Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

gulova dvojka -kupa - diskusia

autor: off trdlo
pridané: 13.8.2009 13:26
ahojte chcel by som kupit nejaku gulovu dvojku a zatial nemam skusenosti staku zbranou ...viete mi poradit aku si mam kupit?mne sa celkom paci ta IZka v kalibri 30-06 viete niekto nieco onej?
počet zobrazení: 29 359
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 97 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mirosz, 4.9.2009 o 14:18

panstvo kam ste sa az dostali obdivuhodne trdlo ak to v kratkosti zhrnes tak ak mas v okoli puskara co to budeve diet naladit chod do toho nie je to az tak drahe funkcne to tiez ako tak bude a aj neviem ci ich ma v nitre ale niekto to asi zastresuje mam dojem ze rusak zo slovrosu vB.B. tel 048/4152324 alebo tak neako sa ta firma vola zavolajmu ak sa bude dat tak strel s toho 2-3 po sebe obe hlavne ak to bude na 50 m do 10 cm je to zrejme ok a mas to v suchu aspon pre mna je tento zaver a to okolo na to sa v............ asi nic jednoduchsie nepospekulujes ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 23.8.2009 o 23:55

Pekne,ale zial poruchove a nespolahlive. Benelli je podstatne lepsia volba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.8.2009 o 22:19

V kategorii KULOVÉ AUTOMATY by som doporučil toto :
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2009 o 13:17

Práci česť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 22.8.2009 o 12:56

Rozum v tomto prípade káže nestrácať drahocenný čas – opakovať sa.........a.............. Argumentovať ani na tento tvoj posledný tvoj príspevok nemá význam, pretože v téme, jej príspevkoch sú napísané naše stanoviská na vec. Predpokladám, že úsudky a závery si každý robí nie len po prečítaní jedného príspevku, ale po prečítaní všetkých, aj ich vzájomných súvislostiach a navzájom ich spoločne a jednotlivo vyhodnocuje. Čo nevie a nevidí človek v prítomnosti, väčšinou sa dozvie v budúcnosti. Eduard ,vďaka za debatu, tešilo ma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2009 o 8:50

Belson som rád že si napísal pravdu ako to vlastne s tými zbranami bolo :)) Nevedel som sa iba stotožniť s rysom 2 ktorý tvrdil že guľové dvojaky sa dali kúpiť bežne v obchode tak ako i dobré značky guľovníc čo je samozrejme lož . Po revolúcii som mal už zasebou 2 roky vojny v Plzni to na margo ,že som neťahal autíčko po dvore ale bol som dospelý človek čo si už niečo pamätal od nájazdov eštebakov až po zrutenie toho ako si nazval zvráteného politického systému . Politika je súčasťou každodenneho nášho života či sa nám to páči alebo nepáči . Som rád že si to tu uviedol na pravú mieru .Tiež nemám záujem zavádzať chváliť alebo extremne haniť režim s pred roku 1989 . Bavili sme sa však o guľovom dvojaku ku ktorému mal rys 2 vypestované tradície .Ja som iba uviedol ,že guľové dvojaky sa u nás proste nepredávali . Hneď som sa dozvedel ,že tu vlastne bolo niekoľko obchodov kde sa bežne predávali dvojaky a guľovnice nie len naše ČSSR ale renomných západnych nemeckých,rakúskych,belgických atd značiek . Nedalo mi vyjadriť sa k týmto neserioznym informáciam . To ,že v Prahe bol obchod kde mali i kombinované zbrane verím ale asi to boli komisionálne zbrane prípadne tam mohol byť ten spomenutý východonemecký trojak :) Takže sme sa konečne dozvedeli pravdu o zázračných komunistických obchodoch plných guľovníc renomných značiek za čo samozrejme ďakujem ,že si nás poinformoval seriozne o tom ako to vlastne všetko bolo. S tvojim názorom sa plne stotožňujem Belson. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 22.8.2009 o 8:09

Máš pravdu, rys2, bol to Hubert, pripomenul si mi to. Do cien som triafať nemusel (netriafal som ani seba/sa :-) ), lebo som si ich pamätal. Ja som tam totiž ozaj chodil a vymýšľať si nepotrebujem. Ako študentík-“strahováček“ som si vysníval, že až raz budem pri peniazoch, prídem do Prahy, ubytujem sa v Jalte, pojdem na večeru do čínskej reštiky vo Vodičkovej (vtedy jediná v ČSSR a extrémne drahá, chodili tam napr. režiséri a podobné celebrity) a kúpim si parádnu pušku v Parížskej. Nič z toho trojsna sa neudialo. Ubytovať v Jalte som sa síce mohol, aj večer vo Vodičkovej si zarezervovať, ale kto by vtedy na to vyhadzoval peniaze, keď mi policajt po známom odkázal, že nech so žiadnym nákupným povolením na guľovú zbraň nerátam do konca života. Po nežnej revolúcii som však po svete býval v onakvejších hoteloch a po Jalte som prestal túžiť, pri prvej návšteve čínskej reštiky v amerike v roku 1990 som zistil, že tam sú to low-cost pajzlíky s vysokým stupňom recyklácie nedojedeného jedla, pušiek mám doma plný trezor a z Parížskej tam už nikdy nič nepribudne. Čo s tým?

Ale dosť nostalgie, poďme k veci:
Značky spomínaných zbraní u Huberta si nepamätám, lebo som sa v problematike veľmi neorientoval a nebolo ani kde si urobiť prehľad. Na „mysliveckom“ kurze, ktorý som vtedy po večeroch navštevoval, sa takéto veci nepropagovali a literatúra bežne nebola. Mojou „bibliou“ oných čias je Faktorová kniha „Lovecké zbraně a střelivo“ z roku 1972, kde sa na strane 115 píše: „Pokud by se někdo rozhodl pro troják, který se DOVÁŽÍ V NEPATRNÉM MNOŹSTVÍ Z NDR, má v podstatě na vybranou mezi rážemi 7x57R a 7x65R.“ Faktora upodozrievať zo zavádzania? U psychopata neschopného rešpektovať jasne formulované fakty nie je nič nemožné, ani mne prípadne vložiť do úst obhajobu bývalého režimu. Takže pre istotu zdôrazňujem, že som nemal, nemám a ani nebudem mať bývalý režim rád. Nie preto, že nielen banány boli nedostatkové (ale aj bežné potreby, raz hajzlák, raz niečo iné), ale PRETO, že politický systém bol zvrátený, ublížoval ľuďom a obmedzoval ich slobodu. Ale pripadá mi úsmevné a trocha aj drzé, keď o časoch, keď nejedná matka ráno posielala syna do radu pred miestnu drogériu lebo dostali metly, nám tu vykladá človek, ktorý vtedy ťahal autíčko po dvore, resp. cikal do piesku.
Áno, ako banány, tak aj GUĽOVNICE BOLI NEDOSTATKOVÉ. Ale ak niečo bolo nedostatkové, neznamená to, že to nebolo. Len bolo treba na to čakať, resp. za tým chodiť, či uplácať. Pár rokov som mal možnosť porovnávať stav v dostupnosti rôznych vecí v Prahe a malom mestečku vo východnej polovici Slovenska. A môžem povedať, že ten socík bol určite iný tam a tu. A to napriek tomu, že podľa výmeru FCÚ (Federálny cenový úrad) bola maloobchodná cena čaju rovnaká v Aši aj v Čiernej nad Tisou (jedine horské zariadenia kalkulovali vysokohorskú prirážku… :-) ).

Edu, doporučujem ti reagovať na konkrétnosti uvedené v príspevkoch tvojich názorových odporcov a nezakladať nové témy. Je ich už dosť (a všade je ťa plno v jednom a tom istom štýle…). A s tou politikou už prestaň. Nerobíš to dobre a neprosíme. Radšej vedľa ohuruj slivôčky.....
LaL a keep smiling :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2009 o 1:22

rys 2 kedže mám pochybnosť pridal som temu nech sa vyjadria ľudia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 21.8.2009 o 19:26

Všetko je to jednoduché. Ak chceš naozaj vedieť relevantné informácie vo veci dovozu poľovných zbraní a moje, resp. Belsonove sú ti nedostatočné, v tom prípade treba položiť otázku kolegom z Čiech. Tí ti veľmi radi srdečne a zmysluplne odpovedia. Mám s tým osobnú skúsenosť a ďakujem im za srdečnosť a ochotu. Po tomto môžeme Edu pokračovať ďalej. Ešte dodávam, že v našich už uvedených predajniach sa dala zakúpiť pred 1989 napr. Simson Suhl, Merkel ( keď chceš lepšiu značku ), ale bežne ho poľovníci nekupovali ( pre väčšinu cenove nedostupná ) takisto ako dnes bežne ľudia nekupujú Perazzi, Blaser a pod a to aj napriek tomu, že teraz sú „plné obchody“. Kto mal na to prachy, tak mu Lovena vyrobila na zakázku guľový dvoják, bixku z dovážaných belgických polotovarov, v Uherskom brode mu vyrobili guľovú kozlicu ČZ 584 Stoper 458 WM ( táto išla hlavne na vývoz), ale dala sa kúpiť ojedinele údajne aj v predajni (orientačne 1988) O sériove vyrábanej guľovej kozlici Brno super expres ( orientačne 70-80 roky ) v kalibri 9,3x74R/9,3x74R a 7x65R/7x65R a 375H/ 375H ( posledne menovaná údajne len export ) z produkcie Brnenskej zbrojovky sa hádam netreba osobitne zmieňovať. Podľa mojich vedomostí si nedávali na zakázku vyrábať zbrane len papaláši, ale aj ľudia, ktorí mali prachy a samozrejme bola známosť ( to sa urýchlilo ) Politika guľových zbraní v bývalej ČSSR bolá taká, aká bola ale nikdy by som si nedovolíl tvrdiť, že v obchodoch sa nedala kúpiť zbraň z dovozu, resp. že sa k nám zbrane nedovážali ( kdesi si tiež uviedol s tromi výkričníkmi, že z NDR sa nedovážalo nič ). Inak zakúpené nové zbrane z dovozu kúpené v predajni a zbrane vyrobené na zakázku pred 1989 ( 50-60-70-80-90 roky), tieto sa v oboch republikách ešte nachádzajú a treba sa opýtať ich majiteľov, ako k nim prišli. Nehovorím samozrejme o zbraniach vyrobených puškármi v období medzi dvomi vojnami, ktoré takisto sa v menšej miere vyskytujú.
P.S.- v tuzexe si nečakal na motorovú pílu? Niekedy si nečakal, lebo si natrafil a kúpil hneď. A tak isto si nečakal ani na zbraň, keď si natrafil. Obchod u Huberta bol malý klenot na zbrane. Myslím, že tam si nemusel čakať na zbraň, vysoliť totiž v tých rokoch 12 až 20 000 kaček naozaj nebola maličkost, keď mesačný zárobok bol orientačne 1000- 2000 Kčs
v závislosti na rokoch ). To si len myslím, keďže v Prahe na vojne 78-80 ( 79 Praha ) som bol aj ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2009 o 13:59

rys 2 aké sú to dobré značky ???Respektíve ešte radšej by som počul nejakú zlú značku :) Pýtam sa preto lebo podľa mňa sú dobré značky Blaser ,HEYM,Merkel,Sauer,krieghoff,Bereta,Perazzi,atď.Prečo sa potom čakalo na ZKK guľovnicu??? Aký bol na to dôvod??? keď stačilo ísť do Brna a vybrať si ako uvádzaš zbrane dobrých značiek :)) . Ludia ktorí tento tiež podpultový zhanali niekedy aj roky určite žijú len sa popýtaj . Nemyslím bazarové zbrane storočné ,ale nové samozrejme . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 21.8.2009 o 13:07

Belson, ten špecializovaný obchod v Prahe na Parížskej ulici sa volal u Huberta a presne si sa trafil aj do cien predávaného sortimentu zbraní. Veľmi dobrá, špecializovaná predajňa bola tiež údajne v Brne na ulici 9.května, kde sa dali kúpiť zbrane dobrých značiek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.8.2009 o 23:31

Belson beriem to čas je najväčší pán . Všetko sa stíhať samozrejme nedá . Prajem Ti veľa úspechov a hlavne LaL zdar . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 18.8.2009 o 23:17

Edu, mrzi ma, že znova použijem to svoje, pre niekoho už otrepané: Puškárstvo je mojim koníčkom a zatiaľ stále nie som v štádiu, žeby som robil pre druhých, nestíham podokončovať ani tie svoje výmysly. Nespájaj si to s ničím, je to proste tak. Existujú síce z toho aj výnimky, ale tento rok som ju už vyčerpal na GB zväzok pre jedného chlapa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.8.2009 o 20:24

Iboo dobrých zbrojárov si treba vážiť . Predpokladám že Belson tým dobrým zbrojarom je ! Aj technickým típkom . Nuž nasral som pred nedávnom na lovu zdar Krutého tak sa mi podaril i Belson . Určite nie sú moje vedomosti o zbraniach ani z ďaleka také ako Belsonove . Tak moje príspevky po odbornej stránke berte z rezervou. Pravdu povediac tiež by som potreboval poradiť prečo mieridlá na mojom GB sabati od novoti nekorešpondujú s terčom . Mám asi privysokú mušku . Da sa to upraviť a nastreliť . Koľko by to stálo Belson ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 18.8.2009 o 17:46

iboo, za 200 - 250 € ti zoženiem sadu matríc v kalibri aký si zmyslíš, aj vymyslenom (ak to nakreslíš). Za dobrého Burrisa dáš podstatne viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 18.8.2009 o 17:40

iboo, prehoď si klávesy „Y“ a „Z“….. :-)

6mm Remington by rozmermi vývrtu namiesto 6x70R šiel, ale na baskulu ZP by toho bolo na môj vkus priveľa (myslím tej sily) a naviac, chýba mi tam na nábojnici ten okraj…..

Veď aj taký posliedkový zámer s tým je, ale keď už je ten výstružník v háji a treba kupovať nový, rozmýšľam nad niečim posliedkovo univerzálnejším, čo tak 7x72R alebo 8x72R? I klasické dostatočne, i pomalé dostatočne, i energetické dostatočne....

lubto, ďakujem za upozornenie, to nebolo myslené vážne. A do Prahy by som nešiel len kvôli tomu. Zároveň by som pozrel, aké dcéry chovajú moje bývalé priateľky..... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubto, 18.8.2009 o 17:23

Belson ušetri si cestu ak chceš ísť do Prahy len kvôli tomu, na Parížskej už obchod zo zbraňami nenájdeš... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 18.8.2009 o 16:17

Edu - lenže Belson je iný prípad, on nikoho na prestavbu puškz nepotrebuje

Belson - pokial máš hlaveň pre 6x70R (neviem nemám CIP po ruke, a ani nikde inde) ale takú celkom yaujímavú (a asi snáď u nás aj vzužitelnejšiu) 6mm Remington bz to stúpanie a diameter neutiahol? Kurnik pred časom som sa yasníval do podobnej srandičky, môj strýko pred časom predal súpravu Suhl 8x57JRS/16 + 16/16 , ja kebz som si skôr dal urobiť niečo klasickejšie, pomalšie a skôr také srnčie (posliedkové) 16(20) / 6,5x52R, alebo kebz som bol veľký fajnšmeker tak 6,5x58R :-) Len sa obávam, že za matricu by som dal asi tolko, kolko za slušného Burrisa variabila z dovozu :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2009 o 23:59

Stare časaky Myslivost su tiež k mání :) Takže sa da ľahko nahliadnuť do tých hrb inzerovaných zbraní :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 17.8.2009 o 23:52

Iboo a to si ešte zabudol povedať, že sme boli jedna republika s rovnakými cenami a
že v bývalej ČSSR mimo PaR vychádzal aj časopis Myslivosť. Keďže bratov Čechov bolo orientačne 9 000 000 (a teda početnejšia myslivecká členská základňa ) a Slovákov 5 000 000 a v Čechách boli naviac Zbrojovky vrátane sietí špeciálnych obchodov PZO, tak z toho logicky vyplýva, že inzerátov na predaj zbraní v časopise Myslivosť bolo výrazne viac! Hovorím to preto, pretože som sa sám o tom presvedčil. Bolo bežné, že si si išiel k“ zdroju“ kúpiť zbraň aj na druhý koniec republiky ( ak to bola potreba ) a to aj pokiaľ si chcel nový skvost, napr. guľový dvoják Škoda, že starí poľovníci ( bez urážky ) nevedia robiť s počítačom, usudzujúc aj podľa profilov . Tí by nam mohli dať cennejšie informácie. Dúfam, že od našich priateľov z Čiech ešte len prídu, aspoň čo sa týka toho, resp. tých obchodov. Guten nacht. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2009 o 23:40

Belson :)))))))))))))))))) Tak na to som zvedavý či v Prahe dostať nový dvojak :) Ale musím priznať ,že asi ano :
odkaz /> Niekedy ti napišem ake štrapacie prešiel kamarát pri uprave korunovky na bixu v Prahe stalo ho to nekresťanské peniaze nakoniec mu museli urobiť dvojo mieridiel medzi tým sa zmenil federál robili to roky . Mal štrapacie doviesť svoju zbraň po roku 1993 nazad :)))) Ešte sa ho opýtam na podrobnosti :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 17.8.2009 o 23:31

iboo, je čas ísť spať. Dnes už červené nebude, lebo sme si už večer dali so ženou a synom po pohári tokajského výberu.
ZP: Objímka zlícovaná, hlavne okontúrované, pripravené na osadenie do objímky. A teraz to hlavné, hanba sem - hanba tam, zlomil som komorový výstružník, tak som to šmaril na čas do skrine. Zvažujem, či objednať nový, alebo tam dať nejaký kaliber s využitím toho čo mám. Momentálne ma život aj tak do dielne veľmi nechce pustiť, trocha neskôr.

Edu, ja s tou Artemidou, tak ako je, veľa nenastrieľam. Ale keď jej dám tie nové hlavne 338-06R, možno zájdem aj do Prahy pozrieť, či ten obchod tam ešte je... :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2009 o 23:20

Trdlo dozvieš sa uplne všetko aj to čo si ani nechcel :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trdlo, 17.8.2009 o 23:03

ajajaaaaaj som sa tesil ye kolko je prispevkov v mojej teme a ako tak citam tak som kus sklamany!! nechajte tak dejiny..teraz je rok 2009 a prosim vyjadrujte sa len k danej teme...ak sa chcete podpichovat o komuniyme ci socializme tak si dajte novu temu ...dakujem tzm co sa vyjadrili k danemu problemu "kupa dvojaka" dakujem a dufam ye sa este nieco dozviem Palo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2009 o 22:56

Skoro si sa trafil (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 17.8.2009 o 22:48

Edu viem kolko bolo 1000KČS aj keď síce v tej dobe som pil Sunar za "pár šupiek". Kolega polovník (poľujúci so ZKK 600 7x57) mi raz povedal, že ono to bude zhruba tak, že 1000KČS=1000€ ..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 17.8.2009 o 22:46

Belson - kolega nalejme si červeného vína v túto neskorú hodinu, kašlime na guľové dvojaky (mal som u p.Krutého v rukách ZP 45-70/45-70 so zaujímavo riešenými ?-hrannými hlavňami, mne sa ajtak viac páči guľová kozlica :))) Ozaj ako skončila moja ZPčka? podaril sa hlavňový zväzok? nikde som sa nedočítal o výsledkoch.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2009 o 22:45

Belson je škoda porovnávať neporovnateľné aj jeden rumunský lei sa dal kupiť za 1 kčs taktiež za 10 KČs jeden rubel . Boli to iba virtualny kurz . Podobne ako ten bon ktorý stál v skutočnosti 5 až 6 kčs.Keď si spokojný z ruským dvojakom na ktorom sa da veľa vylepšiť od pažby až po konštrukciu prajem Ti veľa zdaru a presných zásahov . Po upesnení tvojho komentu nemám potrebu nič prekrúcať . A z väčšinou čo si napísal v podstate súhlasím. Povedal som iba že nove zbrane tipu dvojaku v obchodoch neboli . Nemali totiž byť odkiaľ!
Iboo 1000 kčs samozrejme nebolo 1000sk . Pri mojej priemernej výplate 1200kčs to nebolo vôbec málo financí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 17.8.2009 o 22:29

:-)))
Asi som ťa precenil…...zdrobnelinky boli len pozvoľnou prípravou na rýmovačku v mojej predposlednej vete…prepáč, neodolal som sa poihrať.
Zjavne som sa mýlne domnieval, že keď tak zasvätene vykladáš boľševické pomery, že vete o umelo držanom nízkom kurze tvrdých devíz budeš rozumieť veľmi dobre. Mýlil som sa, takže polopate: Pamätám časy, keď za US dolár od príbuzných mi ŠBČS ponúkla buď 5 Kčs alebo 5 tuzexových bonov a opačne, podobne nízku cenu za dolárovú valutu platili šťastliví držitelia vycestovacej doložky (ja som to nebol). Keď som sa prvýkrát vybral za more v 1990, za jeden dolárik tam chceli odo mňa 50 Kčs (toto asi bol vtedy reálny kurz). Ak ti ešte ani teraz nie je jasné, že prečo dnešná šesťtisíceurová puška mohla vtedy stáť 15 tisíc Kčs, škoda s tebou námahy, vymeň konzultanta. Aj tak odhadujem, že v tých “pravých” komančských časoch (neskoré osemdesiate roky tam nerátam) si maximálne nosil pionierskú šatku, takže tu prednášané múdrosti máš asi sprostredkovane a nie prežité na vlastnej koži.
Nikde nepíšem o obchodoch plných zbraní, to len ty tu účelovo a sprosto prekrúcaš a vymýšľaš si veci, ktoré som nikdy netvrdil. To nie ja som sa vyjadroval k všeobecnej situácii v guľových zbraniach, viem že ich bol nedostatok. Reagoval som výlučne na tvoje bohorovné tvrdenie, že v tých časoch sa nedalo v obchode vidieť guľovú dvojhlavňovku. Dalo, a to aj nad sebou aj vedľa seba. Aj keď nie hocikde a určite nebola určená pre široké masy (kua tebe treba ozaj všetko opakovať?). A zbraní tam nebol plný obchod (to je tvoj prekrúcačský folklór), ale odhadom zo desať. Bol som tam niekoľkokrát a registroval som aj určitú obmenu sortimentu. A tvoje prekrúcacie komentáre k tomu mám vieš kde. Či treba tiež polopate?
Na 50m nastreľujem preto, lebo mám presne tak dlhý priestor v dielni, je to po všetkých stránkach pohodlnejšie než vonku, toto ti už polopate vysvetľovať nebudem. A nepleť si zbraň na spoločné s posedovou alebo nebodaj s nejakou long-range zbraňou (ak ti to niečo hovorí).
Samé výmysly, prekrúcačky, dezinterpretácie. Hoci teraz už nadobúdam dojem, že nie vždy ide z tvojej strany o zámerné dezinterpretácie a podpisuje sa na tom podľa všetkého aj značný stupeň dyslexie.
Hystericky pôsobiace zvolania o Stalinovi a Hitrlerovi neviem zaradiť, to je parketa pre odborníka z inej oblasti.

No, škoda času na hlúpe výmeny. Ibaže by si sa tu chcel podeliť o skúsenosti a poznatky s akými dvojákmi si strieľal, aký mali voči Artemide (to je totiž pôvodná téma) sústrel, konštrukciu montáže, váhu a pod. Aký rozptyl mali poloautomaty ktoré si mal v ruke (už konečne vieš čo to je) , o koľko boli ľahšie od Artemidy, či ti papali každý jeden druh streliva, alebo snáď pri niektorom druhu nabíjací cyklus nepracoval stopercentne a pod. To by ma celkom bavilo hoci aj s tebou. Tie arogantné demagogické politické pindy a dezinterpretácie, ktorými zasahuješ ako mor stále viac tém na tomto fóre, si radšej nechaj pre auditórium iného druhu. Myslím, že nie som sám, kto na to nie je zvedavý…..

P.S. Ja som tretí, kto nákupné povolenie na guľovú zbraň nedostal. To študentské vzdychanie nad krásnými zbraňami (kde boli aj guľové dvojhlavňovky!) v Prahe mi bolo aj tak nanič a musel som čakať celých pätnásť rokov. Ale na tom, čo som doteraz napísal, to nemení vôbec nič. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2009 o 22:25

A hlavne v stave vypadané ,že keby si ich zapchal teču ako krhle . Zufalec ktorý predaval zbran na inzerat to už bol naozaj obyčajne vrak nie zbraň tomu zodpovedá i cena . Napriek tomu sa jedna dve tri guľovnice za rok objavili v tomto jedinom časaku :)) Neviem či to boli všetko žarty alebo vraky ,ale treba si to poriadne prečítať . Porovnať koľko stala nova guľovnica a koľko ta stara. Tie storočne nerataj take 10 - 20 ročne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2009 o 22:20

IBOO pozri a zrátaj tie guľovnice za jeden rok . Koľko sa ich predávalo ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2009 o 22:18

iboo nájdi tam ešte ten guľový dvojak a sme u konca debaty :)) respektíve kde sa dal kupiť nový trojak alebo dvojak . Stare storočne vypadane zhabané haraburdie boli po x KČS nova sa kúpiť nedala . Keby si však na ktorýkoľvek inzerát reagoval dozvieš sa ,že nie je už aktualny a to si mohol volať ešte pred vydaním časopisu . Uverejnenie iznerátu trvalo niekoľko mesiacov a tieto niektore žartovné inzeráty sa posielali zo špásu . Janko Krajčovic by Ti povedal keď som napisal zo srandy inzerat že predá GB ZH za 4000 kčs koľko mu prišlo listov :) niekoľko stoviek . Bola to taká žartovná odplata za jeho žart . Nestačil otáčať autá od brány :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 17.8.2009 o 21:57

Naštartovali ste ma, otvoril som PaR a to, čo sa sem asi anjviac hodí píšem v citácii :
Predám trojak Franz Sodia Ferlach , bohatá rytina, zachovalý , 20/20/8x72R s príslušenstvom, cena 2500 KČS (PaR 1/1985) ,
Poľovnícke združenie Lipovec, Šahy predá guľovničku Hornet 5,6x36R s novou hlavňou a zamierovacím ďalekohladom. Cena 1500KČS,...(PaR 2/1985) ,
Predám poľov.pušku 7,57 R 16/16 trojak, zn.Sauer s puškohľadom. Cena 4000KČS,....(PaR 3/1985)
Predám zachovalú guľovnicu Mauser 8x57 s namontovaným ďalekohladom Optika 4x. Cena 1800 KČS,....(PaR 5/1985)
Predám kozlicu ZH kal. 7x57R/12 s novým puškohladom Zeiss 4x a montáž. Cena 3600 KČS
Predám Predám novú brokovnicu - kozlicu Merkel 100E 12/12 s ejektorom , gravírovanú. Cena 6300 KČS
Predám gulovnicu 7x57 s puškohladom 4x, cena 3500 KČS a kozlicu Bajkal 12/12, cena 2500 KČS, zbrane sú nové,........
Pol roka hádam stačí, v každom čísle minimálne dva tri inzeráty na kozlicu ZH, inzeráty typu "predám trojak Krupp, Suhl bez ceny schválne neuvádzam, ani jednu ZGčku 8x60S tuším z februára toež bez ceny neuvádzam. otázne je, koľko tie trojaky v tej dobe nové stály, to by ma vážne zaujímalo, že či sa nové vôbec kupovali, alebo sa proste len habali alebo dostávali/darúvali nejakým komančškým pohlavárom....alebo ako by mohol nadpriemerný komunista v r.1985 prísť k novému trojaku, povedzme 20/20/8x72R.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2009 o 21:47

horarstevo demokracie je vláda ľudu . Ľud si zvolí koho chce aby mu vládol. Malo by to byť inak ? Kto by mal rozhodnúť o parlamente keď nie občan ? Pred rokom 1989 musel každý isť povinne k voľbám kde povinne zvolil KSČ ktorej na zvolenie stačil 1 hlas kedže bola jedinou totalitnou stranou . To bolo správne a múdre ??? Ja som nikdy nemal problém dostať guľovnicu !!! Poznám x ludi ktorý tento problém ako politicky nespolahlivý mali v našom PZ napríklad Milan Hurtoň . Veľa ľudí prišlo o papiere z politických dôvodov . Navrátené im boli v roku 1989 . Nie dnes politicky nespolahlivý ľudia neexistujú nepracuju v uranových baniach ani nezdochýnaju v dobytčákoch na sibíri v čase mieru . V dešnom zakone nie je problem aby človek mal guľovnicu keď má poľovnícke skúšky a je duševne a fyzicky spolahlivý .Ak vieš o niekom kto je nespolahlivý a prekáža ti to konaj ! Česke gulovnice mali Tý čo si ich odsuhlasili o malokalibrovke ani nezačnem debatu tá bola už nedosiahnutelná skoro vôbec :)) Debatovali sme o guľovom dvojaku o ktorom som sa vyjadril ,že sa proste takáto nová zbraň v ČSSR nedala kúpiť lebo sa nedovážala a stala toľko ,že pre socialistického človeka nebola absolútne dosiahnuteľná . Samozrejme neberiem našich najdôležitejších straníckych funkcionárov ktorí si mohli kúpiť čokoľvek od strelby z vrtulníka na chránené kamzíky až po ľudský život a jeho biedu ako ničím neobmedzený vladári o ktorých musela cenzurovaná tlač písať len tie najkrajšie veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 17.8.2009 o 21:26

Aj ja som absolvent SLTŠ, do dnesneho dna /a dufam, ze az do penzie/ pracujem v odbore. To, ze Ty si ,,specialny pripad", tak za to ja nemôzem. Pytal som sa tych ,,obycajnych". Alebo si myslis, ze tie 50 rocne ,,Z"-ky, 30 rocne ZH, ZKK,--- mali len papalaši??? To, ze teraz dostane zbran každy / aj s trestom za vytrznictvo/ nie je znakom demokracie, ale anarchie. Osobne poznam cloveka, ktory sa lieci na psychiatrii a beha s gulovnicou! To je podla Teba v poriadku? /NETVRDIM, ZE JE TO TVOJ PRIPAD/ Myslis si, ze teraz neexistuju ,,politicky nepohodlní"?? Az taka demokracia tu zase nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2009 o 20:45

horarstevo taký krátky výcuc
Ako absolvent SLTŠ som mal nárok na poľovný preukaz a zbrojný pas, po zaplatení poplatkov, bez ďalších školení. Kúpil som si od ruky brokovú dvojku IŽ 27Bajkal Pozdejšie z našetrených peňazí som si chcel kúpiť guľovnicu. Nepodarilo sa prvý krát, nepodarilo sa druhý krát, pri treťom pokuse si ma pozval vedúci oddelenia zbraní p. Doubrava a mi povedal medzi štyrmi očami, „zbytočne žiadate, vy s Vašimi papiermi guľovnicu nikdy nedostanete.“

To že ešte minimálne jeden tú guľovnicu nedostal :)))))))

odkaz />
Nakoniec sa tu dozviem že Stalin a Hitler boli čestný muži :)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2009 o 20:31

horarstevo to že to nevieš ako sa schvalovala guľovnica neznamená ,že to tak nebolo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 17.8.2009 o 18:57

Zacal som polovat v r.1987 brokovnicou- gulovnicu som pred vojenčinou ani nechcel, no neviem o tom, aby to bol nejaky problem / len som nemal 21 rokov potrebnych na ZP/. Poprosim teda vsetkych okrem Eda, ktorí mali problem s kupou gulovnice, aby sa k tomu vyjadrili- dôvody ,cena,... Aj ked je to mimo temy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2009 o 18:35

Belson nemusíš ma volať zdrobnelikami . Neviem aké zbrane mali v Prahe ale dvojaky za 15000 ani 20000 isto nie . To by ich museli soudruzi dotovať a to veeeľmi pochybujem. Možno preto si nespomenieš ako sa volali . Mám slušnú zbierku Katalogov Kettner spred roku 1989 ale dvoják za 5000 šilingov tam veru nenájdeš ! Ani za 750 mariek nie . Tie ceny sú diametrálne iné ! Naštastie rusi sa do toho nehrabali v tej dobe . Premýšlam prečo potom predávali staré haraburdie za vyššie ceny ako bola cena novej guľovnice a prečo sa uplacálo a čakalo na novú guľovnicu ?Veď stačilo iba zavolať do predajne kde mali všetko a isť si kúpiť novú guľovnicu :) Samozrejme myslím tých čo im to súdruhovia povolili ostatným zostala brokovnica podotknem iba ,že ruská alebo česká :)Ak ju náhodou zohnali bežne v obchodoch neboli ani brokovnice vlastne tak ako nebolo bežne v obchodoch nič. Nuž keď si to nastreloval na 50 m bude to asi bieda :)) To by Ti stačila aj brokovnica na 50 m :)) Tj na 100 m potom koľko ? Trafíš z toho na 100m tri krát po sebe kýbel ? A to si ešte podotkol ,že máš vydarený kus . Benelli argo nevlastním má ho Blaser a určite sa vyjadrí . Moje politické besnenie je aspoň založené na pravdivých údajoch možno preto sa mi lahšie argumentuje . Otvor si PaR a listuj inzerciu predám gulovnicu tam budeš musieť veeeeľmi dlho hladať a ak ju nájdeš bud nebude uvedená cena alebo bude až vždy väčšia ako bola cena novej zbrane ! Prečo to je tak ??? Tak ako sa škodovka predávala po dvoch rokoch jazdenia respektíve leštenia lebo benzín bol nenormálne drahý/ v roku 1989 7,60 KČS /L 12,50 super /drahšie ako stala nová tak sa predávali i zbrane . Bolo to tak preto lebo žiaden plný obchod zbraní proste neexistoval . Ano v Prahe si mohol zhliadnuť nejakú komisiu predaj po papalášoch . Tu sme sa bavili o novom guľovom dvojaku ktorý sa v ČSSR proste nedal kúpiť lebo sa nedovážal . Netreba zavádzať a fantazírovať o plnom obchode zo zbranami . To si bol asi v Mníchove nie? :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 97 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov