Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

účinné strelivo do 7x64 - diskusia

autor: off lubinko
pridané: 27.6.2009 16:13
Prosím poraďte strelivo do 7x64. Mám RWS ID-Classik ale zvažujem zmenu
počet zobrazení: 98 021
počet hlasov: 2
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Walter, 5.12.2013 o 6:41

NORMA Vulcan 11g strela,fabrické, ale aj vlastná laborácia, špičková presnosť, šetrná k divine, žiadne hematómy,len medziblanové ľahké zrazeniny, dobrý zastavovací účinok, strieľané zo ZKK600, hlaveň 600mm, stúpanie vývrtu 1:9, skúšal som všeličo, ale táto strela je naozaj dobrá a všetky pozitívne referencie nie sú reklamným trikom ako je to u mnohých iných nábojov

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 321-344 z 344 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off canisdirus, 29.11.2009 o 20:03

Inak sa ospravedlnujem za vsetky hrubice co som tu napachal.A Iboo,je mi jasne ze mas znalosti,ale nemozes vediet vsetko.Tak isto ako to neviem ani ja.Tak dufam ze to beries ako plus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 29.11.2009 o 19:46

Vysvetlim ti to na takomto priklade...zober si dva nastrelovacie stojany,dva terce,a dve pusky.Jednu v kalibry uz spominanom 7,62x39 a druhu teda v 223 Rem.Obe zalafetuj na stredy svojich tercov.Vystrel aby si videl kam to pada.A mas zasah za idealnych podmienok.Vysledok bude jasny,223 Rem.je isto presnejsi,hoci je lahsi.A 7,62x39 bude na tom o kusok horsie,hoci je tazsi.Teraz si daj tu namahu a do drahy kazdej strely daj napriklad 5 lopuchovych listov a dva trsy travy.Vysledok bude taky ze ten presny 223 Rem. mozno ani nenajdes v kruhoch,a ten 7,62x39 bude mat odchylku sice tiez,ale ver tomu ze omnoho mensiu.Vysledok ponaucenia.....to ze je strela presna,neznamena ze je aj stabilna,respektive ze je stabilnejsia ako strela nepresnejsia.Uz rozumies ci ti chcem povedat?Pre vsetko zhrniem cely tento prispevok do jedneho....Pred mnohymi rokmi americania robili taky svoj mali retro-vyskum a zistili,ze pocas vojny vo Vietname potrebovali vypalit az 30 000 nabojov z rucnych zbrani 223 Rem.,aby zabili jedneho vojaka z Viet-congu,alebo vojaka NVA.Preco asi?Lebo im to v tej vietnamskej ryzi lietalo hocikade,a to nevravim co to bolo v pralese.223 Rem. je skvela strela s fantastickou balistickou kryvkou,ale iba kym jej nic nestoji v ceste.Dalej o jej slabej stabilite vravi aj to,co sa s nou deje,ked zasiahne tvoje masko-poleti uplne inym smerom,ak sa nerozbije.Ten 7,62x39 ta prefukne,ak nenarazi na hrube kosti.Ten je stabilnejsi ovela viac,aj ked je menej presny.Nie vsetko,co je stare a Ruske je zle.Nieje to iba o tom citat teoriu z knizky.Dolezita je prax a skusenosti tych pred tebou a tvoje vlasne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 29.11.2009 o 19:11

IBOO...To-cim viac tym lepsie-ber v tom pojati,ako pises,ze do idealneho mnozstva.Je jasne ze nebude rotovat strela napr.7000 krat,ked idealna presnost je pri 5000 krat.To je myslim logicke a kazdemu jasne.To iste sa tyka drazok,naplni a podobne.Naco hrotit,ked netreba.A pri ruskom priklade som vravel o stabilite,nie o presnosti.A nemysli si ze ked je strela stabilnejsia,tak je aj presnejsia.To su dve rozdielne veci.Takze nedomylme tych,ktory sa pytaju... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 29.11.2009 o 18:52

canisdirus - porovnaj si ale priebeh vnútornej balistiky oboch nábojov a v prvom rade si všimni, čím prešiel vývoje jednotlivých kalibrov, rusom bolo jedno či na 100 krokov sa s tým nábojom bude dať triafať konzerva,a lebo balík konzerv. A zas tí, čo strieľajú presnú streľbu , napríklad drvivá väčšina 308 win, 300 Win mag, 338 lapua magnum - všimni si akej váhy strely sa osadzujú do nábojov pre presnú terčovú streľbu. Pokial vytrhávaš z kontextu tak je to jasné. A takisto nemôžem súhlasiť s Tvojou vetou "Dalej zavisi jeho presnost od vlastnej rotacie pocas letu okolo vlastnej osi-cim viac tym lepsie" - kde si dosť presne zadefinoval pojem prestabilizovanie strely čo naopak spôsobuje zvýšenie neprestnosti.Všetko má svoj ideál a svoj "vyladený stred" ako aj hmotnosť strely, navážka prachu aj stúpanie drážok. Ja len aby sme nedomýlili tých, ktorí sa pýtajú... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 28.11.2009 o 18:53

Iboo-to ze je strela tazsia,neznamena ze je aj automaticky presnejsia.Napriklad 7.62x39 je tazsi a omnoho stabilnejsi ako 223 Rem.,ale Remington je napriek tomu presnejsi.To musis uznat.Samozrejme ak uz ide o vonkajsie vplivi,tak tazsia gula ma vyhodu a vtedy odlieta menej ako lahsia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.11.2009 o 18:00

canisdirus - pokial tých "väčšina prípadov" je strelba do 100-150 m tak je to možné. Nijaké vo väčšine prípadov neexistuje, tažšia strela ej stabilnejšia a tým aj presnejšia, ajkeď má horšiu balistiku, samozrejme nemám na mysli horné extrémne hranice váh projektilov do konkrétneho kalibra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 28.11.2009 o 17:33

Cim je projektyl rychlejsi a lahsi,tym je menej stabilnejsi pri posobeni vonkajsich vplivov,ale zas vo vacsine pripadov presnejsi,ked ho pocal letu nic neovplivni.Dalej zavisi jeho presnost od vlastnej rotacie pocas letu okolo vlastnej osi-cim viac tym lepsie- a to zas ovplivnuje jedine pocet drazok a ich stupanie v hlavni z ktorej bol vystreleny.Samozrejma dalsou vecou je konstrukcia a vyvazenie samotneho projektilu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miko, 28.11.2009 o 14:01

ok , beriem ,kazdy presadzuje nieco ine ja Vulkan a ty Accubond, nech si kazdy zvoli podla svojho gusta , ja pod 10 gramov nechodim :))))
Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on xwolf, 28.11.2009 o 11:26

miko,to nie je o hadani. Ide o to,ze v ramci jedneho kalibru dva alebo tri gramy v rozlicnej vahe strely neznamenaju ZIADEN rozdiel,co sa tyka stability pri lete cez nejake prekazky (trava,riedky porast a pod.). Takisto tie zanedbatelne dva gramy nemaju ziaden vplyv na to,ci sa strela odrazi od nejakeho stromu viac alebo menej.
Rozdiel pri strelbe cez nejake tenke konariky by si postrehol pri podstatne vacsich a tazsich strelach,ja neviem,napr. 458WM s 32,4g strelou. Tvoj nazor ti neberiem,len podotykam,ze skutocnost je ina. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forte, 28.11.2009 o 8:55

na tvojom mieste by som zvazoval VULKAN ,ani cena tam nie je nejak vysoka.jelen po zasahu pekne farbil a projektil vytvoril pekny hrib bez rozpadu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 28.11.2009 o 8:22

xwolf- ja sa nechcem s tebou hadat, ja som povedal len čo si myslim :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on xwolf, 27.11.2009 o 18:25

Hm,to je nejaka nova teoria? :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 27.11.2009 o 13:43

jano vyskusuj radsej vulkan 11g to bude lepsia volba , aj na spolocnej sa ti to nebude tak velmi odrazat lebo ten Accubond je iba 9,1 g.
Lovu zdar !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on xwolf, 27.11.2009 o 13:11

Presne preto sa to bude rozpadavat asi viac ako je zdrave,lebo to nie je bondovane. V dreve a v zemi to nema ziadnu vypovednu hodnotu,lebo telo zveri je nehomogenne prostredie a strela sa inak deformuje/rozklada pocas letu v tekutinach a nejakej tej kosti......takze radsej ten Accubond. Cena je iste krajsia na tom Platspitz,ale naco si kazit radost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jono, 27.11.2009 o 12:41

dík xwolf, on v podstate môže byť obyčajný poloplášť len nech sa
netriešti, zatiaľ som dve strely vytiahol z dreva s zo zeme
a vytvorili dokonalý hríb presne sa otvorili len potadiaľ ako je
uzamknuté jadro a nárazom do zeme je to podľa mňa celkom
dobre,ale na zveri nemám žiadne praktické skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on xwolf, 27.11.2009 o 11:45

Plastic nekupuj, to je obycajny poloplast s umelou spickou. Ked Norma do 7x64,tak najlepsia volba je Accubond 9,1g. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jono, 27.11.2009 o 9:01

Má niekto skúsenosti v tomto kalibri aj so strelou NORMA plastic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off holic, 17.7.2009 o 13:30

čau, prečo zvažuješ, zmenu čo sa ti nepáči na iD. jA SOM teraz prešiel na toto strelivo. Aké máš s ním skúsenosti, napíš dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubinko, 6.7.2009 o 18:02

Dakujem pani, kupil som si Normu Vulkan. Na strelnici som minul 3 ks a je to super. Od RWS sli cca 8- 9 cm nahor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 28.6.2009 o 1:25

for lubinko-norma oryx 10,2g- začal som ho používať, maximálna spokojnosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Frederik, 27.6.2009 o 23:07

Ja používam do 7x64 Normu vulkan .. síce som z ňou strelil len pár kusov ale som z ňou velmi spokojný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubinko, 27.6.2009 o 21:50

miko , RWS ID Classik je strašne tvrda guľa. Zle sa chova u diviačej a srnčej. Na jeleniu ešte možno. A ak by si strelil zver zle niekam na bachor tak nie je šanca. Dierka na oboch stranach a slaba ranivosť. Vystrelil som cca 16 ks tohto streliva... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miko, 27.6.2009 o 18:47

a preco chces zmenu, co nie si spokojny? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Sokolik, 27.6.2009 o 17:49

Skús NORMA, super strelivo a podstatne lacnejšie ako RWS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 321-344 z 344 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM