Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Leica Fortis 6 - diskusia

autor: off Libcso
pridané: 9.2.2021 9:00
Ahojte, máte niekto skúsenosti s Leica Fortis 6 2.5-15 x 56I s balistickou vežičkou. Hlavne ma zaujímajú plusy a mínusy tohto puškohladu. Poprípade čo iné by ste mi odporučili v podobnej cenovej relácii? Veľmi pekne ďakujem za pomoc pri výbere.
počet zobrazení: 2 151
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
správca MMasska, 24.2.2021 o 11:10

Reakcia na príspevok od Libcso, 24.2.2021 o 8:07 :
Veľmi dôležitú funkciu ! Paralaxa je v podstate optická chyba puškohľadu, ktorá vznikne keď cieľ a tvoje oko nie je v jednej ohniskovej rovine voči puškohľadu. Skúsený strelci ktorí majú svoju zbraň takpovediac v ruke to vedia eliminovať ale ... Chyba vzniká tak, že keď priložíš oko k puškohľadu nesprávne bud vľavo ,vpravo či hore, dole od stredu, mieriš v podstate na niečo čo tam nie je položíš zámerný kríž presne na stred cieľa, ale v skutočnosti puška vystrelí niekam inam. Väčšina výrobcov puškohladov ktoré nemajú nastaviteľnú paralexu ju majú na pevno nastavenú na 100m . Potom keď máš zver vzdialenú na 50m alebo na 150 a viac tak sa tá chyba paralexi prejavi. Puškohĺad ktorí ma nastaviteľnú paralexu jednoducho točíš kolieskom korekcie tak dlho, až kým nemáš presne zaostrené na cieľ a tým si ho poriadne zamieriš a dokonca si vieš aj určiť jeho vzdialenosť. Tým je chyba paralaxy odstránená a ty môžeš spoľahlivo strieľať. Ja viem nechcem krivdiť poľovníkom ale vacsina ma take strelecké dovednosti že v plyv paralexi je menšia chyba ako ich ruky, dýchanie, stres, poľovnícka horúčka, spúštanie, presnosť pušky a ich kvalitne strelivo :) česť výnimkám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Libcso, 24.2.2021 o 8:07

A akú funkciu na puškohlade s balistickou vežičkou má bočná paralaxa? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mau53r, 15.2.2021 o 19:54

Reakcia na príspevok od Schmid, 15.2.2021 o 13:18 :
Kahles najnovsia generacia nebola zase tak vychvalena na optictrades, hlavne setrenie na strane svetelneho bodu oproti starsim generaciam, to je asi troska politika Swara pod ktory Kahles patri. A Kahles je stale "iba" 5x zoom. Pisete ze radsej kupit Swaro z6 no v 2,5-15x56 BT stoji 400E viac ako Leica, to uz si moze povedat ze prida este troska a je na z8 :) Nie som nijak zaujaty voci Kahles, sam mam jeden na puske. Len sa mi Leica zdala podla vsetkych dostupnych recenzii v konfiguracii 2,5-15 s bals vezou a cenovkou pod 2k ako aktualne najlepsia volba. Chce to vyskusat nazivo a pozriet sa cez neho, inak to clovek asi nerozluskne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on BigBore, 15.2.2021 o 13:41

Suhlasim s kolegom, neviem kto kupuje tie Leicy za dane peniaze. Pamatam sa cca 2 roky dozadu som bol v jednom nemenovanom polovnictve a tam mi chlapik vitazoslavne dal do ruky Magnus 2.4-16x56 za 3000Eur!!! a ked som to videl tak som sa zasmial a vratil ho predavacovy. Nedal by som za to ani polovicu, samy plast, skla mali cudny nadych farby do modra (chromaticka aberacia?) a celkovo to spracovanie sa mi nepacilo na to, ze to ma byt TOP model slabota. Malo to celkom fajn tenky kriz a maly bod ale to je asi tak vsetko. Magnus sa V8 ani Z8 ani nepriblizuje nicim to je uplne ina kategoria. Schmid ti dobre radi pozri na SWARO Z6i, ktory bude len mierne drahsi ale uplne inde ako Fortis alebo si pozri v tej cene este vyborny SB Polar 4-16x56 ten som zobral ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Schmid, 15.2.2021 o 13:18

Nepochopim nikdy spotrebitela alebo kupcu (Leicu ako firmu ano peniazky su peniazky) kto je ochotny dat 1800€ 2-12x50 za Leicu vyrobenu statom maňana “Ved volako len bude” (viem bol som v Portugalsku). Predchadzajuce rady Visus a ER mali vsetky tunelovy efekt a skla ako slaninou natrete velmi daleko za modelom Magnus. Fortis by malo byt lakadlo pre ludi ci usetrit 200€ a mat z6i ktora je lahsia min o 130 g lepsie skla a niekde inde system osv jednotky a nezabudmi min 10 rocim vyskusana. Nepochopil som ani tento krok Leicy s 6x zoomom ked Magnus uz ma 6-6,7x zoom. V optictrade povedali ze Magnus ma nadalej sutazit s z8i a V8 a ja dopisem Exos od S&B....no v globale magnus uz nema s nimi nic s uz vymenovanymi a cim s nimi sutazit. Ked kahles 2-10x50 nech stoji 1450 a da sa doobjednat bal veza..tak je fortis za 1800 € vysmech spolocnosti ako takej.. A to napr na optictrade povedali ze kahles je daleko dopredu optikou ako je jeho samotna cena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mau53r, 15.2.2021 o 7:54

Skus pozriet na youtube recenzie od Optics trade odkaz V skratke, povazuju tuto radu za taky skryty klenot, lebo sa nejako stratila v mori nedavno predstavenych pristrojov so 6 nasobnym zoomom. Opticky vraj na rovnakej ak nie lepsej urovni ako Swaro z6. Vycitky dlzka celeho puskohladu a to, ze je iba 9 poloh pre nastavenie jasu cerveneho bodu. Aktualne vies najst tento model aj s BDC v akcii za priaznivu cenu. Moje poznatky su iba teoreticke, nemal som moznost sa cez neho pozriet, ale tiez patri k mojim favoritom na nove sklicko. Vela stastia pri vybere ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov