Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Heanel jager 9 - diskusia

autor: off Mysterion
pridané: 8.3.2022 19:26
Priatelia, máte niekto skúsenosť s Heanel Jager 9? Čo na túto pušku hovoríte prípadne aký kaliber by ste odporúčali?
počet zobrazení: 2 390
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lesnyk, 13.3.2022 o 20:33

Ja som si tam dal obyčajnú oceľovú kozapácku montáž a chcel som ju osadiť puškohľadom Leupold vx freedom 3-9x40, ale sa vtedy na to dlho čakalo a nebolo isté že či vôbec budú, tak som kúpil nakoniec meoptu meopro 3-9x42 s palcovým tubusom bez bodky (ale nie som s tým puškohľadom nejako extra spokojný, sa mi do toho pozerá ako do lešenárske trúbky, ale už som si zvykol). Spolu aj s remeňom, kde mám 2 náhradné patróny to váži 3,21 kg. A ešte musím dodať že chlapík, čo som tú pušku od neho kupoval, tak odrezal z pažby asi 1 cm (neviem síce načo ale za to dosť krivo), tak som to ešte musel naprávať a som tam ešte musel dávať hrubú gumenú bodku, takže aj to spravilo pár gramov navyše. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on horarstevo, 13.3.2022 o 18:27

Kto si raz zaobstara jednoranovu zlamovacku,ostatne zbrane moze ,,zakonzervovat".Ver mi, budes ju pouzivat cez den, za sera, na spln,...takze podla toho vyberaj optiku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off hartge30, 13.3.2022 o 16:14

aký puškohľad a montáž ste na 9-tku posadili? Koľko vám koplet váži? Chcem niečo ľahučké do kopcov... Ja rozmýšľam nad 7*65R príp. 30R ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lesnyk, 10.3.2022 o 20:21

Ja ju mám tiež v kal. 8x57jrs, (strieľam RWS ID Classic) som s tou zbraňou maximálne spokojný, no treba mať na zreteli, že to nie je zbraň kategórie Merkel, Blaser, Krieghof alebo z Ferlachu, avšak na bežné poľovanie ti bohato postačuje, dokonca podľa mňa vyzerá aj dosť reprezentatívne. Hlavne si tam nedávaj kilový puškohľad, odporučil by som tak max do priemeru objektívu 42, inak to bude vyzerať dosť nepekne a máš po ľahkej a štíhlej flinte. Co sa týka spoľahlivosti tak ja som s nou nemal problém, ale mam dvoch kamarátov čo majú takúto zbraň a oni to museli reklamovať, lebo sa im pokazilo napínanie udernika (handspannung) že vraj je tam nejaké umelohmotné koliesko a s tým bol problém. Čo sa mne nepáči je upynanie remeň na predpazbie, skrátka nepasuje mi to takto, ale to je len môj subjektyvny pocit. Inak je to parádna zbraň, ktorú môžem vrelo odporučiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 9.3.2022 o 18:54

Ja zasa v kalibri 8x57JRS, veľmi presná puštička. Veľká spokojnosť, už rok som inú pušku nevytiahol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lisiak73, 9.3.2022 o 11:06

Mám ju v 6,5x57R.Za mňa veľká spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM