podnalov.sk
dnes je štvrtok,  30. jún 2022,  meniny má Melánia,  spln: ,  dnes východ slnka: 03:53,  dnes západ slnka: 19:47
elektronická kniha revíru
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

Dodatok ku zmluve. - právna poradňa

autor: off bando55
pridané: 24.1.2016 13:04
Bola uzatvorena zmluva o najme polovneho reviru kde hlavnou zverou je srncia na 10 rokov. O niekolko tyzdnov pozdejsie ako zmluva nadobudla platnost bol revir preradeny do 1. kvalitativnej triedy kde hlavnou zverou je jelenia. Kedze v tychto reviroch sa uzatvaraju zmluvy na 15 rokov zvolalo sa nove valne zhromazdenie vlastnikov polovnych pozemkov kde 60% rozhodlo ze sa zmluva formou dodatku ku zmluve predlzi na 15 rokov.Vsetky veci včetne notarskej zapisnice boli dorucene na lesny urad a bolo poziadane o evidenciu dodatku.Lesny urad to odmieta. Myslim si ze boli splnene vsetky nalezitosti v sulade so zakonom.
počet zobrazení: 1 367
právnik radí:
Dobrý deň bando55, bez toho, aby som videl kompletnú agendu týkajúcu sa predmetnej veci stanovisko zaujať neviem. Podstatné je, aby sa jednalo o revír zaradený do oblasti s chovom jelenej zveri. Taktiež je podstatné poznať obsah notárskej zápisnice v časti týkajúcej sa odsúhlasenia užívania PR z časového hľadiska. Ak ZVPP vyslovene prijalo uznesenie, v ktorom vyslovilo súhlas s postúpením užívania PR na obdobie 10 rokov, vidím v prijatí a najmä zaevidovaní takéhoto dodatku problém. Navyše nechápem načo sa zvolávalo nové ZVPP, keď boli zvolení splnomocnenci, ktorí majú zvyčajne právo podpisovať a uzatvárať dodatky bez nutnosti zvolania nového ZVPP. Ak ste si už nové ZVPP zvolali, mali ste sa dohodnúť na zámiku zmluvy a odsúhlasení postúpenia užívania PR na 15 rokov. Opakujem však, že nemám k dispozícii podklady umožňujúce mi prijať jasný právny názor.

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

komentáre

zoradiť
off win243, 27.1.2016 o 15:57

Totálna hlúposť! Hranice oblastí sú dané všeobecné záväznými právnymi predpismi. Zaradenie PR resp. zmenu zaradenia, do kvalitatívnych tried uskutočňuje orgán štátnej správy na úseku poľovníctva podľa zákonných ustanovení.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov