Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem
Chyba! Skúste sa prihlásiť znova a skúste to ešte raz.

Lov z hosťom - diskusia

autor: off decartes
pridané: 27.1.2023 17:17
Dobrý deň.Chcel by som vedieť ak ide člen PZ z hosťom na poľovačku za ktorého má zodpovednosť,ktorý ma riadnu povolenku na lov škodnej a diviačej zveri v danom PZ,musím z ním byť spolu na štande či v jednom posede?Alebo môžem hosťa usadiť podľa potreby, kde by bol riadne zapísaný na konkretnom mieste v knihe návštev?Ak by nebol spolu zo mnou dopustil by som sa niečoho?V interných predpisoch PZ také nič nemáme ale predseda PZ to vyžaduje že je to proti predpisom ,ak akým. Ďakujem.
počet zobrazení: 1 502
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dede, 28.1.2023 o 4:36

Individuálny spôsob lovu -Zákon o poľovníctve č. 274/2009 Z.z. - v § 55 Lov zveri sa mrkni na ods. 3, 6, 10, v § 64 Označovanie, preukázanie pôvodu a preprava ulovenej a nájdenej zveri sa mrkni na ods. 2. Ber do úvahy, že hosť je cudzí poľovník, nepozná terén, riadi sa Tvojimi pokynmi, zver môže postrieľať a bude potrebná dohľadávka. Príklad - V povolenke má napísané, že môže loviť zver diviačiu teda prasa, lanštiak, diviačica, dosp. diviak - kanec. Ty niesi sním na posede , ulovil diviačicu ktorú máte spoplatnenú v cenníku PZ sumou 500 € a on povie, že si mi to povolil Ty a keď príde k vyučtovaniu hosť povie, že on diviačicu nechcel uloviť, len lanštiaka a 500 € nieje ochotný zaplatiť. Na spoločnej poľovačke - sa všetci riadia pokynmi vedúceho spolopčnej poľovačky, obyčajne ním býva poľ. hospodár. Podmienky či je potrebné aby bol na spol. poľovačke pri strelcovi domci poľovník sa dohoduje dopredu. Je to možné napr. v minulosti hosť na štande- určenom stanovišti na zver strieľal, kanec sa lovil nie v cene štandovného ale podľa bodovej hodnoty - cenníka vášho PZ a potom sa vykrúcal aby nemusel platiť, že kanca nestrelil on ale sused - už je problém. Môžeš mať v ruke čísla aby si učísloval počet ulovenej zvere poľovníkom pri ktorom stojíš aby sa vedelo koľko ks ulovil príp. iné dohodnuté na sp. poľovačke . ZÁVER - Predseda má pravu !!!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
off fire, 29.1.2023 o 11:57

Reakcia na príspevok od decartes, 28.1.2023 o 21:57 :
keď je to domáca kuchyňa tak daj návrh a si to aj schváľte ako sa ma poľovať s hosťom a mimochodom ....lov z hosťom sa píše s ..s.. a nie so z ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 29.1.2023 o 6:42

Reakcia na príspevok od Ondrik, 28.1.2023 o 21:02 :
Ondrej - možno kamarát používa inú aviváž a štípe v nose :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 29.1.2023 o 6:29

Reakcia na príspevok od decartes, 28.1.2023 o 21:57 :
Decartes - chronologicky č.1 je Zákon o poľovníctve a od neho sa odrážajú Stanovy PS, PZ alebo ako sa voláte Domáci poriadok a iné. Keby došlo k porušeniu niečoho zase začínate od Domáceho poriadku - ak to máte, ak to nemáte v Domácom poriadku predseda sa odvolá na Zákon o poľovníctve a tam je to uvedené - podľa závažnosti konania. Teda zase platí to čo som Ti napísal v mojom príspevku. Predseda má PRAVDU !!! Čo ešte potrebuješ viac k vysvetleniu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off decartes, 28.1.2023 o 21:57

Ondrík:Nepochopil si,nikomu to nevadí,tak to bolo zauživané dlhé roky,Len treba to usmerniť a dať do interneho predpisu aby to bolo zrozumitelné pre káždeho a jasne definované čo momentalne nie je, tak ako písal admin ako majú napriklad oni, alebo ako uzná členska schôdza.Nechcem sa k tomu hlbšie rozpisovať je to domáca kuchyňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 28.1.2023 o 21:02

Celkovo nechápem túto diskusiu. Chces tu vyriešiť otázku,ktorú nemáte sami interné v združení vyriešenú. Ešte by ma zaujimalo, či Tebe vadí, že musíš sedieť s kamarátom na jednom posede, alebo sa to nepáči jemu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fire, 28.1.2023 o 17:53

poľuješ prvý deň? keď tak povedal predseda tak to jednoducho rešpektuj a hotovo, v prvom rade si ty pre kamaráta a nie opačne.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spravca-lovuzdar, 28.1.2023 o 14:13

Reakcia na príspevok od spravca-lovuzdar, 28.1.2023 o 12:53 :
Treba dat návrh na členskej schôdzi dat to do zápisnice a hotovo. Členská základná sa dohodne ako to budete praktizovať s hosťom a predíde sa nezhodám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off decartes, 28.1.2023 o 12:59

Lenže v domacom poriadku,či interných predpisoch to nie je,čiže odhlasovať to na na schôdzi a dohodnuť sa?,Asi len to ostava.Len aby sa predišlo nezhodam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spravca-lovuzdar, 28.1.2023 o 12:53

Reakcia na príspevok od decartes, 28.1.2023 o 12:27 :
Nehľadajte to v zákone môže to byť zakotvené len v domácom poriadku. Tak kde polujem ja je to napísané v domácom poriadku. Poľovný hosť musím mať vypísanú povolenku na lov určenej zveri a môže ísť do revíru len s povereným domácim poľovníkom ktorí ho ma na starosť. Zapisujú sa na jedno miesto a do jednej lokality. S toho vyplýva že sedia spolu a pochvodzku vykonávajú tiež spolu. Jednoduchá vec s tvojej diskusie je zjavné že si mal kamaráta na poľovačke rozdelili ste sa aby ste mali väčšie šance a širšie pole posobnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off decartes, 28.1.2023 o 12:27

Dede:nejedna sa poplatkovy odstrel je to normalná individualná povolenka ktorú vystavil Hospodar pre tvojho kamarata čo sa bežné robí,aspoň u nás,proste berieš kamarata do reviru na takzvanu hosťovačku,sedi od teba cca 300m teren pozna je poučeny ,oboznameny kto je na love kde môže strielať.Kedže je polovník aj zodpoveda za to čo streli ,čiže len v ramci povolenky,diviak a škodna nejedna sa o lov trofejovej zveri ani holej.Kedže to vyžaduje predseda PZ ohaňa sa porušovaním predpisu chcem vedieť aký,kedže sme sa nedopatrali k ničomu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 28.1.2023 o 4:36

Individuálny spôsob lovu -Zákon o poľovníctve č. 274/2009 Z.z. - v § 55 Lov zveri sa mrkni na ods. 3, 6, 10, v § 64 Označovanie, preukázanie pôvodu a preprava ulovenej a nájdenej zveri sa mrkni na ods. 2. Ber do úvahy, že hosť je cudzí poľovník, nepozná terén, riadi sa Tvojimi pokynmi, zver môže postrieľať a bude potrebná dohľadávka. Príklad - V povolenke má napísané, že môže loviť zver diviačiu teda prasa, lanštiak, diviačica, dosp. diviak - kanec. Ty niesi sním na posede , ulovil diviačicu ktorú máte spoplatnenú v cenníku PZ sumou 500 € a on povie, že si mi to povolil Ty a keď príde k vyučtovaniu hosť povie, že on diviačicu nechcel uloviť, len lanštiaka a 500 € nieje ochotný zaplatiť. Na spoločnej poľovačke - sa všetci riadia pokynmi vedúceho spolopčnej poľovačky, obyčajne ním býva poľ. hospodár. Podmienky či je potrebné aby bol na spol. poľovačke pri strelcovi domci poľovník sa dohoduje dopredu. Je to možné napr. v minulosti hosť na štande- určenom stanovišti na zver strieľal, kanec sa lovil nie v cene štandovného ale podľa bodovej hodnoty - cenníka vášho PZ a potom sa vykrúcal aby nemusel platiť, že kanca nestrelil on ale sused - už je problém. Môžeš mať v ruke čísla aby si učísloval počet ulovenej zvere poľovníkom pri ktorom stojíš aby sa vedelo koľko ks ulovil príp. iné dohodnuté na sp. poľovačke . ZÁVER - Predseda má pravu !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM