Heming hunting
dnes je štvrtok,  9. máj 2024,  meniny má Roland,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:17,  dnes západ slnka: 19:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Stalo sa v jednom PZ - diskusia

autor: off juraj1956
pridané: 11.6.2009 18:49
Deň pred konaním sa mimoriadne zvolanej čleskej schôdzi v nemenovanom PZ,ktorá sa konala za účelom prijatia žiadateľov do PZ,títo podali žiadosť o ,,neprijatie,,.Kocúrkovo je proti tomu nič
počet zobrazení: 19 281
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 80 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pepies, 7.2.2010 o 11:14

Vildo nepaprč sa oni nevedia na čo sme sa mi dohodli..jasne že bude dôležitý aj tvoj hlas pre mna aj Agitátora a miestnu"spojku"potrebujem...A ked by to nahodou nevyslo budem mat aspon kam chodit na spoločne na diviaky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 7.2.2010 o 9:43

A odkial ste si vycucali že len ja budem presviedčat cle združenie,,, ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 6.2.2010 o 21:05

ked nie dam ho zozrat pitbulom : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 6.2.2010 o 20:55

Peťo tiež sa mi zdá byť FLAT retríver dosť mladý nato aby dokázal presvedčiť celé združenie aby ťa zobrali. Ale rád sa budem mýliť, a držím palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.2.2010 o 18:45

a čo tlmič a nočné videnie ? Tadial by to asi išlo :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 6.2.2010 o 18:18

mate obaja pravdu bohuzial ani peniaze ani boh ti vtom nepomoze : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.2.2010 o 14:55

Presne tak pepies peniaze môžu mať opačný efekt keď zvíťazí zavisť členov nad realnym myslením . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 6.2.2010 o 12:26

no však peter ked chces zobrat za slovo solimkenaja tak to možeme zdrušit,, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 6.2.2010 o 9:16

Miloš ani ja v boha neverim ale chcem aby ma zobrali nie len kvôli peniazom.Dva roky som robil dojnu kravu ale už nemam chuť a ani zbytočne peniaze a hlavne som sa poučil.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 6.2.2010 o 9:05

PETO ja v boha neverim takze neviem ked sa budes spoliehat na neho ci sa niekam dostanes : )) ver v silu penazi tak sa urcite dostanes niekam skor realita je realita ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 5.2.2010 o 21:23

chceš tým povedat že moja snaha bola marná,?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 5.2.2010 o 21:20

Kde ja budem členom tak to vie len pán boh...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 5.2.2010 o 21:19

peto, len nezabudni kde budes členom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.2.2010 o 21:11

zober si hocijakú zbraň . A hosťom sa u nás nedávajú zlé štandy . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 5.2.2010 o 21:09

Edu Vildo dakujem vam kedže prechádzka mi nevadí pojdem kde ma určíte:)))podmienka je že si zoberem Blasera:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 5.2.2010 o 20:53

no ale edko, ja ho do pohonu nepozývam, na spoločnu ho pozvem a samozrejme na štand, ale peter bude možno členom u nas,a potom pojde do pohonu ako novacik ,, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.2.2010 o 20:49

No do pohonu by som si nedovolil nikoho pozvať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 5.2.2010 o 20:38

edu,,, ale u vas ako host na štand ,,, ale u mna ako člen do pohonu ,, nech si vyberie petrik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.2.2010 o 20:35

pepies samozrejme nie do pohonu :) to by som si nedovolil na normálny štand samozrejme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 5.2.2010 o 20:07

pepies kde by si chodil tuna budes v lubini kto bude nahanat svine v pohone s blaserom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 5.2.2010 o 20:05

Edu vdaka ak sa mi bude dat rád prídem...:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.2.2010 o 19:59

pepies kludne dojdi aj ty neni problém :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 5.2.2010 o 19:26

peto,,,, to som nevedel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 5.2.2010 o 14:58

Edu a ja som od macochy??:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.2.2010 o 14:28

hunter65 no vidíš hunter65 ja ťa pozvem na spoločné poľovačky na diviaky a nemusíš ani seno dávať .
PS : Zavist a hlupost zahubi slovensky narod.
s tým nesúhlasím skôr si myslím že je večná :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunter65, 5.2.2010 o 14:22

Este jedna perla. Ja si zapolujem u kamaratov polovnikov (vdaka otcovi chodim na polovacky od 5r) a aj prirodu si uzijem aj bez pusky, ale chcel som do PZ v mieste kde mam chalupu. A nie ani za kandidata, lebo oni sa dohodli ze nebudu dalsich primat. Ja na to - chlapi - za cely rok nechcem ani jednu srnku, ani diviaka ... nic len si chcem dat flintu na plece zobrat psa a pozriet skodnu, ci ist zakrmit, budem Vam robit sanitara. Aj tak nie - co uz na to povedat. Tak chodim ku kamaratom kazdy druhy tyzden cca 40km.
V lete som im dal plny krmelec sena - kosim luku v sade. Ani raz ma nepozvali ani na spolocnu. Niekde su barani. A pritom ja som len ponukal pomoc a urcite by som neskodil.
Zavist a hlupost zahubi slovensky narod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 5.2.2010 o 13:49

PETO pokial uvolnia tak uz mi budeme starsi !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 5.2.2010 o 13:05

Bibasso ten americký spôsob polovania som použil ako prirovnanie lebo sa mi páči že tam všetci polovníci maju rovnake šance poľovať zakúpením licencie,nemusia kandidovať,ponižovať sa a hrat sa na blbcov aby ich prijali niekde do PZ.Je veľa poľovnikov ktorí poľovníctvo nevykonávajú zo zištných dôvodov,a prežiju aj v dnešnej dobe a prestarnuta generácia "ľudových poľovnikov" uvolní miesto aj mladším:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 5.2.2010 o 10:37

Presne tak hunter, je to len o lacnej pracovnej sile, ktorá ti prináša len hodnoty v podobe práce, finančných príspevkov a ešte aj krmiva a pod. Je to svinstvo najhrubšieho zrna. Zákon by mal toto "čakateľstvo" právne upraviť, keďže nejde len o ojedinelý prípad na lokálnej úrovni, ale o celospoločenský fenomén. Mali by byť stanovené presné pravidlá a kritéria, ak ťa už raz príjmu za čakateľa, musia presne stanoviť body a úlohy a po ich splnení, nie hlasovať o tvojom členstve, ale automaticky ťa prijať za člena. Inak v tom bude stále bordel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 5.2.2010 o 9:54

Ono to je zlozite. Poznam polovnika z okresu NR ktory sa snazil zaclenit do PZ niekde pri Cadci. Kilometrov pozehnane, za rok cakatelstva co nalial do zdruzenia zopar 100.000 - vystaval posedy, krmelce z dolnej zema doviezol krmivo ... naozaj sa chalan snazil mu zamietli clenstvo ale podporili zakatelstvo. Tiez nezvykle, ze nechceme ta ako polovnika ale chceme ta ako cakatela/brigadnika ktory nam tu sluzi. Tento polovnik na najblizej schodzi o rok sam poziadal aby sa k nemu nevyslovovali pokial ide o clensto, uz nechcel viac byt ani cakatelom ani clenom a vobec sa mu nedivim.
Takze mozno aj tito cakatelia zhodnotili, ze nechcu byt v takej partii aku za ten rok spoznali.
Osobne si myslim, ze ak niekoho pustim do pozicie cakatela mal by som mu dat jasne kriteria, kolko bodov musi nazbierat - ci brigadami alebo lovom skodnej .... a ak to splni a nedopusti sa prehresku voci polovnictvu, tak sa stane sa clenom. Inak naco ho beriem za ckaltela - lacna pracovna sila? Mazaci a bazanti? Vela ckatelov za rok spozna svoje nerovne a nevie s tymto fungovat v kolektive. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 5.2.2010 o 9:00

Pepies súhlasím s tebou, tiež nie som členom žiadného PZ a nie preto, že nechcem, ale kvôli tomu, že niektorí dôchodcovia to berú ako zdroj obživy, a mraziak majú napchatý divinou.

S tým americkým systémom nesúhlasím, a nie je to žiadna sláva, poľovníkm by si v takomto prípade bol, len ten deň keď pôjdeš niečo "uloviť".

Ja by som to nevidel až tak zle, možno sa konečne urobí poriadok a prestarnutá generácia prenechá miesto mladšej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 4.2.2010 o 18:22

Win 243.Suhlasím s Vami že Polovnictvo je to už hlavne o peniazoch.Vžite sa ale do mojej kože a kože druhých mladých polovníkov ktorý nemaju kde poľovať,a ticho závidia tým čo su aj 2-3 združeniach a poľovníctvo beru aj ako zárobkovu činnosť a jedina možnost pre nas je len taka dať vela penazí,makať a držať s prepáčením hubu.Možno že keby bola vetšia kolegialita medzi poľovníkmi dopadlo by to inak,lebo až toľko veľa milionárov na slovensku nieje aby skúpili vsetky revíry.Alebo by stál za úvahu americký systém polovnictva kde by sa staral o revíry štát a profesionalny strážcovia a človek by si kúpil licenciu na lov tam kde by chcel a boli by šance pre všetkých poľovníkov vyrovnane... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 4.2.2010 o 17:32

win243 uplny suhlas s tebou, bude to chvilu trvat, ale spz sa tymto uplne znicilo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off win243, 4.2.2010 o 14:31

Asi treba ľuďom povedať, čo sa stalo. Od 23.01 2010 je poľovníctvo o veľkých peniazoch. Ak jedna tretina poľovníkov prestane poľovať, pojmy, ako čakateľ, žiadateľ, čestný člen.. sú preč. Prichádza platiteľ, mečenáš, zbohatlík! Už sa ľudia konečne spamätajte, PZ, SPZ sú preč! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.6.2009 o 9:59

Určite mali na to pádny dôvod . Podobne ako čakateľstvo a začlenenie čakateľov do zákona považujem za Kocúrkovo . Považujem to za nenormálne preto lebo čakateľstvo vôbec nič nerieši . Tak či tak je prijatie za člena v určitej skupinke ľudí ktorá proste z neznámeho dôvodu rozhodne o tom či ten alebo onen poľovať bude alebo nebude !!! Ano z pohľadu nás čo poľujeme sa zdá ,že moc sústredená do našich rúk je predsa to najlepšie riešenie čo je samozrejme nezmysel .Podobne máme neomedzenú moc povedať poľovníkovi hlásiacemu sa do PZ že bude čakať netreba na to inštitút čakateľstva ani podobné nezmyselnosti . Takže čakateľom môže byť ten na koho ukáže členská základňa prstom . Môže čakať 1 rok 10 rokov alebo do konca života . Život však beží a človek by mal byť tolerantný k iným . Nie iba uchopiť moc a nevpustiť tu už ani pána boha aby mu neuchmatol kúsok mäsa napríklad ,alebo aby sa musel deliť o paroh . To že niekto podal žiadosťť o neprijatie do PZ môže signalizovať v akom stave sa to nemenované PZ nachádza po morálnej stránke ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 15.6.2009 o 21:24

Možno ,že je za tým všetkým juraj časovaná bomba... však čas ukáže... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.6.2009 o 21:12

Milank, dík, aspoň vidíš, aký som kačiak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 15.6.2009 o 20:01

Orol budíííček dnes je 15.jún :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.6.2009 o 18:34

Treba nastaviť správny čas, lebo téma bola založená 18:49 a ešte je len 18:34.
Inak tomu stalo sa nerozumiem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 15.6.2009 o 18:16

cakatelia v pz, podali ziadost o neprijatie? to som este nepocula, ale dobre...............clovek sa aspon zasmeje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 80 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov