Heming hunting
dnes je utorok,  21. máj 2024,  meniny má Zina,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 05:02,  dnes západ slnka: 20:24
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ochrana fotografa - diskusia

autor: off cako
pridané: 14.7.2009 19:53
Zdravicko
Tiez patrim medzi tych co radi hladaju v lese zvierata a fotia si ich.No len sa chcem spytat tiez nejakych fotografov aku ochranu pouzivaju proti prip.utoku...clovek nikdy nevie :)...zatial chodim do hory len s jednym sprejom proti utoku.Este som ho nastastie nemusel pouzit.Aj ked neviem ci taka mala flasticka pomoze.Dakujem
počet zobrazení: 12 442
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 179 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off horarstevo, 11.5.2010 o 18:16

:-DDDDDDD....co som hovoril?? Edu hlasnejsie zakrical ,,halo, halo" a medvedica......../to len na odlahcenie/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.5.2010 o 18:11

LubosP netrpím žial takouto fantáziou . Keď sa to stane potom môžeme hovorit o strachu . Takto hovoríme iba o virtualnej predstavivosti . Stať sa to môže ale to ťa môže napadúť aj diviak ,jazvec,jeleň nabrať na parohy , tulavý pec dohrýsť na smrť ako sa na slovensku už v desiatkach prípadoch i stalo ,že pes usmrtil človeka . Medveď ešte nie !!! Teiž diviak usmrtil človeka a medveď ešte nie . Preto sa pýtam prečo sa bojíš práve medveďa .Lebo je tu oveľa viac nebezpečnejších vecí na svete ako prísť o život . Napríklad obyčajné vezenie sa v aute v ktorom si kludný a netrasieš sa utkvelou predstavou ako sa oproi tebe rúti kamion . A ver mi ,že je to oveľa ale oveša pravdepodobnejšie ako revajúca medvedica bežiaca mi oproti . Stalo sa to minulý rok v Napante keď sme prave doladovali vysielačky do ktorých som dosť nahlas hovoril halo halo . Vtedy sa spoza vyvrateneho obrovskeho smreku zhruba na 10m ukázala hlava mladeho medveďa v zápätí druhá a tretia medvedica . Trvalo to všetko pár sekúnd samozrejme sa strhli a behom utiekli v smere od nás . Zrejme ich vyplašili turisti preto dobehli za nami . Zhodou náhod kamart má tiež medveďofobiou a svoju psychiku si lieči nosením všeliakých humorných sprejov :-)) Medvede boli už 10 sekúnd v prdeli pozorujúc kolegu som sa zmohol len na velký smiech :-))) Bol absolútne paralizovaný nemo stojaci . Tak som sa ho opýtal Láďooo kde máš ten sprej čo sa roky vyhražaš ako budeš medvede sprejovať do očičiek ? :-)))) absolútne nereagoval iba stal biely ako stena :-))) tri dni bol s toho uplne mimo ,že ako mohli za nami prísť keď sa rozprávame :-))) On je totiž činžakove dieťa :-) Má svoju predstavu kde sú a nie sú medvede . Napríklad ,že určite budu pri potoku vodu piť :-))))
a ine humorné predstavy .
Lubos kludne najdi miesto kde je podľa teba najväčšia hustota medveďou na Slovensku rozložím si tam karimatku vytiahnem spacak lahnem si a do rána budem spať v absolútnej pohode . Kľudne aj týždeň . Nikdy nenosím zvonec na krku proti medvedom ani žiadne sprostosti akými sú spreje atd. Ani pištol ktorú môžem ako stráž prírody nosiť . Tá môže iba škodu narobiť nie osoh a podobne vidím aj ten sprej , ktorý isto iste ešte nikdy nikto na Slovensku nepoužil ani nepoužije . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 11.5.2010 o 18:07

LubosP...este si nevidel dogrcanu, fajciacu medvedicu....???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 11.5.2010 o 17:27

EDU pri všetkej ucte k vam,chcel by som vas vidiet ako sa nebudete bat ked na vas zarever medvedica z 15 metrov a rozbehne sa oproti vam :) vime ze je to takmer nemozne ale aj tak :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.5.2010 o 17:21

goret členom SRZ som od roku 1978 .Takže som rybár . Odporučiť psa vodiť do lesa ako ochranu to snáď nemyslíš vážne ??? Kamarát mal takéhoto psa v nizkych tatrách má zlateho retrívra . Tak ako chalanovi z BA mu to tolerujem . Normálne v Napante pustil na voľno svoho utráchaného Bratislavského psíka :-) Práve na tohoto psa zareagovala medvedica s dvoma mladými a bolo srandy kopec :-) Samozrejme nie útokom iba zarevaním a následným útekom . Ten pán sa volá M. Valasek manager roldoru :-) Násladne sa dogrcal vyfajčil 5 cigariet ako nefajčiar a dogrcal sa znova :-)) Takže toľko k svojvolnému púšťaniu psa v prírode . Nehovoriac o porušení mnohých zákonov a predpisov . Okrem toho nový zákon o poľovníctve umožnuje nepoľovné plemeno odstreliť 200m od poslednej trvalo obývanej chalupi čiže nemusí zver štvať ,plaziť sa za ňou ani ju prenasledovať . Takže kto takéhoto hafkáča pušťa môže sa mu stať ,že mu ho nejaký poľovník zákonne odloví a ak sa bude sťažovať bude mu priložená ešte aj mastná pokuta .
Ale kto sa chce báť medveďa ,vlka,rysa,jazveca ,diviaka,vretenice a iných tvorov obývajúcich Slovenskú prírodu nech zostane račej doma . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Brut, 11.5.2010 o 12:57

Ja najradšej chodievam do lesa sám ale strach nemám.Občas buchnem palicou o strom alebo zakašlem.Iba raz som videl medvedicu z mládatom ale bolo to na dialku.A asi 15 rokov dozadu som prišiel k vlčici asi na 20 metrov.Zostal som stat ako kamen a ked začala cerit zuby tak ma nič nenapadlo,zohol som sa a začal som po nej hádzat kamene.Nakoniec ušla a našiel som aj brloh kde boli mládata.Boli ešte slepe.Bohužial nemal som fotak čo do dnes lutujem.Ked som tam išiel na druhý den už tam neboli.Potom som už vlka nevidel,stane sa to asi raz za život. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 11.5.2010 o 12:37

EDU panicky strach z medvedov nemam :) nebojim sa ist do hory,ale len vravim ze nikdy neviete co sa moze stat.A ako to poznam,pri mojom stasti hned pri prvom stretnuti budem asi musiet velmi rychlo utekat :) aj ked medved pri 50 % pripadov sa iba rozbehne,a par metrov pred vami zastane,a pocka ako zareagujete :) ale neviem kto by dookazal stat na mieste s chladnou hlavou ked medved bezi oproti :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 11.5.2010 o 7:50

Edu, ak by si bol rybár, opýtal by som sa ťa, aké máš rozpätie krídel :)) Aj mne sa stalo (cca pred 20 rokmi), že sa ma maco zľakol a zanechal po sebe redšiu stopu, ale to nič nemení na fakte, že medvede sú vo všeobecnosti nevyzpytatelné a pri strete ťažko odhadneš ich náladu. V súčasnosti to nemajú ľahké so svojou rajonizáciou a pokiaľ sa neuvolní ich regulovaný odstrel, tak to bude čoraz ťažšie.
___________________________________________________
Čo sa týka ochrany fotografov a iných milovníkov "divočiny", tak by som im odporučil psa. Vychovaného a ovládatelného psa, ktorý neletí do konfliktu, ale dokáže vhodne upozorniť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.5.2010 o 22:13

lubenko nepoznám tvojich medveďov a od prdele by som ani nemal zaujem cvaknut medveda . Ja som stretol medvede pod smrekovicou v napante velakrat aj medvedicu s mladými , Tiež vo Veľkej Fatre , v Blatnici , v Mošovciach , Na šípe žažkovskom , v obci Turík , na kysuciach v snežnici , Na Sokole v Ďurčinnej , Na Smrekovom v obci podhradie , v sučanoch na bukovine , na Veľkom Maníne , na choči , a mnohých iných miestach na ktoré si nespomínam námatkovo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 10.5.2010 o 21:52

tak potom neviem, akych medvedou si stretol,pretože ti naši moc fuč neutekaju :):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.5.2010 o 21:49

lubenko nemal som foťák a ked som mal nestačil som vytiahnut a boli fuč . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 10.5.2010 o 20:52

hele já osobně se u zvířat držím zásady, že člověk nesmí dát najevo strach, bo to zvíře to pozná a pak má navrch a troufá si :-) Samozřejmě otestováno to mám jen na takových těch domácích zvířatech všech velikostí ... a medvěda stejně nepotkám a když, tak bych stejně asi zůstal jak přikovaný, popř. bych spustil nějaký ten slovník spisovné češtiny :-)
Když se podíváš na nejhezčí video tady na lovuzdar, na tu medvědici s mladým na 15m, tak tomu říkám zážitek :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 10.5.2010 o 20:51

Edu ,len škoda že si ich nestačil aj odfotit u nas vo volnej prirode ked si ich x krat stretol:):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 10.5.2010 o 20:44

jak sa spravat,???lebo ja som videl medvedicu s mladymi zatial raz v zivote no veru nervy som neudrzal ,sadol som na bicykel a po poli som zdrhal jak o zivot,je kopu pravidiel co robit no co je to prave praxou otestované? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 10.5.2010 o 20:42

živě si dovedu představit, jak ti ten stařík řekl, že je to kurva nevyspitatelná :-) Člověk se tomu musí upřimně zasmát a zároveň ví, že je to pravda, prostě je to takový správný lidský výrok ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.5.2010 o 20:39

LubosP sú ludia ktorí sa panicky boja kadečoho otvoreného priestoru ,uzavreteho priestoru , kamarat má fobiu z burky nikdy by nezjedol huby . Tak Ty sa bojíš medveďa :-) Tak kludne veď to nebolí :-) Tvoj život a zdravie je niekolko násobne viac ohrozený keď sa vezieš v obyčajnom aute a to strach nemáš ? Preto hovorím treba mať realny pohľad na svet . Kolkokrát si stretol na živo medveďa ? Ja osobne x krát aj medvedicu s mladatami . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 10.5.2010 o 20:20

no neviem neviem... nemozete vediet ci ten medved nebol uz par razy vyruseny a je vysresovany,alebo ak to bude medvedica z mladými ,mlade zamrauci a mam hned peknu facku od medvedice :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.5.2010 o 20:12

LubosP nespraví ti vôbec nič ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 10.5.2010 o 19:56

podla mna sa neda utok medveda vypocitat "rovnicou" :) ale treba byt vzdy opatrny,lebo keby som stretol medveda a spraval by som sa tak ako to tu opisujete tak by smo si kludne mohol robit co chcem,lebo sanca aby mi nieco spravil je "1:10 000 000" :) :) :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.5.2010 o 19:08

solimkenaj ano keby každý občan išiel do roka iba raz do prírody a turistami neboli Česi ,Poliaci atd. Každodenne sú v prírode desattisíce turistov ,polnohospodári ,polovníci ,lesný robotníci atď . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 10.5.2010 o 18:50

a nakolko je nas len 5 000 000 tak je nulova : ))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.5.2010 o 18:47

horal18 keby sme spočítali koľko poľovníkov usmrtilo vlastnou zbraňou iného človeka boli by to desiatky a možno i stovky ľudí . Medveď na Slovensku ešte nikdy nikoho nezabil . Takže koho sa máme báť v lese viac poľovníka alebo medveďa ? Medveď je podľa mňa dosť jednoducho čitateľný tvor ,ktorý pred človekom ujde ,lebo sa ho prirodzene bojí . Raz do roka sa však stane nevysvetlitelná vec ked niekoho pohryzie alebo poškriabe . Šanca je tak 1 k 10 000 000. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 10.5.2010 o 14:21

Edu raz my povedal jeden skuseny horar co je uz od dectva v lese a v oblasti kde su medvede ,ze medved je kurva nevyspitatelna takze clovek nikdy nevie co sa mu hra v hlave ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.5.2010 o 5:18

LubosP presne ako povedal Ondrik diviaka sa báť nemusíš . A kto sa bojí je už na polovicu porazený ! Tebe diviak celkom isto neublíži . Ak chodíš po horách o tebe vedelo desiatky a možno stovky diviakov . Bud sa však zatajili alebo pekne zdupkali po tichúčky a prisahám Ti ,že mali 100 x väčší strach ako máš Ty z nich :-) Ano sem tam sa stane prípad keď postrielaný diviak v sebeobrane štrajchne strelca . Ale ako obyčajný navštevník prírody nemusíš mať žiadnu obavu pred diviakom a ani diviačicou ktorá má mladé . To je dosť veľká poľovnícka latina nezakladajúca sa na realite . A vyhrabať nejaký príbeh a ten dávať ako odstrašujúcu vec je ako keď ťa meteorit trafí do čela . Žiadnym rozprávkam o strašidelných diviakoch never . Keď som mal ja nie 14 rokov ale 8 mal som zbehaný chotár krížom krážom . Nikdy som sa nebál diviaka ani ničoho v prírode . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 8.5.2010 o 18:56

Luboš, diviaka sa fakt báť nemusíš. Určite vzbudzuje rešpekt. Možno je to jeho stavbou tela, že vyzerá ako taký ,,tank,, V lese sú však omnoho nebezpečnejšie stvorenia, napríklad u mňa je to kliešť, síce nepatrný veľkosťou ale ročne spôsobí viacej zdravotných problémov ako spomínaný diviačik. Maj sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 8.5.2010 o 18:04

edu ak sa s diviakmi stretavate pravidelne tak to neni pre vas problem :) ja mam pred nimi respekt.... ... aj ked som ich nazivo este nevidel... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hejkal, 8.5.2010 o 17:14

no luboš u nás to je podobne tam kde chodím je srnčia, lísky,jazvec, bazant sem tam a jarabice skoro vobec.... takže sa moc nebojím ked idem do lesa , nmo z obory no videl som uz aj tri diviaky diviacica a 2 lanstiaky... zazitok na celý zivot ... :) ked vidím vysokú tak to je štátny sviatok pre mna :D :D strah mam asi len z nejakých ....... co tam rajzuju niekedy po veceroch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.5.2010 o 16:28

Ondrik jasné ,že som si istý :-) hento naburanie som videl velakrát na živo najviacej srnám sa to stáva ale videl som to i v prevedení stavača :-) Nerobme z diviaka krvilačnú šelmu . Ano keď sa ho snaží človek zabiť bráni sa ako každý tvor . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 8.5.2010 o 16:21

len sa sem-tam nedávajú pozor kam utekajú:
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 8.5.2010 o 16:20

Ale veď diviaky sú veľmi prítulné:
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 8.5.2010 o 15:49

ale vedia pekne zlomit nohu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 8.5.2010 o 15:24

edu a si si istý:):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.5.2010 o 15:11

LubosP diviaky ľudí nejedia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 7.5.2010 o 23:02

ja chodim do reviru kde sa mozem bat akurat tak nezodpovedneho polovnika ktory ma moze odbachnut... srncia zver asi najvecsia zver co tu mame :) nemame diviaky,lisok zopar,bazantov ziopar,jarabic zopar,jazvece.... a preto ked sa priznam mam aj ja strach ked idem do hory na co nie som zvyknuty pretoze ako som uz pisal najvecsia zver tam kde chodim fotit je srncia :) takze mam dost strach.... ale ked som s kamosom tak ani nie pretoze viem ze jeden z nas by utok medveda mal prezit a utiect zavolat niekomu :D a diviaky... tie som este nevidel ale musi to byt poriadny adrenalin ked vybene taky 150 kilovy kancek z hustiny :) :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 7.5.2010 o 22:44

no to mi dalo zabrat kym som to vsetko precital :) celkom zabava citat ako sa jedny z najlepsich fotografov na tomto webe hadaju :) co na to povedat :) CANON vs NIKON :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 5.4.2010 o 18:27

K tej "obrane" proti medvedovi by som akurat chcel podotknut, bol som koncom leta na rybach (liptov) hlbsie v hore, uplne tichucko som kracal popri brehu tichej rieky... a zrazu rachot praskot a z krikov 15 metrov odo mna vystartoval medved... za ten cas som sa nestihol ani posrat nieto este vytiahnut/pomysliet na poplasnu pistol alebo noz co nosim so sebou... keby mal pan maco zaujem nema problem...zato ja hej a riadny asi tolko ((: je to proste prekvapenie, rozhoduju desatiny sekundy doslova..medved je v hore doma clovek je tam cudzinec tak to proste je ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.8.2009 o 20:41

Aha to ma nenapadlo ,že nepoznáš plegomazin :)) Ja som sa ho čosi injekčne naaplikoval , len na ľudoch v rokoch 1987-1989 v Plzni ale isto by plegouš zvládol i diviaka :)))
odkaz /> Len jak to do tej svine na rýchlo dostať :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ferdo-kexo, 12.8.2009 o 11:04

Budem sa tvariť akože tomu rozumiem.. tak dik :). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.8.2009 o 6:00

plegomazin ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ferdo-kexo, 11.8.2009 o 20:44

Čo také platí na nervozného diviaka.. ? hmm :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 179 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM