Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Sluka Lesná a jej lov podľa nového zákona - diskusia

autor: off Ondrik
pridané: 2.10.2009 19:41
Podľa nového zákona sa mení doba lovu sluky lesnej z pôvodného termínu od 16. marca do konca Apríla, na dobu lovu: Október a November. Chcem vedieť váš názor na túto zmenu.
počet zobrazení: 33 859
počet hlasov: 4
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Lysec, 20.4.2016 o 21:43

Taká malá úvaha - Slovensko má cca 42 %-nú lesnatosť. Sluky hniezdia,ťahajú a tokajú len v lesných biotopoch. Slovensko má cca 55.000 poľovníkov, čo znamená, že v slučích revíroch poľuje asi 25.000 poľovníkov. Z tohto počtu má pravidelný záujem o lov sluky nanajvýš ak 1/5 ,čiže cca 5.000 poľovníkov.Pri predpokladanej max.20%-nej úspešnosti može tento počet poľovníkov uloviť najviac ak 1.000 slúk ročne. Čo keby sme požiadali tie štáty ,kde sa sluky lovia na zimoviskách v státisícoch ,keby boli takí dobrí a ulovili každý rok o tých 1.000 slúk menej ,aby zostalo aj pre nás chudákov, ktorým vládnu hlupáci....Jasné robím si srandu, pretože naša štátna správa môže aj z tohto zákazu udeliť výnimku.To by však zase musel niekto pohnúť zadkom... Samozrejme ,aj pre mňa je večerná postriežka na sluky skôr citovým zážitkom z večernej atmosféry jarného prebúdzania sa prírody.Veď ako nejeden z nás aj ja som k poľovníctvu pričuchol ako malý chlapec ( prostredníctvom môjho nebohého otecka, lesníka ,poľovníka a včelára)a moje prvé poľovnícke zážitky boli spojené práve so slukami ťahajúcimi každú jar na zarastajúcich pasienkoch pri Zbýňove a na horskej lúke Slatiny v Kunerade. Som však aj poľovník a nech si hovorí kto chce čo chce , ulovenie (samozrejme,že únosného počtu vyhynutím neohrozeného druhu zveri) zostane pre poľovníka, vždy tým podstatným momentom jeho činnosti. Ako povedal nezabudnuteľný gróf Szechényi "Poľovačka je o love zveri a šumení lesov, ale hlavne o šumení lesov!"

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 377 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Daniel8, 7.4.2013 o 21:25

dnes som len pocul o 20:19 prelietavala a viac nic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off operak, 6.4.2013 o 22:59

Super Kaso :-) Ja som dnes len počul, včera na štande kde som stál ťahali dva cviky a dve sólo sluky.Mal som pech, snáď zajtra budem úspešnejší :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 6.4.2013 o 21:52

Jar pre mna zacala. Dnes 12 sluk v rozmedzi 10 minut. tri krat solo, tri krat cvik a raz trojcvik. Vsetky piskali, vorkali. :D ked sa schvali, pozrite si video :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 6.4.2013 o 20:55

Dnes dve piisk kvork bolo :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 29.3.2013 o 20:48

Taky jsem dnes čekal na dvore, ale nic...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on spanik, 29.3.2013 o 19:45

Včera som jednu počul pískať,keď som bol večer na dvore,dnes som šiel pozrieť prvý krát tento rok,doteraz mi to nevyšlo,jednu sme vyplašili cestou na rúbane,o 18-36 letela prvá,ktorú sme so synom slušne pozdravili,asi o minútu sa z rúbane zdvihli dve a tým to skončilo,no na to kolko tu je snehu som spokojný a potešený.Lovu zdar!Priatelia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 28.3.2013 o 22:20

A čo uvedení ich už nelovia?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 28.3.2013 o 22:12

v prvom rade sa pri odstrele stahovavej pernatej zveri mali krotit taliani, francuzi a spanieli, vdaka nim su pocty vtactva take ake su. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peterko57, 28.3.2013 o 20:12

Jeger píšeš o sebe že si rodený polovnik tak že odpoved hladaj u seba! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jeger, 28.3.2013 o 18:18

Peterko57 a prečo by sa mali? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 26.3.2013 o 17:15

Si o tom presvedčený že sa nestriela? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peterko57, 25.3.2013 o 23:21

Pozdravujem všetkych! hyperon prečo by sa podla Teba nemali strielat u nas sluky ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 25.3.2013 o 21:22

V sobotu doobeda som bol v lese a hoci bolo pod Vihorlatom -8 oC prekvapilo ma že spod nôh mi vyletelo 5 ks poslov jari . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 25.3.2013 o 20:55

ja som par krat videl sluku aj v na konci decembra. pri jej poctoch ktore sa tu nachadzaju - ked preleti okolo, tak ju pozdravim a zamavam jej :) podla mna by sa ani strielat nemali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 25.3.2013 o 17:59

no idem pozret teraz ale je dost zima, iba ak nejaky prelet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 25.3.2013 o 17:37

Včera mi spod nôh vyleteli hneď dve! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 25.3.2013 o 17:27

V sobotu mi prišiel cvik 18.40. týždeň pred spomínanou sobotou som videl samotnú ťahala bez hlasu 18.25 hod ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 25.3.2013 o 17:22

Mimo temu, no dnes som pod polskou hranicou na sv sr videl niekolko bocianov a to ma v tychto mrazoch prekvapilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 25.3.2013 o 16:40

Videl uz tento rok niekto sluku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.8.2012 o 20:02

Myslím ,že máš uplne mylné informácie . Nevidím dôvod prečo by sa nemala sluka loviť u vás keď sa loví na celom Slovensku . Hospodár má čo dohánať že mu to odkazujem :-D Má asi zmysel pre humor keď dokázal sluky zrátať :-DDD Nábojnica mohla byť použitá na akúkoľvek inú zver holuba,sojku,straku ,kunu atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 27.3.2012 o 9:56

s prihliadnutím na to že sluka je stanovištný a málo prelietavý vták a po stáročia verný svojmu teritóriu je rozhodnutie na zvýšenie stavov vo vašom PZ priam geniálne, len sa divím prečo doteraz na to nik neprišiel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 25.3.2012 o 21:11

FLATretriver : Aku chatu pri javorine mysliš, kde chodis na brigade zbierat nabojnice z potoka? napisal si :keby ste videli potok pri chate na javorine tam bohužiaľ niektorí inteligenti nábojnice hádžu do potoka mi ich potom na brigáde zbierame ako sprostí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trojka, 15.3.2011 o 22:57

No kdyby ty s trojkami zažívaly při rozmnožování stres, tak za pár generací bodou dvojky a pak jedničky a potom??? Potom už jedině zootechnicky se pokusit o záchranu:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 15.3.2011 o 21:58

tiež sa chystám pozrieť sluky, dnes bolo krásne počasie no mal som iné povinnosti, snáď cez víkend... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 21:26

ano zažil som nejaké trojky ale zobáčky boli akurátne :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 21:14

tojka :-D jozibaci to vie predlžit :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trojka, 15.3.2011 o 21:06

Počasí dnes večer ideální, ale sluky jsem se nedočkal:-) Edu a co zobačky neměly moc krátké??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 21:03

operak ďakujem a vraciam pozdrav . kuna mi tu ničí život :-D hahaha čo dokazuje mušu to je gól :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 15.3.2011 o 20:53

Tak to Ti závidím Edwarde :-) Ja som bol tiež vonku ale nevidel som nič a ani nepočul.Čas bo až gýčový.Jemné mrholenie a pod mrakom.Keď si videl dve sluky po kope tak to nebol párik (samček -samička) ale dvaja samčekovia :-) To však len na okraj,pozdravujem Ťa s prianím pekného večera. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 19:13

Dnes krásne u nás v prírodnej rezervácii Hájnica lietali sluky . Teplučké počasie po dospievaní posledného drozdieho tónu sa začal prelet ako z učebnice . Videl som asi 10 párikov respektíve možno tie isté viacej krát . Keby som chcel loviť všetko bolo na ďaleko a na môj canon zase tma :-( Tých 12 000 iso by som v tejto situácii ocenil . Mám však iba 3200. Bol to však nádherný zážitok . Nádherná vôňa jari s drozdím spevom je niečo úžasné !Zajtra skúsim huby uchovec bazový ,smrčky a možno už i štavnačka marcová by mohla ísť ako i iné druhy . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 15.3.2011 o 18:55

Neviděl jsem dnes nic... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 16:04

jozi nechajme ten vesmír :-D podme na tie sluky :-D to by sme už dosť obšírne riešili tie sluky :-D Neharaší mi proste zajtra nechám pršať na Slovensku !A pozajtra ešte viac! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 15.3.2011 o 15:49

Edu, tebe už haraší. Choď si dať panáka a upokoj sa. Až napíšeš niečo stráviteľného, budeme pokračovať. Ok? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 15:46

Jozi život na zemi zanikne za 1 milion rokov preto lebo som sa tak rozhodol . Tak ako zajtra nechám na Slovensku pršať či sa Ti to páči alebo nepáči !!! Nie som členom sekty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 15:42

Ale vrátme sa k sluke a jej dlhému zobáku ,ktorý sa bude predlžovať ako u škotskych jeleňov . O koľko? A kedy ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 15.3.2011 o 15:41

Edu, ale veď podľa "vedcov" bolo na Zemi už 23 ľadových dôb. A po každej život "pokračoval". Tak prečo by mal život po ďalšej, 24., už zaniknúť. Nie si ty členom nejakej náboženskej sekty??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 15:37

Jozibaci život aký je dnes na zemi je veľmi krátke obdobie do ktorého sme sa trafili . o 1 milion rokov nebude na zemi ani pamiatky po dnešnej civilizácii . Ani po mrakodrapoch ani po ničom . Zem bude zase mrtva planéta v akej forme sa objavý život a či vôbec v nejakej zatiaľ nikto nevie predvídať . Keby však existovala totožná planeta ako je zem a pristáli by na zemi presne taký ľudia ako sme teraz nezistia vôbec žiadnu stopu po živote odlišnú od marsu ,venuše či mesiaca .Všetko bude iba kameň piesok atď. Teda okrem lenina toho by mohli nájsť v mauzelu ešte snaď . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 15.3.2011 o 15:26

Stále to nie je odpoveď na otázku, kde sa podejú živočíchy počas doby ľadovej? Zaniknú a o pár tisíc rokov zase vzniknú v takej istej podobe, ako pred ľadovou dobou? Ak s tým súhlasíš, potom tvoje IQ je veľmi nízke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 15:15

Takže sluky budú mať také dlhé zobáky ako škótske jelene ? Kruci aby sa nestali postupne nebezpečné . Taká sluka s 5 m zobákom to môže vážne ohroziť obyvateľstvo ! Jozibaci globálne oteplovanie a nasledná doba ľadová je prirodzený vývoj našej zeme . Tak ako je jar -leto -jeseň - zima !!! Globálne oteplovanie spôsobí dobu ľadovú a tá následne zase globálne oteplovanie a tak to pôjde stále dokola miliardy rokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 15.3.2011 o 15:02

Edu, vieš, kedy to bude? Až tebe narastie IQ aspoň o pár bodíkov. Potom prídeš na to, že sluky budú mať dlhší zobák už za pár rokov, lepšie povedané - za pár generácií. Ako škótske jelene na Novom Zélande, kde dosiahli veľkosť karpatských jeleňov už v druhej generácii. Dokáže to aj sluka. Tomu ver! A doba ľadová? Nebola a nebude. Tak, ako nemohla byť v severnej Amerike spred 100 000 rokov do 18 000 pred súčasnosťou. Pretože niet odpovede na otázku, kde boli bizóny za ten čas? Čo žrali? Ako sa rozmnožovali? Keď celý kontinent bol pod 3 km vrstvou ľadu a more pod 1 km. Za celých 82 000 rokov. A to, samozrejme, nemyslím len bizóny. Alebo si myslíš, že vznikli iba pred 18 000 rokmi a vyvinuli sa do dnešnej podoby? Nebolo by to príliš krátko? Ale vy, menej inteligentní, si môžte aj to myslieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 377 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM