Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ochrana fotografa - diskusia

autor: off cako
pridané: 14.7.2009 19:53
Zdravicko
Tiez patrim medzi tych co radi hladaju v lese zvierata a fotia si ich.No len sa chcem spytat tiez nejakych fotografov aku ochranu pouzivaju proti prip.utoku...clovek nikdy nevie :)...zatial chodim do hory len s jednym sprejom proti utoku.Este som ho nastastie nemusel pouzit.Aj ked neviem ci taka mala flasticka pomoze.Dakujem
počet zobrazení: 12 383
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 179 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off orol, 27.5.2010 o 15:09

veverica ahoj, ako správne píšeš, lubenko má aj podľa mňa a určite aj podľa Edu a ostatných jednoznačne pravdu v tom zmysle, že hlavne pri spoločných poľovačkách za istých okolností diviak, prípadne iná zver môže napadnúť človeka a prípadne ho aj zraniť. To sú ale zas iné podmienky, ktoré treba rozlišovať od normálu, čiže od normálneho turistu, fotografa a pod. Ako som už kdesi napísal, viac sa do mysle ľudí možno z neznalosti a nevedomosti, možno zámerne zasieva strach, čo následne vyvoláva hlavne u horšie orientovaných ľudí zbytočné a neopodstatnené obavy. Ak sa aj stanú 1-2-3 prípady napadnutia diviakom, alebo medveďom ( aj to len a len za istých okolností )ročne na Slovensku, tak z takej rozlohy územia a počtu obyvateľov je pre bežného návštevníka hôr výsledný stav možného nebezpečia nula. Skrátka ako už bolo povedané viackrát, bezpečnejšie je v hore, ako na uliciach. Na uliciach sa zrazí ročne viac chodcov, ako je úrazov v horách. Pokiaľ samozrejme hovoríme o napadnutí turistu zverou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 27.5.2010 o 9:29

skoro som napísal, že zelenú alebo hnedú, ale keď už mám kvalifikovane poradiť, tak priehľadnú :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 27.5.2010 o 9:21

Goret,akú farbu odporúčaš? :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 27.5.2010 o 9:17

v súčasnosti je najlepšou ochranou pršiplášť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 27.5.2010 o 9:13

Dakujem za praktické rady,beriem tie od Eda a Orla, ale má pravdu aj Lubenko,že v určitých situáciách to takto idylicky dopadnúť nemusí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 25.5.2010 o 12:03

Správne Edu, diviak je pre bežných návštevníkov hôr ( turista, fotograf ) úplne neškodnou a plachou zverou. Človeka sa bojí, vyhýba sa mu a uteká pred ním. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.5.2010 o 11:14

lubenko ja som to vicej krát spomínal dolu ,že keď ho poľvníci duria a ide mu o život bráni sa čo je normálne . Aj keď na obranu sa odhodlá možno jeden z 1000 ale je to možné ,že sa diviak ktorému ide o život postaví človeku . Tu sme sa bavili o diviakoch ktoré prechádzali po lúke a veverica si ich cvakla na mobil chcela vedieť či riskovala . Tak som sa napísal ,že vôbec nie !!! Kľudne si môže diviaky fotit nadalej bez strachu o život a zdravie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 24.5.2010 o 18:31

no nepovedal by som že diviak je neškodny ,zaleži od situacie,mal som už trikrat možnost poznat čo diviak dokaže ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.5.2010 o 17:26

veverica61 no netreba určite utekať diviak je neškodný .
Miloš keď stoji oproti tebe jezevec co má ruky v bok a cení na tebe zuby to neni sranda :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 23.5.2010 o 20:48

EDO myslel jezefce co mal ruky v bokoch : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 23.5.2010 o 10:55

viem o čom Edo hovorí....ved povedz ako skáče a hryzie..::))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 23.5.2010 o 9:42

Edu to strašné zviera nepoznám a to stretnutie s diviakmi na zemi bolo iné,ako ked som ich "pásla" z posedu. Tam som sa im dívala na chrbáty a pozorovala ako sa správajú. Ale poznáš to,prvé,čo ma napadlo bolo...kde mám mobil,aby som ich mohla nafotiť... až potom som rozmýšľala,či ma náhodou nezačnú naháňať,a pri mojej rýchlosti by ma mali hned:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.5.2010 o 16:24

Najnebezpečnejšie vyzerajúci tvor je aj tak chrček roľný :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 20.5.2010 o 16:08

Včera jsem měl podobné setkání, šel jsem krajem pole v koleji od traktoru a v té druhé najednou utíkal zajíc a přímo proti mě, ani jsem se nepohl a zajíc se zastavil cca 5m předemnou, pak si to taky rozmyslel a pomalu zaběhl do lesa. Myslím, že kdybych se pohnul, tak by to dopadlo uplně jinak :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.5.2010 o 15:46

veverica61 nebola si v žiadom ohrození !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 20.5.2010 o 12:42

Dík,mala som tmavšie oblečenie a ani som sa nepohla, a aj ja som mala pocit,že si ma vobec nevšímajú. Keby som ten mobil začala hľadať v taške a počuli by ma,možno by to dopadlo ináč.No neviem,nabudúce vyskúšam:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 20.5.2010 o 12:26

Podľa mňa si v ohrození určite nebola. Diviak, je taktiež plaché zviera a podľa môjho názoru o tebe vedeli. Ale nepredstavovala si pre nich žiadne riziko, nerobila si žiadne prudké pohyby, takže pokojne okolo teba prešli. V opačnom prípade, by veľmi rýchlo zdupkali. Ale pochybujem, že by zaútočili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 20.5.2010 o 12:01

Musím vám napísať,čo som včera zažila. Ráno o 5.45h. som stála na autob.zast.pri lesoparku. Na lúke asi 100m odo mňa som videla diviaka,ale pomyslela som si,že je daleko. Za mnou les a predo mnou cesta a lúka. Zrazu oproti mne cez cestu uvidím hlavu diviaka...a už stál na krajnici. Ešte sa pozrel doprava a doľava:-) a pomalým krokom išiel cez cestu. Strpla som a v hlave sa mi vynorili slová kamaráta,že diviak zle vidí, a tak som ostala nehybne stáť. No hned za prvým diviakom išiel druhý a tretí a 4.a5.a6.a7. a 15 malých pásikovaných prasiatok. Prešli 6 m odo mňa do lesíka a ked som si už chcela od strachu vydýchnuť,za nimi vybehla osma sviňa a ešte sa na mňa aj pozrela. Kebyže mám skúsenosť,ako sa zachovať,tak by som vybrala z tašky mobil a nafotila ich. Bolo to krásne a náhodné stretn.s prírodou. Co by ste robili vy na mojom mieste? Bola som v ohrození? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.5.2010 o 20:53

Ja tiež súhlasím s Eduardom, lebo od prvopočiatkov týchto debát vo vzťahu človeka a lesnej zveri zastáva ten istý názor, ktorý sa mi javí ako najrozumnejší a najobjektívnejší a pevne zotrváva na ňom. S tým psom na obranu proti medveďovi zastávam ten istý, ako Edu. Pes - nesprávne plemeno naozaj môže byť za istých okolností príčinou, že medveď napadne aj psa, aj človeka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 12.5.2010 o 18:16

Jedine dobrý Karelský medvedí pes dokáže odvrátit útok medveda a ešte lepšie ked sú 2. Ten jediný nebeží k pánovi,to nemám odčítané a odpozerané z netu,takého psa som mal,škoda ho,skončil ako 14 a pol ročný. A nemal som s ním 1. taký zážitok,kto takého psa mal,alebo má a stretáva sa s medvedmi určite Vám to potvrdí,možno aj Kopov sa pustí do medveda ale ten je menej opatrný,vačšinou na to doplatí,môj pošiel na starobu ale každý z útokov prežil bez škrabanca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 12.5.2010 o 18:16

tak ten obrazok ma dostal :D super... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.5.2010 o 17:54

Ešte jedno upozornenie stan si zapínajte vyhnete sa problémom
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.5.2010 o 13:28

Edu, najelegantnejšie upozornenie je, keď sa ti pes našáčkuje za chrtát v zmysle: choď ty prvý, ak si frajer :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.5.2010 o 13:19

Ok ved v pohode . Ale môže to mať i opačný efekt ,že medveda pes podráždi . Alebo od medveda začne utekať a medved po ňom . Obyčajne pes uteká za majiteľom :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.5.2010 o 13:07

Edu, ani mnou si zatiaľ žiadny maco riť nevytrel, ani našimi potvorami a snáď si ani nikdy nevytrie. Ja som napísal len, že pes ťa dokáže upozorniť a myslel som tým psa skúseného v danom prostredí a nie obsikovača rohov panelákov. I samotný maco ťa dokáže upozorniť, aby si si dal z jeho územia odpich, ak rozumieš jeho výstrám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.5.2010 o 12:52

Goret ja chodím po prírode normálne bez sprejov a bez rád kamarátom ako majú púšťať na volno v Tanape či Napante psa ,ktorý ho vraj ochráni pred krvilačnými medveďmi . Mám rád poľovnícku latinu ,ale keď sa bavíme v realite mali by isť zlé rady bokom a radiť niekomu ,že má navoľno púšťať psa je dosť mizerná rada ako porušovať zákon o poľovníctve a zákon o ochrane prírody . Keď mu bude tento pes odlovený čaká ho i masná pokuta . Samozrejme ak sa nejedná o poľovnícke plemeno psa ten sa odloviť v rámci zákona nemôže . Rozprávka mám rád kľudne i o medveďoch ba nevadia mi ani fobici . Takže každý musíme vedieť na čo sa cítime a čoho všetkého sa bojíme . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.5.2010 o 12:30

Edu, v akých? O rýchlonohom a nebojácnom Edovi? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.5.2010 o 12:26

orol plne súhlasím !!!
growler si si istý ? Alebo si to iba natipoval ? :-)
goret ja by som sa najskôr zobudil :-) a potom by sme mohli pokračovať v rozprávkach . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 12.5.2010 o 12:05

moze,zle som sa vyjadril,prepac ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.5.2010 o 10:04

jasné, že je plachá, len keď zastavíš autom hore na Štrurci, že si ideš odľahčiť a nestihneš ani poriadne vystúpiť a príde ti k autu maco a začne obňuchávať, tak si plachý i ty :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.5.2010 o 9:57

Demagógia, , propaganda, vymývanie mozgov atď atď samozrejme úspešne fungovali a fungujú. Správne nacielené zasievajú a vnášajú do podvedomia slabšie orientovanej verejnosti obavy, strach, nerozhodnosť. Vždy to niekomu vyhovuje.

Bežný fotograf, resp. turista v teréne nepotrebuje absolútne žiadnu ochranu proti prípadnému útoku zo strany lesnej zveri, pretože lesná zver je plachá, bojí sa človeka a vyhýba sa mu – uteká pred ním. Toto sú pravdivé a reálne pohľady na vec a z tohto základu by mal každý vychádzať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.5.2010 o 7:13

Edu, na obranu GR si dovolím poznamenať, že nepoznám p. Valska ani jeho psa, ale poznám naše potvory. Ony sú vychované v poli a hore a sú ovládatelné. Ty si maj svoje chválenkárstvo, ja si nechám svoju skúsenosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 11.5.2010 o 21:39

Growler, čo poľovník nemôže strieľať psa? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 11.5.2010 o 20:18

pred medvedom ma asi kazdy normalny clovek respekt.tiez som mal podobny postoj ako Edu pokial neprislo veeelmi blizke stretnutie s revucim macom ... A Edu Bear sprej by som urcite nehodnotil ako sprostost.psa 200m od domu moze strielat pol.straz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.5.2010 o 20:10

LubosP nie ani pred tým ani potom len kde zohnať takeho medveďa ktorý sa nebude báť mňa ? :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 11.5.2010 o 19:47

EDU:ja viem ze je to naozaj velmi maaaaalo pravdepodobne,ale ja som to napisal len tak,ze ci by ste sa aj potom nebaali :) vo vsetkom s vami suhlasim,ale aj tak mam pred medvedom respekt,a nemusim byt ani cinziakove dieta :) :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.5.2010 o 19:11

horarstevo :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on horarstevo, 11.5.2010 o 18:38

.....ale nie, sorry....to mi len tak ,,uletelo" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on horarstevo, 11.5.2010 o 18:37

....to akoze ,,fajcis a grcas"? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.5.2010 o 18:35

horarstevo aspon som sa dozvedel ,prečo mi frajerka hovorí macko :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 179 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov