Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nebezpečné správanie diviačej zveri. - diskusia

autor: off stopar
pridané: 22.11.2009 14:32
Zažili ste pri stretnutí s diviakmi nebezpečné situácie? - Bolo to na love alebo inak? - A ako sa to skončilo?
počet zobrazení: 19 145
počet hlasov: 3
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 100 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off laik, 13.2.2010 o 16:03

Je to vec názoru, ktorý Vám neberiem. Ale, ak sa držíme športového hesla :
"Najlepšia obrana je útok", tak potom mate pravdu.

Ak by to boli pripomienky zo spolku pre ochranu zvierat, tak by sa to dalo akceptovať nie pochopiť, no od poľovníka to nemá vysvetlenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 13.2.2010 o 10:19

Laik veď to predsa nebol útok, ale obrana. Aj keď výsledok je ten istý, zranenie človeka. Takže čakaj že onedlho bude poučený ako tomu nerozumieš, a špatne nazývaš udalosti.

Edu myslíš že útok musí vždy skončiť kontaktom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 12.2.2010 o 22:06

Ak to počujeme, alebo sme to čítali, stále to berieme s rezervou.
V lese sa pohybujem, doslova od kedy som sa postavil na nohy. Ak som nevládali nosili ma na pleciach. Za cca. 50 rokov som ja takýto stav na poľovačkách nezažil a pritom sa strelili stovky kusov diviakov.
Skoro všetky spoločné poľovačky na diviaky som prežíval v pohonoch s duričmi. Stále som používal opakovaciu guľovnicu a často som bol úspešný. Teraz mám psa, s ktorým opäť po rokoch chodím do honu. Kúpil som si ešte GB kozlicu 7X65/16, aby som bol na prípadný útok diviaka rýchlejší, pri potrebe opakovania strely.
Na poslednej spoločnej poľovačke v januári, sa strelili 3 kusy diviačej zveri. Po skončení pohonov išli traja členovia PZ dohľadať postrelený 4. kus. Údajne asi po 1km sa to stalo. Relatívne mladý priateľ, max. skúsený lovec v pohonoch s dvoma duričmi a výborný strelec, sa stal terčom útoku toho postreleného diviaka.
Nasledne sa vyjadri takto :

"Ani som nestihol zareagovať, zo vzdialenosti asi 5m sa na mňa vyrútil diviak. Bleskovo som naň vypálil dve rany z kozlice. Dva skoky a už ma nabral, hneď som letel do krovia a vzápätí ma nabral za pravú časť sedacieho svalu, nad bedrovým kĺbom. Ešte som stihol zrevať na kolegu, aby strieľal. Ten ho ďalšími dvoma ranami dostrelil a tým ma zachránil."

Potom nasledovala cesta do nemocnice. Vrátil sa, vystúpil z auta, a nám všetkým zvedavým, vyrozprával príbeh.
Ranu mu zošili dvoma stehmi.
Skončilo to šťastne a dnes už je O.K. No nemuselo.
Čiže aj u nás sa to zrazu stalo. Malo by to byť varovaním pre všetkých, že podceňovať sa nič nesmie a dohľadavky realizovať minimálne dvaja so skúsenými psami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 11.2.2010 o 17:59

útok diviaka nie je ničím neobvyklým, aj keď nie častým. časť takýchto útokov je aj medializovaná, väčšina sa však nezverejňuje v médiach. na skúšku treba vygoogliť: diviak zaútočil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 10.2.2010 o 10:57

Edu, na mna ta svina nedociahla, lebo som vyskocil na plot ako 18-rocny. Nechcel som testovat, ci ma ide len onuchat, alebo bude aj hryzt. :o))) Polovacka vtedy este ani nezacala a uz som visel na plote. Mozem Ti ale povedat, ze vsetci, co to videli a nebolo ich malo, si robili cesticku v snehu k tomu plotu, aby tam boli v pripade potreby, co najrychlejsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.2.2010 o 10:26

Mna by zaujímalo konktetne čo im tá bachyňa fyzicky spôsobila ??? K tomu kancovi nič nie je bez dôvodu !!! Všetko má svoj dôvod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 9.2.2010 o 22:20

Edu máš pravdu. O horore nie je ani reč. Ale keď pôjdeš na záhorie daj vedieť, a keď sa ti bude dať tak sa stav, a ja pozvem človeka ktorého napadol kanec bez nejakého varovania, a dokonca aj dvoch známych ktorí ktorý majú nepríjemé spomienky zo stretnutia z bachyňou. Ale ako so už neraz povedal výnimka potvrdzuje pravidlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.2.2010 o 14:37

bleskj ja netvrdím ,že postrielaný diviak bojujúci o život nemôže ublížiť . Iba som podotkol ,že diviak je plaché zviera vyhýbajúce sa z ďaleka človeku .To že naň človek útočí a diviak bojuje o život samozrejme veľmi mení situaciu !!! Niekedy majú totiž hubári ,zberači lesných plodov ,turisti dosť skreslenú predstavu ,že sa na nich vyrúti niekde z kríkov 300kg diviak s krvavým pohľadom a začne ich párať pol metrovými klami . Oveľa viac však trpia iným nezmyslom ,že sa vyrúti diviačica chrániaca svoje mláďatá . Samozrejme netušiac ,že diviačiva žiadne kly nemá :)) Ano mohla by relatívne človeka pohrýzť ale to je naozaj dosť pritiahnuté za vlasy :))Nuž tak ako diviak tak i diviačica s mláďatami pekne zdupká . Pravdepodobnosť je minimálne taká ako že nás napadne jeleň ,pohryzie jazvec či líška . Nehovoriac o túlavých psoch . Takže žiaden horor v podaní prasiatok sa nekoná . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 8.2.2010 o 20:19

Edu to je tvoja pravda, a tvoja definícia. Vieš ono výnimky potvrdzujú pravidlo. A už som to tu raz písal. A som tú výnimku zažil. Možno sa to stane raz za sto rokov, ale stane sa. jelen93 bacha s tým čertom, lebo Edu tiež o sebe vyhlasuje že nikdy nespí. Aby sa nenaštval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.2.2010 o 13:37

jelen93 ja som myslel že zvarovala bez masky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 5.1.2010 o 18:22

no edu to je pravda to sa musi uznať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen93, 5.1.2010 o 18:17

edu,,vies preco ma svokra kruhy pod ocami??lebo cert nikdy nespi,preto je malo pravdepodobne ze sa prilepi treba ucinnejsiu pascu naplanovat mozno sa nam zide do buducnosti ne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 5.1.2010 o 15:53

:-)))) ale dali by sme hneď nohám vedieť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.1.2010 o 15:51

FLATretriver žial je to zle prezentované vždy . Ono pravda je taká ,že poľovník napadol diviaka a diviak sa v ťažkých zraneniach iba bránil a bojoval o život . Toto je správna prezentácia . Ísť na huby alebo turistiku a čakať že vybehne na človeka len tak diviak a napadne ho je nezmysel samozrejme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 5.1.2010 o 14:59

tak ved nie jednen pripad sa stal ked postielani diviak napadol polovníka aj teraz niekedy pred par mesiacmi to bolo v tv ako postrielani diviak napadol jedneho polovnika a vážne ho zranil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.1.2010 o 13:49

Pozor diviak ktorý je smrtelne zranený bojuje o život neutočí !!!
veroslavorlovsky tak to ti verím si mal tep aj dvesto . Veď kto by aj nemal . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 5.1.2010 o 13:33

bachyne?by si sa cudoval...hryzu slusne...na poslednej spolocnej som si prezil svoje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 5.1.2010 o 13:26

vím , že mňa chtěli asi enem odehnat od svého člena , který potřeboval pomoct , ale za pokročilého šera ty hřbety kolem mňa byli fakt super adrenalin...-) jednů za čas je takové spestření pěkné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.1.2010 o 12:24

veroslavorlovsky ani niekedy stará bychyňa sa odhodlá na človeka fúknuť . Ale to je naozaj veľmi zriedkavé . Neurobí nič maximálne sfukne obďaleč . Kly nemá a hrýzť to asi nie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 5.1.2010 o 9:39

Asi 5 roků na zpět jsem čekal na prasata na posedu a nic , až sa sešeřilo šel jsem ke svojí Nivce a asi 10 m před autem přecházeli přes potok 3 bachyně se selaty.Už bylo dost šero tak jsem namíříl enem přibližně podel laufu a na 10 m zasáhl jedno sele na játra ,to zůstalo ležet na cestě, mrskat sebou a pokvikovat.Všechny tři bachny zareagovali tak , že odvedly selata asi 40 m do porostu pšenice a vratili se na pomoc onomu dohasínajícímu selati.V pšenici kroužili střídavě kolem.Ve tmě jsem viděl chvíli jednu chvíli druhou z různých stran. Blíže jak 5 m se ke mě neodvážili.V té tmě sem měl ale dost nahnané.Křičel jsem a svítil na ně baterkou ,ale utěkat pryč se jim nechtělo.Sebral jsem už zhaslé sele za běh a s nataženým závěrěm zacouval do nivky.Byl to pěkný zážitek.Černá zvěř je opravdu rytířská. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 4.1.2010 o 20:33

hm EDU,, aby svokra lezala tak dlho naposteli keby som ju prilepil,, svokra ma ležat tri metre pod zemu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.1.2010 o 20:06

treba jej natrieť postel lepidlom na myši či sa prilepí! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 4.1.2010 o 20:05

tak má byt,, a svokru mas? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen93, 4.1.2010 o 19:54

neboj sa ja chodim s ocom furt ked sa da.aj na spolocne chodime stale .neboj sa ja som v hore castejsie ako doma mno aj dneska som bol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 4.1.2010 o 19:02

no hej a v hore si bol alebo si len tuna na nete,, hybaj hladat diviakov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen93, 4.1.2010 o 19:00

ne ale moc odlisne to neni do svokry obidvoje ta moze dotrhat aj zabyt ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 4.1.2010 o 18:46

čo svokra nech je svokrov,, teba uz nahanal diviak? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen93, 4.1.2010 o 17:49

vsak na svokru ti treba automat zobrat inak neutečies ona ta aj po stopach najde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 4.1.2010 o 14:05

,no nie tak, ale nie je to sranda ked ta nahana, to aby si mal dobru opakačku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen93, 4.1.2010 o 13:36

ani ja ibaj dobre ne?? nemusis minat patrony naviac ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 4.1.2010 o 12:38

svokru nemam a ani necem ešte ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen93, 4.1.2010 o 12:06

to si viem predstavit tak lepilo ako keby si utekal pred svokrou :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 4.1.2010 o 11:20

no v gatiach Edu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2010 o 22:11

čo? FLATretriver ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 3.1.2010 o 20:49

he jasne , ,,, ale ne važnee viete ako mi lepilo ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2010 o 20:45

FLATretriver mylíš kuchyňu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 3.1.2010 o 20:19

jelen93,,, hej trafil som ju pod komoru s jednotnou strelou a padla,,,,, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2010 o 19:52

jelen93 ja našťastie svokru nemám :)))
Do ľudí som ešte nestrielal :) Ale je svokra vôbec človek ? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelen93, 3.1.2010 o 19:49

no tak ked bezi za tebou a chce s tebou robyt poriadky.ti by si strelal do vzduchu ci do nej?a ked ide nastarta za tebov nwm ci by ustupila keby si strelal do vzduchu ak by si stihol:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2010 o 15:52

načo by si trafené triafal znova ? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 100 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM