Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nebezpečné správanie diviačej zveri. - diskusia

autor: off stopar
pridané: 22.11.2009 14:32
Zažili ste pri stretnutí s diviakmi nebezpečné situácie? - Bolo to na love alebo inak? - A ako sa to skončilo?
počet zobrazení: 19 143
počet hlasov: 3
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-100 z 100 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jelen93, 3.1.2010 o 15:41

a trefil si ju?? ci dovzduchu si sitrelal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 2.1.2010 o 21:53

mna na štefanskej dobre prehnala diviačica v pohode cez malinčie taky som bol doškriabany až no. nuž som strielal v sebeobrane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen93, 2.1.2010 o 21:33

no podla toho čo zobere do ruky ak vechet tak nic ale ak sa jej dostane do ruky daaky noz z 15cm dlho cepelou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.1.2010 o 20:48

Nj jelen93 tak potom presne mier lebo keď je postrelená môže byť nebezpečná ! Určite viac ako diviak . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen93, 2.1.2010 o 20:44

ved aj ta ale ja ju este nastastie nemam :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.1.2010 o 15:51

jelen93 to aj svokra :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen93, 2.1.2010 o 15:34

z diviakmi no to som este nezazil.ale viem to ze taky diviak vi dobre porehanat ked je postreleny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 7.12.2009 o 10:54

Zver utoci iba v jednom pripade – ak si potrebuje ulovit korist ( utoky velkych seliem – lev, tiger a pod. na cloveka boli utokmi preto, lebo povazovali cloveka za svoju korist ). V kazdom inom pripade ide o obranu - uzemia, mladat, zivota alebo cohokolvek ineho. Samozrejme najlepsia obrana je utok, ale u zvierat je obranny utok az na poslednom mieste, ked uz zlyhaju vsetky ostatne formy zachrany a obranny utok je vzdy niecim vyprovokovany, ci uz prekrocenim unikovej zony, ohrozenim mladat, poranenim zvierata, stresom, zranenim, zatlacenim do kuta, narusenim uzemia a pod. Preto nemozeme hovorit o utoku i ked nam sa to ako utok javi a vlastne nejde ani o nebezpecne spravanie zveri, ale castokrat o nezodpovedne spravanie cloveka.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 6.12.2009 o 12:06

Súbor štyroch fotografií dobre dokumentuje následky stretnutia staršieho kanca, ako píšeš, i miesto poranenia honca s čiste tržnou ranou, ktorú mu bežiaci kanec uštedril, keď prchal z pohonu, čomu všetko nasvedčuje...takže útok - či obrana, alebo jedno i druhé? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off klenovec, 2.12.2009 o 21:01

Presne tak je to, jediny rozdiel je u poranenej zveri a hlavne u diviaka vtedy mozeme hovorit uz o utoku. Len sa tomu netreba cudovat lebo v prvom rade sme na zver utocili mi ze sme ho postrielali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.12.2009 o 13:00

Samozrejme že sa stane nejaký kontakt ale je to absolútne neštandartné spravanie sa . Okrem toho si treba uvedomiť ,že diviačica nemá kly čiže môže maximálne pohrýzť . Diviak nikdy na človeka neutočí iba sa bráni . Kto by sa dostal k mláďatám napríklad sovy dlhochvostej utok je istý takmer na 100% jeden fotograf pri takomto útoku prišiel o oko . Podobne je to i pri medveďoch . Mnoho ľudí si myslí ,že keď stretne medvedicu a mlaďatá medvedica zautočí to je samozrejme uplná hlúposť . Približne raz do roka sa stane nevysvetliteľná situacia kedy medveď poškriabe človeka . Treba si však uvedomiť ,že na Slovensku medveď ešte nikdy človeka nezabil . Stretov z medveďom je na Slovensku dennodenne stovky možno tisíce do roka možno statisíce . Niekedy sa stane že medveď je tak vystrašený že v amoku tresne človeka a beží rýchlo preč . Inak sa to ani totiž nedá vysvetliť . Podobné je to u totálne plachého diviaka ktorý sa človeka panicky bojí . Dokonca si dovolím tvrdiť ,že z našej zveri poľovnej sa diviak človeka bojí asi najviacej . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 2.12.2009 o 12:25

tak tak....muflonka hvizde a diviacica fukne....je to signal k uteku a nie k utoku :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.12.2009 o 21:49

Normálne spravanie diviačej zveri nijako neohrozuje človeka . Ani diviačica fukajuca na človeka nie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 1.12.2009 o 21:47

Pocas spolocnych polovaciek byva zver vystresovana a nedokaze urcit z ktorej strany je to nebezpecenstvo najvacsie. Honci iduci v rojnici robia lomoz, pokrikuju, z opacnej strany zver citi ine nebezpecenstvo, vsade je pre nu mnozstvo nebezpecnych pachov a ak sa dostane do uzkych jej spravanie je nepredvidatelne....z naseho pohladu je to utok, ale z pohladu napr. diviaka je to len obrana. Na spolocnych polovackach som bol svedkom, ako sa proti honcovi rozbehla srna...ak by neuskocil on, doslo by k celnej zrazke. Videl som lan, ktora pri skoku ponad honca ho kopla tak, ze mal este dva tyzne modrinu na pleci, mna prevalcovali, nastastie iba prasiatka, ktore po strelbe zbesilo utekali hustinou, ktorou som sa predieral i ja, minuly rok moj kamarat - polovnik riskoval zivot pre zachranu svojho psika, ktoreho postreleny diviak tazko zranil...diviak zautocil i na neho a vdaka svojej duchapritomnosti sa dokazal jeho utokom vyhnut.....takychto a podobnych prihod sa odohra pri spolocnych plovackach asi velmi vela, ale nikdy nie je umyslom zveri utocit na cloveka...snazi sa iba zachranit...pre nas moze byt toto spravanie nebezpecne a v niektorych pripadoch i smrtelne, ale raneny alebo stvany diviak v pohone sa snazi iba zachranit si svoj zivot a nehladi na prostriedky ako to dosiahne...ale myslim, ze to riziko si asi vsetci uvedomuju ale nikto si ho nechce pripustit....tak ako ked sadnete do auta a nepocitate s tym, ze o chvilu havarujete.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off klenovec, 1.12.2009 o 20:38

Pokial nieje raneny alebo ho nezatlacis do kuta, ako sa vravi tak nema dovod utocit. Vecinou ked prcha s pohonu alebo naspet do pohonu si prebija cestu a je mu jedno vtedy ze tam stojis alebo nie, proste ta odstrci a pritom sa moze stat ze ta nacne zbranami. Ale vecinou to robi stara svina alebo stary kanec ktori uz za tie roky pozna co ho moze cakat ked ho vyhanaju honci s pelechu. Ten vecinou sa snazi prebit do zadu ako do predu. A vtedy sa to stava. Tak sa to stalo aj teraz na tej polovacke na drobnu co sme robili. Ten kanec nemal ani nahodou tri roky , bol stary kanec ktori pozna spolocne polovacky aj ked spolocne na diviaky nerobime. V predu citil strelcov a bolo tam riedko ziadne hustiny a tam on nemal v plane ist. Len nepochopim preco isiel prave okolo toho honca ked on od strachu krical, preco sa mu nevyhol ked ho pocul. Zeby citil ten strach s neho? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 1.12.2009 o 20:07

nerob si stoho hlavu vecia pravdepodobnost je ze ta zrazi auto ako napadne diviak :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off klenovec, 1.12.2009 o 17:46

Skus pozriet komentare k tym fotkam som to tam pisal. A ked tam nebude to co potrebujes tak popiseme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 1.12.2009 o 14:44

Výborne si to zdokumentoval, ale ako k tomu došlo už len fotka nepovie a to by som chcel prediskutovať, lebo len tak je možno i preventívne sa na to pripraviť, aby každý vedel čo ho čaká, a ako to zvládnuť ak už k tomu príde... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off klenovec, 22.11.2009 o 21:04

Stopar, pozri moje fotky, a viac ti pisat nemusim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 22.11.2009 o 14:40

Pre diskusiu som vybral publikované údaje o nebezpečnom správaní diviačej zveri, ktoré nájdete v článkoch s rovnakým názvom. Napíšte ak sú vaše stretnutia s touto zverou vhodné k doplneniu, alebo k upresneniu publikovaných údajov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-100 z 100 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov