Heming hunting
dnes je nedeľa,  28. apríl 2024,  meniny má Jarmila,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:34,  dnes západ slnka: 18:53
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aj takí sme " poľovníci " - diskusia

autor: off ivanteplan
pridané: 28.12.2012 19:45

Trúchlim a som nešťastný. Považujem však za potrebné sa Vám zdôveriť. Štefanská poľovačka je v našom združení tradíciou od jeho založenia. Tešil sa aj môj štvornohý priateľ osemročný modrý gaskonský hrubosrstý durič Verseau. Mal veľkú chuť pracovať a hneď na začiatku prvého pohonu hlási unikajúcu zver dozadu. Čakali sme ale jeho hlas stále slabol za horizontom. Pohom sa skončil a pes sa stále nevracia. Stalo sa mu to po prvýkrát. Mal výborný nos a vždy sa dokázal vrátit po svojej stope. Poznáte to nekonečné čakanie určite mnohí. Sú to dlhé minúty, hodiny a niekedy aj dni. Žiaľ nepomohlo čakanie ani do večera. Na mieste kde sme sa rozišli som položil jeho deku a v noci som obehol autom ešte všetky dediny v širokom okolí, kde by mohol z kopcov zbehnúť. Bez výsledku. Ani ráno ma na deke nečakal. Okolo obeda som sa rozhodol spolu s plidisky sledovať jeho stopu na snehu. Bolo to náročné a dlhé sledovanie. Žial sme videli jeho nespráne smerovanie do susedného revíru. Bolo zjavné, že zver už nedurí a iba sa snaží zorientovať. Po dlhých kilometroch sa rozhodol vrátiť sa po vlastnej stope. Bežal po ceste pastvou v lokalite Močiar nad obcou Šuľa, okr. Veľký Krtíš v uznanom poľovnom revíry Lysec. Pastva bola plná stôp od zveri lebo ako to býva v mnohých revíroch zvykom, praktizuje sa tu zimné prikrmovanie presne v zmysle zákona. Dve vlečky siláže na dvoch miestach obrovskej lúky a všade dookola nastavané posedy. Mali sme problém sledovať jeho stopu a už sme to chceli vzdať. V tom som zbadal jeho nehybné telo a neudržal som sa na nohách od žiaľu. Hora začula môj rev a plač. Bol koniec. Dostal som odpoveď na otázku prečo sa nevrátil.


Čítanie zo stôp v snehu. Pes beží po ceste a snaží sa sledovať svoju stopu aby sa mohol vrátiť k pánovi. Prichádza auto. Pes vybočí z cesty asi 15 metrov k prvým kríkom. A tu ho zasiahne guľka vystrelená "poľovníkom" , pravdepodobne z auta. Pre mňa zatiaľ ešte neznámy "lovec", vystupuje z auta a kráča k svojmu " úlovku ", aby mu dal dole z krku výstražný oranžový obojok. Nasadá do auta a pokračuje v autopirši. Nehybné telo verného štvornohého priateľa ostava ležať na snehu.


Aj takí sme my, poľovníci....


počet zobrazení: 26 290
počet hlasov: 38
Aj takí sme
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off goret, 19.6.2014 o 11:27

Viac ako úroveň vzdelanosti mňa hnevá úroveň našej nasratosti, zvlášť v tomto období. Pozrite si tie počty pokosených srnčiat, vyťatých a zmulčovaných remízok, podvečerných motorkárov a štvorkolkárov a iných elementov charakteristických pre našu súčasnosť a potom sa tam pripletie nejaký pes :( Jedna vec je však istá: človek, ktorý si nedokáže udržať nervy na uzde, nemal by držať ani zbraň! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Lysec, 18.6.2014 o 17:01

Vzdelanostná úroveň dnešných rýchlo vykŕmených poľovníkov je taká nízka, že ja aj pochybujem či vôbec vedel, že na psa poľovného plemena nesmie vystreliť. To sa dozvedel asi až od svojho PH... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jozef, 22.6.2014 o 14:30

Orol určite to jedno nieje.Pozri si reportáže z TV (ked polovník zastrelil majitelovi psa) je ich viac.. tak si všímaj vekový priemer tých superultramega opatrných starších pánov.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on lukas-hunt, 29.12.2012 o 14:37

Keď som toto uvidel, musím na to reagovať, pretože podobné veci sa mi stali až 2 krát. Pred 2 rokmi keď sa môj otec vybral obzrieť vianočný stromček, zobral si zo sebou môjho psíka, bígla, ktorý v lese zahlásil uhynutú srnu a ozval sa výstrel. Psík to dostal na hruď. "Poľoník" sa po tom, ako ho zastrelil, rozbehol sa do auta a už ho nebolo. Otec ho nestačil dobehnúť. Nájsť vinníka mi nepomohlo ani niekoľko mesačné pátranie. Nuž kúpil som si druhého psíka, tiež bígla, tento sa mi pri durení osvedčil viac, je hlasitejší ako ten predtým. Asi pred 3 týždňami niekto doma nechal otvorenú bránku a psík ušiel. Domov sa vrátil s priestrelom pravého stehna. Rana sa mu pekne hojí, už ani nekríva. Dali sme sa do ďalšieho pátrania, podali sme trestné oznámenie, zase neúspešne. Teraz sa bojím, čo ho vôbec pustím v lese na voľno. Som z toho veľmi znechutený, keď sa páni kokoti prezentujú v zelenom ako poľovníci. ...ja ti želám úprimnú sústrasť a bodaj by vyšlo na svelto, kto to bol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off ivanteplan, 30.12.2012 o 17:03

Hospodár sa zachoval korektne a po jeho rozhovore s poľovníkmi zapísanými v knihe, sa ráno ozval priamo vykonávateľ popravy a požiadal ma o stretnutie. Šiel som a vypočul som si jeho verziu. Priznal sa, že psíka zastrelil úmyselne, v domnení že ide o túlavého bastarda. Poprel, že mal reflexný obojok. Údajne psa našiel na krmovisku a najskôr ho zobral k sebe do auta. Potom zatelefonoval do susedného združenia/ale mie do našeho/, či sa im nestratil psik. Keď ho opísal po telefóne predsedovi ako vyzerá, povedal mu vraj dotyčný pán predseda, že je to určite ten túlavý pes, ktorého on pozná a aby ho zastrelil. Tak aj urobil.Priznal si vinu a zdalo sa mi, že úprimne ľutuje , čo urobil. Jeho ospravedlnenie som nakoniec prijal, aj keď nemôžem nikdy súhlasiť s jeho konaním v danej situácii. Na druhej strane si cením, že nehral mŕtveho chrobáka a priznal sa. Ale všetko okolo tejto udalosti ma len utvrdilo, že je s naším poľovníctvom zle nedobre... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jurkolc, 30.12.2012 o 17:52

v dobe spol poľovačiek, keď sa každou dolinou túla poľovne upot psik... zavolať jednému predsedovi.... a potom psika popraviť... A ktorému volal? Severnému, západnému susedovi? Odpoveď je asi tak dôleźitá ako rozum toho magora! Skôr ak každý potiahne musí byť na milion percent istý, že nespraví chujovinu. Následky sú definitívne! Bude počuť šuchot v kukurici, zavolá Jankovi Hraškovi a keď mu ten povie že je na pive, strelí a zabije niekoho z nás! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 1.1.2013 o 18:07

leon, hekler: plný súhlas s vami. môj postup by bol dosť prostý: v zmysle zákona o poľovníctve, následne trestným oznámením na OČTK, keďže spôsobená škoda je bezpochyby nad 266 €. kto to spravil raz, spraví to znovu, ak sa účinne nezastaví, lebo bude mať pocit beztrestnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 22.6.2014 o 14:47

ta výrivka s tým šampanským mi neda spat:):):):),prepačte mimo tému ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Hekler, 31.12.2012 o 15:41

poľ. psíka v lese zastrelí len idiot, poľ. psíka na druhý deň po spoločnej poľovačke zastrelí v susednom revíri len hovädo, neverím že susedia nevedeli že poľujete, báchorky o tom ako ho vozil v aute a až potom zaviezol na stopu a tam ho zastrelil zodpovedajú obmedzenému IQ, veď sa priznal k porušeniu zákona a namočil do toho aj poľ. hospodára, každý normálny poľovník by ho zobral domov a zistil majiteľa veď v susedných dedinách sa všetci poznajú, neviem aké máte susedské vzťahy v združeniach ale dobré asi nebudú, v každom prípade je strelec hovädo na pohľadanie, čo som ale nepochopil je reakcia ivana v odkazovači lebo trestá nie strelca ale nás všetkých tým že nás bude ochudobňovať o pohľady na jeho fotografie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off serax, 1.1.2013 o 15:59

Mne nejde jedno do hlavi, vsak toho psika stopovali, isli za nim podla stop, tak keby ho zobral do auta a potom vylozil a zastrelil,tak to by bolo vidno podla stop. Nechapem ako takemu bludu mohol uverit!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Dominika27, 1.1.2013 o 16:14

Nikto netvrdi, ze sme jeho verzii uverili. Je nam jasne, ze cely pribeh ma nedostatky, pribeh podal tak aby jemu neublizil a nam nepomohol. Odpustit sa to neda, ale aspon sa priznal. A ziadne "krvave" peniaze na nove steniatko nam psika nevratia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 1.1.2013 o 17:13

psa ti to nevrátí ale stáhnul bych ho pořádně aby to pocítil cena lovecky upotřebitelného a chovného psa se pohybuje v řádech desítek tisíc a to si piš že by mu to vadilo víc jak kdyby dostal po tlamě ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 29.12.2012 o 12:56

smutná vec ale tú knihu návštev revíru by som určite preveril a podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa . Chápem tvoj veľký žial a rozhorčenie . Takémuto hovädu by som zobral poľovačku neveky .Každý normálny človek by psíka privolal a zaviezol majiteľovi . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ViloPolonec, 28.12.2012 o 22:30

Diskusie si nejak nečítam, ale toto som si pozrel, po tom, ako ste pridal fotku. Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. Ja osobne nemám psa, ale aj tak si viem predstaviť, aké to pre Vás musí byť prísť o niekoho, s kým žijete niekoľko rokov a máte k nemu vzťah. Slová nenahradia život Vášho psa, ale viem sa vžiť do Vašej situácie. Dúfam že sa nájde osoba ktorá zavinila jeho smrť a bude dostatočne potrestaná ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 29.12.2012 o 13:46

MMMMMMMMMMM viac krat som to precital a zacal pisat a znova zmazal neviem co ti mam povedat ani tie najcitlivejsie splova nezneju dobre a nevedia vyslovit smutok a pohorsenie nad niecim takym! ved asi kazdemu psickarovi keby sa nieco take stalo tak je to tragedia ako keby ti zomrel clen rodiny! tu knihu navstev by som skusil dokonca by som po dedine vyhlasil ze kto ma privedie na stopu kto to spravil dam mu 1000e a to ti garantujem ze to urcite este dakto okrem strelca vie a presuska sa to aj dalej ale co by nasledovalo potom to uz nieje mozne napisat tu takto na sklo!! Tak este raz ti drzim palce v tvojom smutku a zelam uprimnu sustrast ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off soson, 28.12.2012 o 19:55

Tak to bol čistý idiot. Škoda psíka preveliká. Prial by som Ti, aby si sa dozvedel kto to urobil, aj keď život štvornohého priateľa Ti to už nevráti. Niekedy rozum zastavuje, čo za chujov "poľuje" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bajo, 28.12.2012 o 20:45

puki,rhoods: si myslite ze kazdy sa zapisuje do knihy navstev ked ide von hlavne ak sa jedna o sukromny revir kde poluje tak max. pat ludi? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off onval, 29.12.2012 o 16:51

Je to ľúto škoda psíka,neuveriteľné:( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 30.12.2012 o 12:28

som zvedavý ako dopadne kontrola knihy návštev ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 30.12.2012 o 16:12

jozef stránku z knihy nemožno vytrhnúť lebo sú očíslované . Jedine že by sa kniha stratila o čo sa môže postarať strelec ak sa dozvedel od hospodára čo sa stalo . Nemyslím si že hospodár bude na strane strelca . Pre tieto dôvody ja osobne preferujem elektronickú knihu návštev revíru pred papierovou má totiž všetky výhody a hospodár má on line prehlad kto sa kde nachádza . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BBrit, 30.12.2012 o 19:58

Tak to je nezkutečné, co se může stát.Co to bylo za blázna,který tak to zastřelí psa,to je uplně k neuvěření.Je mi líto,že jsi uplně zbytečně kvůli nějakému taky ,,polovníkovi" přišel o kamaráda. Při našich výměrách honiteb v ČR se mi psi při štvaní každou chvíli nacházejí v sousedních revírech z revíru,kde se začalo dohledávat a nedovedu si představit,že by mi někdo odpráskl jenom tak psa. Každopádně palec nahoru, jak to celé řešíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 19.6.2014 o 13:20

Lysec ja som zazil ako na akehokolvek psa aj na polovneho vypalil aj starsi..akoze skusený a nie rychlokvaseny polovnik... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 22.6.2014 o 12:53

ale zas je pravdou,že i podaktorý dlhoročný polovnici by potrebovali preškolenie:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 21.6.2014 o 11:28

Ďakujem za "kompliment"...Mimochodom som 65 r. lesný inžinier, za svojho života som spracovnil 1 nem.prepeličiara, 1 jazvečíka a 3 farbiare, asi 20 rokov robím poľov.hosp. v tom istom revíri ,som aj dosť známy poľov.šport.strelec ,asi 30 rokov prispievam odb.článkami do poľov. a les.tlače (a nie som Mercel!)....Veľmi rýchlo triediš ľudí bez toho, aby si o nich niečo vedel . Ešte raz "ďakujem"... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 22.6.2014 o 7:37

heimdal,a ty si mysliš že po absolvovani kurzu už je hotový polovnik????myslim si že až 90 percentam chýba prax,neznamena sa niečo naučit ,ale treba to vediet aj použit v praxi a v tomto s Lysecom suhlasim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 22.6.2014 o 13:59

Jaro,dobre si povedal starý,skusený jager,ale podaktorý su len starý:):):):)a len si namýšlaju že aj skusený ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 22.6.2014 o 14:59

Lubenko, tak mi tam uz len vlezeme odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 22.6.2014 o 20:32

no Laco je slaba nahrada,on nepije:):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 31.12.2012 o 13:38

Hekler a zese ta ista muzika...v ten den pre hospodara ísť alebo člena PZ a pozrieť do knihy to nieje krádež a každy normálny človek ma pochopil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300WM, 1.1.2013 o 17:52

Niekedy aj menej ako "desitky tisic". Hlavne ti, co sa nevracaju maju mensiu cenu. Ti maju cenu, ktora zvycajne nie je vyssia ako cena jedneho naboja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ado28, 28.12.2012 o 22:59

To je mi ľúto.... nedokázal som to dočítať bez sĺz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 29.12.2012 o 0:06

Držím palce pri hladaní ´strelca´ aby si pri lámani rúk spomenul ako mieril na toho psíka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nada, 28.12.2012 o 21:48

:-( tu sa nič iné ani povedať nedá... škoda psíka a veľký žial... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 28.12.2012 o 21:26

je mi to veľmi ľúto :(... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobork1, 28.12.2012 o 21:15

...Ivan je mi to ľúto... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sirase, 28.12.2012 o 21:20

je mi to velmi luto,krasny psik a urcite aj pracant...:(len jedno: oko za oko!!!normalne mam zimomriavky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janopolovnik, 28.12.2012 o 21:02

bol to chrapun treba im podpalit posedy a do vyfukov na autach sem tam streknut montaznu penu hajzlom.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipoo, 28.12.2012 o 21:00

Presna tak ako hovoríš ivantepla. Do očí sa niekomu usmievať a chváliť ho a za chrbtom ho pred druhými ohovárať.Zažil som to a preto už ani nepolujem.Ale aspom toho chrapúna nájst a potrestat ho.Nie bitkou ale tým ze ho zavesíš na net nech ludia vidia čo je to za hovedo........ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 29.12.2012 o 13:21

Strata psa bolí vždy a takáto strata bolí veľmi veľmi a nielen bolí. Ivan, drž sa. Na tvojom mieste by som dal na Edovu radu. Psa ti to nevráti, ale bude to akýsi epitaf o pokuse o návrat poľovníckej etiky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesniromantik, 28.12.2012 o 20:56

velmi smutne, drž sa ivan, kup nového psa, at máš myšlenky na jiné věci a PALI-9 20:17 to dobre napsal, to je velký problém ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov