Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Pytliaci - diskusia

autor: off ricardo8
pridané: 15.7.2007 14:43
Neviem ake mate skusenosti ale chytil niekto pytliaka pri cine alebo nafilmoval?Podla mna sa moze aj tato tema rozdiskutovat!
počet zobrazení: 28 420
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Pavol-DOLHY, 18.4.2015 o 12:54

Neviem, co vsetci mate proti pytliactvu a neriesite pravu podstatu veci. Z historie Slovenska je zname, ze fenom pytliactva sa rozmohol najma pocas 2. svetovej vojny, ked narod hladoval a tak pytlacil. Dnes po novembrovom prevrate je situacia velmi podobna, staci sa pozriet na mimobratislavske regiony Slovenska a najma zbedacene vychodne Slovensko. Zabudnite na ludove polovnictvo byvaleho rezimu, dnes si polovnictvo prisvojila vybrana skupina privilegovanych ludi okolo totalitneho Slovenskeho polovnickeho zvazu = Slovenskej polovnickej komory a restituentov ci podnikatelov = vlastnikov lesnych pozemkov novou podobou uceloveho prijateho zakona o polovnictve. Takto si pre seba tato novodoba slachta prisvojila polovne pravo rovnako ako tomu bolo za feudalizmu. Ved aj vtedy vznikol vyraz pytliactvo, kedy majetni zakazali zivoriacej chudobe vyuzivat les a lovit zatial, co panstvo si napchavalo zaludky zverinou. Ak by bola socialna spravodlivost a narod syty, nepytlacilo by sa. Kto by chcel lovit, lovil by slusne. Dnes je situacia taka, ze vacsina byvalych ludovych polovnikov si napchava mraziaky a takymto sposobom riesi svoju zlu socialnu situaciu. A panstvo vybija zver pre trofeje s poloautomatmi s 5 az 10 ranovymi zasobnikmi a noktovizormi, termokamerami a pod. Pokial je pytliactvo zlocin, tak treba hladat pricinu v zlocineckom systeme, ktory takychto pytliakov zlocincov vytvara. Spytam sa aj takto a ruku na srdce! Vsetci pani polovnici mate ciste svedomie? Ono sa aj medzi prostym ludom hovori: Co polovnik, to pytliak... Vsetci urcite nie, cest vyjnimkam. Ale kolko? 20%? 50%? Pytliaci - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 59

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-153 z 153 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off rys2, 20.11.2009 o 17:05

Predpokladám, že
pytliaci VŽDY BOLI, SÚ, aj BUDÚ, či už je to pri výkone rybárskeho, alebo poľovníckeho práva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tobruk, 19.11.2009 o 23:18

Edu,nepolujem odstupil som zo zdruzenia,nemohol som sa na to pozerat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.11.2009 o 23:14

spravne toburk a bud rad že ešte poľuješ :))) Smutne ale je to niekedy tak . Preto ja zavadzam fyzicke tresty a ihned a na mieste :) Výborná pomôcka pre nespratníkov :) Nikto sa ešte nesťažoval :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tobruk, 19.11.2009 o 23:06

Ja som chytil pytliakov,mojich dvoch kolegov-clenov.Vyvadzali,posilneny alkoholom uz dlhsi cas.Nezapisovali sa do knihy,doslova vyhladili niektore lokality.Samozrejme,ze som trval na ich vyluceni zo zdruzenia,no ked som zistil,ze idu ruka v ruke s hospodarom a vylucenie nepripada do uvahy,tak som odstupil ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.10.2009 o 17:00

rys 2 u nás vyhlasil boj proti pytliactu /nielen členov / sám hospodár . To samozrejme schvalujem ,ale nemôže byť všade . Okrem toho každý krčah sa raz rozbije . Ja som bez vodičáku chodil od 12 do 18 rokov potom som ho proste dostal :) Odvtedy jazdím s vodičákom bez straty 21 rokov a to som bez urobil asi 100 000 km . Všetko je relatívne :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 12.10.2009 o 16:32

fire
Podľa mňa je, aj nie je ( behom na dlhé trate ). Myslím, že to nemožno zovšeobecňovať. Každý posudzovaný prípad je individuálny - má svoje zvláštnosti, osobitosti, okolnosti, konkrétnosti, špecifiká atď a preto sa domnievam, že pri preukázaní a dokázaní trestného činu pytliactva páchateľovi nemusí ísť vždy zo strany príslušných orgánov o „beh na dlhé trate“. Samozrejme hodne záleží, z akého uhla pohľadu, prípadne konkrétností ( prípadov ) to berieme. Z časti ale pravdu určite máš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.10.2009 o 16:09

Pytliactvo bolo ,je i bude . Sú tu veci ktoré by mali zabrániť pytliactvu Plomba + jej okamžité vylomenie ,okamžitý zápis do povolenky ,následný zápis do knihy návštev . U nás je to doplnené ,že po chybenom výstrele musíme volať na čo sa strielalo a škodú máme hlasiť tiež a to okamžite . To sú veci proti pytliactvu v PZ . Proti nepoľovníkom nemám osobne žiadne metody ani nei som poľovnácka stráž . Takže to nechám na kompetentných . Keď po mne niekto vystrelí vrátim ! Aj to sa mi už stalo ,ale to dotyčný dosť oľutoval :)) Samozrejme som ho neodstrelil ,ale strašenie sa nevypláca . Preto keď budete niekto po mne strielať dobre mierte a počítajte s tým že nepôjdem smerom od vás :) Týmto pozdravujem nepoľovníka M.M. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fire, 12.10.2009 o 10:08

dokazanie pytliactva je beh na dlhé trate ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 14.6.2009 o 12:18

Niet o čom diskutovať . Kto vidí pytiactvo má nie len možnosť ale povinnosť nahlásiť tento trestný čin na 158 okamžite napríklad cez mobil nech prídu a takéhoto pytliaka skontrolujú .Prípadne poľovnej stráži alebo stráži prírody. Debatovať hmm o čom ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 22.5.2009 o 23:33

Ako myslíš, nejdem sa hádať a ani vysvetľovať. Je to zložitejší proces. Prídeš na to sám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dlbvvp9, 22.5.2009 o 23:29

rys2 a fotku ukážeš komu? Policajtom? Ťa vysmejú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 22.5.2009 o 22:40

dlbvvp9
Kolego, nech sa snažím pochopiť akokoľvek Tvoj príspevok, nedá mi, aby som nevyjadril svoj názor na tvoje tebou napísané: V dnešnej dobe ani fotka ani video nie je dôkaz.
Ja čo najrozhodnejšie nesúhlasím s tvojím názorom s dôvodov:
1) Dôkazy delíme na: usvedčujúce a ospravedlňujúce, pôvodné a odvodené, osobné a vecné a priame a nepriame.
2) Dôkazom je: výsluch obvineného, svedkov a znalcov, previerka výpovede na mieste činu, rekognícia, rekonštrukcia, vyšetrovací pokus, obhliadka veci a listiny, oznámenie, informácie získané použitím informačno- technických prostriedkov alebo prostriedkov operatívno- pátracej činnosti. Vecnými dôkazmi sú aj zvukové, obrazové a obrazovo- zvukové záznamy.
3) Ďaľej sa nejdem rozvíjať z dôvodov, aby toho nebolo na teba príliš veľa.
4) Ak chceš niečo tvrdiť a napísať, napíš len vtedy, ak si myslíš, že to, čo napíšeš, bude múdrejšie, ako keby si nič nenapísal.
5) Nič v zlom, lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 22.5.2009 o 14:11

Nerozumiem dobre tomu čo píšeš: ani fotka, ani video nie je dôkaz. Si si úplne istý? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dlbvvp9, 21.5.2009 o 22:59

Pytliaci v rámci združenia a pytlici z vonku to je iná kategória.
Ale v rámci dokazovania: V dnešnej dobe ani fotka, ani video nieje dôkaz. Takže v dokazovaní pytliactva je to naozaj ťažké........ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maartin, 6.1.2009 o 12:37

U nás z 1.1. na 2.1. tiež tzv. nočný ulovili kus jelenej z hlavnej ceste
Ostali len koľaje a vývrh ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 24.12.2008 o 13:14

Blackowicz, neviem či vieš o tom ,čo ty tu verejne publikuješ,v logu máš že si poľovník,možno by bolo lepšie ak by si to nahlásil na prísl. LESNY URAD,niekedy sa takéto veci veľmi rýchlo dajú do poriadku so zložkami polície a lesným úradom.A vravieť že je tam papaláš v dnešnej dobe to už neobstojí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blackowicz, 23.12.2008 o 11:39

U nás je to podobné, je u nás približne 20 poľovníkov a až na 1 všetci, pytlačia - a to dosť verejné, dokonce sa s tým chvália aj v miestnom pohostinstve. Nie je problém pri prechádzke nájsť nedohľadaného jeleňa - no nedohľadaného v strede cesty. Za posledné 2 roky som takto našiel 5 diviakov a 3 jeleňov. Polícia s tým samozrejme nič nerobí, keďže s nimi poľuje jeden papaláš. Tak toto je poľovníctvo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bodo1948, 20.12.2007 o 18:12

Gamo ako rybár si sa mal tesit ze tam niekto striela kormorany. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off milank, 2.8.2007 o 20:14

U nás je najväčší problem tankodrom vedúci z Martinských kasárni na Podháji,ktorý vedie popod horu až do Trnovského muničného skladu.Ten dáva príležitosť najmä motorizovaným pytliakom,ktorý osvetľuju polia so silnými reflektormi a oslepenú zver strieľajú bez rozmyslu hlava nehlava.Mali sme tu problém s jednou organizovanou skupinou,ktorá pytliačila hlavne počas splnu.Bohužiaľ sa nám ich nepodarilo zadržať ani v spolupráci s políciou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 2.8.2007 o 8:24

A ešte jedna historka: Ako sme sa vracali zo stanovačky, šli sme popri dosť rozľahlom poli. Vtedy sme zbadali bielu dodávku bez ŠPZ a pri nej stál chlapík. Keď sme prišli bližšie, zbadali sme psa, nejakého veľkého kríženca, ako niesol v hube udureného králika(alebo zajaca?:D)...Pri dnešných stavoch králikov(zajacov?:D) je to otrasné...Začali sme sa mu vyhrážať, že zavoláme políciu, lenže bol ešte takých 50metrov ďaleko a zdrhol nám...znova... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 2.8.2007 o 8:21

Ja som rybár a možno začínajúci poľovník ale mám aj tu čo povedať. Čajky, no najmä kormorány napáchali pri poslednej slabej zime dosť veľké škody na násade, takže pochopiteľne bol na ne každý dosť naštvaný. Lenže to, čo som videl posledne, prekročilo všetko. Na jednom mrtvom ramene na zahori som zbadal jedneho chlapika, kery tam ležal s malorážkou v ruke, a počas toho ako som ho pozoroval vystrelil 3x a oddelal 1kormorána, pričom jedného zranil...chudák, odletel s natrhnutým krídlom...Keď ma s partou zbadal, rýchlo sa vytratil, nestihli sme ho chytiť...:( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tifo, 1.8.2007 o 12:38

od kamaráta viem, že v svojom revíri už roky majú pytliaka, ktorý si ročne strelí dvoch srncov, nie viac ale an menej. Zaujímavé na tom je, že ten človek celú zimu nosí do hory seno a stará sa o zver; čiže správa sa lepšie ako niektorí poľovníci, ktorí len poľujú a o zver sa vôbec nestarajú a navyše si niečo strelia aj bokom. Kto je teda väčší pytliak?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off 30.06sprg, 26.7.2007 o 20:34

Lesu Zdar pani kolegovia,u nas vycina uz asi 10 rokov jeden "sikovny" polovnik teda pytliak a cudne na tom je ze Vsetci po nom idu a nemozu ho dolapit dokonca par krat uz zdrhol aj muzom zakona... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off roberto, 20.7.2007 o 14:51

poznam pripad, ked otca so synom nacapali v cudzom reviry dokonca aj s ulovenou zverou, ale kedze tatko mal znamosti, tak to nemalo ziadnu dohru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dano1955, 17.7.2007 o 12:22

atyla13 Ticho sme tam stáli a čakali kým prejdú preč.Co môžeš čakať od takých.Nestojí to za to!Potom sme sa náhodov dozvedeli kto to bol a pohovorili si spolu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jano43, 17.7.2007 o 9:21

...podľa môjho názoru,viac ako klasickí pytliaci,narobia škodu poľovníci-pečienkári.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Cilan, 15.7.2007 o 22:14

u nas sa kedysi chytila cela skupina , bolo to aj v spravach aj cerepinach. ale ako su na tom teraz neviem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ricardo8, 15.7.2007 o 21:56

U nas mame skusenosti len s pytliakmi,,polovnikmi" no ale stymi je uz koniec a niektory skoncili z podmienkamy a uz si nezapoluju!Ale mam znameho ktory chytil ich pri cine no a ten mal velke stastie ze je medzi nami bo ty hned po nom zacali strielat, a kym sa on schovaval oni sa pokusali ujst!Len mali smolu lebo na statnej ceste ich zastavila policia a ta ich zobrala!Tak pekne krasne skoncili v base!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 15.7.2007 o 19:21

dano1955- a ako ste to vyriešili? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dano1955, 15.7.2007 o 18:30

Ked som bol s kamarátom vonku tak sme sa postavili na kraj agátoveho járka.Bolo už dosť šero ,mali sme tri kusi srnčieho vonku ked sa zrazu splašilo.Bolo asi na sedemdesiat metrov.Ochvyľu pred nami prešli dvaja asi dvadsať metrov.Vedľa seba mali pušku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 15.7.2007 o 15:39

zatial s tym skusenosti nemam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-153 z 153 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM