatných hlúpych, píšte si k menu L - príslušnosť ku komore a lebockému. neverím , neveríííím, čo si to tu popísal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 14.1.2016 o 22:14

Každý má právo na svoj názor, len jednu poznámočku mám. Chlapci, vy ste tam v tom mimoriadnom povolení, niekde čítali o holej zveri ? Jelenici, danielici, či muflónici ? Na stránke SPK, je aj žiadosť, ktorú komora adresovala ministerstvu, a v žiadosti, je presne napísané, že v vzhľadom ku gravidite holej zveri, žiada predĺžiť odstrel samčej a mláďat... Len tak na okraj. Pekný večer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off batuska, 14.1.2016 o 21:54

ufff...mimoriadne predlzenie doby lovu raticovej zveri...v marci uz u nas cupkaju mlade mufloncata !!!...pani polovnici, ktori si vyrazite na zaklade tohto povolenia vo februari zapolovat, zoberte si so sebou dva igelitove sacky a dve plomby - jeden sacek na ingrediencie do jagercaku a druhy, aby ste sa mali kde vygrckat, ked budete vyvrhovat muflonku alebo lan, no a jednu plombu date muflonke a druhu mufloncatu, staci odstrihnut pupocnu snuru...dve muchy jednou ranou a plan lovu je razom splneny...prajem LovuZdar... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off smetko, 14.1.2016 o 20:53

Myslím si, že poľovanie je krajšie, lepšie a predovšetkým účinnejšie v mraze a v snehu, ako v hmle a blate. A popravde, posledné roky (sú aspoň čo sa snehu týka) katastrofálne. A samozrejme ešte tí rozmaznaní poľovníci... už sme si na tie predĺženia lovu akosi zvykli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 14.1.2016 o 20:14

papo divim sa i ja ,ale tvojmu komentu,ked som začinal polovat,pred 45timi rokmi boli mrazy už od novembra a dakedy bolo -2O i dva mesiace v kuse a ku tomu ešte 1m snehu a polovalo sa, čo ma predlžený lov s mrazmy,hadam len to že nik nepojde tieto 4 dni čo budu mrazy trvat polovat ,pretože polovnici su rozmaznaný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 14.1.2016 o 10:17

prečo sa divím, že je nezákonné??? spk je žiadateľ... a toto tu už bolo!!!!!! polárne mrazy a lov zveri! to môže umožniť leh sviňa, prasa, alebo ako by som to nazval. komora prvá mala protestovať, no ona to žiada! preberte sa už, páni poľovníci, toto nie je propaganda, ale holá skutočnosť!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on lanus, 13.1.2016 o 21:23

Mimoriadne predĺženie doby lovu : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.1.2012 o 18:02

Na čo sa baviť o dobe lovu ten máme vo vyhláške 344 na to netreba tému zakladať :-D v § 71 si to môže každý prečítať .Ale prečo za plombu platíme minimálne 12 násobok to mi je záhada :-D Vlastne ani neni :-D Niekde nám prúdia miliony € a budeme sa baviť o nejakej vyhláške? Tú mal mať dávno každý v roku 2009 naštudovanú !!! Keby me tie milony čo si niekto za pl. našupal do vrecka našli goret mohli by nám dať 10% nálezné .Pod do toho ! Ak nám nič nedajú možno nás aspoň z SPZ vyhodia :-D Alebo budme račej ticho zasa tých pár milionov € nestojí za reč keď to tak pekne fachá :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.1.2012 o 17:42

Edu, poďme sa radšej baviť o dobe lovu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.1.2012 o 14:29

Goret myslíš ,že to treba oznámiť tým čo to dávno vedia a pakujú sa na tom ? To je málo . Ja to oznamujem celej poľovníckej verejnosti že plomba na zver je minimálne predražená o 1000 až 1200 % !!!Kto si myslí ,že sa mýlim rád si vypočujem argumentáciu a rád si pozriem verejnú súťaž na výrobcu plômb . Nejedná sa o žiadne drobné tu sa jedná za tú dobu od zavedenia plômb o miliony euro !!! Certifikovaných výrobcov čo takúto plastikovú plombu vyrobia za 1 českú korunu prípadne lacnejšie je veľmi veľa . Tých 12,50 sk čo sme platili keď ešte platila koruna je naozaj výsmech celej slovenskej poľovníckej verejnosti !!! keby bol rozdiel 10% by som nejako prežil . Ale predažiť niečo o 1200% to je sila !!! Podobne sa predražujú tlačivá a iné veci . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.1.2012 o 14:19

Edu, ide o vyhlášku MPaRV, ktorá sa síce zaoberá aj značkami, ale iba v zmysle ich použitia, a nie ich cenou ani výrobcom, resp. dodávateľom. Zasmej alebo nezasmej sa, ale s týmto sa treba odrátiť na Dozornú radu SPK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gotrek, 13.1.2012 o 13:57

A to si si ešte nezvykol na Slovensku, že tu sa na každom obchode nabalí minimálne päť ľudí navrch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.1.2012 o 11:21

jozefpeter keď budeš mať možnosť pripomienkovania skús sa opýtať prečo kupujeme plombu na zver za 40 centov keď je x firiem ,ktoré nám ju vedia vyrobiť za 4 centy 1 kus prípadne akým výberovým konaním prešla firma ,ktorá nám dodáva tieto značky . Mne osobne sa zdá 12 násobok ceny až ako drzosť nie len predraženie !!! Podobnú vec riešil protimonopolný úrad pre plomby na železniciach . Dať za milion plômb 400 000 € alebo 30 000€ je podľa mňa dosť rozdiel . Myslím ,že by sa dala dosiahnuť ešte menšia cena samozrejme certifikovaných plômb . Zase si niekto plní vačky a robí z nás hlupákov.Tu sú po dve koruny napríklad odkaz ale sú samozrejme i lacnejšie až pod 1kč a menej . Firma je certifikovaná odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 13.1.2012 o 9:24

operak na hrad ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 13.1.2012 o 8:59

ahoj jozefpetr, niečo nové na poli legislatívom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 13.12.2011 o 17:33

Konečne zaujímavá téma, len by bolo žiadúcich viac informácií. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 13.12.2011 o 10:52

Jozefpetr-áno čítal som ten návrh, a modlím sa aby prešiel :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 13.12.2011 o 10:06

návrh nie je verejne prístupny, takže zatial to nenajdeš nikde, mpžno bude budúci týždeň zverejnená na ďalšie pripomienkovanie tak potom. ďalšie podrobnosti sem napíšem zajtra, keď skončia a dostaneme nejake informácie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 13.12.2011 o 9:09

aj poľnohospodárska pôda sa bude zahŕňať do kvalitatívnych tried? prasa, lanštiak bolo treba nechať celý rok...alebo budú PZ žiadať o mimoriadne povolenie k lovu...v neinfikovaných oblastiach bude 20 % populácie v čase od 1.2 do 15. júla? ak má byť cieľová denzita 0,7 diviaka na km2, neviem si prestaviť vynechanie jan, feb, mar, apríl...aby som tu nerozvádzal všetko okolo vyhlášky, kde si môžem prečítať návrh? aby som ťa nezaťažoval zbytočnosťami... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 13.12.2011 o 8:54

upráva bonitácie je jeden z hlavných bodov, ktorému sa vlastnée cela novela robí prasa , lanštiak - pravdepodobne prejde od 16.05.-konca februára. jeleniu zver zrejme posunú od 01.08 a koniec tak ako teraz. menia sa ešte časy lovu u pernatej zveri. ale nič výrazne tam nebolo skor zosúladenie ukončenia lovu aby sedelo podľa dní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 13.12.2011 o 8:43

aj ja riešim debaty s begalom a nepovažujem ich za nezmyselné.stačí len preskakovať jeho príspevky a dozvieš sa všeličo zaujímavé...to len na margo... čiže , ostatné druhy zveri ostávajú ako doteraz + sa mení to , čo si napísal... zaujímal by ma ten celoročný odlov diviačej - prasa, lanštiak. jazvec posunutý o cca 16 dní, daniel a danielča by mohlo byť tak ako teraz jeleň, jelienča do 15.1...ostatné súhlas. Za dôležitejšie však ja osobne považujem info, či sa budú meniť aj NKS, prípadne bonitácia... dík ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 13.12.2011 o 8:29

jelšovec: dal som to tu včera , je to návrh vyhlášky má asi 100 novelizačných bodov, zajtrasa má o tom rokovať a je možné pomeniť to. Tie časy lovu sú v pôvodnom návrhu, vyhlášky. Ta by mala byť vonku buduci rok v jari pravdepodobne. Chcel som spustiť nejakú diskusiu k tomu, aby boli aj hlasy od verejnosti, resp. poľovníkov, ktorý priamo vykonávaju práávo poľovníctva, ale sám vidiš záujem,polovica lovuzdar rieši nezmyselne debatky s begalom, ktoré nikam nevedú a ked sa tu dáju veci ktoré sú myslim dost podstatné, niekto to nerieši. vysledok potom je že začnú hlasy to čo a kto to tam dal a prečo a keď sa to ešte dá ako tak riešiť tak každy sa hrá na mrtvého chrobáka. asi toľko k diskusiám tu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 13.12.2011 o 8:23

3006sprg - podľa tohto znenie max. zver nepodliehajúca poľovníckemu plánovaniu napr. ale preto som to tu dal, aby sme o tych časoch lovu diskutovali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 13.12.2011 o 8:22

operak 10. navrh vyhlášky je taky sluka lesná od 1. marca do 31. marca v nadmorskej výške do 1 000 m. n. m. vrátane a od 15. marca do 15. apríla v nadmorskej výške nad 1 000 m. n. m.“. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 13.12.2011 o 7:52

jozefpetr to je čo za iniciatíva?nejak sa v tom strácam...a diviačia zver v KMO oblastiach? -???- ostatné druhy -???- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Osamelyvlk, 13.12.2011 o 5:44

Lov v čase párenia je diletantný - správny je lov jeleňa až po 16.10., lanštiak len do 30.9., sluka len v pohniezdnom období, atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 12.12.2011 o 17:23

Sluka lesná od 16 marca do 30 apríla :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 12.12.2011 o 17:20

Aktuálne doby lovu zveri (SR i ČR) pre aktuálny mesiac máte i v úvode LovuZdar.sk Už čoskoro pribudne i celkový prehľad pre celý rok pre SR i ČR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 12.12.2011 o 16:58

jozef a co sa potom bude lovit na spolocnych v january? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 12.12.2011 o 11:49

Ako upraviť čas lovu zveri? v návrhu ktorý som mal možnosť vidieť sú časy lovu následovné: jazvec od 16.08-30.11. prasa lanštiak od 16.05.-31.12. mimo revírov s chovom malej zveri danielia zver: od 16.08.-31.12. jelenia zver: od 16.08.-31.12. muflonia zver od 01.08.-31.12. Bobor vodný 01.9. - 31.03. Prosím o pripomienky k navrhovanému času lovu a to z dôvodu toho, že je možne ich ešte zmeniť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor123, 10.1.2010 o 10:38

Ďakujem veľmi pekne. V tej vyhláške som to pôvodne práve nevedel nájsť, ale už som našiel :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bigmischo, 9.1.2010 o 17:30

to som písal všeobecne aj igor123.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 9.1.2010 o 17:22

veď v časopise to je správne o tom ani reč nebola... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 45 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov