Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

COVID19 a vplyv na poľovníctvo - diskusia

autor: off willyboy
pridané: 7.4.2020 10:38
Priatelia poľovníci, aké máte praktické skúsenosti pri aktuálnej situácii? Zistili ste vyššiu alebo nižšiu mieru negatívnych javov v revíroch? Do pozornosti dávam aj nariadenie vlády, podľa ktorého sa obmedzuje pohyb (je pohyb v prírode vykonávanie poľovníckeho práva, čo keď sme revírom na hranici viacerých okresov a členovia bývajú síce 1 km od revíru ale v inom okrese?, ako bude svoje oprávnenie vykonávať poľovnícka stráž ak má bydlisko v inom okrese ako je revír?)
počet zobrazení: 5 267
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on WolfHunter, 8.4.2020 o 17:38

V prvom rade si myslím že sa úplne nedomyslelo to obmedzenie všetkeho okrem pobytu v prírode...v praxi to znamená že pod týtmo pojmom si mnohý predstavujú realizaciu toho čo s rekreaciou nemá nič spoločné ale toho sme boli svedkami aj pred tým...avšak kladiem si otazku može zver za to že naši populaciu gniavi tato pliaga že ju vytrestáme tým v že tak citlivom období času kladenia a privadzania na svet potomstva ju pripravíme o to najdoležitejšie a to pokoj?...nie že by som hundral nebodaj branil niekomu v travení času v prírode ale takto po slovensky?!!!že vídať ľudí aj tam kde doteraz neboli že von sa ocitaju z donutenia taký ktorým niečo ako správanie sa po tichu nevyhadzovanie odpadkov nekladenia ohna nič nevraví?...kolký oprašili svoje stroje pretože policajti maju ine starosti aby sa vyblaznili na relly že to hučí z doliny do doliny...o psičkaroch ani nehovorím a neopovažte sa ich upozornit...nedávno som registrovala docenta balaža bol kontrolovat hluchane v tatrach samozrejme mimo vyznačenu trasu on je biela vrana on može a kolký toto využiju na to aby zase v lese niečo videli a nechapali a aby zase utočili samozrejme na koho no na nas polovnikov...obmedzil som svoj vyskyt v terene v tomto case nebudem tu zver stresovat este aj ja mam obavy ci sa to v niektorých revíroch vráti do normalu pretoze zase mnohy objavia teplu vodu ze lala tu sa da autom tu motorkou tu konom tu ráno s čelovkou atd ...na zaver... 7 člená rodinka v rojnici na zhodoch ...osoby neznáme ...ako si to vysvetlit vseci vedia ze sa nesmie a sak co sme v prirode lebo to dovolili lebo korona atd... ten virus je len dosledok prístupu mnohých roztopaše a pocitu nadradenosti snad nad všetkým...tolko moj pohlad

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
off spito270, 3.12.2021 o 21:00

U trenirkoch bez zmeny?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 3.12.2021 o 20:43

Včera som sa dal vakcínovať aj napriek tomu, že som to nemal odporučené skupinou lekárov, no neuposlúchol som… COVID19 a vplyv na poľovníctvo - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off schaman, 2.4.2021 o 18:03

Nakoniec, keď sa to tak zoberie, vďaka bohu za tú výnimku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on ypsilon, 2.4.2021 o 14:02

Reakcia na príspevok od Hekler, 2.4.2021 o 13:57 :
Však do 20:00 môže... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 2.4.2021 o 14:02

Reakcia na príspevok od goret, 2.4.2021 o 10:57 :
Dušan si si istý ? COVID19 a vplyv na poľovníctvo - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 2.4.2021 o 13:57

Reakcia na príspevok od schaman, 1.4.2021 o 17:02 :
áno tak je to myslené, nesmieš vápniť soľníky a kŕmne zariadenia ani loviť šmolky tam kde je to dovoléne ak si z iného okresu, (na domácich poľovníkov sa to ale podľa mňa nevzťahuje, tí môžu aj to)... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 2.4.2021 o 10:57

Reakcia na príspevok od schaman, 1.4.2021 o 17:02 :
Ak je táto téma o vplyve CoViDu na poľovníctvo, dovolím sa poznamenať, že CoViD napáda pľúca, a nie mozog. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schaman, 1.4.2021 o 17:02

Z toho podľa mňa vyplýva, že keď mám vypísanú povolenku na lov diviačej zveri tak plním opatrenia proti šíreniu afrického moru ošípaných a možem ísť poľovať aj do druhého okresu. Nedaj boh, aby som strelil líšku, to by bolo na potrestanie, lebo som v druhom okrese. Keď strelí líšku domáci, tak je všetko v poriadku. To je ale kocúrkovo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bgerax, 1.4.2021 o 16:09

uznesenie č.176.. "držitelia poľovných lístkov môžu od 1. apríla 2021 vycestovať v rámci pobytu v prírode aj mimo okres, a môžu vychádzať aj po 20- tej hodine, ale len z dôvodu plnenia opatrení proti šíreniu afrického moru ošípaných. Dôrazne upozorňujeme, že vykonávanie ostatných poľovníckych činností je naďalej obmedzené územím okresu a časovo do 20-tej hodiny. Oprávnenosť pohybu držiteľ poľovného lístka preukazuje platným poľovným lístkom a v prípade individuálnej poľovačky platným povolením na lov diviačej zveri, alebo v prípade spoločnej poľovačky pozvaním od užívateľa poľovného revíru, ktorý spoločnú poľovačku organizuje." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 1.4.2021 o 12:52

Hekler - A popritom všetkom keď sa pokúsiš registrovať na očkovanie proti kovidu tak Ťa ten systém s "kľudným svedomím" pošle nie do vedľajšieho ale aj 300 km vzdialeného okresu !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 1.4.2021 o 12:17

Ja poľujem v inom okrese a doteraz som sa správal nasledovne, do revíru som cestoval s negatívnym testom v čase od 01:00 hod lebo do 05:00 hod žiadne opatrenia v rámcu NS neplatia !!!. O 20:00 hod sme už museli sedieť na chate lebo bolo zakázané byť v prírode "poľovať" po 20:00, aj keď povolenie RVPS SR na lov diviačej zveri počas celého dňa aj noci stále platilo a platí. Od 01:00 hod som zase mohol isť z chaty na posed a poľovať až do 20:00 hod.. Čo sa od dnes zmenilo, podľa mňa len to že už o 20:00 hod nemusím opustiť revír, nič viac. Podľa mňa na cestu do revíru mimo okres výnimka neplatí a teda do revíru mimo okres je možné cestovať stále len od 01:00 do 05:00 hod. s neg. testom. Je to síce sprostosť, ale naša. Napísal som len svoj názor, a tak veľmi veľmi by som sa chcel mýliť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schaman, 31.3.2021 o 18:26

Platí táto výnimka aj na cestu do druhého okresu ? Údajne niekto v rádii povedal, že pre cestu do druhého okresu to neplatí. Tak ako ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlavar, 31.3.2021 o 16:22

Schválena výnimka pre poľovníkov, platná od 1.4.2021... HIP,HIP, HURÁÁÁ.... :D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 18.4.2020 o 17:54

Citulik propagácia produktov za účelom predaja len vrámci inzercie popripade formou reklamných banerov, nie v diskusii! A mimochodom strhli ste to úplne mimo danej témy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 18.4.2020 o 17:08

Príspevok bol administrátorom (MMasska) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off citulik, 18.4.2020 o 7:50

Príspevok bol administrátorom (MMasska) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off dede, 11.4.2020 o 22:37

Príspevok bol administrátorom (MMasska) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off citulik, 11.4.2020 o 13:37

Príspevok bol administrátorom (MMasska) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off Jager68, 8.4.2020 o 23:09

Reakcia na príspevok od WolfHunter, 8.4.2020 o 15:38 :
Vsetko je ok..suhlas...ale tie y....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on WolfHunter, 8.4.2020 o 17:38

V prvom rade si myslím že sa úplne nedomyslelo to obmedzenie všetkeho okrem pobytu v prírode...v praxi to znamená že pod týtmo pojmom si mnohý predstavujú realizaciu toho čo s rekreaciou nemá nič spoločné ale toho sme boli svedkami aj pred tým...avšak kladiem si otazku može zver za to že naši populaciu gniavi tato pliaga že ju vytrestáme tým v že tak citlivom období času kladenia a privadzania na svet potomstva ju pripravíme o to najdoležitejšie a to pokoj?...nie že by som hundral nebodaj branil niekomu v travení času v prírode ale takto po slovensky?!!!že vídať ľudí aj tam kde doteraz neboli že von sa ocitaju z donutenia taký ktorým niečo ako správanie sa po tichu nevyhadzovanie odpadkov nekladenia ohna nič nevraví?...kolký oprašili svoje stroje pretože policajti maju ine starosti aby sa vyblaznili na relly že to hučí z doliny do doliny...o psičkaroch ani nehovorím a neopovažte sa ich upozornit...nedávno som registrovala docenta balaža bol kontrolovat hluchane v tatrach samozrejme mimo vyznačenu trasu on je biela vrana on može a kolký toto využiju na to aby zase v lese niečo videli a nechapali a aby zase utočili samozrejme na koho no na nas polovnikov...obmedzil som svoj vyskyt v terene v tomto case nebudem tu zver stresovat este aj ja mam obavy ci sa to v niektorých revíroch vráti do normalu pretoze zase mnohy objavia teplu vodu ze lala tu sa da autom tu motorkou tu konom tu ráno s čelovkou atd ...na zaver... 7 člená rodinka v rojnici na zhodoch ...osoby neznáme ...ako si to vysvetlit vseci vedia ze sa nesmie a sak co sme v prirode lebo to dovolili lebo korona atd... ten virus je len dosledok prístupu mnohých roztopaše a pocitu nadradenosti snad nad všetkým...tolko moj pohlad ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

on Huskyman, 7.4.2020 o 12:24

Ak je iný okres napr.2km od bydliska, tak to dá logiku že tam človek môže ísť. Tam ide hlavne o to aby sa ba nenatrepala do tatier ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov