podnalov.sk
dnes je streda,  6. júl 2022,  meniny má Patrik/Patrícia,  spln: ,  dnes východ slnka: 03:57,  dnes západ slnka: 19:45
elektronická kniha revíru
JUDr. Norbert Horváth (advokát) Advokátska kancelária

hlasovanie Ley SR - právna poradňa

autor: off Aries
pridané: 22.2.2017 11:02
Dobrý deň pán doktor
Rád som sa Vás poprosil o Vašu odpoveď na dve otázky:

1. akým spôsobom Lesy SR, š.p. zvolávajú zhromaždenie vlastníkov PP (postúpenie/predĺženie zmluvy o užívaní poľ. revíru), keď vlastnia 60% výmery, resp. keď ich požiadam aby mi oznámili termín keď budú zvolávať zhromaždenie sú povinný mi ho oznámiť ako vlastníkovi ?

2. akým spôsobom resp. na základe akých pravidiel hlasujú Lesy SR, š.p. na zhromaždení vlastníkov PP, keď sú vlastníkmi 60% výmery pozemkov, mám na mysli či postupujú podľa vlastnej smernice alebo len na základe toho kto ponúkne vyššiu cenu za nájom alebo je to čisto subjektívna záležitosť za koho budú hlasovať.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
počet zobrazení: 1 127
právnik radí:
Dobrý deň Aries, zhromaždenie vlastníkov poľovných pozemkov sa zvoláva postupom podľa ust. § 5 ods. 3 zákona o poľovníctve. Z obsahu uvedeného ustanovenia vyplýva, že spoločnosť LESY SR, š.p. nie je povinná Vám poslať pozvánku na adresu Vášho bydliska/sídla, postačí zhromaždenie zvolať formou verejnej vyhlášky, ktorá musí byť zverejnená vo všetkých dotknutých obciach obvyklým spôsobom najmenej 5 pracovných dní pred konaním zhromaždenia. Určenie spôsobu a pravidiel hlasovania na zhromaždení je interná záležitosť spoločnosti LESY SR, š.p. (inak by to bolo len v prípade ak by vlastnila viac ako 2/3 výmery poľovného revíru).

S pozdravom JUDr. Norbert Horváth, advokát

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov