Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

nova CZ 557alebo TIKKA - diskusia

autor: off upchavac
pridané: 13.12.2012 20:39

chcem sa spitat ktora z tychto gulovnic by bola podla vas lepsia volba, v kalibry 7x64..

počet zobrazení: 47 835
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off rado100, 22.11.2014 o 9:10

Shoogo porovnávajme porovnateľné. Nehovorím o zbrani lebo podľa mňa a mne Tikka určite vyhovuje lepšie ako Sauer 202 a to mám z oboch už nejakých pár rán odstrieľané. Daj Tikke ilaflon a máš to to isté. Ja som to tu už niekde písal. Kamarát mi priniesol Sauera 202 luxus nastreliť puškohľad. Keď ho vytiahol z kufra bol hrdzavý ako líška. Pýtam sa ho čo robil a on že nič že bol pred dvoma dnami na poľovačke a odvtedy ho nemal čas očistiť. Tak že porovnávaj rovnakú povrchovku na rôznych zbraniach a zistíš že nech je to hoci aká zbraň keď sa o ňu nebudeš starať tak zhrdzavie a aj blaser. Len ja nepoznám ani jedného majiteľa Blasera ktorí ak kúpi zbraň za 5000 eur ju po poľovačke nechá dva dni v púzdre neočistenú. Ba naopak už som videl veľa takých, ktorí Blasera čistili aj pri prestávkach medzi pohonmi. Tak že stále tvrdím že ak sa o akúkoľvek zbraň budeš starať tak hrdzavieť nebude. To staranie znamená čistiť a zasa čistiť. Teraz som prišiel z revíru a keď som vošiel do tepla Marlin zostal orosený ako dvanástka budvar. Oprel som ho k radiátoru za hodinu poutieram olejovou handrou, lauf prebehnem hadom a šup do trezora. To robím s každou mojou flintou a hrdza nehrozí.Používam obyčajný lacný Konkor a na hlaveň Roblu a Millfoam. 12matess3 ak sa bojíš hrdze kúp si zbraň v celonerezovom prevedení a máš vystarané.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 20

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 157 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Pepes33, 12.3.2019 o 8:10

Reakcia na príspevok od pepko28, 11.3.2019 o 15:20 :
Všetko záleží ako sa človek stará a udržuje zbrane, ja po každej vychádzke než dám pušku do trezora, tak vyutieram najprv do sucha celú zbraň. Nie je nič výnimočné, keď po príchode domov v zimných mesiacoch - puška sa celá orosí. Nechám chvíľu tak, a utriem ju do sucha, následne potom až uložím do trezora. Zatiaľ som za 9 rokov nespozoroval na černení hrdzu. A tak to robím s každou zbraňou, s ktorou chodím na vychádzky do revíru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cergovtulak, 11.3.2019 o 19:57

Reakcia na príspevok od jagttiger, 11.3.2019 o 7:36 :
Vyzerá to že je to kus od kusu nemám dôvod si vymýšľať a ani potrebu niekoho presviedčať nie som predajca asi tak lovu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 11.3.2019 o 19:34

Reakcia na príspevok od pista64, 11.3.2019 o 15:36 :
Ano a preco?ze niesom ako vacsina tu,ked nieco maju je to naj a lepsie neexistuje,pisem moje skusenosti s konkretnou zbranou ktoru vlastim a a dokazem napisat aj jej nedostatky,lebo pre buducich kupujucich je kazda info dobra nemyslis? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pista64, 11.3.2019 o 15:36

Reakcia na príspevok od pepko28, 11.3.2019 o 15:20 :
Pepko tak za tento príspevok budeš ukameňovaný... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepko28, 11.3.2019 o 15:20

Mam tikku treti rok,chod zaveru vyborna tak isto presnost zbrane,horsie je to s pociernenim zbrane,na hlavni vidno ako sa hrdza dostala az do materialu hlavne,a take male kusky vypadali,pritom pusku som normalne olejoval,dalsia vec,naboje s plastovou spickou alebo olovnatou,pri viac prebitiach deformuje tu spicku,ak by som dnes kupoval tikku tak v nereze ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dolfi, 11.3.2019 o 7:48

Keby 557ka nestala toĺko koĺko stoji nepoviem ani slovo,inak je hodna tak max 650eu.V plnej cennikovej cene nieje toho hodna.Ja už som svoju FS chvalabohu predal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagttiger, 11.3.2019 o 7:36

Reakcia na príspevok od cergovtulak, 10.3.2019 o 21:10 :
Tak s tým záverom nemozem súhlasiť.Mam tikku t3battue a sused má 557cku a chod záveru ide na tikke určite ľahšie a tichšie ako na 557cke jednoznačne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 10.3.2019 o 22:13

Na tej záver chodí trochu horšie, a mne keby puška strieľala na sto metrov s 3,5 cm rozptylom, tak ju vyhodím...moja predstava o presnosti je niekde inde. Nič v zlom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cergovtulak, 10.3.2019 o 21:10

Reakcia na príspevok od mibe74, 10.3.2019 o 19:43 :
mibe ja mam 557 tri roky v 270w a som s nou velmi spokojni ked som ju kupil mal som problem s podavanim nabojov zo schranky ten problem opisoval aj bleiker dovozca amatersky pristup tak som to vyriesil tak ze som dal pero a hlinikovy podavac zo zkk600 a vsetko funguje ako hodinky spust mi vyhovuje poistku viem odistit v absolutnej tichosti a na 100m ja priemerny strelec dam rozptyl do 3.5 cm v pohode na zbrani ani naznak hrdze a zaver mi ide tichsie a lahsie ako na 4 rocnej tikke prakticke porovnanie lovu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 10.3.2019 o 19:43

Ta asi :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 10.3.2019 o 19:35

mibe 74 - možno je to limitovaná edícia pre slov. trh. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 10.3.2019 o 19:02

CZ 557, kto si to kúpi, tak kúpi predraženu hlúposť. Ta humorná hliníková vložka, to akože co ma byt??? Nič nedolicovane, zbraň v pazbe vyklá, katastrofálne vôle a predávajú to za pomaly 1000 eur. Zbraň zúfalé potrebuje pilar a glas beding, inak sa to nebude dat ani nastreliť. Kúpil ju brat v lavostrannom prevedení v 308 win. Odhovaral som ho, no ale kto chce kam, pomôžme mu tam. Ta zbraň je omyl. Podľa mňa jedine CZ 557 varmint ma z tej celej 557-čkovej série zmysel, ale to je na strelnici kvôli váhe. Už keby som mal brat výlučne z modelov 557, tak jedine 557 varmint synthetic v 308 win kvôli krátkej a hrubej hlavni na poľovné účely. Ja si to isto nekúpim. nova CZ 557alebo TIKKA - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 10.3.2019 o 18:50

CZ 557 to isté, cele zle. nova CZ 557alebo TIKKA - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 10.3.2019 o 18:49

CZ 557 Obrovské vôle v pazbe, vsimnite si aj prednú skrutku, vôbec nedolicovane, otvor na skrutku neprimerane velky. nova CZ 557alebo TIKKA - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pepes33, 10.3.2019 o 15:10

Ahojte, vlastním už 9 rokov Tikku T3 hunter v 308W. Je to vydarená flinta, za 9 rokov som žiadny problém s ňou nemal. Zásobníky mám 2 - jeden na 3 náboje, druhý na 5. Popravde ten zásobník na 5 trčí z flinty a používam ho iba na spoločných poľovačkách. Dá sa ľahko kúpiť v BW armse v Skalici ( pracujem v Skalici ). Pred rokom som kúpil Sako 85 M bavarian v 8x57JS, to už je ale vyššia trieda ako Tikka a CZ. Moje hlavné kritérium bolo, aby puška nemala na sebe žiadne plasty ani zliatiny, Sako to presne splnilo, pažba Bavarian mi sadla ako uliata. Tikka má pažbu na streľbu s optikou, pri hodených ranách cez voľné mieridlá som všetko nadstreľoval vrchom. Vyriešil som to Aimpointom micto H1. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 10.3.2019 o 11:53

Reakcia na príspevok od kmoter, 10.3.2019 o 9:24 :
Kmoter: pozeraj niekedy sa nájde inzerát aj na zásobníky alebo si rovno objednaj pri kúpe pušky keď budeš brat komplet predajca ti určite spraví lepšiu cenu. Ja som mal 3 aj 5 ale 5 mi.lezal v trezore nikdy som ho nevyužil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 10.3.2019 o 9:53

kmoter - Kuk : obrazok. \" Železo \" Tikky je výborné !!! Pažba však skôr vyhovuje strelcom s kratšími rukami a kratšími prstami; tvar botky nie je ideálny; doporučujem pred kúpou poriadne odskúšať ! resp. kúpiť lacnejší plasťák a pažbu si dať vyrobiť na mieru ! nova CZ 557alebo TIKKA - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kmoter, 10.3.2019 o 9:24

Veľmi, ale fakt veľmi uvažujem nad Tikkou T3X Hunter, sú trochu drahšie tieto zbrane, ale tiež je rozdiel v cenách obchod od obchodu, len trošku mám problém s tým, že je tam zásobník "len" na 3 náboje. Nie že by som si neveril, len na zbrani, čo mám v podstate už nejaký ten rôčik, mám na 5 nábojov. Ale ono to je asi o zvyku nezabudnúť zbraň prebiť :-). Poprípade sa dajú zohnať zásobníky na 5 nábojov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 9.3.2019 o 16:59

Teraz som kupoval Tikku T3X Hunter v kal. 7x64. Pekné drevo, slušná kvalita spracovania, je ľahučká. A ten maslový chod záveru - proste mňamka. Mal som predtym CZ 550 tiez v kal 7x64, tiež to bola dobrá flinta. Ale Tikka je kvalitou spracovania a takisto pocitovo vyssie. Chyť do ruky a uvidíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolfi, 8.3.2019 o 21:18

Mam skusenost aj s tikkou t3x lite 30-06 aj cz 557lux 30-06,vlastnil som obe.za mna jedine tikka,cz sa na ňu nechyta v ničom,cena sice niečo vyššia u tikky,ale kvalita a celkove spracovanie uplne niekde inde.S cz 557 som mal 2x radosť...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kmoter, 8.3.2019 o 14:53

Zdravím priatelia, vedel by mi niekto poradiť? uvažujem o kúpe 308-čky winchester cz 557 lux, oplatí sa ju kúpiť? Ale pažba v plastovom prevedení. Jeden pán o tejto zbrani písal recenziu, ale ešte v januári 2014, mal tam nejaké výhrady, npr. nastavenia citlivosti spúšte, niečo o poškodení nábojov pri zasúvaní do komory... či sa už vychytali tie muchy alebo je to stále problém . Tá recenzia je na tejto stránke, ak ju niekto čítal: odkaz- . Ďakujem za akúkoľvek odpoveď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 31.1.2019 o 14:09

Dej na svoje pocity a hlavně se nenech zviklat tu na foru obě dvě jsou dobré flinty, které budou dlouho sloužit pokud se o ně budeš starat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lubo123, 30.1.2019 o 8:37

Obehni predajne,kamarátov a vyber si tú, ktorá sa ti bude objektívne (chod záveru, povr. úprava atď) zdať lepšia. Líšiť sa môže aj kus od kusu. Samozrejme daj aj na svoj subjektívny pocit, aby ti sedela. S rážou sa netráp, každá od 6,5 do 9,3 je dobrá-má svoje výhody a nevýhody. Potrebuješ Kvalitnú optiku a kvalitné strelivo.LaLZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Ovis, 29.1.2019 o 19:18

gulovnica - Viete mi poradiť medzi Tikka T3X hunter 8x57JS a CZ 557 american 308 win? ktorú z tých dvoch si kúpiť? aké mate s nimi skúsenosti a ktorú by ste odporucili Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasik, 23.9.2018 o 10:39

Reakcia na príspevok od jager308, 20.8.2018 o 21:03 :
Osobne mam T3x BATTUE kal.8x57js top spokojnost presna lahka.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter73, 31.8.2018 o 13:22

Aj na jedno aj na druhé...chcem vedieť aké sú skúsenosti s touto kombináciou :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 31.8.2018 o 8:31

Reakcia na príspevok od hunter73, 31.8.2018 o 0:35 :
hunter73: Pýtaš sa na zbraň či na kaliber? A áno mám T3 v 9,3x62 :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter73, 31.8.2018 o 0:35

Rád by som sa opýtal či má niekto praktickú skúsenosť z gulovnicou tikka t3xforest v kal. 30-06 prípadne 9,3x62 prevažne na diviačiu a jeleniu zver..ďakujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Viki22, 21.8.2018 o 18:44

Mám Tikku T3x Forest 308Win. Funguje bez problémov a je presná. Zatiaľ spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager308, 20.8.2018 o 21:03

Tikka T3x - Kto má skúsenosti s TIKKA T3x, poprosím o radu, rozmýšlam o jej kúpe v kalibri 8x57 JS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 19.6.2015 o 7:07

trojpolohová pre tikku....odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 12matess3, 18.12.2014 o 15:53

Dobrý deň, aký máte názor na kombináciu Tikka Forest 7x64- Meopta Meostar 3-12x56? Chcel by som to vo verzii pre ľaváka, aký máte na toto prepojenie flinta-puškohľad názor? Ďakujem za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off riso2504, 17.12.2014 o 16:41

Z tých troch najskôr Browning, poprípade ešte tá tikka. Za mňa Browning. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valo7319, 17.12.2014 o 12:39

chcel by som poradit ake mate skusenosti stymito zbranami a ktoru odporucate tikka hunter sabatti rover 870 alebo browning euro-bolt 2 v kalibri 8x57 alebo 7x64 dakujem za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubomirkl, 13.12.2014 o 19:04

dobry den,chcem si kupit cz 557,7,64ma niekto skusenost s touto gulovnicou ja by som potreboval lavostrannu verziu budem vdacny za kazdy prispevok dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 12matess3, 24.11.2014 o 14:35

Ešte sa spýtam, či niekto náhodou nevie, či budú časom vyrábať aj Tikka Forest 7x64? Alebo? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off shoogo, 22.11.2014 o 21:41

Rado ako zom napisal je to mino otazku a vobec som nechcel porovnavat cz alebo tikku so saurom alebo blaserom len mi prislo divne to tvrdenie o hrdzaveni hociktorej zbrane. Plne suhlasim s tym ze kupit zbran. A to je jedno aku. A nestarat o nu je nie zrovna dobry pristup. Aj ked sami uz stalo ze mi ostal sauer dva dni neosetreny ale ziadna hrdza na nom nebola :-). Ako som napisal na zaver vsetko je otazka preferencii a finacnych moznosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 22.11.2014 o 9:10

Shoogo porovnávajme porovnateľné. Nehovorím o zbrani lebo podľa mňa a mne Tikka určite vyhovuje lepšie ako Sauer 202 a to mám z oboch už nejakých pár rán odstrieľané. Daj Tikke ilaflon a máš to to isté. Ja som to tu už niekde písal. Kamarát mi priniesol Sauera 202 luxus nastreliť puškohľad. Keď ho vytiahol z kufra bol hrdzavý ako líška. Pýtam sa ho čo robil a on že nič že bol pred dvoma dnami na poľovačke a odvtedy ho nemal čas očistiť. Tak že porovnávaj rovnakú povrchovku na rôznych zbraniach a zistíš že nech je to hoci aká zbraň keď sa o ňu nebudeš starať tak zhrdzavie a aj blaser. Len ja nepoznám ani jedného majiteľa Blasera ktorí ak kúpi zbraň za 5000 eur ju po poľovačke nechá dva dni v púzdre neočistenú. Ba naopak už som videl veľa takých, ktorí Blasera čistili aj pri prestávkach medzi pohonmi. Tak že stále tvrdím že ak sa o akúkoľvek zbraň budeš starať tak hrdzavieť nebude. To staranie znamená čistiť a zasa čistiť. Teraz som prišiel z revíru a keď som vošiel do tepla Marlin zostal orosený ako dvanástka budvar. Oprel som ho k radiátoru za hodinu poutieram olejovou handrou, lauf prebehnem hadom a šup do trezora. To robím s každou mojou flintou a hrdza nehrozí.Používam obyčajný lacný Konkor a na hlaveň Roblu a Millfoam. 12matess3 ak sa bojíš hrdze kúp si zbraň v celonerezovom prevedení a máš vystarané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 20

off Lisiak73, 22.11.2014 o 7:45

Zdravím . Mám Haenel Jaeger10 v kalibry 308 a som spokojný.Tikka je super zbraň.Haenel sice nemá taký "maslový" chod záveru ako Tikka, ale určite to nie je zbraň porovnateľná s c.z.Zasahy sa v 100 metroch kryjú aj s fabrickým strelivom.Z hrdzou nemám ziaden problém.Netrvdim že s Tikkou by som mal! Samozrejme že zbraň, ked sa zarosi,utriem handrou a necham obsušit.Pouzivam Ballistol na bežné čistenie a na generálne Milfoam Forest. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 21.11.2014 o 23:30

zdravim, @rado100 :"Hrdzavie presne tak isto ako hoci ktorá iná zbraň", je toska nepresne, je to mimo otazku, ale neviem o tom zeby sauer (s ilaflonom) alebo r8 hrdzaveli, a urcite sa najdu aj ine nehrdzavejuce, ale to je uz asi ina cenova kategoria k teme, tikku som v ruke nemal, cz ano, cz je fajn az na ten zaver, ale aj to sa da prezit, ale v tejto cenovej relacii by som do cz nesiel, je to mozno skor otazka vkusu, najlepsie spravis ked pojdes do obchodu a osahas si ich ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 1-40 z 157 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM