Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poľovný pes - diskusia

autor: off pavelb
pridané: 10.10.2021 19:38
Chcem si zadovážiť psa- horský, kopcovitý terén, jelenia, diviačia zver.....čo doporučujete- SL.kopov, daxelkopov, jagterier, iné. vdaka.....
počet zobrazení: 2 968
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
správca MMasska, 16.10.2021 o 17:06

Vyber psa je tak individuálna vec ako výber gulovnice a výber streliva. Vami záleží na čo a ako ho chceš využívať. Aké máš skúsenosti so psami a či si už niekedy cvičil a vychovával psa. Ak nie tak farbiara neber na to treba patrične skúsenosti, alebo neskutocné zanietenie. Škoda že si sa viac nerozpísal možno by sa ti dalo lepšie poradiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off goret, 16.10.2021 o 3:51

radšej sučku ako psa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dzano, 15.10.2021 o 23:26

Pozdravujem Pavel. Podľa mňa by sa vám tam hodil aj Nemecky prepeličiar. Ten môj mal teraz jeden rok a aj starí bardi boli nadšení z prace v oplôtku ... ale aj z disciplín s malou zverou. Uvidíme ako mu to pôjde na farbe. Tiež mam v úmysle smerovať ho skôr do hory ale kačicu z Hrona vám zaportuje aj keby v živote vodu nevidel. Je to univerzál. A aj keď otec vždy niečo choval ... najprv foxi (kým to ešte boli poľovné psi) a potom springi ... je to aj super pes pre "začiatočníka". Má tiež rozum ... niekedy až príliš. Dlho som ale vyberal. Dva roky určite ... kým som si bol ako tak istý a ako pri všetkých ... treba mat aj šťastnú ruku pri výbere a rezervovať si dostatočne skoro aby ste mohli vyberať ako prvý. Druha voľba by bol bavorak alebo dachsl. Moje číslo máte ... Poľovný pes - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off smetko, 14.10.2021 o 21:17

Ja osobne som stavil na farbiara. Pre duričov vzhľadom na AMO nastávajú ťažké časy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Viki22, 14.10.2021 o 9:07

Bavorský farbiar bol vyšľachtený presne na ten terén, čo popisuješ. Záleží ale na tom čo od psa chceš - či chceš viac dohľadávať alebo duriť. Na dohľadávku ručite radšej farbiara, na durenie nejakého teriéra (jagdteriér, welshteriér, border teriér...), jazvečíka, prípadne kopova (ten ale durí veľmi ďaleko). Alebo môžeš skúsiť tatranského duriča (menší ako kopov = praktický a má menší rádius durenia). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off findula, 12.10.2021 o 13:09

Reakcia na príspevok od cita, 12.10.2021 o 12:37 :
No dobře. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 12.10.2021 o 12:37

Reakcia na príspevok od findula, 11.10.2021 o 18:01 :
¨Dveře si ale neotevře Poľovný pes - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cita, 12.10.2021 o 12:35

Reakcia na príspevok od findula, 11.10.2021 o 18:01 :
Metodický návod Poľovný pes - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off cita, 12.10.2021 o 12:34

Reakcia na príspevok od findula, 11.10.2021 o 18:01 :
Všechno jde Poľovný pes - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 12.10.2021 o 12:29

Reakcia na príspevok od findula, 11.10.2021 o 18:01 :
Dá se Poľovný pes - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sinko, 11.10.2021 o 18:21

zober stavača, ten vylezie hore aj dole sám ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BlueHill, 11.10.2021 o 18:20

Pri rozhodovaní by si mal vychádzať z účelu na aký ho chceš predovšetkým používať. A tiež podľa toho kde ho budeš chovať. Pokiaľ v byte tak malé plemeno. Ak máš veľký dvor s kotercom, tak je to jedno. Keďže píšeš, že je to horský a kopcovitý terén tak vyberaj z dlhonohých plemien. Najmä v zimných mesiacoch by krátkonohý pes mal problémy v snehu. Pokiaľ chceš na durenie na spoločných tak (1. Slov kopov, 2. Jagdteriér, 3. Štajerský kopov, 4. Daxel). Pokiaľ na dohľadávanie tak tam by som zvážil Bavorského farbiara (jeho využívanie na durenie nezranenej zveri nie je žiadúce). Z dlhonohých teriérov odporúčam Welsh teriéra a Írskeho teriéra. Z neuznaných plemien Patterdale teriéra a Tatranského duriča. Z menovaných plemien ak si zvolíš ktorékoľvek nebudeš ľutovať. Hlavne aby si mal dostatok času na neho a na výcvik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off findula, 11.10.2021 o 18:01

A až ho potáhneš na kazatelnu tak zdochneš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Jeger, 11.10.2021 o 15:21

Ak hľadáš spoľahlivého spoločníka s ktorým budeš dňom i nocou kráčať poľovníckymi chodníkmi nehľadiac na čas tak si zober bavorského farbiara. Budeš vidieť neviditeľné a dobre vycvičený farbiar ti ukáže vysokú školu poľovania. Dal by život za svojho pána a postaví sa aj medveďovi aby ťa ochránil. Treba to zažiť a vedieť čítať z múdrych očí farbiarov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pavelb, 11.10.2021 o 11:20

Reakcia na príspevok od lesnyk, 10.10.2021 o 20:29 :
Ano, jazvečík sa mi páči, len horšie by to bolo v zime.....potrebujem vyššieho psíka.....vdaka.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 10.10.2021 o 20:29

Ja chovám jazvečíkov, takže za mňa jednoznačne jazvečík. Ale univerzálny pes neexistuje, je to len o tom komu sa co paci viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov