Heming hunting
dnes je streda,  22. máj 2024,  meniny má Júlia/Juliana,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 05:01,  dnes západ slnka: 20:25
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ochrana fotografa - diskusia

autor: off cako
pridané: 14.7.2009 19:53
Zdravicko
Tiez patrim medzi tych co radi hladaju v lese zvierata a fotia si ich.No len sa chcem spytat tiez nejakych fotografov aku ochranu pouzivaju proti prip.utoku...clovek nikdy nevie :)...zatial chodim do hory len s jednym sprejom proti utoku.Este som ho nastastie nemusel pouzit.Aj ked neviem ci taka mala flasticka pomoze.Dakujem
počet zobrazení: 12 444
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-179 z 179 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Ondrik, 27.7.2009 o 14:40

či je to správne, alebo možné je vo chvíli keď ide o život úplne jedno.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.7.2009 o 14:28

Podla mna nie je ani spravne ani možné použiť proti medvedovi pištol!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 27.7.2009 o 12:12

Ondrik,na počkanie určite nie,ale ked splní všetky podmienky tak to ide,nikto nedostane zbroják na počkanie,ani na nosenie ani na držanie,to ale neznamená že to nie je možné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 27.7.2009 o 9:30

hej, lebo ZP skupiny ,,A,, rozdávajú na počkanie.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 25.7.2009 o 21:04

Urob si zbroják,na nosenie krátkej gulovej zbrane,potom kúp 4"TAURUS TRACKER 357magnum,bohato stačí,má 7rán,je presný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.7.2009 o 15:32

Ondrik maximálny súhlas .
Samo až raz stretneš medveďa ako ja na 10m nedávno medvedicu + 2 mladé môžem ťa ubezpečiť že nebudeš hľadať po vačkoch zápalky a petardy :) To sú iba také slovká keď sme pri PC v praxi je to otázka desatín sekúnd a medveď je preč . To či buchne petarda alebo nie už nie je vôbec podstatné . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 19.7.2009 o 15:29

Profesionálny fotograf, ktorý je viac v hore ako doma má jednoznačne rozmýšľať tak, že si urobí zbrojný preukaz a zakúpi krátku guľovú zbraň primeraného kalibru ( napr. 44 magnum – aj proti príp. útoku medveďa ). Pokiaľ viem, na to má právo každý – (ochrana osoby a majetku – netrestaná a bezúhonná osoba to má ešte ľahšie s vybavením).
Spray ti nepomôže, buď ho nepoužiješ pri útoku zvieraťa, ( medveď je vysoký a iba ho tým naserieš ), alebo si ho pri opačnom vetre nastriekaš do vlastných očí. A ak bude mať medveď náhodou brýle, tak neurobíš ani hovno.:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 19.7.2009 o 14:49

No 10 sekund to nie je, co vidavam na silvestra tak mozu mat tak 4 sekundy, ale ked vravis ... ale podla mna na odplasenie je ta petarda urcite ucinnejsia ako spominany sprej. A nemyslim tym iba medveda, toho som v prirode videl iba raz a este navyse iba z auta ...
Inac spominal tam aj pach tych petard, tak neviem teraz ci tym nechcel plieskat aj na trvalejsie "odplasenie" ... proste ci ten medved nechodil niekam kam uz radsej nemusel ... ale nebudem uz teraz nad tym filozofovat, uz je tomu par rokov ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 19.7.2009 o 13:08

Podľa mňa je väčším nebezpečím túlavý pes /psy/ ako medveď, či nebodaj diviak. Lesná zver vás radšej z ďaleka obíde, ale stretnúť v hore párik nemeckých vlčiakov bez dozoru, to už chce poriadne nervy, alebo poriadny kaliber...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.7.2009 o 0:23

Samo zapáliť petardu ktorá má spomalovač 10 sekúnd a použiť ju na medveďa sa mne zdá minimálne smiešne . To ,že ich mal pri sebe ako i devinu ešte neznamená ,že je to správna voľba . Streliť na medveďa z deviny zyšuje pravdepodobnosť útoku niekoľkonásobne . Samozrejme iba v prípade ,že by ho zasiahol . Ako som už povedal posratý nech radšej sedia doma . Ušetria si kopec neopodstatneného strachu ešte si prestrielia nožičku ,alebo svojim poserstvom ohrozia zbytočne iných ľudí prípadne plašia lesnú zver. Takže kino ,kaviareň,hypermarket možností je naozaj dosť ak majú radi prírodu doporučím lavičku v parku . Nebezpečenstvo ohrozenia na živote je na lavičke v parku nikoľko násobne vyššie. Čo im asi sotva dojde :) V parku príde o život každý rok niekoľko ľudí . Medveď ešte nikdy nikoho na Slovensku o život nepripravil !!! Takže ja som realista . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 18.7.2009 o 23:42

Preco latina? Tie petardy mal naozaj pri sebe, videl som ich. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.7.2009 o 20:57

Ano poľovnícka latina je známa :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 17.7.2009 o 12:41

Ja som sa raz v lese v Nizkych Tatrach stretol s polovnikom, ktory isiel kontrolovat "svoje" medvede. Nemal pusku tak sme sa ho pytali, ci sa neboji :D Vytiahol sice "devinu", ktoru ale vraj este nikdy nepouzil a ani nechce, ze to fakt iba keby nebola ina sanca, ale ine som chcel ... nosil so sebou obycajne male petardy, tie tusim dokonca raz aj pouzil na nejakeho medveda, co sa ho velmi nebal ... potom som to chvilu vlacil do lesa aj ja, ale teraz uz ziadne nemam ... ale planujem si kupit. Nezabera to vela miesta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cako, 16.7.2009 o 21:49

Dik Edu to si pekne napisal,dobre sa to citalo...No dodalo mi to veru odvahy...Sice sprej budem nosit stale,ten z vrecka ani nevytahujem...Vsak ale to je jedno...Ako hovoris,treba tam zapadnut.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off leviesrdce, 16.7.2009 o 20:58

V lese treba byť len opatrný a myslím si, že keď chceš fotiť tak sa musíš zaradiť do určitého prírodného kolobehu, ktorý je všade iný. Proste je to len o strachu. Keď máš strach tak aj spanikáriš. A v bezpečí nie si aj keď máš zbraň vtedy máš len taký sebaistý pocit . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.7.2009 o 16:30

Sprej je dobrá vec ale iba pre duševnú rovnováhu . Sprejovanie 300kiloveho medveďa je absurdné ,keby sa i podarili čo sa na 100% nepodarí a to i keby si ho mal v ruke medveďa by to len rozdráždilo . Ja sa po horách túlam skoro každý den . Na obranu nenosím vôbec nič . Za desaťročia takéhoto chodenia som nepotreboval nič ani potrebovať nebudem . Ani medveď ani diviak na človeka neútočia . To že raz do roka nejaký vystresovaný medved poškriabe človeka je absolútne nevysvetlitelné a zhoda mnohých faktorov . Máme tu 1000 medvedov a dennodenne desattisíce turistov ktorý stresujú medvede preto sa stane nejaký škrabanec . Aby si ho získal práve Ty je pravdepodobné ako vyhrať v športke 1miesto ba ešte menej . Stretol som medveda x krát tiež medvedicu a medvieďatá ,ale tiež malého macka lebo mama mu proste zdrhla keď zacítila človeka . Takže zbytočné stresovanie sa čo ťa zožere nie je na mieste. Strach maj zo zlých ľudí nie zo zvieratiek ! Kto sa bojí nesmie do lesa ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cako, 16.7.2009 o 12:21

dakujem za rady :)...noo ja fotievam vacsinou srny a raz som narazil aj na jelenice...ale tak najviac sa bojim tych diviakov neviem kde na nic natrafim...aj ked raz sme natrafili som hned hladal strom a kamos pustil video aby si to natocil :)...no ale vtedy som nebol sam nastastie...ale zlakli sa a usli skor ako my... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 16.7.2009 o 8:49

Jednoznačne odporúčam spreje 2 aby si mohol páliť obojručne. Ešte väčší dosah má plynovka. Pri oboch prostriedkoch však treba brať do úvahy smer vetra a v prípade potreby útočníka obehnúť. Získaš tým aj moment prekvapenia čím sa protiútok stane účinnejším.
V každom prípade sprej beriem len ako poslednú možnosť. V prvom rade je dôležité si uvedomiť čo ideš fotiť a kam. Pri fotografovaní vodného vtáctva v nížinách by malo stačiť na aktívnu obranu proti agresívnym kačiciam krúžkové brnenie a palcát. Iná je situácia v horách kde môžeš natrafiť na dobre vyzbrojené a bojachtivé jednotky jeleňov, či diviakov. V takom prípade ako minimálny prostriedok vidím T75. Keďže zver sa bojí ohňa, odporúčam ako ideálnu ochranu toto: odkaz Navyše, pri vhodne zvolenej kamufláži predpokladám že Flammpanzerwagen dokonale splynie s okolím a ty budeš mať lepšiu možnosť nenápadne sa priblížiť ku zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros295, 15.7.2009 o 21:57

NO ja neviem. Sprej? A to akoze ked sa na teba rozbehne dajme tomu diviak, tak mu to strieknes do oci? Si makac. Obrana u mna je utek, mam sice pri sebe nôž ale to je asi podobne, ako s tym sprejom:D RAz som sa ale odvazil a utekal oproti, co zviera dost zarazi. Az potom som utekal od neho. A teraz k teme - planujem poplasnu pistol, je to podla mna lepsia investicia ako sprej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-179 z 179 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov