Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
IBO výpredaj

Nikon Monarch 2,5-10x50 vs. Leupold VX III 3,5-10x50 - diskusia

autor: off Peter333
pridané: 29.5.2009 11:04
Chcel by som na môj guľobrok CZ 586 - 15 cal. 7x65R nejaký dobrý puškohľad.Teraz mi vŕta v hlave Nikon monarch 2,5-10x50 - osvetleny bod alebo ten Leupold 3,5-10x50 tiež s osvetlením bodom, budem to kupovať v SR.Čo by ste mi z týchto dvoch odporučili, nikona alebo toho leupolda? Ako by ste sa rozhodli vy?!
počet zobrazení: 29 535
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 201 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off MSmarian, 4.1.2010 o 19:14

Milanko, čo to máš za zvláštne meno. aaa aaa.?????????????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.1.2010 o 19:08

Ke´d si kupil a je vadný vráť ho ! To sa tak robí bežne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 4.1.2010 o 18:53

edu vydno ze si ho nevydel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.1.2010 o 17:33

Milanko je to dobre vyzerajúci puškohľad nemaj obavu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 4.1.2010 o 17:02

milanko12....nerobí,ale urobila -Mariánovi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 4.1.2010 o 15:34

edu-
vobec sa to nehodi na lovecku zbran ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 4.1.2010 o 15:30

edu:)-neviem aky je to puskohlad ale urcite vojensky nie na polovne ucely ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.1.2010 o 15:28

Milanko12 asi robí ked ho má Marian na guľovnici :)))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 4.1.2010 o 15:28

kahles je celkom dobry vlasni to svarovsky je to take nieco ako ked sako robi tiku su nan rozne akcie komplet s manlicherom ktovie preco asi sa im to moc nepredava ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 4.1.2010 o 15:22

MSmarian - taky puskohlad na polovne ucely zo svietiacou osnovou meopta nerobi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.12.2009 o 16:50

Peter dobre si kúpil nikon je perfekto sklo . Ako povedal Marian meopta sa vracia medzi špičku . Nie však medzi swara či zeissa ale určite obstojí vo vyššej strednej triede . Ak máš stará Jena zeiss predať za 50 € čo tipnem jej cenu je to naozaj zbytočné . Možno treba počkať na pacienta aký sa mne núkal v jednej debate 400€ tuším tuto odkaz /> samozrejme iba konšpiratívne :))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 30.12.2009 o 14:18

Ak chceš skutočne dobrý puškohľad za rozumnú cenu, kúp si MEOPTA 2-8 x 42 s osvetlenou osnovou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter333, 30.12.2009 o 14:16

Pri každej téme na tomto fóre, ale aj na iných dôjde ku koncu vždy k hádkam a osočovaniam. Načo je nám to treba? Ja som len potreboval poradiť a nič viac, veď tie peniaze čo som do toho dal boli moje, a nie Vaše! Na Swarovskeho 2000 eur, veru určite nemám. Kúpil som Nikona, mám ho momentálne na 30-06. Ale aj staručkú 4x32 zeissku som si nechal, nepredal som ju veru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off aaa2, 30.12.2009 o 11:59

07.12. 2009, 21:09 Edu => zas trepes

Bavis ma svojimi prispevkami. Nejedz tolko sena, aby aj pre zver ostalo.

Hasselblad
Leitz Wetzlar

Zle to mas v tej hlave rozdelene...
Prestav si ju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.12.2009 o 10:57

aké bolo krásne keď sme zhaňali kedysi buď zeiss jena buď ju mali alebo nemali :) nikoho nesralo že je to 4x32 :-) ani to že ju treba štelovať kladivom od oka :) Dnes je sila puškohľadov . Zeiss a swarovského by určite chcel každý isto radšej ako meoptu :) Ale sú i taký čo si kúpia napríklad tactical :-) strielajú S&B 11,2 SPCE a nevedia si vynachváliť .
Leupold kupiš za 100€ ale tiež za 1000€ a v tom je dosť rozdiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 17.12.2009 o 10:22

peter333 položil otázku či Nikona alebo Leupolda (na Swarovského a Zeissku buď nemá alebo ich nechce), na takto položenú otázku odpovedám jednoducho - kúp si Leupolda aj keď ja osobne by som kúpil Meoptu alebo Deltu Titánium, čiže potvrdzuje sa že 3 poľovníci = 4 názory, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.12.2009 o 18:56

vicik samozrejme netvrdím že kto nemá zeiss alebo swarowskeho môže zahodiť puškohlad . Leupold je fajn pomer kvalita a cena k tomu doživotná záruka . Fajn voľba . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vicik, 16.12.2009 o 15:36

Doporučujem Leupold. S touto značkou mám skúsenosti, puškohľady radu VX 3 sú veľmi kvalitné a je na ne doživotná záruka. Typ 3,5 - 10x50mm so svetelným bodom German 4 je veľmi dobrá kúpa. Treba si ho osobne popozerať a potom sa rozhodnúť. 0905634750 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.12.2009 o 21:09

Môj šampion je tiež Carl zeiss ale svarovsky mu samozrejme plnohodnotne sekunduje . Potom je sila dobrých puškohľadov S&bender ,docter,leopold a mnoho iných . Ale je to ako u foťakov Tam je Canon potom Nikon rozdelené je to asi 80% pre canon a 20 % pre nikon v profi triede . Potom nie je už nič samozrejme su olympus,sony,pentax atd ale to je uplne diametralne inde . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 7.12.2009 o 20:29

Ja by som napisal, ze ZEISS, potom dlho nic. Potom SWAROVSKI, potom dlho dlho nic a potom este Meopta a po nej uz vobec nic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 7.12.2009 o 19:25

jediné kvalitné puškohľady vyrába MEOPTA,SWAROVSKI a ZEISS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 7.12.2009 o 13:59

som si prečítal diskusiu...aj sa bojím niečo napísať k veci :o))
mám leupold(na S202 ,308W)...a podobnú meoptu(CZ 527 .222 REM..)
ked ich porovnám tak sa mi zdá že tá meopta je za šera čistejšia..ale to je naozaj len o chlp a je to minimálny rozdiel..
leupold mi ale príde mechanicky daleko lepšie spracovany...aspoň to čo sa dá vidieť (neviem ako vo vnútry...hoci sa som čítal na nejakej diskusii že leupold je zvnútra mechanicky super..)
mal som aj monarch ale len 42-ku (chcel som ho dať práve na tú 527-ku..) ale ma sklamal...prišlo mi to ako kolegov bushnell.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off greenKorektor, 29.11.2009 o 13:14

Mily Bibasso.

Co moze prist z kraja Slotu, Štefanoviča a spol s.r.o.
Len pajac ako ty.
Tu nie si na stranickej akcii, ked sa Ti nepaci nereagujchuj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 27.11.2009 o 13:09

Ja sa vám čudujem, že vás to tu s tým pajácom GK baví. Však tým, že reagujete na jeho hlúposti ho len posmeľujete a povzbudzujete aby v tom pokračoval. Možno by nezaškodilo, proste vyhlásiť totálnu ignoráciu daného exemplára a bol by pokoj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 27.11.2009 o 13:08

Edu ... a aj ostatných chápem nad rozačitostou cien v SR ale treba si uvedomit tí ,ktorý nevlastia nejaký reálny obchod že taký obchod firma aj niečo spotrebuje mám na mysli reálne náklady .... nepoznám obchodníkov že by robili niečo zadarmo... a v SR je legislatíva nadstavená asi tak že clo ak dovážaš mimo EU oficiálne neobídeš ani dph ani dan ....nehovorím o prepravnom a pod....To že je europsky trh otvorení a každý môže nakupovat kde chce je fajn a preto musia obchodníci sa snažit aby predali aj v SR , nikoho si nebudem zastavat s predajcou každý si tvorí svoje ceny ako aj produkty .Poľský trh a obchodnú siet v USA nebudem komentovat. Net nám ponúka nazriet aj za hranice iných kútov sveta a porovnat si ceny,čo je velmi zaujimavé ale neviem ako riešia záruku ak ju neposkytuje niekto v EU . Ja osobne som rád ak sa musia obchodníci viac snažit v ceno tvorbe a odolávat konkurenciu v EU. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.11.2009 o 12:47

greenKorektor naopak ja som sa práve rozbehol . Vol si zelených zastrešili ich červený spolu s SDĽ ,ČSD v Strane SMER ,ale to si ako vol ič určite postrehol . Potom budú na Slovensku odborníci na životné prostredie minimálne taký ako šefka zelených v česku :
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 27.11.2009 o 12:34

greenkorektor- ty už v pravom svetle vykreslený si. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off greenKorektor, 27.11.2009 o 12:31

Edu, Ty si asi pribrzdeny alebo co.

Snad si nemyslis, ze budem koli pripecencom pouzivat anonymizer alebo ine moznosti.

Ked ste ma znechutili, tak som sem jednoducho prestal chodit. A heslo som zabudol - jednoduche vysvetlenie. Rys2 si ma ale pamata...

Nie je kazdy tak zaujaty sebou ako Ty. Este si zabudol na tč. co si tu dal - urcite je prave. Svojmu spamu nedas vacsiu vahu, ked si tu das svoju opicu atď.

Ide o to, ako spravne podotkol rys2 - moze to tu citat hocikto a je dolezite, aby ste boli vykresleni v pravom svetle...

Ako banda co beha a striela na vsetko co chodi a lezie. A ma to podchytene zo strany politikov - nakolko su medzi vami v hojnom pocte.

A nie ako slusna spolocnost ludi.

Priklad.
Tazba uranu - uz tiez nebude tak easy, ako si niekto myslel.

Treba volit zelenych - co sa Vas tyka, treba navrhovat zmeny v pravnych normach. Proste - tlmenie - Vas termin ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.11.2009 o 12:07

greenKorektor mňa by zaujímalo prečo si prišiel z nicku Culko na iný nick ? Je to drobnôstka ,ale nerozumiem tomu prečo niekto potrebuje viacej nickov? Prečo niekto príde na stránku venovanú poľovníctu takto odkaz /> Prečo niekto berie debatu ako boj a vyrovnávanie si účtov ako Ty ? Keď si inteligentný ako sám seba popisuješ a vysoko morálny ako sám seba popisuješ mohol by si zverejniť svoju identitu . Nie vykrikovať schovaný spoza duba . Potom by sme minimálne mohli zhodnotiť tvoju tebou proklamovavú tvoju obrovsku inteligenciu. Takto si iba nič trocha žvástov a dymu. Utajený nikto ktorý sa cíti nedocenený tak si mindráky lieči urážaním iných a potrebuje si tu vyrovnávať účty! Nuž mohol by si si minimálne zachovať trocha ľudskej dôstojnosti . Niekedy i ja sa prudko vymením názor . Nie som však tajný volám sa Eduard Žákovic a na nete ma nájdeš keď potrebuješ . Tiež na skype či icq. Keď pochybím viem sa samozrejme ospravedlniť . Podobné diagnozi poznám na fotoservroch, kde ľudia ktorých celý život kopali do riti zrazu zistili ,že môžu beztrestne ubližovať iným v utajení netu. Nuž ani net nie je až tak utajený ako by sa Ti mohlo zdať a preto sa Ti môže stať ,že ťa predsa len niekto ešte do riti nakope . Takže si daj bacha napríklad na google analytic a iné softy ,ktoré nielen vypatrajú tvoju I.P. adresu ale keď ťa niekto osobne zastaví nečuduj sa potom :)) Aby Ti niekto nezrátal tvoju pomstichtivosť a nemusel by si meniť potom nick :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.11.2009 o 11:50

lowec samozrejme sú všakovaké značky poľských stodôl podobajuce sa originálu. Dobré ceny v USA však neznamenajú ,že si kupiš nejaký podvrh v Targu na trhu alebo od Vietnamca . Veľkoobchody v USA predávajú original výrobky . Kupoval som tam napríklad Canon MPE - 65 za 18 000 sk v čase keď stál na Slovensku 50 000 sk . Al samozrejme i iné veci . Clo som neplatil žiadne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off greenKorektor, 27.11.2009 o 11:36

Ahoj Jozifku.

STU - jedna z mala poriadnych skol. Dakujem, som nascipany.
Upresni, aku inteligenciu mas na mysli.
Emocionalne IQ mi vo vztahu k zelenym pobehajom ide limitne k nule... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off strednyjozo, 27.11.2009 o 11:16

Green a to kde si tie semestre ukončil, nikde s tebou nevedeli vydržať dlšie že si ukončil iba semestre a nie školu. Alebo to bola škola pre dementov lebo tvoje názory tomu nasvedčujú. Prajem ti mnoho zdravia, úspešné štúdium ale hlavne dobre prebiehajúcu liečbu. A môžeš sa na mne vyvršiť koľko len chceš, lebo mňa sa doktnú invektívy len od inteligeného človeka, čo ty zjavne nie si. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 27.11.2009 o 11:02

Pozdravujem Vás páni.... som jeden s predajcou "ako obchod nie internetový obchod" značky NIKON predal som nejeden binokulárny dalekohlad ako aj puškohlad ja osobne značku NIKON hodnotím pozitívne ako prepracovaním ,kvalitou tak i inštaláciu samotného krížu ktorý je vleptaní priamo v skle optiky , záruka od nikonu je na puškohlad 30 rokov , čo sa týka ceny a modelov je to velká škála parametrov čo je nadlhšiu debatu. dovoz amerika a pod. je to fajne ale už som videl rôzne veci ktoré nazvem podobali sa originálu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 27.11.2009 o 10:58

Pardon, s veľkým C - CULKO. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 27.11.2009 o 10:58

Áno, nick culko - rešpektujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off greenKorektor, 27.11.2009 o 10:49

Rysik s tebou mam este stare ucty - nevybavene.
Neraz si mi tu "pomotal nik".
Tak si uprac pred vlasnym chlievom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 27.11.2009 o 10:43

greenkorektor, urážať poľovníkov na tejto stránke a používať výrazy, aké používaš nie sú najšťastnejším riešením. Rob, konaj, píš - ale vyvaruj sa urážok a invektív. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off greenKorektor, 27.11.2009 o 10:37

Ved Ty si protekcny EDU.
Sestru mas v USA. Tak Ti ho donesie presne ako ta letuska co som spominal.

Iboo Pištííík mój. S optikou - optickymi pristrojmi sa zaoberam od strednej školy. Mam skoncene: ÚSPEŠNE v BA
5 sem - MAT
2 sem - ASTRONOMIE
5 sem - FYZ
2 sem - FYZ - spec. optika

Nasrali... V hlave mas nasrate ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.11.2009 o 23:32

iboo za 300€ ti ho zoženie :) korektor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 26.11.2009 o 22:39

greenKorektor - mal si vôbec niekedy originál binokulár monarch v rukách? Niesom síce jeho výrobca, ale tvoje slová sa ma dotkli a nasrali ma. Takých expertov tu už bolo. Cena je na mieste . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 201 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM