Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

gulobrok - výber zbrane do 1200 € - diskusia

autor: off adam89
pridané: 18.5.2009 20:36
Chcle by som si zakupiť gulobrokovu kozlicu do 35 tisic prosim poradit

Dakujem
počet zobrazení: 36 915
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 169 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 5.11.2009 o 6:28

Peter333 samozrejme takého blba čo dá 1000€ za staru zetku v kalibri 7x57 je ťažko nájsť . Milanko však tvrdí ,že ju predal ešte oveľa drahšie :))))))))) A to napriek tomu ,že som mu preposlal niekoľko linkov na predaj v bazároch po zhruba 200 € samozrejme ani 200€ nebola koncová suma .To bol maximum čo za zetku pýtali majitelia . Či však našli niekoho čo si túto vykopávku zakupil vôbec nie je isté :)) Samozrejme Tikka je absolútne iná guľovnicka s kvalitnej fínskej ocele moderného vzhľadu a modernej konštrukcie . Tiež si môžeš vybrať normálny univerzálny kaliber a veľa iného . Takže Milanko nas tu chce presviečať o absolutnych nezmysloch .Na čo som si mimochodom už u Milanka 12 zvykol :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter333, 4.11.2009 o 15:42

Ja osobne by som za 60 ročnú haraburdu nedával 1000 eur a viac.... veď za tú cenu mám novú Tikku... a Nová flinta bude vždy len nová, človek je prvý majiteľ, a ako sa o nu bude starať tak mu aj toľko vydrží. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.11.2009 o 16:07

Milanko 12 samozrejme pochybujem o tom že tvoju zetku si predal za cenu novučkého blasera . Najmä ak ich je po nete po 200€ habadej :)))) a v oveľa v lepšom stave :))) .Neverím ,že tebe dal nejaký blb minimálne 10 násobok ceny :)))) Je na to niečo podivné ? Teraz ich pekne skúp a popredaj za niekoľkonásobok ceny . Tvoj humor ohladne mojej GB je na vysokej úrovni ! Hlaveň mám už opravenú takže žiaden strach mr.obchodník :)))
Chlapče Ty si vôbec nepostrehol ,že je rok 2009 a hospodárska kríza .Ty si ešte žiješ pred rokom 1989 :))) Určite ťa všetci na kolenách prosili aby si im starú 60 ročnú zetku predal ešte v tom srandovnom kalibri 7x57 :))))) hua . za cenu nového Blasera :))))) Mne to príde tak realne ako keby si predal škodu favorit za cenu nového mercedesa a to v čase keď by ich bolo na trhu habadej za desatinu ceny :)) Ale Ty si rozumieš najlepšie sám . Z hlboka dýchaj a ničoho sa neboj si utajený nickom nič sa Ti nemôže stať :))
Práci česť Milanko si Ty típek :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 3.11.2009 o 15:37

edu ta Z je uz predana a za vecsiu cenu som ju vydrazil:) ty trulko:)len ty ci si uz zvaril tu tycky do fazule:)kamarat ti to zavari si kupi nove Co-cko:)a radit niekomu nieco ako robis ty a vediet ze to nieje dobre je riadna somarina sam tomu neveris a pustas to do sveta! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.11.2009 o 11:34

Milanko 1500 € nie je pár korún to je fakt . Asi si nepostrehol ,že Slovenské koruny už asi takmer rok neexistujú . Ty sa však zamysli sám nad sebou keď za starú zetku 60ročnú pýtaš 1000 € , ktorá sa bežne na nete v bazaroch prédáva po 200 -300 a to v lepšom stave ako máš Ty :)) Takže tvoja vytrieskaná 60 ročná haraburda je hodná 1000€ ale za nového blasera v plaste sa Ti 1500€ zdá katastrofická cena ??? Rád čítam tvoje bludy ,ale mal by si sa niekedy sám nad sebou zamyslieť !!! Aké blbosti tu píšeš . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 3.11.2009 o 9:22

edu-ty radis take bludy tak ja dam za gulovnicu 1500eu a viac a dam si na nu pazbu za 150eu?sak si to daj a uvidis ci sa ti to bude pacit videl si ako je original blaser prevedeny v dreve a ty chces stoho platoveho spravit blaser lux??? asi vidno ze si sa nad tym nezamyslal vobec len tu nukas nazory ako keby bolo 1500 eur par korun ! a inak ak chces blaser zo suciastok tak tu mas jeden a pozrite si tuto stranku je ich tam viac vsetky su zo suciastok poskladane dovezene s rakuska zavolaj panovy zbrojarovy tiez ti taky posklada ked chces ist takouto cestou odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 3.11.2009 o 8:24

Nazov temy je gulobrokova kozlica, tak neviem preco tu odporucate gulovnice. Gulobroky a vobec zlamovacie zbrane maju svoje caro. Adam ak chces poriadny gulobrok tak hladaj Brno Super, alebo nejaky starsi Sauer, Ferlach a pod...v dobrom stave je to urcite krajsia flinta ako napr. gulovnica Tika, Remington, Rossler a pod... Nehovoriac uz o hodnote zbrane... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 1.11.2009 o 15:58

Neviem či sa dá kúpiť samotné železo a aká by bola jeho cena. Myslím si že za cenu zničenia plastu to demontovať pôjde ale ja som zvolil cestu menšieho odporu lebo som ju kupoval u kettnera v ČR a pažbu mi tam tiež upravovali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.11.2009 o 15:53

uhm to by ma v živote nenapadlo . Možno že sa to dá dať dolu za cenu zlikvidovania plastovej. A čo samotné železo bez pažby kúpiť ? To sa dá ? Možno by cesta viedla tadial . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 1.11.2009 o 15:51

Preveroval mi to predajca, osobne som to nevidel ale vraj spúšťový mechanizmus je zalisovaný v plaste a tým pádom nejde demontovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.11.2009 o 15:43

namor676 to som samozrejeme netušil . Ďakujem za názor zase som sa niečo dozvedel . Je to naozaj isté že sa nedá ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 1.11.2009 o 14:55

Ale pozor na offroade sa pažba nedá vymeniť. Pôvodne to bola aj moja úvaha kúpiť offroada a dať si vyrobiť pažbu vzhladom k mojej ,,nekonfenkčnej" postave, ale po vyskúšaní originálnej drevenej pažby som sa rozhodol pre ňu. Môžem len vrelo doporučiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.11.2009 o 13:12

adam89 to je tiež vec názoru a nemusí so mnou každý súhlasiť . Je to ako pri automobiloch aku značku ! Takže dobre sú guľovnice tikka a sako fínske a mnoho iných českých atd. Ja by som ti poradil blasera to je zbraň mojich snov mal som možnosť ju používať a som maximalne uchvatený priamoťažným zaverom dokonalosťou a spracovaním . Podstata je v tom že železo zostava aj pre menej solventných rovnake . Zo zlavičkou si viem predstaviť cenu okolo 1500€ v pažbe Offroad odkaz /> prípadne zakúpenie bez pažby ak ťa financie nepustia . Čo by bolo ešte lacnejšie a tiež obchod kamenný na ktorý som poslal link nema samozrejme najlepšie ceny . Pažba sa dá vyrobiť podľa tvojich predstav .Peknú pracu robí Istok doslova za pár € okolo 120 € odkaz /> takto vyšperkoval staru ZH napríklad :
odkaz /> Takže aj tadial by viedla cesta . Kúpou blasera však získaš dokonalu guľovnicu na celý život ktorá ťa bude tešiť nie len ako zbraň ,ale ako šperk . Po čase si môžeš dokúpiť výmenné hlavne iných kalibrov ba dokonca i brokovú . Viem ,že je to o pár stoviek viac ,ale nie sme tak bohatý ,aby sme si kupovali lacné veci ako povedal pán Ford :) Takže to je moje doporučenie namiesto GB . Ak si kúpiš blasera môžem ťa ubezpečiť ,že nikdy nebudeš ľutovať . Môžeš sa opýtať tých čo túto guľovnicu vlastnia . LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 1.11.2009 o 13:10

Tu ti je tazko radit konkretnu zbran . Ak je to 1200 eur za samotnu zbran tak uz je z coho , napr. CZ , Rossler , Zoli , Remington , Tikka , Browning... . Ja som teraz kupil Sako 85 ale to je drahsie . Najlepsie urobis ak si obvolas a obides obchody kde tu ktoru pusku maju . Vyskusas ako ti sedi pazba , chod zaveru a poistky apod. . Radsej nejake to euro prevozit a prevolat ako potom nadavat aku sprostost som kupil . Najidealnejsie je ak niekto v tvojom okoli spominanu zbran ma a umozni ti z nej aj vystrelit . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adam89, 1.11.2009 o 12:47

no dobre, samozrejme to je este dost casu na rozmyslenie a s tych opakovacich gulovnic by ste mi aku znacku, raz odporucitili tiez priblizne do tej ceny 1200 eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.11.2009 o 12:40

10jager10 maximálny súhlas tiež by som doporučil opakovačku v štandartnom kalibri W 308 ,W270,7 x64 ,30 06, atd. A to mám ja guľabrok ,ktorého som za 10 rokov brokovú hlaveň ešte nepoužil ani raz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 1.11.2009 o 10:45

adam pokial gulobrok tak 8x57JRS/12 (časom prípadne vymeníš kvôli špecifikácii na guľový kaliber, ak opakovačku tak sa krúť okolo 308 win.Toť rada pre začínajúceho - nič v zlom! Po čase sám prídeš na to, či ti ten či onen kaliber stačí, a možno ťa lov vysokej nebude baviť, a kúpiš si napr. 243 win a tvojou životnou záľubou bude srnčia;-) ja som takisto začínal s 7,2x54R a skončil som na 6,5ke ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 10jager10, 1.11.2009 o 9:26

podľa mňa by ti bola možno lepšia opakovacia guľovnica keď budeš poľovať na túto uvedenú zver.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter333, 31.10.2009 o 22:57

Osobne by som som doporučil ráž od 7x57 a vyššie..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adam89, 31.10.2009 o 19:49

no sak to ako vravi vlavar v podstate by som poloval od srnca jelena diviaka az po lisku takze neviam no a este aku raz by ste mi odporucili ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 20.10.2009 o 20:09

vlado84 gramatika Ti nič nehovorí. Mohol by si mať našu rodnú reč vo väčšej úcte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlavar, 20.10.2009 o 10:49

Pri dnešnych cenách, ktoré vďaka kríze zbehli trošku dole, sa dá kúpiť šikovná kozlica. Ja osobne mam ČZ, mam ZH. Teraz som si kúpil BETTINSOLI cal. 8x57 JRS/12. Stála 1270 €.Pre mňa je to prakticka zbraň, mam dve v jednom. Osobne si myslím, že druh zbrane ako guľovnica či kombinovaná zbraň je na vkuse a potrebe kupujuceho. Na čo poľuje, či ju využije. Adam89 ak si mladý a maš poľovanie pred sebou, určite by som kúpil novu zbraň. Ak sa o ňu budeš starať určite Ti vydrží. Musíš len vedieť na čo ju chceš, či ju využiješ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado84, 20.10.2009 o 0:19

slovenskej preco ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 19.10.2009 o 20:20

Je to skutočne pravda, že sa dá kúpiť guľobrok aj pod 1000,- EUR, len že aký? NIejakej mimoriadnej kvality. Ja osobne guľobrok nedoporučujem, nie je to moc praktická zbraň. Môžem doporučiť sólo guľovnicu a brokovnicu. Súhlasím s Edom, a z vlastnej skúsenosti môžem jednoznačne doporučiť Blasera. Je to zbraň kde je možné veľmi jednoducho vymeniť hlaveň. K tomu brokovnicu, tých je na výber veľké množstvo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 19.10.2009 o 20:16

Vlado 84, ty si akej národnosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.10.2009 o 19:08

Jasné dá sa kúpiť . Na druhej strane ja mam GB Sabatti ale neviem stale na čo mi je ta brokova hlaveň za 1200€ by som si GB nekupoval za 1600 € si kup blasera na ktoreho si môžeš dokupiť aj jednotku brokovu hlaveň a ine gulove . Za 1600 € je sice v plastovej pažbe ale kto ma radšej drevo môže si dať urobiť napríklad Istok nick drevenú pažbu ma famozne výrobky niečo cez 100€ urobí luxus. Získaš luxuxsnu guľovnicu na celý život nie podradný GB . Na čakanej ti bude cele leto naprd brokova hlaven na lišku sa da aj gulou streliť keď už . Inak maš iba jednotku guľovnicu . Samozrejme že si každý kto ma na najom nemusí kupovať drahu zbraň. Proste GB mne veľmi nevyhovuje ,žial prišiel som na to až neskoro . O trojáku už ani neni reči to je uplna blbosť ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado84, 19.10.2009 o 11:32

edu nemyslel som to tak ale za 35tis sa da v pohode kupit gulobrok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 19.10.2009 o 8:36

Edu plne s tebou suhlasim aj ja. No na druhej strane to neznamena a nieje pravidlom, ze ten kto bude mat na najom ako pises, tak si musi kupit drahu zbran. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.10.2009 o 8:21

Vlado 84 všetko je relatívne . Záleží na tom čo je pre koho dobré . Naši predkovia strielali srny brokom drotkami pred nimi lefoškami pred tym kušami pred tym lukmi a oštepom ,ale mame tu rok 2009 dnes je malo mať kvera,gumaky a roztrhane monterky a tlcť zver na maso . Chce to estetiku,etiku ,humannosť atd. Kto bude mat na najom bude mať aj na slušnu zbraň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado84, 19.10.2009 o 0:27

marian za1200eur si kupim 5dobrich flinti na lov nasi dedovci zo starimi drotovicani nastrielali toho az az ja mam rusku jednotku 308w za 6000sk a som snou spokojni padne po nej zver ako po kazdej druhej len treba dobre trafit a ked dobre netrafim nato mam foxika dohlada aj taka polovacka zo psikom aj dohladavka ma svoje caro a napriklad takeho120-150kgdobre vikrmeneho divjaka ked dobre netrafis tak ho musis stejne dohladat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado84, 18.10.2009 o 23:29

adam tito pani si tu trocha pomilili diskusiu ale nevadi moj dedo a otec mali7x57-12 a7x64-12 a nabuchali stim tolko ze bi si to na nakladaku neodviezol neviem naco bi si daval 35000sk za flintu s ktoro praudepodobne budes chodit do pohonou a tak aj bude vizerat podla mna z neaku brnacku 7x57-12 za 15000sk budes nadmieru spokojni len treba dobre trafat lebo strielat vieme vsetci len horsie je to z trafanim a kebize mojmu otcovi sa pri nie moc veselej stretavke z divjakom nenabere snech do hlavne a potom nevistreli tak ju mamu podnes mame ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 18.10.2009 o 19:45

Kvalitný guľobrok do cca 1200 EUR nekúpiš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 17.10.2009 o 17:45

keď už sa tu tak hádate o úradníckych medzerách - pred rokom som si rozširoval zbroják o skupinu F, a sám policajt mi ozrejmil, že na F môžem mať krátku guľovú zbraň s tým, že nemusí na tlakovky,a le používať ju môžem len a len na strelnici. Toto som si samozrejme zariadil, lebo som si chcel z vlastnej pištole sem tam zabúchať. Všetko sa to udialo na ORPZ LV. Kolega šiel k svojim policajtom s týmto istým zámerom , ale na ORPZ ZA a tam ho takmer pod hrozbou "zavretia" poslali "do riti",. že ak ho náhodou niekto zbadá s "tou" pištolou na strelnici tak si to odskáče. Hrabal som sa v zákonoch, to o tlakovke som našiel, ale o možnosti/nemožnosti používania zbraní držaných na skupinu F som nenašiel nič, okrem všeobecného pravidla držby max. 2 najmenších spotrebiteľských balení streliva do týchto zbraní. Kocúrkovo ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirogalas, 16.10.2009 o 21:02

OK Zekon. Máš asi pravdu. Ja som kamošovi urobil zapožičanie zbrane. Rozumnejšie bolo asi urobit spoluvlastnictvo. Ale v podstate tu chce chlap poradit, aku gulobrokovu zbran kupit do 35 tisic ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 14.9.2009 o 9:45

a keďže si ma mirogalas fakt vytočil lebo nepoznáš ani základnú legislatívu tak som ti vyfotil podľa teba neexistujúci Euro zbroják a neexistujúce spoluvlastníctvo, máš to tu prosím :
odkaz /> údaje som samozrejme mázol....takže kto je tu vlastne blb ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 14.9.2009 o 9:00

jáj a zabudol som ešte dodať že nie si obmedzený, bydliskom ja tiež bývam inde v inom meste ako môj otec.... a neviem prečo by si mal byť...spĺňaš všetky náležitosti -tj. máš zbroják príslušnej skupiny, máš spoluvlastníctvo, - môžeš ísť poľovať v rámci SR kam len chceš..prípadne na strelnicu samozrejme.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 14.9.2009 o 8:57

kaci 123 -takže postupne
- máš dobré info, kto bude mať zbraň bude mať u seba aj kartičku na prednej strane sú údaje majiteľa tam nie je čo riešiť a na zadnej v iných záznamoch je odkaz na spolumajiteľa, tj. platí len s príslušným ZP...
- spoluvlastníctvo som tento rok robil 3x a bez problémov takže to nie je žiadna stará alebo nová vez je to OK
- predlohu som si vypýtal u policajtov ale ak chceš ozvi sa mám ju v PC kľudne ti ju pošlem nie je problém
- postup - vypíšeš ideš notárovi s vlastníkom na overenie zaplatíš poplatok, potom idete spolu na políciu tam odovzdáš 2x ten papier overený notárom zaplatíš poplatok za vydanie novej kartičky počkáš 5 min. a s úsmevom odchádzaš jednoduché jasné ako facka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 14.9.2009 o 8:46

mirogalas si úplne vedľa chlapče...neexistuje žiadne po novom takto už je to minimálne dva roky a ti hovorím že sme s otcom takto prepisovali všetky naše zbrane a posledný guľobrok čo kúpil asi pred mesiacom tak ma nese*..
takže pre zabrzdených to napíšem ešte raz a ak chceš pošlem ti aj fotku preukazu zbrane a aj Euro zbrojáku o ktorom tvrdíš že v podstate neexistuje :-)))
u policajtov zrušia starú kartičku a do novej len do kolonky ..Iné záznamy o zbrani napíšu POZOR citujem : Zbraň v spoluvlastníctve s držiteľom ZP série ** číslo******
takže tu netrep blbosti keď o tom vieš hovn* ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bradacik, 9.9.2009 o 8:48

Byvam sice v BA, ale len v prenajme. Trvale bydlisko mam nahlasene u rodicov. A neviem ci je v tom problem. Co som mal ten papier, tak tam sa vypisovalo, ze kde budu zbrane uskladnene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 9.9.2009 o 6:10

Pokiaľ ja viem, tak v spoluvlastnictve môžu byť len zbrane vedené na jednej adrese. napr. otec a syn pokiaľ bývajú spolu, iný prípad u nás v okolí nepoznám. Nebude v tomto háčik, ak sú rozdielne adresy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 169 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM