Heming hunting
dnes je nedeľa,  28. apríl 2024,  meniny má Jarmila,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:34,  dnes západ slnka: 18:53
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Môj pes ma zdravotný problém-prosim o radu. - diskusia

autor: off Peter10
pridané: 29.3.2009 21:28
Mám 7 mesačného hrubosrstého jazvečíka a od piateho mesiaca sa uňho začal objavovať zdravotný problém. Začal sa naháňať za chvostom a hrýzť sa do neho.Najprv som si myslel, že sú to vonkajšie parazity.Okúpal som ho tri krát v nejakom špeciálnom prípravku/na radu veterinára/nepomohlo.Dokonca sa mu srbenie prenieslo aj na prave stehno a slabinu.Občas sa do týchto miest hryzie a vyšklbava si srsť.Bol som už tri krát u veterinára, vyskúšal prípravky, ako Taktik,rôzne maste/aj s kortikoidom/nasadil vitamíny .diétu a žiadny výsledok.Som už s toho bezradný.Ak niekto máte podobnú skúsenosť s kladným liečiteľskym úspechom , poradťe mi čo sa dá s tým robiť.Ďakujem.
počet zobrazení: 30 561
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-66 z 66 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off rado100, 22.2.2013 o 20:20

To čo ti dal zverolekár bude pravdepodobne Neostomosan. Ničí svrab, blchy, odpudzuje muchy a pod. Po okúpaní psa nesmieš oplachovať. Všetko čo došlo so psíkom do kontaktu treba zahodiť, teda to čo sa dá a čo sa nedá treba dobre vystriekať Neostomosanom. Psíka potom treba kúpať aj preventívne. Ono je to všetko aj o imunite. Mal som Paterdalle teriera ktorý dostal svrab tiež od líšky a spával spolu s kopovom a tomu nič nebolo. Patíka som potom kúpal v roztoku preventívne každý mesiac a bol pokoj. Ak dodržiavaš bežnú hygienu, tak nehrozí že dostaneš svrab od psíka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 22.2.2013 o 18:53

ahoj, moj jazvečik hrubosrsty začiatkom zimy zahrdúsil líšku. Tá vypadala zdravá. No a cca 2 mesiace uňho pozorujem slabšiu srsť okoloo očí na hlave na chrbte bokoch ušiaach, proste všade sa mi zdá že na to že je zima má dosť slabú srsť a furt sa oškrabuje. pýtal som sa veterinára po telefóne či to nechytil pprašinu alebo svrab tak povedal že určite a dal mi nejakú ampulku na rozriedenie vo vode v tom som ho ukúpal plus gél medzi lopatky. Ale nezdá sa mi že by to moc pomohlo. Nemá niekto nejaké overené rady+ ak je to nejakú svrab alebo či je to prenosné aj na človeka? Na sebe ziatiaľ chvalabohu nič necítim a pes je dobrý nechcem sa ho zbaviť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 12.4.2009 o 10:36

Ano ražovicu, a riadne vmasírovať na postihnuté miesto. Ale nie masírovať nasucho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off milosbaca11, 11.4.2009 o 20:32

To už som tu raz radil, 90% týchto problémov vyrieši Front line!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 11.4.2009 o 17:16

bleskj-tým režné si myslel alkohol ražovicu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 11.4.2009 o 17:14

Dal som mu veterinárom zobrat vzorku/zoškrab z kože/, ktoráby mal určiť,či sa nejedná o plesňové ochorenie.O týždeň udem múdrejší.Potom dám vedieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 9.4.2009 o 21:39

Peter10 mal som podobný problém s rotvajlerom, tiež som vzskúšal rôzne medykamenty, a nič nezaberalo. Až mi jeden ujko poradilrežné. A ver lebo never vmasýroval som ho tri krát dene a asi po tyždni sa to začalo zlepšovať, až to prešlo. A to isté sa podarilo aj so synovim foxom. Tomu sa to asi po roku vrátilo a liečbu sme zopakovali a psik má už tretí rok po poslednom preliečení pokoj. Skús ak chceš, a budem rád ked daš vedieť ako to dopadlo u teba. Držím palec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mravec2, 9.4.2009 o 18:20

nevidel som ako to prebieha u tvojho psika,a hlavne z akou intezitou. Stretol som sa stim už dvakrat ale pri NO raz sa to prejavilo u staršieho psa kolega tiež pobehal kopu veterinarou a nič.Dostalosato do dalšich štadii až sa psik musel dat utratit potom sa usudilo že to bolo psychyckeho pôvodu ALE o dva roky to začal robit aj môj pes ale podstatne mladši ako prvy pripad ,(cca 1 rok) už poučeny sme skusili to inak.Nenehal som ho to robyt aj som ho zato trestal ale hlavne som mu nenehal vydichnut aby nemal na to čas a myšlienky,furt som ho tak unavil že radšej išiel spat.A po pol roku to bolo vyriešene. Držim palce a neskôr napiš ako to pokračujete. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kasari, 5.4.2009 o 10:50

Peter10 - co já vím, zkoušej všechno, ale nepomáhá to. Že prý je to asi chronický zánět žláz. Ale kdo ví. Jen vím, že se to zhoršuje a chlupy už vypadávaj i sami. Navíc se mu k tomu objevilo asthma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 4.4.2009 o 18:11

kasari- tá lysivosť sa nedá ničim liečiť????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kasari, 2.4.2009 o 15:26

Asi tě to nepotěší, ale mám kámoše, co má drsňáka se stejným problémem a ta " lysivost" se mu objevuje každoročně v tomhle období a dlužno dodat, že ten pes je prakt. k ničemu. Lov upotřebení - 0. Zajímá se jen o vlastní lysiny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechurik, 2.4.2009 o 9:24

ahojky,
milosbaca: som nevedela, ze Front-line je aj proti bakteriam. My ho aplikujeme proti kliestom...ucinnost 1mesiac a myslim, ze tam bolo v navode, ze den pred a den po nesmie ist do vody. Peter, drzim palce, nech zistis konecne pricinu problemu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 2.4.2009 o 9:15

Kto povedal, ze je to zdravotny problem ked si hryzie chvost a nahana sa za nim? Kopa psov to robi pravidelne ak sa nudia , takze skor je to psychickeho razu si myslim. Konkretne som sa s tym stretol aj ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milosbaca11, 2.4.2009 o 6:41

Skús aplikovať Front-line na kožu medzi lopatky a krk. Možno to nie sú parazity, ale nejaké baktérie. A hlavne psíka často nekúp, aspoň nie v šampónoch. A ešte niečo, keď už aplikuješ Front line, tak psík nesmie 3 dni zmoknúť a nesmieš ho ani len obliať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 1.4.2009 o 20:05

6petka1- u mňa to iste -,,skuste toto, potom zas hento " a výsledok nulový. Liečba funguje na princípe pokus omyl.Teda zatial len omyl.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6petka1, 1.4.2009 o 19:37

Peter10: no veterinár mi na to dal nejakú mastičku, ktorá aj tak nezabrala a ked som sa opýtala na čo by to mohla byť alergia mi povedal že u ludí sa to ťažko určuje ako od neho môžem chcieť aby mi povedal z čoho to má pes. A to si zobral len za "diagnostiku" 3 eurá, tento týžden chcem ísť k inému zverolekárovi. U mojho hafana sa to prejavuje ako sčervenané bruško. Ak zistím niečo nové dám vedieť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 1.4.2009 o 18:44

6petka1-ako si postupovala s tou alergiou? ja som skúšal dať tabletky dithiaden, ale veterinar mi povedal ,že na psy to neučinkuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 1.4.2009 o 18:41

Parazity to 100% nie su, je odčervený tabletkami aj injekčne a niekoľkokrát okúpaný prípravkom proti vonkajším parazitom. Skôr to bude alergia, ale ako zistim na čo?U ľudí je to jednoduché - naočkuju alergény a reakcia ukáže výsledok. Ale čo psík? A ak je to psychická porucha , ako to zistím? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kocho82, 1.4.2009 o 16:34

peto dlhe roky chovam hefanov a podla mna su to nie vonkajsie ale vnutorne parazity su to škrkavky alebo pasomnice takze ho skus este odčervit a uvidis ci to pomoze je to 100%ono! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6petka1, 1.4.2009 o 9:07

s niečím podobným som sa stretla a veterinár mi povedal že je to alergia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 31.3.2009 o 22:32

alebo to moze byt aj alergia na nejaku zlozku v krmive alebo nieco podobne,tam niekde by som hladal pricinu ja mozno.nema lupiny?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 31.3.2009 o 22:30

myslis ze to bude zdravotny problem nebude to psychicka porucha?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 30.3.2009 o 17:57

cca 2 mesiace. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 29.3.2009 o 22:45

kolko to trva?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 29.3.2009 o 21:39

Vyskušal som a uviedol som aj prípravky a spôsob liečby.Môj príspevok skôr smeroval k otázke , či sa už s tým niekto stretol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 29.3.2009 o 21:31

vyskúšaj aj iného veterinára... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-66 z 66 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM