Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Sluka Lesná a jej lov podľa nového zákona - diskusia

autor: on Ondrik
pridané: 2.10.2009 19:41
Podľa nového zákona sa mení doba lovu sluky lesnej z pôvodného termínu od 16. marca do konca Apríla, na dobu lovu: Október a November. Chcem vedieť váš názor na túto zmenu.
počet zobrazení: 33 577
počet hlasov: 4
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Lysec, 20.4.2016 o 21:43

Taká malá úvaha - Slovensko má cca 42 %-nú lesnatosť. Sluky hniezdia,ťahajú a tokajú len v lesných biotopoch. Slovensko má cca 55.000 poľovníkov, čo znamená, že v slučích revíroch poľuje asi 25.000 poľovníkov. Z tohto počtu má pravidelný záujem o lov sluky nanajvýš ak 1/5 ,čiže cca 5.000 poľovníkov.Pri predpokladanej max.20%-nej úspešnosti može tento počet poľovníkov uloviť najviac ak 1.000 slúk ročne. Čo keby sme požiadali tie štáty ,kde sa sluky lovia na zimoviskách v státisícoch ,keby boli takí dobrí a ulovili každý rok o tých 1.000 slúk menej ,aby zostalo aj pre nás chudákov, ktorým vládnu hlupáci....Jasné robím si srandu, pretože naša štátna správa môže aj z tohto zákazu udeliť výnimku.To by však zase musel niekto pohnúť zadkom... Samozrejme ,aj pre mňa je večerná postriežka na sluky skôr citovým zážitkom z večernej atmosféry jarného prebúdzania sa prírody.Veď ako nejeden z nás aj ja som k poľovníctvu pričuchol ako malý chlapec ( prostredníctvom môjho nebohého otecka, lesníka ,poľovníka a včelára)a moje prvé poľovnícke zážitky boli spojené práve so slukami ťahajúcimi každú jar na zarastajúcich pasienkoch pri Zbýňove a na horskej lúke Slatiny v Kunerade. Som však aj poľovník a nech si hovorí kto chce čo chce , ulovenie (samozrejme,že únosného počtu vyhynutím neohrozeného druhu zveri) zostane pre poľovníka, vždy tým podstatným momentom jeho činnosti. Ako povedal nezabudnuteľný gróf Szechényi "Poľovačka je o love zveri a šumení lesov, ale hlavne o šumení lesov!"

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 377 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Daniel8, 11.3.2015 o 12:41

chystal som sa az na buduci tyzden, ale asi vybehnem uz cez vikend pozret. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 11.3.2015 o 12:35

Sluky sú už tu, minulý týždeň videli ťahať na Myjavských kopaniciach a ja včera večer okolie Ba.Čas 18:15 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martajs, 11.3.2015 o 9:31

tah sluk 2015 - Tak co kologevé polovníci a myslivci...už někdo viděl v slovenských a českých hvozdech posla letošního jara - kvorkající dlouhozobku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 17.2.2015 o 14:37

po starom kamarat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusan24, 17.2.2015 o 12:05

sluka lesná - sluka lesná a jej lov zmenilo sa niečo alebo je všetko po starom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 29.3.2014 o 19:35

Dnes som zobral aj dcerenku prvy krat na sluky. Tak este kym zacali lietat sme videli vytlceneho srnceka, zajaca a jelena zhodeneho. No a potom to zacalo. prvy cvik a potom 3x solo tak som bol rad,ze aj mala bola tomu rada. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Daniel8, 27.3.2014 o 20:59

dnes 3 sluky videl a jednu uz skoro za tmy pocul. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 27.3.2014 o 14:26

no pekny zazitok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on michal89, 26.3.2014 o 21:12

dnes som zazil zatial najlepší tah slúk, ponad hlavu este za relativneho svetla mi postupne pretiahlo 8 slúk, to este neratam co pomimo dalej leteli, skoda ze som mal gulovnicu zo sebou :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Daniel8, 22.3.2014 o 22:20

Tak to by som si pozrel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sporko1234, 22.3.2014 o 20:37

u nas tento rok nevidany tah sluk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 22.3.2014 o 20:29

No kde su tie sluky? Dnes som videl tusim jednu, ale daleko. Lovia sa v europe niekde sluky na jarnom tahu, alebo pomocou psa sliedenim atd? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jardo6666, 3.3.2014 o 19:27

Ja som videl u nas sluku este v januari. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.3.2014 o 18:39

u nas ešte nišť ani sluky a ani trasochvost:(:(,len medvede ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 3.3.2014 o 18:17

V piatok o 18:00 prvá sluka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 3.3.2014 o 16:01

Zmena bola nepotrebná tak ako sú nepotrebný aj tý čo ju schválili !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Edu, 26.2.2014 o 20:34

U nas som už videl sluku i trasochvosta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Strelec11, 26.2.2014 o 20:12

K nam ešte nedoleteli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 26.2.2014 o 19:49

Tak ako bol už niekto pozrieť poslov jari? Sluku? Niečo opiecť nad ohníkom, podebatovať...veď o to pri jarnom ťahu sluky išlo! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 5.5.2013 o 18:35

Hekler uplna pravda,u nas v podhori Tatier bol vlastne tah sluk začiatok polovačky.pretože na srnca a diviaky začiname polovat vlastne až v juni,takže prvy takyto lov s dobrymi priatelmi polovnikmi bol vždy zažitok tak ako povedal dede i kaso79 i ked ulovok nebol vždy isty a to väčšinou strielali len ti čo sluku ulovenu nemali,ja mam dve ,jednu ked som mal 14 rokou a druhu ,pred 3mi rokmi,Lovu lesu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 5.5.2013 o 14:47

včera večer mi preleteli 2, v cca 1100 mnm :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 5.5.2013 o 13:07

KASO 79 - máš pravdu. Stačí raz zažiť ako niekoľkokrát len počuť ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 5.5.2013 o 12:25

Kto na jarnom tahu na sluky nikdy nepoloval...nezisiel sa s kamaratmi, nezazil atmosferu tych vecerov NIKDY nepochopi o com to bolo!!! To musi byt v srdci a dusi, a to sa v clankoch a diskusiach nedocita... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 5.5.2013 o 11:58

Hekler rozumien :-) Chcem len poznamenať, že môj príspevok nebol anketový pre farmaceutickú spoločnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 5.5.2013 o 11:11

Dede,už sa polepším, žena práve pečie slivkový koláč, hneď som tam dal aj precedené čučoriedky a šťavu si nechám na zlepšenie zraku a zníženie rýchlosti kroku do najmenšej miestnosti, výsledok sa určite dostaví :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 5.5.2013 o 10:54

Hekler už aj ja začínam konzumovať koncentrát z čučoriedok pre skvalitnenie zraku. Začínam vidieť aj to čo som doteraz nevidel... Alebo som videl, vidím dvojmo, preto všetkého bolo, je veľa ? :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 5.5.2013 o 10:20

nemôžem napísať že slúk je u nás málo, lebo nepoznám stav na celom Slovensku, ale mne sa zdá že slúk u nás nie je málo,toľko slúk ako som videl tento rok som nevidel ešte ani jeden rok od 1970 čo si pamätám, zakázanie jarného lovu kedy lietajú kohútiky a teda sa aj lovilo min. 80-90% kohútikov (štatistika nepustí) a jeho presunutie na jeseň kedy lietajú sliepočky z ochranárskej ani poľovníckej stránky nechápem, keďže sluka nie je len stanovištný vták ale k nám aj prilieta, bolo by dobre vedieť kde a ako sa loví vo všetkých štátoch s ktorými hraničíme ako aj v tých z ktorých k ným sluky prilietajú, chrániť niečo čo sa inde striela má asi malý význam, toľko môj subjektívny názor, lebo nie som slukár, v živote som strelil len dve sluky a viac by som nestrelil aj keby sa strielali celý rok... a takto sa vyjadruje drvivá väčšina poľovníkov čo poznám, na jarnom love slúk nešlo poľovníkom o lov a strelecké preteky, ak to niekto tvrdí tak nevie o čom hovorí, bolo to v prvom rade symbolické otváranie poľ. sezóny podobne ako si vodári otvárajú vodu, parašutisti nebo a pod.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 5.5.2013 o 9:16

hyperon, nemôžeš si urobit dobry obraz o počte stavu sluk podla poctu tu diskutujucich,ked bol povoleny odstrel i tak sa nenaplnila kvôta odstrelu,u nas v združeni mame strelenu sluku len 4 členovia a to ich tu pri jarnom tahu mame dostatok,takže podla mna bol zakazany odstrel neopotstatneny a urobeny na natlak ochranarskej loby,to je moj nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 3.5.2013 o 19:40

no, podla mna by sa strielat nemali, kedze podla toho co citam a aj vidim, tak ich pocty nie su tak vysoke, aby sa len koly pocitu z ulovenia a trofeje, zbytocne nadalej znizovali. alebo ked uz, tak jednu za par rokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 11.4.2013 o 11:18

konecne mi schvalili videjko odkaz a druhy den odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 10.4.2013 o 19:39

dnes dopoludnia som vyrušil dve sluky, jedna z nich odletela ale jednu som snáď 2 minuty sledoval z okna samuraja na vzdialenosť 3 - 5 m...samozrejme foťak ostal doma...:-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabriel8, 9.4.2013 o 22:06

dnes podvečer sa konečne podarilo aj mne vidieť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 9.4.2013 o 21:34

Dnes len jeden cvik a koniec, ale aj tak dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on spanik, 9.4.2013 o 21:26

Dnes som bol znovu vyvetrať hlavu a videl som šesť samostatných a nejaké som počul. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 8.4.2013 o 15:07

edooo, a čo ti robil červík na dvore, háááá?:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 8.4.2013 o 14:50

Edu a nepodarilo sa ti odfotit ju na tom dvore? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 8.4.2013 o 13:18

Vcera som s otcom pokracoval v kamerovani. 14 sluk za vecer, cca 20 minut...dve na nas skoro sadli po tom co sme im piskli. :D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 8.4.2013 o 13:02

nesmiete toľko čúrať po dvore, lebo sluky, žlny aj čvikoty obľubujú slané červíky ... ((: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.4.2013 o 12:23

Najzaujímavejšia vec akú som so slukou zažil pred včerom sa mi prechádzala po dvore vytahovala červov . Kúsok vedla sa podobnej činnosti venovala žlna .Po tom čo sa mi podarilo sfotit mláďa sluky je toto ďalší zaujímavý zážitok odkaz Prelet slúk priamo cez môj dvor nie je ničím výnimočným . Ale sadnúť to sa nestáva aby sa špacirovala . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dandy, 8.4.2013 o 11:27

Včera pri prechádzke revíru mi vyleteli dve z mokradí pri potôčiku...krása... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 377 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM