Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Môj pes ma zdravotný problém-prosim o radu. - diskusia

autor: off Peter10
pridané: 29.3.2009 21:28
Mám 7 mesačného hrubosrstého jazvečíka a od piateho mesiaca sa uňho začal objavovať zdravotný problém. Začal sa naháňať za chvostom a hrýzť sa do neho.Najprv som si myslel, že sú to vonkajšie parazity.Okúpal som ho tri krát v nejakom špeciálnom prípravku/na radu veterinára/nepomohlo.Dokonca sa mu srbenie prenieslo aj na prave stehno a slabinu.Občas sa do týchto miest hryzie a vyšklbava si srsť.Bol som už tri krát u veterinára, vyskúšal prípravky, ako Taktik,rôzne maste/aj s kortikoidom/nasadil vitamíny .diétu a žiadny výsledok.Som už s toho bezradný.Ak niekto máte podobnú skúsenosť s kladným liečiteľskym úspechom , poradťe mi čo sa dá s tým robiť.Ďakujem.
počet zobrazení: 30 392
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 66 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hektor70, 8.12.2020 o 19:35

Reakcia na príspevok od Jared1989, 13.11.2020 o 20:10 :
Dobrý večer. Môžte prosím podať info ako to dopadlo? A nebola tesne predtým ako začali problémy očkovaná? Mám Welsha a identický problém, po spúste vyšetrení u veterinárov, sme to vyhodnotili na alergickú reakciu na vakcináciu. Momentálne je na kortikoidoch, vyzerá o dosť lepšie, uvidíme ako to zaberie, ale zaújma ma vaša praktická skúsenosť. Vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jared1989, 13.11.2020 o 20:10

Neviem povedať na 100 percent, že sa postavila po tabletkách ale až po týždni ako ich začala brať sa začali ukazovať zmeny. Dva týždne predtým než začala brať lieky sa jej stav zhoršoval a až po začatí liečby sa to otočilo. Predtým začínala mať bolesti ako pred liečbou kortikoidmi. Dvihol som ju a zaknučala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 12.11.2020 o 12:28

Reakcia na príspevok od Jared1989, 12.11.2020 o 11:07 :
garantujem, že to zlepšenie nie je z tabletiek ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jared1989, 12.11.2020 o 11:07

Dávnejšie som tu písal, že mi ochrnula fenka jazvečíka. Po troch týždňoch ochrnutia sa postavila a už pomaly začína chodiť. Išiel som ju už utratiť ale veterinár mi dal ešte jedne lieky nech vyskúšam. Teraz berie Rycarfa tabletky a jej stav sa rapídne zlepšil. Rozhodujúce budú teraz dva týždne keď doberie lieky a ochrnutie sa nevráti. Predtým dostala kortikoidy ale tie nemali skoro žiaden účinok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcelbyk, 22.10.2020 o 21:29

Neurovet.sk kým není neskoro. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off citulik, 22.10.2020 o 19:10

Vyskúšaj spirulinu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 21.10.2020 o 21:45

Jared1989 - Na základe popísaných príznakov sa žiaľ s veľkou pravdepodobnosťou môže jednať o tzv. "obrnu jazvečíkov ": odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jared1989, 21.10.2020 o 20:18

Dobry deň. Mám 5 ročnú fenku hrubosrstého jazvečíka. Približne pred dvomi týždňami som si na nej začal všímať problém, že keď som ju dával do auta tak zaknucala. Volal som svojmu veterinárovi ale nakoľko bol v karanténe, hovoril mi aby som ju sledoval, že keď sa stav zhorší aby som mu zavolal. Stav sa začal rapídne zhoršovať, fena prestala žrať a chôdza bola ťažkopádna. Odporučil mi jednoho veterinára ale kým som sa k nemu dostal fena už prestala chodiť. Zadné nohy za sebou len ťahala. Urobil jej vyšetrenia aj RTG ale nič sa neukázalo. Dostala dávku Kortikoidov a infúzie kde už po prvej dávke začala zase chodiť ale asi 2 dní po poslednej dávke zase ochrnula. Teraz sme vybrali kortikoidy zas ale fena nechodí. Cit v nohách ešte je ale slabý. Taktiež je mi čudné to, že nedokáže hýbať nohami ale chvostom áno. Inak je vesela a teší sa zo života ale nohy ju nepočúvajú. Ďakujem za každú radu lebo už neviem čo mám vyskúšať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 15.8.2020 o 18:00

jazvečík už hopká síce ako opitý zajac a chodí ako čaptavý bocian ale zlepšuje sa to zo dňa na deň aj sa škrabe za ušami. Už má zasa dobrú náladu a znova aj šteká a jeduje sa na iných psov :). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 1.8.2020 o 17:20

Reakcia na príspevok od sailormoon81, 1.8.2020 o 16:33 :
Jazvecik je bojovnik. Verim,ze tvoj sa z toho dostane. Moja uz ma skoro 15r. a prekonala choru pecen ako stena,3x operacia nadorov,potom pankreas a pred 2 mesiacmi taky zapal maternice,ze stracala motoriku...a stale je so mnou..-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 1.8.2020 o 16:33

ahoj mám 6 ročnú fenku jazvečíka hrubosrstého. Predvčerom som sa bol s ňou prejsť, nejak som si ju nevšímal, ale išla stále za mnou, inokedy vačšinou skôr lieta všade okolo, ale šli sme koľajou cez pšenicu tak až keď som vyšiel von som si všimol že zaostáva a akoby ju tackalo na zadné nohy. Bolo horúco, mala vyplazený jazyk tak som myslel, že je dehydrovaná, prehriata alebo čo, potom či ju niečo neuštiplo. Všimol som si,že má dohora prehnutý chrbát tak zrejme niečo s chrbticou. Veterinár prišial dneska napichal jej injekcie, B12 a kortikoidy +granule mobility a ešte má niečo dodniesť. Momentálne sa na zadné nepostaví, maximále tak sedí alebo leží.Chcem sa len opýtať skúsenejších chovateľov akú má ten pes šancu, že sa reálne z toho dostane, mám ho na poľovačku tak potrebujem aby bol živý nie nejaký gaučový invalid. Je pravda, že rád vyskakoval či na lavicu, studňu, do alebo z auta no ale ako mu to zakázať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Esty, 20.1.2018 o 18:52

Moj jazvecik mi uz 2x ochrnul na zadne nohy...dostali ho z toho infuzie...ma to za nasledok asi ked bol malicky ho preslo auto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnicek, 20.1.2018 o 15:16

Dakujem za radu vraj ich ma vysunute boly sme u veterinára a už to liečime tak uvidime hadam to dobre dopadne. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belgie, 20.1.2018 o 12:50

Zdravím Ťa, nemusí mať vysunuté, môže mať aj výrastok. Máme skúsenosť, takže viem o čom píšem. Naberá to dosť rýchly priebeh, najprv problémy s vyprázdňovaním, neskôr problém s dostupovaním na zadné končatiny, až ich začne ako keby ťahať za sebou...., pomôcť sa dá operáciou, ktorá je však dosť drahá...Ak ich má skutočne vysunuté, tak len veterinárna liečba, doma mu sotva pomôžete... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lesnicek, 19.1.2018 o 15:10

Jazvečík problem s platničkami - Dobrý den chcem sa opýtat ako je to ak ma jazvečik vysunute platnicky moj ma ten problem :( Dakujem za info ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 22.2.2015 o 16:53

Juraj Marcel ti dobre píše..Som myslel že psík je už fit.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcelbyk, 21.2.2015 o 19:59

pokiaľ to ma roztrhnuté tak ti žiadna bandaz nepomoze. Chce to poriadnu diagnostiku (+ RTG )aby sa vedelo v com je presne problem a podla toho to riesit ak chces aby ti este diviaky nahanal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kanny202, 21.2.2015 o 13:10

Nechcem zakladať novú tému, mám slovenského kopova a má defekt na ĺavej prednej končatine, stalo sa to tak, že sa stratil a pri zbehnutí do dediny sa v noci zachytil v plote a odtiaľ ho vytiahli. Prejavilo sa to cca po 2-3 mesiacoch, v kĺbe( zápästie myslím, že sa to nazýva) je končatina dosť v zvláštnej polohe, veterinár mi povedal že je možnosť to operovať... pravdepodobne ide o rozthnutie väziva alebo niečo podobné. Máte niekto nejaké skúsenosti s niečím podobným? Zatiaľ by som potreboval radu o riešení daného problému fixáciou nejakou bandážou, len neviem čo by bolo vhodné... za odpovede vopred ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off S-i-m-o-n-k-a, 31.12.2014 o 13:31

Napíšeš prosím ťa ako postupoval veterinár pri diagnostike? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 31.12.2014 o 12:42

takže máme svrab .. dostala injekciu, ktorú treba ešte 2x zopakovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 29.12.2014 o 17:10

zajtra by mal prísť, napíšem výsledok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off S-i-m-o-n-k-a, 29.12.2014 o 16:46

To ti bude na dve veci, pretože ster je potrebné dať pod mikroskop a to ti doma neurobia. Navyše pri takomto probléme diagnóza od oka nie je najlepšie riešenie, pretože iné lieky sa dávajú na demodexa, iné na svrab, inak sa postupuje pri potravinovej alergii. Som zvedavá, čo ti povie veterinár, ktorý príde domov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LuboT, 29.12.2014 o 16:27

volal som veterinárovi aby sa na ňu radšej prišiel pozrieť .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 29.12.2014 o 15:21

Treba zobrať ster môže byť že mu prepukol Demodex canis, je to svinstvo ale da sa toho zbaviť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 29.12.2014 o 14:54

lysina na boku Môj pes ma zdravotný problém-prosim o radu. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 29.12.2014 o 14:52

zdravím, potrebujem radu .. už je to asi dva až tri týždne čo moja jagdteriérka navštívila líščiu noru a asi dva dni do zadu sa u nej na chvoste a boku objavili lysé miesta .. takéto miesta má aj na tvári kde bola pokúsaná ale už jej to pomaly zarastá ..len tá lysina na boku sa stále akoby zväčšuje, zrejme si odtiaľ aj vykusuje srsť (škrabanie som nepozoroval) obávam sa svrabu .. pridávam fotky Môj pes ma zdravotný problém-prosim o radu. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mozaik, 15.4.2014 o 20:56

Že je pes už v pohodě, je dobře. U mého starého velštěriéra jsou příčinou přesně takových příznaků ucpané anální žlázky. Svrbí ho to okolo řiti, potom až do slabin nebo i stehen. Nejdřív jsem se bál svrabu, dravčíka atd., ale nakonec mu veterinář žlázky vymáčkl a okamžitě byl klid. Od té doby mu pravidelně žlázky jednou měsíčně doma vymáčknem a je to o.k. Pokud zapomenem, pes se začne drbat. Vyškrábal si dohola fleky o průměru až 5 cm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off huber, 4.4.2014 o 14:53

Skus selen a zinok,resp neaký výživový doplnok s týmito mikroprvkamy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LuboT, 2.4.2014 o 17:08

zdravím, zistil som že mojej suke stavača sa lámu pazúry, má zlomené 2 a tretí je škaredo popraskaný, čo to môže spôsobovať ? strava? .. existuje niečo čo by to eliminovalo - granule, vitamíny ? Môj pes ma zdravotný problém-prosim o radu. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off TomBF, 29.4.2013 o 23:40

Skus predebatovat s veterinarom tie analne vačky. Moj pes mal taky isty problem.Hryzenie chvosta do krvy, opuchnuta zadna cast a atd.Veterinar mu daval stale nejake injekcie proti tomu tomu a psovi sa nelepsilo...zmenil som veterinara a cuduj sa svete nasadil si rukavicky urobil par ukonov ktore nejdem popisovat..a pes do dvoch tyzdnov ako rybicka. Takze nemusi to byt aj u tvojho psika ale za pokus to stoji. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 25.4.2013 o 18:42

nie že sa rád venuje mačkám ale sú doslova jeho srdcovou záležitosťou, ani neviem kedy som naposledy videl na okoli mačku, kt. by sa dožila dospelosti. Niekedy ich aj z časti požiera. Inak jedna vec, kt. sa mi nepáči je prečo ja musím zaň platiť daň a povinne očkovať a mačky čo chodia z dvora do dvora sa neočkujú ani sa za ne neplatí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anje, 25.4.2013 o 14:11

Měl jsem podbný problém, vše ukazovalo na alergickou reakci. Zdánlivě závařný problém vyřešil můj veterinář vyčištěním análních žláz. Do dvou měsíců ani stopa po poškození srsti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 25.4.2013 o 14:08

sailormoon81, pokiaľ sa ti rád venuje mačkám, nezabudni, že aj oni sú zdrojom parazitov, tak si noestomostan opatruj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 25.4.2013 o 11:22

Jazvečík má srsť už úplne v pohode, vykúpal som ho 2x v tom neostomosane a je OK. Jediný problém ktorý s ním teraz mám, je že ide vychyťať všetky mačky susedom na okolí :)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off goret, 28.2.2013 o 21:23

možno to už sem niekto napísal: za samodeštrukčným správaním psa je najčastejšie nuda a snaha psa upútať na seba pozornosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tonny, 28.2.2013 o 19:38

Vypadá to na svrab.Zejména pokud jsou vidět drobné krvácivé ranky. Je to přenosné na člověka.Celkem dobrá zkušenost injekce u doktora, a mazat tuším Trurived nebo tak nějak (pokusím se to zjistit).Já použil na koupání Orthosan po pár dnech viditelné zlepšení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcelbyk, 23.2.2013 o 12:50

keby si si dal toho psa vysetrit tak kazdy "normalny" veterinar ti spravy kožny zoskrab od ktoreho sa da odrazit a urcit dalsi postup.(vela chorob sa prejavuje koznymi zmenami a nemusi to byt pritom ziadny parazit) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 23.2.2013 o 11:52

Ak brloháriš, treba pravidelný kúpeľ v Neostomosane, na krk Stronghold a starať sa o srsť psa ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 23.2.2013 o 10:42

vďaka za rady vyskúšam, ono to asi aj chvíľu trva kým mu srsť dorastie a možno ak zmení srsť po zime tak to bude lepšie. Pravdepodobne som ho kupal v tom neostomosane aspon ta ampulka vypadala presne tak. Ten gél je CERTIFECT ale tam sa píše že je to na kliešte a blchy tak neviem či má nejaký vlyv. Skúsim ešte zohnať ten neostomosan a šampon a pár krát ho ešte okúpať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 22.2.2013 o 21:38

Chovám jezevčíky více než třicet let.Je to běžný problém,který vyřešíš jednoduchým způsobem.Použítí šamponu Zincoseb.Jedná se o parazita.Šampon běžně objednáš na internetu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 66 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov