podnalov.sk
dnes je štvrtok,  30. jún 2022,  meniny má Melánia,  spln: ,  dnes východ slnka: 03:53,  dnes západ slnka: 19:47
elektronická kniha revíru
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

Platnosť a účinnosť nájomnej zmluvy - právna poradňa

autor: off feko31
pridané: 20.11.2019 7:36
PZ má uzatvorenú platnú a účinnú zvluvu o prenájme poľovných pozemkov s vlastníkmi pozemkov do 31.12.2021. Pod tlakom malej skupiny členov SPZ s vlastníkmi pozemkov bola uzavretá nová zmluva, ktorej obsah značne znevýhodnil doterajších členov, ktorí doteraz platili členské vo výške 150 €, podľa textu novej zmluvy členské stúpne na takmer 800 €. Zmluva bude predložená prísl. lesnému úradu na zaevidovanie, podľa predbežnej informácie zmluvu úrad zaregistruje , bude teda platná, ale jej účinnosť bude až od 1.1.2022, teda po skončení platnosti starej, doteraz platnej a účinnej zmluvy.
Môže prísl. lesný úrad zaevidovať túto novú zmluvu, ak už PZ má zaevidovanú zmluvu? Ak zmluva bude zaevidovaná ( napr. l.ll.209 ale jej účinnosť bude tzv. "odložená" do 1.1.2022, môžu majitelia poľ.pozemkov žiadať úhradu už podľa novej zmluvy, ktorá nebude účinná? Ak bude, nevznikne vlastníkom neoprávnené obohatenie ú neopr. majetkový prospech?
počet zobrazení: 1 415
právnik radí:
Dobrý deň feko31, zmluva o ožívaní PR nadobúda účinnosť momentom jej zaevidovania, t.j. práva o povinnosti z nej vyplývajúce vznikajú až od tohto momentu. Skutočnosť, že k danému PR je zaevidovaná iná zmluva o užívaní revíru bráni evidencii novej zmluvy.

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov