Poľovníctvo IBO
dnes je utorok,  31. január 2023,  meniny má Emil,  spln: 5. február 2023,  dnes východ slnka: 07:19,  dnes západ slnka: 16:39
Kniha návštev revíru - online manažér revíru
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

vystúpenie zo štruktúr SPZ - právna poradňa

autor: off vilo72
pridané: 17.12.2020 15:48
Dobrý deň, poľovnícke združenie má zámer na členskej schôdzi prerokovať možnosť vystúpenia z Slovenského poľovníckeho zväzu. Následne by PZ zostalo registrované iba v Poľovníckej komore. V spojitosti s daným krokom nám nie je zrejmé, či pre PZ vznikne povinnosť novej registrácie v poľovníckej komore a či bude nutné odznova žiadať o pridelenie nového IČO ako aj všetky ďalšie povinné kroky (registrácia na daňovom úrade a pod.). Taktiež nám nie je zrejmé či po vystúpení zo štruktúr SPZ automaticky zanikne súčasná nájomná zmluva na revír, alebo je možne k tejto zmluve vykonať dodatok v ktorom sa upravia identifikačné údaje o poľovníckom združení, ktoré je užívateľom predmetného poľovníckeho revíru.
počet zobrazení: 1 130
právnik radí:
Dobrý deň vilo72, poľovnícke združenie je podľa ust. § 26 ods. 1 základnou organizačnou zložkou SPZ, pričom s prihliadnutím na jeho právnu povahu a spôsob vzniku a spôsob zániku (k tomu viď ust. § 26 ods. 3 a nasl., resp. ust. § 35 Stanov SPZ) nie je jeho "vyčlenenie zo štruktúr SPZ" možné. Do úvahy prichádza len jeho zánik a následné založenie novej poľovníckej organizácie podľa ust. § 32 a nasl. zákona o poľovníctve, ktorá by po svojom vzniku mohla požiadať o členstvo v SPK a musela sa registrovať na daňovom úrade ako platca dane z príjmu. IČO by jej bolo pridelené automaticky zo strany ŠÚ SR. Zánik PZ predstavuje zákonný dôvod na zánik zmluvy o užívaní poľovného revíru.

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

komentáre

zoradiť
off mjmjlj1966, 8.1.2021 o 18:14

Pozor na § 33 a § 34 zákona o poľovníctve. Musíte požiadať o registráciu poľovníckej organizácie okresný úrad, pozemkový a lesný odbor.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vilo72, 19.12.2020 o 12:06

Ďakujem za odpoveď

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

výkup parožia, zhodov a trofejí