Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

ZBRANE ZH 344, ZH 348, ZH 349 - diskusia

autor: off begus
pridané: 4.1.2010 20:02

Prosim o akekolvek informacie, rady a skusenosti so zbraňou Tip ZH gulovou kozlicou ZH 344 - 7x57R/7x57R, ZH 348 - 7x65R/7x65R, ZH 349 - 8x57R/8x57R, alebo inou kombinaciu kalibrov ak sa vyrabali. Mam ZH 301 - 12/12 + vymenne hlavne ZH 221 - 16/16 + ZH 304 - 7x57R/12/Zeiss 6 a rad by som si este kupil vymenne hlavne gulovu kozlicu ZH, asi najradsej ZH 349 - 8x57R/8x57R. Zbran som dostal od otca, on ju mal 30 rokov a bol s nou spokojny a aj ja som. Takto by som uz mal slusny komplet na vsetko.

počet zobrazení: 32 622
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Edu, 13.12.2015 o 21:53

jagttiger pierko z husi vytrhnuť do oleja potajme namoč keď mama šnicle vysmáža a potieraj . Možno to zabere a možno ani nie .

dať hlas príspevku | počet hlasov: 18

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 281 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie trčiaci udernik na ZH (autor: 2pipo4).

off stenly111, 4.12.2012 o 17:43

sak Zh nemoze byt az tak spatna zbran, ked sa tolke roky u nas pouzivala. Ma svoje muchy-to je prevda a je to kus zeleza, ale bolo s nou postrielane kopu zveri. Kazdopadne ja osobne by som ju nechcel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie trčiaci udernik na ZH (autor: 2pipo4).

off Blaser300WM, 4.12.2012 o 17:33

Ked ju predas, daj sem foto stastneho kupca. Chcel by som ho vidiet, to musi byt zaujimavy typek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie trčiaci udernik na ZH (autor: 2pipo4).

off stenly111, 4.12.2012 o 17:12

no....niekomu :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie trčiaci udernik na ZH (autor: 2pipo4).

off Edu, 4.12.2012 o 17:10

ale komu ??? :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie trčiaci udernik na ZH (autor: 2pipo4).

off stenly111, 4.12.2012 o 16:15

predaj ZH-cku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie trčiaci udernik na ZH (autor: 2pipo4).

Príspevok presunutý z diskusie trčiaci udernik na ZH (autor: 2pipo4).

off plidinsky, 4.12.2012 o 16:01

Edu už sa nevyrábajú (resp. zbrojár na SVK ich nevie zohnať, ten čo je tu v Brne, mal posledných 30ks), jedine si ich nechať vysústružiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie trčiaci udernik na ZH (autor: 2pipo4).

off Edu, 4.12.2012 o 14:50

je zlomený :-D najlepšie kupiť za sačik uderníkov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie trčiaci udernik na ZH (autor: 2pipo4).

off plidinsky, 4.12.2012 o 13:44

mne to naposledy presne takto trčalo, keď sa mi zlomil úderník ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie trčiaci udernik na ZH (autor: 2pipo4).

off dandy, 4.12.2012 o 13:08

Pružinka, čo vracia úderník späť môže byť zlomená, alebo ju stačí trocha roztiahnuť. Ak to vieš rozobrať, môžeš si to opraviť aj sám... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zh 308 7 x 65r 12 (autor: KOPIX).

off Sokolik, 5.2.2012 o 11:08

Bol to náboj originál? Nebol prebíjaný? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zh 308 7 x 65r 12 (autor: KOPIX).

off Belson, 5.2.2012 o 9:13

Z toho, čo tu čítam, sa zodpovedná diagnostika robiť nedá, ale:………Náboj ako príčina je podľa mňa to najmenej pravdepodobné. Pri explózii v náboji vzniká podľa zákona formulovaného ujom Pascalom tlak vo všetkých smeroch. Okrem vytláčania strely do vývrtu sa nábojnica "nafúkne" a pritlačí sa na steny nábojovej komory, no a nezanedbateľná sila pôsobí aj na dno nábojnice. Keď tam chýba adekvátny odpor (pri nedokonalom uzamknutí, alebo pri nadmernej záverovej vôli), dochádza k tak veľkému namáhaniu steny nábojnice na obvode blízko dna, že v mieste niekoľko milimetrov nad ním obvykle praskne pekne po celom obvode. Toto je klasický čítankový prípad nadmernej záverovej vôle a jednu takú nábojnicu mám aj odloženú. V tomto prípade sa okrem prasknutia nič nestalo, lebo išlo o pomerne slabý kaliber. Ale ďalšie pokračovanie v prípade náboja s vyšším maximálnym prevádzkovým tlakom sa dá ľahko domyslieť. Prasknutie nábojnice otvorí cestu dozadu plynom, ktoré sú pod vysokým tlakom, cestu menšieho odporu "vďačne" využijú a katastrófa môže začať……….Pre presné stanovenie príčiny by bolo treba mať tú tvoju ruinu pred sebou na stole, ale ak sa to ešte dá, daj zmerať záverovú vôľu zbrane. Niekedy stačia naviac aj len desatiny milimetra, ostatné je dané súbehom ďalších okolností (materiálové konštanty mosaze konkrétneho náboja a pod). Problémom môže byť to, že poznám "zbrojárov", ktorí mierky/kalibre na meranie záverovej vôle nepoužívajú a nevlastnia. Ak je to prípad tvojich zbrojárov, možno by som sa na to pozrel (ak je na čo). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zh 308 7 x 65r 12 (autor: KOPIX).

off KOPIX, 4.2.2012 o 22:59

pepes33hej zlamalo mi aj pazbu aj podpazbie ospravedlnujem sa zabudol som to napisat zbran bola u zbrojarov a ty tiez krutili hlavami z ejako je to mozne bola na rengene a pravdepodobne bola chyba v naboji .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zh 308 7 x 65r 12 (autor: KOPIX).

off Pepes33, 1.12.2011 o 20:20

Ako sa mohla baskula posunúť 1,5 cm dozadu to nechápem, je tam drevo, teda by si musel mať dolámanú aj pažbu, ale píšeš že len predpažbie.?? Daj fotku, inak neviem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zh 308 7 x 65r 12 (autor: KOPIX).

off orol, 1.12.2011 o 20:13

KOPIX a môžeš dať fotky zbrane po "nehode"? Zaujímalo by nás to. Vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zh 308 7 x 65r 12 (autor: KOPIX).

off pandur1, 1.12.2011 o 19:49

Kopix jednoznačne Ti to tu nikto nepovie pokiaľ si nepozrie pušku. Ak to chceš naozaj vedieť zbehni za zbrojárom a on Ti najlepšie povie čo sa stalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zh 308 7 x 65r 12 (autor: KOPIX).

off pandur1, 1.12.2011 o 19:46

Marian prečo veď to je zatiaľ prvá závada na ZHčke o ktorej sa tu píše. A na blasera je tu toho toľkoooo. Byť na tvojom mieste tak to vymením :-))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zh 308 7 x 65r 12 (autor: KOPIX).

off MSmarian, 1.12.2011 o 19:25

Som rád, že si o tejto slúsenosti napísal. Aspoň viem, že si nemám kupovať ZH. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off Pepes33, 29.4.2011 o 7:55

Aha, tak to áno. Súlasím... :D :D :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off Edu, 28.4.2011 o 22:10

Napríklad na nick fridomf :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off Pepes33, 28.4.2011 o 21:52

No bolo na koho smerované?...ja mám len brokovnice, aj to ako dedičstvo.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off Edu, 28.4.2011 o 21:47

Premýšlam čo núti ľudí chváliť najhoršiu kombinovanú zbraň na svete :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off Pepes33, 28.4.2011 o 21:38

No, GB UB som mal, a už nemusím. Flinta musí človeku sadnúť. Inak mám tiež ZH 303 - 76 cm hlavne 12/12, a výmenné ZH 321 16/16. Je to krstného. Ale ako staršiu pušku by som si ZH určite nekúpil, jedine ak by som nemal čo robiť s peniazmi, tak kúpiť jedno aj s Zeissku 6x alebo 4x , aby si mal čo človek na stenu zavesiť, ako kúsok histórie, ale inak na poľovanie určite nie. A tie úderníky mi menil jeden pán na Banke za 500 korún obidva aj s robotou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off mibe74, 28.4.2011 o 19:18

Pre orol-uderniky spustam naprazdno, a este sa mi nezlomil ani jeden. O spustani cez poistku som pocul, no mne sa to nepodarilo. Riadne zatvorim zbran a spustim naprazdno. Tato kozlica vsak je ako nova, vymenil som s jednym chlapom. Bola takmer nepouzivana. Ak sa nejaky zlomi, napisem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off Edu, 27.4.2011 o 22:37

Brawo zaujímavé je že na tej nezmar kvalitnej flinte sa lámu uderníky ako zápalky ako na jedinom GB na svete sa nedajú spustit uderníky :-D ako jedna z mála má nechromovú hlaveň a všetky nedostatky čo na zbrani môžu existovať . Takú sprostosť ako nechať roky natiahnute úderníky som už dávno nepočul :-D Ja som rozobratu ZH čku videl :-D kamarat menil ten spomínaný uderník :-D za 5 rokov štvrtý kus :-D Takže toľko k tej kvalite nepodarku ZH GB.Rýchlo sa toho ohrebla zbav ak sa Ti to podarí ďakuj bohu a kúp si poriadnu flintu .Najlepšie sólo guľovnicu napráklad za 750€ rosslera . Za nejakých 400€ sa toho zbavíš a najdeš blba čo sa mu cnie po komunistickej zbrani dolož 350 a kup si ľahučkú nádhernú presnú a spolahlivú zbraň !!! odkaz Také argumenty že niekto streli zhačkom 150 ks zveri nie sú argumenty. To aj indian s kamenným oštepom ulovil stovky kusov zveri . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off orol, 27.4.2011 o 21:19

bone, na tej tvojej 324 ide spustiť natiahnutý bicí mechanizmus? Či používaš "školné" náboje? Alebo nechávaš bicí mechanizmus natiahnutý a tak odkladáš zbraň do trezoru? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off mibe74, 27.4.2011 o 19:04

Zdravim chlapi, ja mam ZH 324 7x57R/16 a este sa mi udernik nezlomil. Jeden sa mi zlomil na ZP 149-12/12 a myslel som si, ze bude stat nejakych vtedajsich 100 sk. Stal ale 650 sk-aj s robotou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off orol, 27.4.2011 o 15:00

Časy, kedy stál úderník orientačne 20.- korún sú nenávratne preč. Keď si zadáš do gúglu "úderníky na ZH", dozvieš sa veľa zaujímavých a potrebných vecí, konkrétne napr. aj z odkaz kde v roku 2010 prebiehala vo fóre dobrá debata a niektoré poznatky a adresy majú hodnotu. Úderník na ZH by si mal kúpiť do nejakých 150-250 Českých korún a pokiaľ oslovíš priateľov z Českej republiky tu na stránke, ale najmä na stránke odkaz určite ti pomôžu a to pravdepodobne aj za nižšiu sumu. Následne si úderník vymeníš poľahky sám. P.s- ja som mal dve modelové rady zbraní ZH, konkrétne tri kozlice ZH. Na všetkých natiahnutý bicí mechanizmus išiel spustiť! Chce to ale cvik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off Brawo, 27.4.2011 o 9:40

Samozrejme Tajfi, máš pravdu. Ja si to chcem dať robiť vo firme, kde pracujem. Takže by to nemuselo byť až také drahé resp. to bude asi zadarmo (možno za fľašku). Keby som nemal takúto možnosť, tak by som na to hodil bobok, to je jasné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off tajfi, 27.4.2011 o 9:15

Až na malý detail. Ten starý puškár nikdy nemal rozobratú ZH. Tam nie sú vinuté pružiny a vôbec nie dlhé 10-15cm. Brawo ešte taký malý detail: ak pôjdeš do kaliarni priprav si 20-40€. Započítaj materiál , niekoľko hodinovú prácu, náklady na energiu a zistíš..... Nebudem tu písať o mentalite slovenského národa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off fridomf, 27.4.2011 o 7:48

Brawo,dám ti jednu dobrú radu,ktorú mi dal jeden starý puškár vo Zvolene.Na guľobroku ZH nieje po trebné spúšťať úderníky nakoľko ich tlačia vinuté pružiny,ktoré majú dĺžku cca.10-12 cm a je im úplne jedno či sú natiahnuté o 5mm viac alebo menej.Mám ZHčku už 15 rokov a nikdy nebola spustená na prázdno a nemám problém.Takže do úderníkov zainvestuj a daj na moju radu.Nebudeš ľutovať.A tie kraviny o predaji a nespoľahlivosti si nevšímaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off Brawo, 27.4.2011 o 7:10

Kolegovia, ja sa zásadne držím názoru 100 ľudí - 100 názorov. Nechcem Vás tu presviedčať, že guľabroky ZH sú najlepšie zbrane, lebo to nie je pravda. Každopádne ZH-čky u nás aj v zahraničí zabíjajú zver už vyše pol storočia a to je čo povedať. Na počudovanie stále fungujú a fungovať budú, lebo ruku na srdce, sú to NEZMARY medzi pracovnými puškami. Jediné čo môžem svojej ZH vytknúť sú spomínané úderníky a jej váha, ktorú zas vyrovnáva to, že z nej môžem vystreliť guľu min. 3 krát za sebou bez znateľnej zmeny dopadu strely. Žiadna iná zbrojovka nemala a myslím, že ani nemá taký predaj zbraní, aj keď do zahraničia (Francúzsko, Nemecko). Osobne sa radím k podpriemerným znalcom zbraní a preto sa radšej pýtam a informujem, lebo každá rada je dobrá. No a keď mi 50 ročný chlap, ktorý opravuje a vyrába pušky povie, že so ZH-čkou strelil 150 kusov zveri a že sa jej nevzdá, ja nemám nad čím rozmýšľať. Každopádne Vám ešte raz ďakujem za názory. Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off lesnica1, 26.4.2011 o 21:57

ako by blaser300vm napísal:,,ZH sa nedá predať, len kúpiť" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off Sokolik, 26.4.2011 o 21:43

Ľahko je zlomiť úderníky na ZH-čke, ako píše Edu, lenže ťažšie je "zlomiť" niekoho na kúpu spomínaného klenotu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off brandys, 26.4.2011 o 18:35

Edu vystihol si to presne stručne a jasne.A inak pre Brawo si myslíš že ti tie úderníky niekto urobí za nišiu cenu pochybujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off Edu, 26.4.2011 o 13:55

Brawo dám Ti jednu radu predaj ZH . Tá rada je veľmi dobrá a cenná . Na zh sa uderníky lámu to je fakt . Na normálnej zbrani je to naozaj nenormálny jav. Dezing ,vypadávanie brokovej hlavne neošetrenej tvrdochromom ,stavba zbrane ,nemožnosť spustit spúšte a mnoho iných faktorov mi hovorí predať a kúpiť novú zbraň . V dnešnej dobe sa dá kupiť zbraň za pár stoviek . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off Brawo, 26.4.2011 o 13:55

Ono to je tak, že za 16,60 € je iba jeden úderník a asi bez výmeny. Samozrejme, keby boli dva, tak by som nad výrobou nerozmýšľal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off Pepes33, 26.4.2011 o 13:20

Ja si tiež myslím že 16,60 za dva úderníky aj s výmenou nie je zlá cena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZH úderníky (autor: Brawo).

off trpazlik, 26.4.2011 o 10:51

Cena 16,60€ za uderniky na ZH je dobrá cena. Ja som kupoval na malorážku ZKM 451 pružinku vyťahovača a vyťahovač platil som 20€. Samozrejme v čechách to majú za 40Kč ale tam ma odpinkli že ak nebudemmať objednávku nad 500Kč tak minič nepošľú a ďalšia vec je poštovné z CZ na SK je 250Kč (cca 10€). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie problem sustrelu na kozlici ZH (autor: trdlo).

off FLATretriver, 19.7.2010 o 23:08

jaj petko dobre že ta mám omluvam sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 281 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel